logo mix

لیندا _ آموزش حریم خصوصی برای مدیران اجرایی و مدیران مشتاق (با زیرنویس فارسی AI)

Lynda _ Privacy for Executives and Aspiring Executives

کد محصول: FL6056-2846000
لیندا _ آموزش حریم خصوصی برای مدیران اجرایی و مدیران مشتاق (با زیرنویس فارسی AI) - Lynda _ Privacy for Executives and Aspiring Executives
سطح مقدماتی
زیرنویس انگلیسی
زیرنویس فارسی AI
17,000 تومان
اضافه به سبد خرید add_shopping_cart
تولید کننده محتوا
Lynda.com
تولید کننده زیرنویس فارسی
فارسی لینـدا FarsiLynda.com
تاریخ انتشار
2020-10-08
1399/7/17
جدید ( 14 روز قبل)
مدرس
Nishant Bhajaria - نیشانت باجاریا
سطح آموزش
مقدماتی
زبان آموزش
انگلیسی
زیرنویس
فارسی و انگلیسی
نوع زیرنویس فارسی
ترجمه شده توسط هوش مصنوعی (AI)
مدت زمان آموزش
1ساعت و 3دقیقه
تعداد ویدیو های آموزشی
35 ویدیو
حجم فایل های آموزشی (مگابایت)
275 مگابایت
زمان تقریبی دانلود فایل های آموزشی
5 دقیقه
( با سرعت اینترنت 1 MB در ثانیه )
بازدید : 62
درباره تولید کننده

lynda1

 

Lynda Weinman

بسیاری لیندا واینمن را "مادر آموزش اینترنتی" لقب داده اند. وی که هم اکنون (2016) ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت.

اشتیاق آن روزهای لیندا در یادگیری ، حالا به لطف وب سایت و سرویسی هایی همانند آنچه خود او راه اندازی کرده به میلیون ها نفر دیگر در سراسر دنیا نیز سرایت نموده و آنها می توانند با اندک هزینه ای و در هر جا و مکانی آنچه که دوست دارند را فرا بگیرند.
ناگفته نماند که پیدا کردن مسیر صحیح کسب و کار، حتی برای لیندا واینمن نیز بدون فراز و نشیب نبوده و وی هم مانند هر فرد موفق دیگری در راه رسیدن به پیروزی پستی و بلندی های بسیاری را از سر گذرانده.

درک نیازی که هیچکس به آن پاسخ نداده بود

وقتی در سال ۱۹۹۳ واینمن طراحی وب را اندک اندک فرا گرفته و قصد آموزش دادن آن را پیدا کرد، ابتدا به کتاب فروشی مراجع نمود و سعی کرد کتابی را به عنوان مرجع انتخاب و از روی آن به دانش آموزان خود درس بدهد. اما وی متوجه شد کتاب فروشی ها و کتابخانه ها تنها راهنماهایی بسیار فنی و پیچیده را ارائه می نمایند که درک شان برای افراد معمولی و با دانش متوسط تقریباً غیر ممکن محسوب می شود.

لیندا واینمن میگوید: به یاد می آورم که با خود فکر کردم شاید چنین کتابی هنوز وجود ندارد. بلافاصله از کتاب فروشی به خانه رفتم و ایده ی اولیه نوشتن آن را پیاده سازی کردم.

کمی بعد کتاب "طراحی گرافیک های تحت وب" که به باور بسیاری اولین کتاب ساده و قابل درک توسط عموم در رابطه با حرفه طراحی وب بود، توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا به عنوان یک مرجع غیر فنی مورد استفاده قرار می گرفت و محبوبیتی غیر قابل باور به دست آورده بود.

درست در همان زمان و در سال ۱۹۹۵ واینمن آدرس ایمیل فردی را مشاهده نمود که به صورت debbie@debbie.com بود و مشتاق شد بداند آیا دامنه ی لیندا نیز برای ثبت کردن در دسترس قرار دارد یا خیر. وی این دامنه را خریداری و وبسایتی تحت آن راه انداخت تا از طریقش بتواند با دانش آموزان و همچنین خوانندگان کتاب خود ارتباط برقرار نماید.

lynda2

شروعی کوچک و توسعه ای آهسته و پیوسته

بعد از موفقیت کتاب واینمن همسر او، بروس هون (Bruce Heavin)، که در اصل موسس کمپانی لیندا نیز محسوب می شود، پیشنهاد داد در طول تعطیلات بهاره یکی از سالن های کامپیوتر دانشگاهی را اجاره نموده و در آن به مدت یک هفته دوره آموزش طراحی وب برگزار نمایند.
آنها این ایده را عملی کردند و سپس به منظور جذب افراد علاقه مند بنر تبلیغاتی را روی سایت لیندا قرار دادند. نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند.

اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.
آن کارگاه های یک هفته ای بسیار زود باعث شدند تا کسب و کار امروزی لیندا و همسرش پایه گذاری گردد. واینمن از درآمد حق امتیاز کتاب خود با ارزش ۲۰ هزار دلار استفاده کرد و مدرسه طراحی وبی را راه اندازی نمود که دوره هایش در هر ماه به سرعت پیش فروش شده و ظرفیت شان تکمیل می گشت. لیندا می گوید: "مشتریان زیادی وجود داشتند که مجبور بودیم به آنها نه بگوییم، زیرا ظرفیتی برای پذیرش شان وجود نداشت".

اوج گیری پس از بحران

کسب و کار لیندا پس از چند سال توانست ۳۵ فرصت شغلی را ایجاد و درآمدی ۳.۵ میلیون دلاری را فراهم کند. اما در سال ۲۰۰۱ و پس از انفجار حباب دات کام و حوادث مرتبط به یازده سپتامبر، تمایل افراد به یادگیری دروس طراحی وب کاهشی عجیب پیدا کرد، تا جایی که واینمن و همسرش در ادامه دادن مسیر مردد شده بودند.

کمپانی آنها دچار بحرانی جدی گشت، واینمن و هون ۷۵ درصد کارمندان خود را اخراج کردند و تنها ۹ نفر در استخدام شان باقی ماند. دفتر و مقر برگزاری دوره های لیندا نیز کوچک تر گشت و سعی را بر این گذاشتند تا واحد هایی با قیمت ارزان تر اجاره نمایند.

روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر.

خود واینمن در مورد آن ایام می گوید: "همه در حال نبرد برای بقا بودند و سعی می کردند سر خود را بالای آب نگه دارند. ما نیز وضعیتی مشابه را تجربه می کردیم و در نهایت درست همین زمان بود که تصمیم گرفتیم خدمات خود را به صورت کاملاً آنلاین ارائه نماییم."

روزگاری که ایده یاد شده شکل گرفت و سپس عملی گشت (ارائه خدمات به صورت آنلاین) تماشای فیلم بر روی کامپیوترها تازه در حال رواج یافتن بود. لیندا دات کام تصمیم گرفت در ازای سرویسی که ارائه می کند هزینه حق اشتراکی ۲۵ دلاری را به صورت ماهیانه دریافت نماید.

افراد اندکی از این راهکار استقبال کردند. واینمن می گوید: "درآمد مان به شدت افت کرده بود. روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر."

با تنها ۱۰۰۰ نفر پرداخت کننده حق اشتراک ماهیانه، بقای کمپانی به نظر بسیار سخت می رسید. ایجاد یک جامعه ی آنلاین زمان بر است و لیندا به خود امید می داد که آنها مسیر شان را عوض نکرده اند بلکه راهی تازه را شروع نموده اند پس باید صبر پیشه کنند. او توضیح می دهد که "همه چیز بسیار آهسته پیش رفت. ولی کم کم پرداخت حق اشتراک ماهیانه آنلاین رواج پیدا کرد و مقدار آن هر ساله چندین برابر شد".

در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند.

lynda4

ایجاد فرهنگ سازمانی مناسب در زمان رشد

اینکه اعضا و کارمندان شرکت همانند یک خانواده با یکدیگر در تعامل باشند همواره برای لیندا حائز اهمیت بوده و او حتی همیشه تلاش داشته تا افراد تحت استخدام خود را با اسم کوچک بشناسد و صدا بزند. ولی رشد سریع کمپانی و رسیدن تعداد کارمندان به عدد ۵۰۰، رفته رفته چالش هایی تازه را پدید می آورد و سبب می گردد واینمن در ایده آل های خود بازنگری نماید.

وی می گوید: "چالش اصلی بر سر تعیین سمت و مقام افراد بود. اینکه با هر کس چه برخوردی باید صورت بگیرد. همه ی کسانی که رشدی سریع را در شرکت خود تجربه کرده اند می دانند که ایجاد سلسله مراتب تا چه حد اهمیت دارد."

