logo mix

لیندا _ آموزش پیشرفته پایتون: کار با دیتابیس ها (با زیرنویس فارسی AI)

Lynda _ Advanced Python: Working with Databases

کد محصول: FL6046-2832052
لیندا _ آموزش پیشرفته پایتون: کار با دیتابیس ها (با زیرنویس فارسی AI) - Lynda _ Advanced Python: Working with Databases
سطح پیشرفته
زیرنویس انگلیسی
زیرنویس فارسی AI
32,000 تومان
اضافه به سبد خرید add_shopping_cart
تولید کننده محتوا
Lynda.com
تولید کننده زیرنویس فارسی
فارسی لینـدا FarsiLynda.com
تاریخ انتشار
2020-10-09
1399/7/18
جدید ( 13 روز قبل)
مدرس
Kathryn Hodge - کاترین هادج
سطح آموزش
پیشرفته
زبان آموزش
انگلیسی
زیرنویس
فارسی و انگلیسی
نوع زیرنویس فارسی
ترجمه شده توسط هوش مصنوعی (AI)
مدت زمان آموزش
4ساعت و 51دقیقه
تعداد ویدیو های آموزشی
51 ویدیو
حجم فایل های آموزشی (مگابایت)
818 مگابایت
زمان تقریبی دانلود فایل های آموزشی
14 دقیقه
( با سرعت اینترنت 1 MB در ثانیه )
بازدید : 84
درباره تولید کننده

lynda1

 

Lynda Weinman

بسیاری لیندا واینمن را "مادر آموزش اینترنتی" لقب داده اند. وی که هم اکنون (2016) ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت.

اشتیاق آن روزهای لیندا در یادگیری ، حالا به لطف وب سایت و سرویسی هایی همانند آنچه خود او راه اندازی کرده به میلیون ها نفر دیگر در سراسر دنیا نیز سرایت نموده و آنها می توانند با اندک هزینه ای و در هر جا و مکانی آنچه که دوست دارند را فرا بگیرند.
ناگفته نماند که پیدا کردن مسیر صحیح کسب و کار، حتی برای لیندا واینمن نیز بدون فراز و نشیب نبوده و وی هم مانند هر فرد موفق دیگری در راه رسیدن به پیروزی پستی و بلندی های بسیاری را از سر گذرانده.

درک نیازی که هیچکس به آن پاسخ نداده بود

وقتی در سال ۱۹۹۳ واینمن طراحی وب را اندک اندک فرا گرفته و قصد آموزش دادن آن را پیدا کرد، ابتدا به کتاب فروشی مراجع نمود و سعی کرد کتابی را به عنوان مرجع انتخاب و از روی آن به دانش آموزان خود درس بدهد. اما وی متوجه شد کتاب فروشی ها و کتابخانه ها تنها راهنماهایی بسیار فنی و پیچیده را ارائه می نمایند که درک شان برای افراد معمولی و با دانش متوسط تقریباً غیر ممکن محسوب می شود.

لیندا واینمن میگوید: به یاد می آورم که با خود فکر کردم شاید چنین کتابی هنوز وجود ندارد. بلافاصله از کتاب فروشی به خانه رفتم و ایده ی اولیه نوشتن آن را پیاده سازی کردم.

کمی بعد کتاب "طراحی گرافیک های تحت وب" که به باور بسیاری اولین کتاب ساده و قابل درک توسط عموم در رابطه با حرفه طراحی وب بود، توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا به عنوان یک مرجع غیر فنی مورد استفاده قرار می گرفت و محبوبیتی غیر قابل باور به دست آورده بود.

