logo mix

لیندا _ آموزش روشهای داده Power BI (با زیرنویس فارسی AI)

Lynda _ Power BI Data Methods

کد محصول: FL4738-2211318
لیندا _ آموزش روشهای داده Power BI (با زیرنویس فارسی AI) - Lynda _ Power BI Data Methods
سطح متوسـط
زیرنویس انگلیسی
زیرنویس فارسی AI
29,000 تومان
اضافه به سبد خرید add_shopping_cart
تولید کننده محتوا
Lynda.com
تولید کننده زیرنویس فارسی
فارسی لینـدا FarsiLynda.com
تاریخ انتشار
2019-10-09
1398/7/17
مدرس
Helen Wall - هلن وال
سطح آموزش
متوسط
زبان آموزش
انگلیسی
زیرنویس
فارسی و انگلیسی
نوع زیرنویس فارسی
ترجمه شده توسط هوش مصنوعی (AI)
مدت زمان آموزش
3ساعت و 56دقیقه
تعداد ویدیو های آموزشی
66 ویدیو
حجم فایل های آموزشی (مگابایت)
496 مگابایت
زمان تقریبی دانلود فایل های آموزشی
8 دقیقه
( با سرعت اینترنت 1 MB در ثانیه )
بازدید : 848
درباره تولید کننده

lynda1

 

Lynda Weinman

بسیاری لیندا واینمن را "مادر آموزش اینترنتی" لقب داده اند. وی که هم اکنون (2016) ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت.

اشتیاق آن روزهای لیندا در یادگیری ، حالا به لطف وب سایت و سرویسی هایی همانند آنچه خود او راه اندازی کرده به میلیون ها نفر دیگر در سراسر دنیا نیز سرایت نموده و آنها می توانند با اندک هزینه ای و در هر جا و مکانی آنچه که دوست دارند را فرا بگیرند.
ناگفته نماند که پیدا کردن مسیر صحیح کسب و کار، حتی برای لیندا واینمن نیز بدون فراز و نشیب نبوده و وی هم مانند هر فرد موفق دیگری در راه رسیدن به پیروزی پستی و بلندی های بسیاری را از سر گذرانده.

درک نیازی که هیچکس به آن پاسخ نداده بود

وقتی در سال ۱۹۹۳ واینمن طراحی وب را اندک اندک فرا گرفته و قصد آموزش دادن آن را پیدا کرد، ابتدا به کتاب فروشی مراجع نمود و سعی کرد کتابی را به عنوان مرجع انتخاب و از روی آن به دانش آموزان خود درس بدهد. اما وی متوجه شد کتاب فروشی ها و کتابخانه ها تنها راهنماهایی بسیار فنی و پیچیده را ارائه می نمایند که درک شان برای افراد معمولی و با دانش متوسط تقریباً غیر ممکن محسوب می شود.

لیندا واینمن میگوید: به یاد می آورم که با خود فکر کردم شاید چنین کتابی هنوز وجود ندارد. بلافاصله از کتاب فروشی به خانه رفتم و ایده ی اولیه نوشتن آن را پیاده سازی کردم.

کمی بعد کتاب "طراحی گرافیک های تحت وب" که به باور بسیاری اولین کتاب ساده و قابل درک توسط عموم در رابطه با حرفه طراحی وب بود، توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا به عنوان یک مرجع غیر فنی مورد استفاده قرار می گرفت و محبوبیتی غیر قابل باور به دست آورده بود.