در ۲۰۰۷ تصمیم بر این شد تا یک مدیرعامل جهت اداره ی بهتر مجموعه به آن اضافه گردد. به گفته ی خود لیندا "درست در همان زمان بود که او تصمیم گرفت در رفتارها و برخوردهای خود سیاست بیشتری داشته و بروکراتیک تر عمل نماید".

ایجاد فرهنگ سازمانی برای شرکتی با بیش از ۵۰۰ کارمند کاری بسیار دشوار خواهد بود ولی حتی آنچه از این مسئله نیز دشوارتر به حساب می آید پایه ریزی درست و مطابقت دادن افراد با فرهنگ یاد شده است. اینکار در زمانی که یک شرکت نوپا و کوچک محسوب می شود چندان سخت نیست و شاید ضروری هم نباشد ولی با رشد آن صورت پذیرفتنش الزام می یابد.

 پیش به سوی موفقیت

مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند.

در طی سال های اخیر کمپانی واینمن توسط افراد گوناگونی که در حرفه ی خود بهترین هستند دوره های آنلاین متعددی را ایجاد نموده و سعی کرده نشان دهد این دوره های آنلاین راه و روش یادگیری را برای همیشه متحول کرده اند.

لیندا دات کام قالبی معین و کارآمد را برای دوره های آموزشی اش پدید آورده و سپس کوشش کرده تا از نظر موضوعی نیز در بین مطالب مورد تدریس خود تنوع ایجاد نماید. روزگاری در وب سایت مورد بحث تنها ۲۰ دوره آموزش ویدئویی آنلاین وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۶۳۰۰ رسیده که شامل ۲۶۷.۰۰۰ ویدئوی آموزشی می گردد.

ارائه ی کتابخانه ای ویدئویی به جای اینکه از افراد درخواست شود تا در دوره هایی مشخص با روال معمول و پیوسته شرکت نمایند، عاملی بوده که سبب گشته شیوه ی آموزشی لیندا دات کام نسبت به سایرین کاملاً متفاوت گردد.

واینمن می گوید: "مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. ما به خاطر همین تفاوت مان مورد توجه قرار داشته و تحت نظر سایرین هستیم".

lynda6

فروش به لینکدین Linked in

من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم.

واینمن زمانی که متوجه می شود لینکدین قصد خرید کمپانی اش را دارد، در ابتدا شوکه می گردد. او و همسرش هرگز به دنبال فروش شرکت خود و یافتن مشتری برای آن نبوده اند و البته در سن ۶۰ سالگی وی هنوز هم احساس می نموده که برای بازنشستگی بسیار زود است.

اما رفته رفته به این نتیجه می رسند که این فروش و ادغام دو کمپانی با یکدیگر احتمالاً امری منطقی و موثر خواهد بود. هر دو شرکت به نوعی تلاش داشته اند به افراد کمک کنند تا وضعیت شغلی خود را بهبود بخشند و احتمالاً در کنار یکدیگر بسیار بهتر از گذشته می توانند این هدف را محقق کنند.

واینمن می گوید: "بسیاری از مردم بر روی رقم معامله صورت پذیرفته تمرکز دارند و شاید این مسئله برای افرادی که با صنعت ما آشنا نیستند یک شگفتی محسوب شود. ولی خود من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم و اولین چیزی که در رابطه با این موضوع به ذهنم می رسد، میزان بزرگی این اثرگذاری است."

به نظر می آید حتی لیندا واینمن هم از موفقیت خودش شگفت زده است و تصور چنین روزی را نداشته. بر خلاف بسیاری از بنیانگذاران کمپانی ها مهم تکنولوژیک امروزی ، وی با هدف کسب درآمد های کلان شروع به کار نکرده و قصد اولیه اش هرگز ایجاد کمپانی نبوده که توسط لینکدین به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. او تنها سعی داشته آنچه که برای خودش جذاب بوده، یعنی طراحی وب را به سایرین نیز بیاموزد.

واینمن که بر حسب اتفاق بدل به یک معلم گشته، می گوید: "من نه چندان گنگ بودم و نه به آن صورت خوره ی دنیای تکنولوژی. افراد زیادی پیش من می آمدند و می پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهی؟ یا چگونه آن کار را انجام می دهی؟ هرگز با خودم فکر نکرده بودم به اشتراک گذاشتن دانش در رابطه با آنچه که برایت جالب است، در واقع همان تدریس کردن محسوب می شود."