درست در همان زمان و در سال ۱۹۹۵ واینمن آدرس ایمیل فردی را مشاهده نمود که به صورت debbie@debbie.com بود و مشتاق شد بداند آیا دامنه ی لیندا نیز برای ثبت کردن در دسترس قرار دارد یا خیر. وی این دامنه را خریداری و وبسایتی تحت آن راه انداخت تا از طریقش بتواند با دانش آموزان و همچنین خوانندگان کتاب خود ارتباط برقرار نماید.

lynda2

شروعی کوچک و توسعه ای آهسته و پیوسته

بعد از موفقیت کتاب واینمن همسر او، بروس هون (Bruce Heavin)، که در اصل موسس کمپانی لیندا نیز محسوب می شود، پیشنهاد داد در طول تعطیلات بهاره یکی از سالن های کامپیوتر دانشگاهی را اجاره نموده و در آن به مدت یک هفته دوره آموزش طراحی وب برگزار نمایند.
آنها این ایده را عملی کردند و سپس به منظور جذب افراد علاقه مند بنر تبلیغاتی را روی سایت لیندا قرار دادند. نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند.

اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.
آن کارگاه های یک هفته ای بسیار زود باعث شدند تا کسب و کار امروزی لیندا و همسرش پایه گذاری گردد. واینمن از درآمد حق امتیاز کتاب خود با ارزش ۲۰ هزار دلار استفاده کرد و مدرسه طراحی وبی را راه اندازی نمود که دوره هایش در هر ماه به سرعت پیش فروش شده و ظرفیت شان تکمیل می گشت. لیندا می گوید: "مشتریان زیادی وجود داشتند که مجبور بودیم به آنها نه بگوییم، زیرا ظرفیتی برای پذیرش شان وجود نداشت".

اوج گیری پس از بحران

کسب و کار لیندا پس از چند سال توانست ۳۵ فرصت شغلی را ایجاد و درآمدی ۳.۵ میلیون دلاری را فراهم کند. اما در سال ۲۰۰۱ و پس از انفجار حباب دات کام و حوادث مرتبط به یازده سپتامبر، تمایل افراد به یادگیری دروس طراحی وب کاهشی عجیب پیدا کرد، تا جایی که واینمن و همسرش در ادامه دادن مسیر مردد شده بودند.

کمپانی آنها دچار بحرانی جدی گشت، واینمن و هون ۷۵ درصد کارمندان خود را اخراج کردند و تنها ۹ نفر در استخدام شان باقی ماند. دفتر و مقر برگزاری دوره های لیندا نیز کوچک تر گشت و سعی را بر این گذاشتند تا واحد هایی با قیمت ارزان تر اجاره نمایند.

روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر.

خود واینمن در مورد آن ایام می گوید: "همه در حال نبرد برای بقا بودند و سعی می کردند سر خود را بالای آب نگه دارند. ما نیز وضعیتی مشابه را تجربه می کردیم و در نهایت درست همین زمان بود که تصمیم گرفتیم خدمات خود را به صورت کاملاً آنلاین ارائه نماییم."

روزگاری که ایده یاد شده شکل گرفت و سپس عملی گشت (ارائه خدمات به صورت آنلاین) تماشای فیلم بر روی کامپیوترها تازه در حال رواج یافتن بود. لیندا دات کام تصمیم گرفت در ازای سرویسی که ارائه می کند هزینه حق اشتراکی ۲۵ دلاری را به صورت ماهیانه دریافت نماید.

افراد اندکی از این راهکار استقبال کردند. واینمن می گوید: "درآمد مان به شدت افت کرده بود. روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر."

با تنها ۱۰۰۰ نفر پرداخت کننده حق اشتراک ماهیانه، بقای کمپانی به نظر بسیار سخت می رسید. ایجاد یک جامعه ی آنلاین زمان بر است و لیندا به خود امید می داد که آنها مسیر شان را عوض نکرده اند بلکه راهی تازه را شروع نموده اند پس باید صبر پیشه کنند. او توضیح می دهد که "همه چیز بسیار آهسته پیش رفت. ولی کم کم پرداخت حق اشتراک ماهیانه آنلاین رواج پیدا کرد و مقدار آن هر ساله چندین برابر شد".