درست در همان زمان و در سال ۱۹۹۵ واینمن آدرس ایمیل فردی را مشاهده نمود که به صورت debbie@debbie.com بود و مشتاق شد بداند آیا دامنه ی لیندا نیز برای ثبت کردن در دسترس قرار دارد یا خیر. وی این دامنه را خریداری و وبسایتی تحت آن راه انداخت تا از طریقش بتواند با دانش آموزان و همچنین خوانندگان کتاب خود ارتباط برقرار نماید.

lynda2

شروعی کوچک و توسعه ای آهسته و پیوسته

بعد از موفقیت کتاب واینمن همسر او، بروس هون (Bruce Heavin)، که در اصل موسس کمپانی لیندا نیز محسوب می شود، پیشنهاد داد در طول تعطیلات بهاره یکی از سالن های کامپیوتر دانشگاهی را اجاره نموده و در آن به مدت یک هفته دوره آموزش طراحی وب برگزار نمایند.
آنها این ایده را عملی کردند و سپس به منظور جذب افراد علاقه مند بنر تبلیغاتی را روی سایت لیندا قرار دادند. نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند.

اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.
آن کارگاه های یک هفته ای بسیار زود باعث شدند تا کسب و کار امروزی لیندا و همسرش پایه گذاری گردد. واینمن از درآمد حق امتیاز کتاب خود با ارزش ۲۰ هزار دلار استفاده کرد و مدرسه طراحی وبی را راه اندازی نمود که دوره هایش در هر ماه به سرعت پیش فروش شده و ظرفیت شان تکمیل می گشت. لیندا می گوید: "مشتریان زیادی وجود داشتند که مجبور بودیم به آنها نه بگوییم، زیرا ظرفیتی برای پذیرش شان وجود نداشت".

اوج گیری پس از بحران

کسب و کار لیندا پس از چند سال توانست ۳۵ فرصت شغلی را ایجاد و درآمدی ۳.۵ میلیون دلاری را فراهم کند. اما در سال ۲۰۰۱ و پس از انفجار حباب دات کام و حوادث مرتبط به یازده سپتامبر، تمایل افراد به یادگیری دروس طراحی وب کاهشی عجیب پیدا کرد، تا جایی که واینمن و همسرش در ادامه دادن مسیر مردد شده بودند.

کمپانی آنها دچار بحرانی جدی گشت، واینمن و هون ۷۵ درصد کارمندان خود را اخراج کردند و تنها ۹ نفر در استخدام شان باقی ماند. دفتر و مقر برگزاری دوره های لیندا نیز کوچک تر گشت و سعی را بر این گذاشتند تا واحد هایی با قیمت ارزان تر اجاره نمایند.

روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر.

خود واینمن در مورد آن ایام می گوید: "همه در حال نبرد برای بقا بودند و سعی می کردند سر خود را بالای آب نگه دارند. ما نیز وضعیتی مشابه را تجربه می کردیم و در نهایت درست همین زمان بود که تصمیم گرفتیم خدمات خود را به صورت کاملاً آنلاین ارائه نماییم."

روزگاری که ایده یاد شده شکل گرفت و سپس عملی گشت (ارائه خدمات به صورت آنلاین) تماشای فیلم بر روی کامپیوترها تازه در حال رواج یافتن بود. لیندا دات کام تصمیم گرفت در ازای سرویسی که ارائه می کند هزینه حق اشتراکی ۲۵ دلاری را به صورت ماهیانه دریافت نماید.

افراد اندکی از این راهکار استقبال کردند. واینمن می گوید: "درآمد مان به شدت افت کرده بود. روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر."

با تنها ۱۰۰۰ نفر پرداخت کننده حق اشتراک ماهیانه، بقای کمپانی به نظر بسیار سخت می رسید. ایجاد یک جامعه ی آنلاین زمان بر است و لیندا به خود امید می داد که آنها مسیر شان را عوض نکرده اند بلکه راهی تازه را شروع نموده اند پس باید صبر پیشه کنند. او توضیح می دهد که "همه چیز بسیار آهسته پیش رفت. ولی کم کم پرداخت حق اشتراک ماهیانه آنلاین رواج پیدا کرد و مقدار آن هر ساله چندین برابر شد".