در حالکیه لیندا اعتقاد دارد تنها در زمان و مکان مناسبی حضور داشته، سخت است بدل شدن یک دامنه ی ۳۵ دلاری به کسب و کاری ۱.۵ میلیارد دلاری را حاصل یک اتفاق بدانیم.

فارسی لیندا

حریم خصوصی برای همه رهبران تجارت امروز مهمترین نکته است، زیرا توجه مقامات نظارتی، رسانه‌ها، فعالان حریم خصوصی و مشتریان را به خود جلب می‌کند. با این وجود، در میان انبوه قوانین، ارائه محصولات توسط فروشندگان و پوشش رسانه ای، مدیران اغلب در تلاشند تا راهنمایی و گزینه‌های روشنی در مورد نحوه اجرای یک برنامه حفظ حریم خصوصی بدست آورند. این دوره به رهبران سطح C، معاونان آنها و سایر مدیران مشتاق کمک می‌کند تا درک درستی از فضای حفظ حریم خصوصی و توانایی‌ها ایجاد کرده و برنامه‌ای را برای پیشگیری از انحراف ایجاد کنند - ضمن اینکه به رشد تجارت خود ادامه می‌دهند. مربی Nishant Bhajaria استراتژی‌هایی را برای ساخت برنامه‌ای ارائه می‌دهد که انعطاف پذیر و قابل اندازه گیری باشد. چنین برنامه‌ای تیمی را درگیر می‌کند که می‌تواند با مشارکت با بقیه مشاغل خطرات را مدیریت کند، راه حل‌هایی ارائه دهد، پیشرفت را بسنجد و تصمیم گیری را آگاه سازد. پس از گذراندن این دوره، مدیران الگویی خواهند داشت که نه تنها تیم‌های خود را راه اندازی نمی‌کنند، بلکه آنها را در تجارت نیز جای می‌دهند.

سطح آموزشی
خرید آنلاین و دانلود فوری
به همراه فایلهای تمرین
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس فارسی
کیفیت HD ویدئوهای آموزشی
قابل استفاده برای ناشنوایان
 
 
 

نمونه ویدیوی آموزشی ( فایلهای زیر نویس جدا از فیلم است و میتوانید آنرا نمایش ندهید ) :

 

00 مقدمه
_ | 00_01 حفظ حریم خصوصی در شرکت امروز
_ | 00_02 چرا مدیران باید حریم خصوصی را درک کنند
_ | 00_03 این دوره چگونه به مدیران کمک می‌کند

01 حریم خصوصی: تصویر بزرگ
_ | 01_01 تصویر بزرگ: حریم خصوصی، تجارت و اقتصاد شما
_ | 01_02 تصویر بزرگ: حریم خصوصی، دولت‌ها، حسابرسان و سرمایه گذاران
_ | 01_03 تصویر بزرگ: حریم خصوصی و کاربران شما
_ | 01_04 اصول حریم خصوصی

02 حریم خصوصی: مسئولیت‌های شما به عنوان یک مدیر اجرایی
_ | 02_01 محافظت از کاربران: اعتماد کنید
_ | 02_02 محافظت از شرکت شما: حسابرسی و مقررات
_ | 02_03 ایجاد حریم خصوصی با طراحی در فرهنگ شما

03 ایجاد یک تیم و فرهنگ حفظ حریم خصوصی
_ | 03_01 ویژگی‌های برنامه حریم خصوصی شما
_ | 03_02 نقش‌ها و مسئولیت‌های حفظ حریم خصوصی
_ | 03_03 نیاز به سنجه

04 برنامه حریم خصوصی شما
_ | 04_01 یک برنامه دو طبقه
_ | 04_02 کارگروه حفظ حریم خصوصی
_ | 04_03 تیم اجرای حریم خصوصی

05 حریم خصوصی تاکتیکی در عمل
_ | 05_01 افشای حریم خصوصی
_ | 05_02 بررسی حریم خصوصی: حقوقی و فنی
_ | 05_03 آموزش حفظ حریم خصوصی

06 مدیریت داده‌های کاربر
_ | 06_01 یک برنامه محرمانه مبتنی بر داده
_ | 06_02 حاکمیت داده ها
_ | 06_03 موجودی و فهرست‌بندی داده ها

