logo mix

لیندا _ آموزش اسکن و تجسم سه بعدی در Matterport (با زیرنویس فارسی AI)

Lynda _ Matterport 3D Scanning and Visualization

کد محصول: FL6487-2855000
لیندا _ آموزش اسکن و تجسم سه بعدی در Matterport (با زیرنویس فارسی AI) - Lynda _ Matterport 3D Scanning and Visualization
سطح مقدماتی
زیرنویس انگلیسی
زیرنویس فارسی AI
19,000 تومان
اضافه به سبد خرید add_shopping_cart
تولید کننده محتوا
Lynda.com
تولید کننده زیرنویس فارسی
فارسی لینـدا FarsiLynda.com
تاریخ انتشار
2020-12-18
1399/9/28
مدرس
Paul Tice - پل تایس
سطح آموزش
مقدماتی
زبان آموزش
انگلیسی
زیرنویس
فارسی و انگلیسی
نوع زیرنویس فارسی
ترجمه شده توسط هوش مصنوعی (AI)
مدت زمان آموزش
2ساعت و 5دقیقه
تعداد ویدیو های آموزشی
37 ویدیو
حجم فایل های آموزشی (مگابایت)
890 مگابایت
زمان تقریبی دانلود فایل های آموزشی
15 دقیقه
( با سرعت اینترنت 1 MB در ثانیه )
بازدید : 265
درباره تولید کننده

lynda1

 

Lynda Weinman

بسیاری لیندا واینمن را "مادر آموزش اینترنتی" لقب داده اند. وی که هم اکنون (2016) ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت.

اشتیاق آن روزهای لیندا در یادگیری ، حالا به لطف وب سایت و سرویسی هایی همانند آنچه خود او راه اندازی کرده به میلیون ها نفر دیگر در سراسر دنیا نیز سرایت نموده و آنها می توانند با اندک هزینه ای و در هر جا و مکانی آنچه که دوست دارند را فرا بگیرند.
ناگفته نماند که پیدا کردن مسیر صحیح کسب و کار، حتی برای لیندا واینمن نیز بدون فراز و نشیب نبوده و وی هم مانند هر فرد موفق دیگری در راه رسیدن به پیروزی پستی و بلندی های بسیاری را از سر گذرانده.

درک نیازی که هیچکس به آن پاسخ نداده بود

وقتی در سال ۱۹۹۳ واینمن طراحی وب را اندک اندک فرا گرفته و قصد آموزش دادن آن را پیدا کرد، ابتدا به کتاب فروشی مراجع نمود و سعی کرد کتابی را به عنوان مرجع انتخاب و از روی آن به دانش آموزان خود درس بدهد. اما وی متوجه شد کتاب فروشی ها و کتابخانه ها تنها راهنماهایی بسیار فنی و پیچیده را ارائه می نمایند که درک شان برای افراد معمولی و با دانش متوسط تقریباً غیر ممکن محسوب می شود.

لیندا واینمن میگوید: به یاد می آورم که با خود فکر کردم شاید چنین کتابی هنوز وجود ندارد. بلافاصله از کتاب فروشی به خانه رفتم و ایده ی اولیه نوشتن آن را پیاده سازی کردم.

کمی بعد کتاب "طراحی گرافیک های تحت وب" که به باور بسیاری اولین کتاب ساده و قابل درک توسط عموم در رابطه با حرفه طراحی وب بود، توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا به عنوان یک مرجع غیر فنی مورد استفاده قرار می گرفت و محبوبیتی غیر قابل باور به دست آورده بود.