در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند.

lynda4

ایجاد فرهنگ سازمانی مناسب در زمان رشد

اینکه اعضا و کارمندان شرکت همانند یک خانواده با یکدیگر در تعامل باشند همواره برای لیندا حائز اهمیت بوده و او حتی همیشه تلاش داشته تا افراد تحت استخدام خود را با اسم کوچک بشناسد و صدا بزند. ولی رشد سریع کمپانی و رسیدن تعداد کارمندان به عدد ۵۰۰، رفته رفته چالش هایی تازه را پدید می آورد و سبب می گردد واینمن در ایده آل های خود بازنگری نماید.

وی می گوید: "چالش اصلی بر سر تعیین سمت و مقام افراد بود. اینکه با هر کس چه برخوردی باید صورت بگیرد. همه ی کسانی که رشدی سریع را در شرکت خود تجربه کرده اند می دانند که ایجاد سلسله مراتب تا چه حد اهمیت دارد."

در ۲۰۰۷ تصمیم بر این شد تا یک مدیرعامل جهت اداره ی بهتر مجموعه به آن اضافه گردد. به گفته ی خود لیندا "درست در همان زمان بود که او تصمیم گرفت در رفتارها و برخوردهای خود سیاست بیشتری داشته و بروکراتیک تر عمل نماید".

ایجاد فرهنگ سازمانی برای شرکتی با بیش از ۵۰۰ کارمند کاری بسیار دشوار خواهد بود ولی حتی آنچه از این مسئله نیز دشوارتر به حساب می آید پایه ریزی درست و مطابقت دادن افراد با فرهنگ یاد شده است. اینکار در زمانی که یک شرکت نوپا و کوچک محسوب می شود چندان سخت نیست و شاید ضروری هم نباشد ولی با رشد آن صورت پذیرفتنش الزام می یابد.

 پیش به سوی موفقیت

مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند.

در طی سال های اخیر کمپانی واینمن توسط افراد گوناگونی که در حرفه ی خود بهترین هستند دوره های آنلاین متعددی را ایجاد نموده و سعی کرده نشان دهد این دوره های آنلاین راه و روش یادگیری را برای همیشه متحول کرده اند.

لیندا دات کام قالبی معین و کارآمد را برای دوره های آموزشی اش پدید آورده و سپس کوشش کرده تا از نظر موضوعی نیز در بین مطالب مورد تدریس خود تنوع ایجاد نماید. روزگاری در وب سایت مورد بحث تنها ۲۰ دوره آموزش ویدئویی آنلاین وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۶۳۰۰ رسیده که شامل ۲۶۷.۰۰۰ ویدئوی آموزشی می گردد.

ارائه ی کتابخانه ای ویدئویی به جای اینکه از افراد درخواست شود تا در دوره هایی مشخص با روال معمول و پیوسته شرکت نمایند، عاملی بوده که سبب گشته شیوه ی آموزشی لیندا دات کام نسبت به سایرین کاملاً متفاوت گردد.

واینمن می گوید: "مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. ما به خاطر همین تفاوت مان مورد توجه قرار داشته و تحت نظر سایرین هستیم".

lynda6

فروش به لینکدین Linked in

من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم.

واینمن زمانی که متوجه می شود لینکدین قصد خرید کمپانی اش را دارد، در ابتدا شوکه می گردد. او و همسرش هرگز به دنبال فروش شرکت خود و یافتن مشتری برای آن نبوده اند و البته در سن ۶۰ سالگی وی هنوز هم احساس می نموده که برای بازنشستگی بسیار زود است.

اما رفته رفته به این نتیجه می رسند که این فروش و ادغام دو کمپانی با یکدیگر احتمالاً امری منطقی و موثر خواهد بود. هر دو شرکت به نوعی تلاش داشته اند به افراد کمک کنند تا وضعیت شغلی خود را بهبود بخشند و احتمالاً در کنار یکدیگر بسیار بهتر از گذشته می توانند این هدف را محقق کنند.