در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند.

lynda4

ایجاد فرهنگ سازمانی مناسب در زمان رشد

اینکه اعضا و کارمندان شرکت همانند یک خانواده با یکدیگر در تعامل باشند همواره برای لیندا حائز اهمیت بوده و او حتی همیشه تلاش داشته تا افراد تحت استخدام خود را با اسم کوچک بشناسد و صدا بزند. ولی رشد سریع کمپانی و رسیدن تعداد کارمندان به عدد ۵۰۰، رفته رفته چالش هایی تازه را پدید می آورد و سبب می گردد واینمن در ایده آل های خود بازنگری نماید.

وی می گوید: "چالش اصلی بر سر تعیین سمت و مقام افراد بود. اینکه با هر کس چه برخوردی باید صورت بگیرد. همه ی کسانی که رشدی سریع را در شرکت خود تجربه کرده اند می دانند که ایجاد سلسله مراتب تا چه حد اهمیت دارد."

در ۲۰۰۷ تصمیم بر این شد تا یک مدیرعامل جهت اداره ی بهتر مجموعه به آن اضافه گردد. به گفته ی خود لیندا "درست در همان زمان بود که او تصمیم گرفت در رفتارها و برخوردهای خود سیاست بیشتری داشته و بروکراتیک تر عمل نماید".

ایجاد فرهنگ سازمانی برای شرکتی با بیش از ۵۰۰ کارمند کاری بسیار دشوار خواهد بود ولی حتی آنچه از این مسئله نیز دشوارتر به حساب می آید پایه ریزی درست و مطابقت دادن افراد با فرهنگ یاد شده است. اینکار در زمانی که یک شرکت نوپا و کوچک محسوب می شود چندان سخت نیست و شاید ضروری هم نباشد ولی با رشد آن صورت پذیرفتنش الزام می یابد.

 پیش به سوی موفقیت

مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند.

در طی سال های اخیر کمپانی واینمن توسط افراد گوناگونی که در حرفه ی خود بهترین هستند دوره های آنلاین متعددی را ایجاد نموده و سعی کرده نشان دهد این دوره های آنلاین راه و روش یادگیری را برای همیشه متحول کرده اند.

لیندا دات کام قالبی معین و کارآمد را برای دوره های آموزشی اش پدید آورده و سپس کوشش کرده تا از نظر موضوعی نیز در بین مطالب مورد تدریس خود تنوع ایجاد نماید. روزگاری در وب سایت مورد بحث تنها ۲۰ دوره آموزش ویدئویی آنلاین وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۶۳۰۰ رسیده که شامل ۲۶۷.۰۰۰ ویدئوی آموزشی می گردد.

ارائه ی کتابخانه ای ویدئویی به جای اینکه از افراد درخواست شود تا در دوره هایی مشخص با روال معمول و پیوسته شرکت نمایند، عاملی بوده که سبب گشته شیوه ی آموزشی لیندا دات کام نسبت به سایرین کاملاً متفاوت گردد.

واینمن می گوید: "مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. ما به خاطر همین تفاوت مان مورد توجه قرار داشته و تحت نظر سایرین هستیم".

lynda6

فروش به لینکدین Linked in

من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم.

واینمن زمانی که متوجه می شود لینکدین قصد خرید کمپانی اش را دارد، در ابتدا شوکه می گردد. او و همسرش هرگز به دنبال فروش شرکت خود و یافتن مشتری برای آن نبوده اند و البته در سن ۶۰ سالگی وی هنوز هم احساس می نموده که برای بازنشستگی بسیار زود است.

اما رفته رفته به این نتیجه می رسند که این فروش و ادغام دو کمپانی با یکدیگر احتمالاً امری منطقی و موثر خواهد بود. هر دو شرکت به نوعی تلاش داشته اند به افراد کمک کنند تا وضعیت شغلی خود را بهبود بخشند و احتمالاً در کنار یکدیگر بسیار بهتر از گذشته می توانند این هدف را محقق کنند.

واینمن می گوید: "بسیاری از مردم بر روی رقم معامله صورت پذیرفته تمرکز دارند و شاید این مسئله برای افرادی که با صنعت ما آشنا نیستند یک شگفتی محسوب شود. ولی خود من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم و اولین چیزی که در رابطه با این موضوع به ذهنم می رسد، میزان بزرگی این اثرگذاری است."