درست در همان زمان و در سال ۱۹۹۵ واینمن آدرس ایمیل فردی را مشاهده نمود که به صورت debbie@debbie.com بود و مشتاق شد بداند آیا دامنه ی لیندا نیز برای ثبت کردن در دسترس قرار دارد یا خیر. وی این دامنه را خریداری و وبسایتی تحت آن راه انداخت تا از طریقش بتواند با دانش آموزان و همچنین خوانندگان کتاب خود ارتباط برقرار نماید.

lynda2

شروعی کوچک و توسعه ای آهسته و پیوسته

بعد از موفقیت کتاب واینمن همسر او، بروس هون (Bruce Heavin)، که در اصل موسس کمپانی لیندا نیز محسوب می شود، پیشنهاد داد در طول تعطیلات بهاره یکی از سالن های کامپیوتر دانشگاهی را اجاره نموده و در آن به مدت یک هفته دوره آموزش طراحی وب برگزار نمایند.
آنها این ایده را عملی کردند و سپس به منظور جذب افراد علاقه مند بنر تبلیغاتی را روی سایت لیندا قرار دادند. نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند.

اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.
آن کارگاه های یک هفته ای بسیار زود باعث شدند تا کسب و کار امروزی لیندا و همسرش پایه گذاری گردد. واینمن از درآمد حق امتیاز کتاب خود با ارزش ۲۰ هزار دلار استفاده کرد و مدرسه طراحی وبی را راه اندازی نمود که دوره هایش در هر ماه به سرعت پیش فروش شده و ظرفیت شان تکمیل می گشت. لیندا می گوید: "مشتریان زیادی وجود داشتند که مجبور بودیم به آنها نه بگوییم، زیرا ظرفیتی برای پذیرش شان وجود نداشت".

اوج گیری پس از بحران

کسب و کار لیندا پس از چند سال توانست ۳۵ فرصت شغلی را ایجاد و درآمدی ۳.۵ میلیون دلاری را فراهم کند. اما در سال ۲۰۰۱ و پس از انفجار حباب دات کام و حوادث مرتبط به یازده سپتامبر، تمایل افراد به یادگیری دروس طراحی وب کاهشی عجیب پیدا کرد، تا جایی که واینمن و همسرش در ادامه دادن مسیر مردد شده بودند.

کمپانی آنها دچار بحرانی جدی گشت، واینمن و هون ۷۵ درصد کارمندان خود را اخراج کردند و تنها ۹ نفر در استخدام شان باقی ماند. دفتر و مقر برگزاری دوره های لیندا نیز کوچک تر گشت و سعی را بر این گذاشتند تا واحد هایی با قیمت ارزان تر اجاره نمایند.

روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر.

خود واینمن در مورد آن ایام می گوید: "همه در حال نبرد برای بقا بودند و سعی می کردند سر خود را بالای آب نگه دارند. ما نیز وضعیتی مشابه را تجربه می کردیم و در نهایت درست همین زمان بود که تصمیم گرفتیم خدمات خود را به صورت کاملاً آنلاین ارائه نماییم."

روزگاری که ایده یاد شده شکل گرفت و سپس عملی گشت (ارائه خدمات به صورت آنلاین) تماشای فیلم بر روی کامپیوترها تازه در حال رواج یافتن بود. لیندا دات کام تصمیم گرفت در ازای سرویسی که ارائه می کند هزینه حق اشتراکی ۲۵ دلاری را به صورت ماهیانه دریافت نماید.

افراد اندکی از این راهکار استقبال کردند. واینمن می گوید: "درآمد مان به شدت افت کرده بود. روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر."

با تنها ۱۰۰۰ نفر پرداخت کننده حق اشتراک ماهیانه، بقای کمپانی به نظر بسیار سخت می رسید. ایجاد یک جامعه ی آنلاین زمان بر است و لیندا به خود امید می داد که آنها مسیر شان را عوض نکرده اند بلکه راهی تازه را شروع نموده اند پس باید صبر پیشه کنند. او توضیح می دهد که "همه چیز بسیار آهسته پیش رفت. ولی کم کم پرداخت حق اشتراک ماهیانه آنلاین رواج پیدا کرد و مقدار آن هر ساله چندین برابر شد".