واینمن می گوید: "بسیاری از مردم بر روی رقم معامله صورت پذیرفته تمرکز دارند و شاید این مسئله برای افرادی که با صنعت ما آشنا نیستند یک شگفتی محسوب شود. ولی خود من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم و اولین چیزی که در رابطه با این موضوع به ذهنم می رسد، میزان بزرگی این اثرگذاری است."

به نظر می آید حتی لیندا واینمن هم از موفقیت خودش شگفت زده است و تصور چنین روزی را نداشته. بر خلاف بسیاری از بنیانگذاران کمپانی ها مهم تکنولوژیک امروزی ، وی با هدف کسب درآمد های کلان شروع به کار نکرده و قصد اولیه اش هرگز ایجاد کمپانی نبوده که توسط لینکدین به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. او تنها سعی داشته آنچه که برای خودش جذاب بوده، یعنی طراحی وب را به سایرین نیز بیاموزد.

واینمن که بر حسب اتفاق بدل به یک معلم گشته، می گوید: "من نه چندان گنگ بودم و نه به آن صورت خوره ی دنیای تکنولوژی. افراد زیادی پیش من می آمدند و می پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهی؟ یا چگونه آن کار را انجام می دهی؟ هرگز با خودم فکر نکرده بودم به اشتراک گذاشتن دانش در رابطه با آنچه که برایت جالب است، در واقع همان تدریس کردن محسوب می شود."

در حالکیه لیندا اعتقاد دارد تنها در زمان و مکان مناسبی حضور داشته، سخت است بدل شدن یک دامنه ی ۳۵ دلاری به کسب و کاری ۱.۵ میلیارد دلاری را حاصل یک اتفاق بدانیم.

فارسی لیندا

Power BI ابزاری قدرتمند برای تجزیه و تحلیل داده‌ها و تجسم است که به کاربران کمک می‌کند تا داده‌ها را رصد کنند، روندها را تجزیه و تحلیل کنند و تصمیمات دقیق‌تری بگیرند. وسعت قابلیت‌های این ابزار در کل برنامه بسیار گسترده است، از اتصالات داده‌های سفارشی گرفته تا تصاویر داشبورد سفارشی. این دوره بر پایان داده‌های Power BI، همچنین به عنوان Power Query (همان Power Query که در Excel یافت می‌شود) متمرکز شده است، و اینکه چگونه این قسمت از برنامه می‌تواند فرایند پرس و جو داده‌ها و تغییر ساختار مجموعه داده‌ها را خودکار کند. مربی Helen Wall بیش از مجموعه گزینه‌های اتصال داده Power BI، از پرونده‌های استاتیک گرفته تا اسکریپت‌های پایتون، استفاده می‌کند. تکنیک‌های کلیدی برای تبدیل داده‌های غیرقابل استفاده را به اشتراک می‌گذارد. چگونگی استفاده از زبان فرمول M را برای بهبود کارآیی و ایجاد پرس و جوهای دلخواه توضیح می‌دهد؛ و بیشتر.

سطح آموزشی
خرید آنلاین و دانلود فوری
به همراه فایلهای تمرین
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس فارسی
کیفیت HD ویدئوهای آموزشی
قابل استفاده برای ناشنوایان
 
 
 

نمونه ویدیوی آموزشی ( فایلهای زیر نویس جدا از فیلم است و میتوانید آنرا نمایش ندهید ) :

 


00 مقدمه
___| 00_01 اکوسیستم Power BI
___| 00_02 Power BI چیست؟
___| 00_03 درک ETL (استخراج، تبدیل و بار)
___| 00_04 روی Query Power تمرکز کنید
___| 00_05 ملاحظات دوره

01 استخراج داده ها؛ فایل ها
___| 01_01 اتصال به CSV یا پرونده‌های متنی
___| 01_02 وارد کردن داده به صورت دستی
___| 01_03 اتصال به یک پرونده اکسل
___| 01_04 اتصال به یک پرونده PDF
___| 01_05 اتصال به پوشه ها