به نظر می آید حتی لیندا واینمن هم از موفقیت خودش شگفت زده است و تصور چنین روزی را نداشته. بر خلاف بسیاری از بنیانگذاران کمپانی ها مهم تکنولوژیک امروزی ، وی با هدف کسب درآمد های کلان شروع به کار نکرده و قصد اولیه اش هرگز ایجاد کمپانی نبوده که توسط لینکدین به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. او تنها سعی داشته آنچه که برای خودش جذاب بوده، یعنی طراحی وب را به سایرین نیز بیاموزد.

واینمن که بر حسب اتفاق بدل به یک معلم گشته، می گوید: "من نه چندان گنگ بودم و نه به آن صورت خوره ی دنیای تکنولوژی. افراد زیادی پیش من می آمدند و می پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهی؟ یا چگونه آن کار را انجام می دهی؟ هرگز با خودم فکر نکرده بودم به اشتراک گذاشتن دانش در رابطه با آنچه که برایت جالب است، در واقع همان تدریس کردن محسوب می شود."

در حالکیه لیندا اعتقاد دارد تنها در زمان و مکان مناسبی حضور داشته، سخت است بدل شدن یک دامنه ی ۳۵ دلاری به کسب و کاری ۱.۵ میلیارد دلاری را حاصل یک اتفاق بدانیم.

فارسی لیندا

برای ایجاد برنامه‌های کاربردی و مفید پایتون، به یک پایگاه داده نیاز دارید. پایگاه‌های داده به شما امکان می‌دهد داده‌های جلسات کاربر را ذخیره کنید، موجودی را ردیابی کنید، پیشنهادهایی ارائه کنید و موارد دیگر. با این حال، پایتون با بسیاری از گزینه‌ها سازگار است از جمله: SQLite، MySQL و PostgreSQL . انتخاب پایگاه داده مناسب مهارتی است که انتظار می‌رود توسعه دهندگان پیشرفته آن را فرا بگیرند. این دوره با مقایسه انواع مختلف پایگاه داده‌هایی که می‌توانند از طریق Python Database API به یکدیگر متصل شوند، یک شروع عالی ارائه می‌دهد. مربی Kathryn Hodge تفاوت بین SQLite، MySQL و PostgreSQL را آموزش می‌دهد و نحوه استفاده از ابزار ORM SQLAlchemy برای جستجوی پایگاه داده را نشان می‌دهد. فصل‌های آخر دانش شما را در دو پروژه عملی به کاربرد عملی می‌رساند: توسعه یک برنامه کامل پشته با Python، PostgreSQL و Flask و ایجاد یک برنامه تجزیه و تحلیل داده با pandas و Jupyter Notebook. در پایان، شما باید در ایجاد و استفاده از پایگاه داده احساس راحتی کنید و بتوانید تصمیم بگیرید که کدام پایگاه داده پایتون برای شما مناسب است.

سطح آموزشی
خرید آنلاین و دانلود فوری
به همراه فایلهای تمرین
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس فارسی
کیفیت HD ویدئوهای آموزشی
قابل استفاده برای ناشنوایان
 
 
 

نمونه ویدیوی آموزشی ( فایلهای زیر نویس جدا از فیلم است و میتوانید آنرا نمایش ندهید ) :

 

00 مقدمه
_ | 00_01 استفاده از پایگاه داده برای بالا بردن سطح برنامه‌های پایتون
_ | 00_02 آنچه شما باید بدانید

01 معرفی پایگاه داده در پایتون
_ | 01_01 بانک اطلاعاتی چیست؟
_ | 01_02 پایگاه‌های داده رابطه ای
_ | 01_03 پایگاه داده‌های غیر رابطه ای
_ | 01_04 Python Database API