07 یک برنامه حفظ حریم خصوصی فعالانه
_ | 07_01: حقوق، حذف و کنترل دسترسی به داده ها
_ | 07_02 کنترل و انتخاب کاربر
_ | 07_03 ارزیابی ریسک فروشنده
_ | 07_04 پاسخ حادثه
_ | 07_05 ممیزی

08 کارکنان تیم حفظ حریم خصوصی شما
_ | 08_01 حریم خصوصی و کارکنان
_ | 08_02 مدیر ارشد امنیت اطلاعات (CISO)
_ | 08_03 رئیس محرمانه (CPO)
_ | 08_04 افسر حفاظت از داده‌ها (DPO)
_ | 08_05 حریم خصوصی، علم داده و داده‌ها 0p0l0a0t0f0o0r0m0
_ | 08_06 حریم خصوصی و سیاست‌های شما / تیم‌های ارتباطی
_ | 08_07 تطبیق دادن برنامه حریم خصوصی شما

09 نتیجه گیری
_ | 09_01 مراحل بعدی

00 Introduction
_ 00_01 Privacy in today`s enterprise
_ 00_02 Why executives need to understand privacy
_ 00_03 How this course will help executives

01 Privacy; The Big Picture
_ 01_01 The big picture; Privacy, your business, and the economy
_ 01_02 The big picture; Privacy, governments, auditors, and investors
_ 01_03 The big picture; Privacy and your users
_ 01_04 Privacy principles

02 Privacy; Your Responsibilities as an Executive
_ 02_01 Protecting your users; Trust
_ 02_02 Protecting your company; Audits and regulations
_ 02_03 Building privacy by design into your culture

03 Building a Privacy Team and Culture
_ 03_01 Attributes of your privacy program
_ 03_02 Privacy roles and responsibilities
_ 03_03 The need for metrics

04 Your Privacy Program
_ 04_01 A two-tiered program
_ 04_02 The privacy working group
_ 04_03 The privacy execution team

05 Tactical Privacy in Action
_ 05_01 Privacy disclosures
_ 05_02 Privacy reviews; Legal and technical
_ 05_03 Privacy training

06 User Data Management
_ 06_01 A data-driven privacy program
_ 06_02 Data governance
_ 06_03 Data inventory and cataloging

07 A Proactive Privacy Program
_ 07_01 Data rightsizing, deletion, and access control
_ 07_02 User control and choice
_ 07_03 Vendor risk assessment
_ 07_04 Incident response
_ 07_05 Audits

08 Staffing Your Privacy Team
_ 08_01 Privacy and staffing
_ 08_02 Chief information security officer (CISO)
_ 08_03 Chief privacy officer (CPO)
_ 08_04 Data protection officer (DPO)
_ 08_05 Privacy, data science, and data platform
_ 08_06 Privacy and your policy communications teams
_ 08_07 Adapting your privacy program

09 Conclusion
_ 09_01 Next steps

مدرس: Nishant Bhajaria - نیشانت باجاریا

تعداد دوره های آموزشی: 5

نیشانت باجاریا، یک رهبر حفظ حریم خصوصی و امنیتی و یک معمار محصول دیجیتال است.
نیشانت، یک رهبر ارشد در فضای security, privacy و compliance است و وی برای کمک به دستیابی به این اهداف، تیم ها و برنامه هایی ساخته است. او به طور معمول به عنوان یک ارتباط اساسی بین قانونی ، مهندسی و رهبری سطح C عمل می کند تا اطمینان حاصل شود که محصولات یک شرکت به محافظت از داده های کاربران و اطمینان از اعتماد مشتری کمک می کند. او قبل از نقش فعلی خود - معماری و استراتژی حفظ حریم خصوصی در Uber - در انطباق ، محافظت از داده ها و امنیت و حفظ حریم شخصی در Google کار می کرد. علاوه بر این ، وی به عنوان رئیس مهندسی حریم خصوصی Netflix خدمت کرده است. او دارای مدرک لیسانس در رشته کامپیوتر از دانشگاه ایالتی ترومن و کارشناسی ارشد در رشته کامپیوتر از دانشگاه ایالتی آریزونا است.

جدیدترین محصولات مرتبط

تمامی زیرنویس‌های فارسی و مطالب ترجمه شده در سایت، بطور انحصاری متعلق به فارسی لینـدا بوده و هر گونه کپی‌ برداری و یا استفاده از آنها به هر شکلی در سایتها یا برنامه‌های دیگر پیگرد قانونی دارد