02 اطلاعات استخراج؛ پایگاه داده
___| 02_01 اتصال به پایگاه داده ها
___| 02_02 مقایسه حالت‌های اتصال داده
___| 02_03 پرس و جوهای تاشو و نمایش داده شدگان بومی

03 اطلاعات استخراج؛ وب و گزینه‌های دیگر
___| 03_01 اتصال به جداول وب
___| 03_02 جستجوی داده‌های API
___| 03_03 در حال جستجوی اتصالات API REST
___| 03_04 پیکربندی فیدهای OData
___| 03_05 نصب پایتون
___| 03_06 در حال اجرای اسکریپت‌های پایتون

04 تبدیل داده ها؛ تمیز کردن
___| 04_01 اعمال نفوذ metadata
___| 04_02 انواع داده اعمال می‌شود
___| 04_03 تحولات میدانی اولیه
___| 04_04 زمینه‌های تقسیم
___| 04_05 زمینه‌های ادغام
___| 04_06 تمیز کردن زمینه‌های متن
___| 04_07 تبدیل زمینه‌های عددی
___| 04_08 حذف یا جایگزینی مقادیر
___| 04_09 فیلتر و از بین بردن نسخه‌های تکراری
___| 04_10 Accessing جستجوی بومی در تمیز کردن

05 تبدیل داده ها؛ ادغام
___| 05_01 معرفی اشیاء جدول
___| 05_02 معرفی لیست و ضبط اشیاء
___| 05_03 کار با اشیاء باینری
___| 05_04 داده‌های گروهی
___| 05_05 داده‌های محوری
___| 05_06 انتقال داده
___| 05_07 داده بدون حاشیه
___| 05_08 Accessing جستجوی بومی در ادغام

06 تبدیل داده ها؛ غنی سازی
___| 06_01 فرمول متن اعمال شده
___| 06_02 فرمول‌های شرطی
___| 06_03 ستون‌های بالا یا پایین را پر کنید
___| 06_04 فرمول تاریخ اهرم
___| 06_05 ترکیب پرونده‌های باینری با فرمول ها
___| 06_06 Accessing جستجوی بومی در غنی سازی

07 اعمال نفوذ زبان M؛ منطق و نحو
___| 07_01 مراحل کار با ویرایشگر Query
___| 07_02 شکستن نحو
___| 07_03 تغییر نام مراحل در M
___| 07_04 تحکیم مراحل M
___| 07_05 افزودن انواع داده به عنوان کد M سفارشی
___| 07_06 اتصال به داده‌های باینری پستی

08 اعمال نفوذ زبان M؛ اشیاء
___| 08_01 استفاده از پارامترها
___| 08_02 ایجاد اشیاء لیست
___| 08_03 ارجاع لیست به عنوان ستون در یک جدول
___| 08_04 اعمال اشیاء ضبط شده
___| 08_05 توابع لیست اعمال نفوذ
___| 08_06 ایجاد جداول تاریخ
___| 08_07 حلقه زدن با لیست ها
___| 08_08 ترکیب اشیاء لیست

09 اعمال نفوذ زبان M؛ توابع سفارشی
___| 09_01 تنظیم توابع سفارشی
___| 09_02 تبدیل نمایش داده شد به توابع
___| 09_03 پیکربندی فیلترهای سفارشی

10 بارگیری داده ها
___| 10_01 پیکربندی گزینه‌های بارگیری
___| 10_02 رفع خطاها
___| 10_03 داده‌های تازه کننده
___| 10_04 به مجموعه داده‌ها ملحق می‌شوید
___| 10_05 مدل‌های کامپوزیت

11 نتیجه گیری
___| 11_01 مراحل بعدی00 Introduction
___| 00_01 The Power BI ecosystem
___| 00_02 What is Power BI
___| 00_03 Understanding ETL (extract, transform, and load)
___| 00_04 Focus on Power Query
___| 00_05 Course considerations

01 Extracting Data; Files
___| 01_01 Connecting to CSV or text files
___| 01_02 Manually entering data
___| 01_03 Connecting to an Excel file
___| 01_04 Connecting to a PDF file
___| 01_05 Connecting to folders