02 با استفاده از SQLite در پایتون
_ | 02_01 SQLite چیست؟
_ | 02_02 ایجاد یک پایگاه داده SQLite
_ | 02_03 دستکاری سوابق در یک پایگاه داده SQLite
_ | 02_04 SQLAlchemy چیست؟
_ | 02_05 راه اندازی یک محیط مجازی برای SQLAlchemy
_ | 02_06 استفاده از هسته SQLAlchemy با پایگاه داده SQLite
_ | 02_07 Challenge: یک پایگاه داده SQLite ایجاد کنید
_ | 02_08 راه حل: یک پایگاه داده SQLite ایجاد کنید

03 استفاده از MySQL در پایتون
_ | 03_01 MySQL چیست؟
_ | 03_02 ایجاد یک پایگاه داده MySQL
_ | 03_03 ساخت جداول در یک پایگاه داده MySQL
_ | 03_04 اتصال برنامه Python به پایگاه داده MySQL
_ | 03_05 محاسبه عملیات پایگاه داده برای ایجاد برنامه‌های بهتر
_ | 03_06 در حال توسعه برنامه‌های Pythonic با SQLAlchemy ORM
_ | 03_07 استفاده از جلسات SQLAlchemy برای انجام معاملات در یک پایگاه داده MySQL
_ | 03_08 استفاده از SQL برای وارد کردن داده‌های CSV
_ | 03_09 اهرم کردن SQLAlchemy و pandas برای وارد کردن داده‌های CSV
_ | 03_10 Challenge: یک پایگاه داده MySQL ایجاد کنید
_ | 03_11 راه حل: یک پایگاه داده MySQL ایجاد کنید

04 با استفاده از PostgreSQL در پایتون
_ | 04_01 PostgreSQL چیست؟
_ | 04_02 ایجاد یک پایگاه داده PostgreSQL
_ | 04_03 ایجاد جدول در Postgres با استفاده از پایتون
_ | 04_04 درج داده‌ها در یک پایگاه داده Postgres
_ | 04_05 تعامل با پایگاه داده Postgres با استفاده از پایتون
_ | 04_06 تعاملات Pythonic Postgres با هسته SQLAlchemy
_ | 04_07 تعاملات Pythonic Postgres با SQLAlchemy ORM
_ | 04_08 گروه‌بندی عبارات SQL با رویه‌های ذخیره شده
_ | 04_09 ایجاد یک رویه ذخیره شده در PostgreSQL
_ | 04_10 استفاده از روش‌ها و توابع ذخیره شده Postgres در پایتون
_ | 04_11 Challenge: یک پایگاه داده Postgres ایجاد کنید
_ | 04_12 راه حل: یک پایگاه داده Postgres ایجاد کنید

05 در حال توسعه برنامه‌های Full-Stack
_ | 05_01 راه اندازی فلاسک در برنامه پایتون
_ | 05_02 ایجاد یک صفحه وب با Flask
_ | 05_03 در حال توسعه مسیرهای اضافی برای تقویت برنامه شما
_ | 05_04 ایجاد پایگاه داده Postgres با استفاده از پایتون
_ | 05_05 اتصال پایگاه داده به پروژه Pythonic Flask
_ | 05_06: انتقال داده‌ها از یک پایگاه داده به یک برنامه Flask
_ | 05_07 توسعه قابلیت افزودن به برنامه Flask
_ | 05_08 Challenge: قابلیت حذف را توسعه دهید
_ | 05_09 راه حل: قابلیت حذف را توسعه دهید

06 در حال توسعه برنامه‌های تجزیه و تحلیل
_ | 06_01 معرفی pandas
_ | 06_02 راه اندازی pandas و Jupyter Notebook
_ | 06_03 تجزیه و تحلیل داده‌ها با pandas
_ | 06_04 ادغام SQLAlchemy با pandas

07 نتیجه گیری
_ | 07_01 مراحل بعدی

00 Introduction
_ 00_01 Using databases to level up your Python applications
_ 00_02 What you need to know

01 Introduction to Databases in Python
_ 01_01 What is a database
_ 01_02 Relational databases
_ 01_03 Non-relational databases
_ 01_04 Python Database API

02 Using SQLite in Python
_ 02_01 What is SQLite
_ 02_02 Creating an SQLite database
_ 02_03 Manipulating records in a SQLite database
_ 02_04 What is SQLAlchemy
_ 02_05 Setting up a virtual environment for SQLAlchemy
_ 02_06 Using SQLAlchemy Core with an SQLite database
_ 02_07 Challenge; Create an SQLite database
_ 02_08 Solution; Create an SQLite database

03 Using MySQL in Python
_ 03_01 What is MySQL
_ 03_02 Creating a MySQL database
_ 03_03 Building tables in a MySQL database
_ 03_04 Connecting a Python application to a MySQL database
_ 03_05 Encaspulating database operations to make better applications
_ 03_06 Developing Pythonic applications with SQLAlchemy ORM
_ 03_07 Using SQLAlchemy Sessions to transact on a MySQL database
_ 03_08 Using SQL to import CSV data
_ 03_09 Leveraging SQLAlchemy and pandas to import CSV data
_ 03_10 Challenge; Create a MySQL database
_ 03_11 Solution; Create a MySQL database

04 Using PostgreSQL in Python
_ 04_01 What is PostgreSQL
_ 04_02 Creating a PostgreSQL database
_ 04_03 Creating a table in Postgres using Python
_ 04_04 Inserting data into a Postgres database
_ 04_05 Interacting with a Postgres database using Python
_ 04_06 Pythonic Postgres interactions with SQLAlchemy Core
_ 04_07 Pythonic Postgres interactions with SQLAlchemy ORM
_ 04_08 Grouping SQL statements with stored procedures
_ 04_09 Creating a stored procedure in PostgreSQL
_ 04_10 Using Postgres stored procedures and functions in Python
_ 04_11 Challenge; Create a Postgres database
_ 04_12 Solution; Create a Postgres database

05 Developing Full-Stack Applications
_ 05_01 Setting up Flask in a Python application
_ 05_02 Creating a webpage with Flask
_ 05_03 Developing additional routes to enhance your application
_ 05_04 Instantiating a Postgres database using Python
_ 05_05 Connecting a database to a Pythonic Flask project
_ 05_06 Feeding data from a database into a Flask application
_ 05_07 Develop add functionality to a Flask application
_ 05_08 Challenge; Develop delete functionality
_ 05_09 Solution; Develop delete functionality

06 Developing Analysis Applications
_ 06_01 Introduction to pandas
_ 06_02 Setting up pandas and Jupyter Notebook
_ 06_03 Analyzing data with pandas
_ 06_04 Integrating SQLAlchemy with pandas

07 Conclusion
_ 07_01 Next steps

مدرس: Kathryn Hodge - کاترین هادج

تعداد دوره های آموزشی: 10

کاترین هادج به عنوان شریک NexTech با Comcast NBCUniversial کار می کند؛ او بخشی از قسمت Media Labs است، جایی که انواع مختلف تکنولوژی های ساخته شده را بررسی می کند تا به طرز تاثیر گذاری آن ها روی مشتریان پی ببرد و اینکه چگونه به بهترین نحو محتوی NBCuniversal را ادغام کنند. او همچنین برای کسانی که می خواهند کد نویسی را فرا بگیرند یک کانال YouTube را اداره می کند. وی پیش از آمدن به ComCast، برای سه سال به عنوان معلم کمکی علوم کامپیوتر کار کرد. او علاقه زیادی به فصل مشترک رسانه، سرگرمی، و فن آوری دارد و تمرکز خود را روی ساخت نرم افزاری که تاثیر گزار باشد معطوف کرده است.

جدیدترین محصولات مرتبط

تمامی زیرنویس‌های فارسی و مطالب ترجمه شده در سایت، بطور انحصاری متعلق به فارسی لینـدا بوده و هر گونه کپی‌ برداری و یا استفاده از آنها به هر شکلی در سایتها یا برنامه‌های دیگر پیگرد قانونی دارد