02 Extracting Data; Databases
___| 02_01 Connecting to databases
___| 02_02 Comparing data connection modes
___| 02_03 Query folding and native queries

03 Extracting Data; Web and Other Options
___| 03_01 Connecting to web tables
___| 03_02 Querying API data
___| 03_03 Querying REST API connections
___| 03_04 Configuring OData feeds
___| 03_05 Installing Python
___| 03_06 Running Python scripts

04 Transforming Data; Cleaning
___| 04_01 Leveraging metadata
___| 04_02 Leveraging data types
___| 04_03 Making initial field transformations
___| 04_04 Splitting fields
___| 04_05 Merging fields
___| 04_06 Cleaning text fields
___| 04_07 Transforming numerical fields
___| 04_08 Removing or replacing values
___| 04_09 Filtering and removing duplicates
___| 04_10 Accessing native query in cleaning

05 Transforming Data; Integration
___| 05_01 Introducing table objects
___| 05_02 Introducing list and record objects
___| 05_03 Working with binary objects
___| 05_04 Grouping data
___| 05_05 Pivoting data
___| 05_06 Transposing data
___| 05_07 Unpivoting data
___| 05_08 Accessing native query in integration

06 Transforming Data; Enrichment
___| 06_01 Leveraging text formulas
___| 06_02 Conditional formulas
___| 06_03 Filling up or down columns
___| 06_04 Leveraging date formulas
___| 06_05 Combining binary files with formulas
___| 06_06 Accessing native query in enrichment

07 Leveraging M Language; Logic and Syntax
___| 07_01 Working with Query Editor steps
___| 07_02 Breaking down syntax
___| 07_03 Renaming steps in M
___| 07_04 Consolidating M steps
___| 07_05 Adding data types as custom M code
___| 07_06 Connecting to zipped binary data

08 Leveraging M Language; Objects
___| 08_01 Utilizing parameters
___| 08_02 Creating list objects
___| 08_03 Referencing a list as a column in a table
___| 08_04 Leveraging record objects
___| 08_05 Leveraging list functions
___| 08_06 Creating date tables
___| 08_07 Looping with lists
___| 08_08 Combining list objects

09 Leveraging M language; Custom Functions
___| 09_01 Setting up custom functions
___| 09_02 Converting queries into functions
___| 09_03 Configuring custom filtering

10 Loading Data
___| 10_01 Configuring loading options
___| 10_02 Fixing errors
___| 10_03 Refreshing data
___| 10_04 Joining sets of data
___| 10_05 Composite models

11 Conclusion
___| 11_01 Next steps

مدرس: Helen Wall - هلن وال

تعداد دوره های آموزشی: 5

هلن وال یک تجزیه و تحلیل گر داده و یک متخصص آنالیز کسب‌وکار است.
  هلن در تجزیه و تحلیل داده‌ها مهارت دارد - پرس و جو کردن، تحلیل و مدل‌سازی اطلاعات برای کسب بینش - و ایجاد visualizations که معیارهایی را نشان می‌دهد، تا به کسب و کارها کمک کند تصمیمات آگاهانه بگیرند. در نقش او به عنوان یک تحلیلگر ارشد مالی، او در حال حاضر گزارش‌ها، پروسه ها، و نظارت را بهبود می‌بخشد و به گروه پیش‌بینی و تجزیه و تحلیل بودجه کمک می‌کند. او در چندین ابزار از جمله Tableau, Microsoft Excel, Microsoft Power Query, Microsoft Power BI مهارت دارد.

جدیدترین محصولات مرتبط

تمامی زیرنویس‌های فارسی و مطالب ترجمه شده در سایت، بطور انحصاری متعلق به فارسی لینـدا بوده و هر گونه کپی‌ برداری و یا استفاده از آنها به هر شکلی در سایتها یا برنامه‌های دیگر پیگرد قانونی دارد