در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند.

lynda4

ایجاد فرهنگ سازمانی مناسب در زمان رشد

اینکه اعضا و کارمندان شرکت همانند یک خانواده با یکدیگر در تعامل باشند همواره برای لیندا حائز اهمیت بوده و او حتی همیشه تلاش داشته تا افراد تحت استخدام خود را با اسم کوچک بشناسد و صدا بزند. ولی رشد سریع کمپانی و رسیدن تعداد کارمندان به عدد ۵۰۰، رفته رفته چالش هایی تازه را پدید می آورد و سبب می گردد واینمن در ایده آل های خود بازنگری نماید.

وی می گوید: "چالش اصلی بر سر تعیین سمت و مقام افراد بود. اینکه با هر کس چه برخوردی باید صورت بگیرد. همه ی کسانی که رشدی سریع را در شرکت خود تجربه کرده اند می دانند که ایجاد سلسله مراتب تا چه حد اهمیت دارد."

در ۲۰۰۷ تصمیم بر این شد تا یک مدیرعامل جهت اداره ی بهتر مجموعه به آن اضافه گردد. به گفته ی خود لیندا "درست در همان زمان بود که او تصمیم گرفت در رفتارها و برخوردهای خود سیاست بیشتری داشته و بروکراتیک تر عمل نماید".

ایجاد فرهنگ سازمانی برای شرکتی با بیش از ۵۰۰ کارمند کاری بسیار دشوار خواهد بود ولی حتی آنچه از این مسئله نیز دشوارتر به حساب می آید پایه ریزی درست و مطابقت دادن افراد با فرهنگ یاد شده است. اینکار در زمانی که یک شرکت نوپا و کوچک محسوب می شود چندان سخت نیست و شاید ضروری هم نباشد ولی با رشد آن صورت پذیرفتنش الزام می یابد.

 پیش به سوی موفقیت

مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند.

در طی سال های اخیر کمپانی واینمن توسط افراد گوناگونی که در حرفه ی خود بهترین هستند دوره های آنلاین متعددی را ایجاد نموده و سعی کرده نشان دهد این دوره های آنلاین راه و روش یادگیری را برای همیشه متحول کرده اند.

لیندا دات کام قالبی معین و کارآمد را برای دوره های آموزشی اش پدید آورده و سپس کوشش کرده تا از نظر موضوعی نیز در بین مطالب مورد تدریس خود تنوع ایجاد نماید. روزگاری در وب سایت مورد بحث تنها ۲۰ دوره آموزش ویدئویی آنلاین وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۶۳۰۰ رسیده که شامل ۲۶۷.۰۰۰ ویدئوی آموزشی می گردد.

ارائه ی کتابخانه ای ویدئویی به جای اینکه از افراد درخواست شود تا در دوره هایی مشخص با روال معمول و پیوسته شرکت نمایند، عاملی بوده که سبب گشته شیوه ی آموزشی لیندا دات کام نسبت به سایرین کاملاً متفاوت گردد.

واینمن می گوید: "مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. ما به خاطر همین تفاوت مان مورد توجه قرار داشته و تحت نظر سایرین هستیم".

lynda6

فروش به لینکدین Linked in

من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم.

واینمن زمانی که متوجه می شود لینکدین قصد خرید کمپانی اش را دارد، در ابتدا شوکه می گردد. او و همسرش هرگز به دنبال فروش شرکت خود و یافتن مشتری برای آن نبوده اند و البته در سن ۶۰ سالگی وی هنوز هم احساس می نموده که برای بازنشستگی بسیار زود است.

اما رفته رفته به این نتیجه می رسند که این فروش و ادغام دو کمپانی با یکدیگر احتمالاً امری منطقی و موثر خواهد بود. هر دو شرکت به نوعی تلاش داشته اند به افراد کمک کنند تا وضعیت شغلی خود را بهبود بخشند و احتمالاً در کنار یکدیگر بسیار بهتر از گذشته می توانند این هدف را محقق کنند.

واینمن می گوید: "بسیاری از مردم بر روی رقم معامله صورت پذیرفته تمرکز دارند و شاید این مسئله برای افرادی که با صنعت ما آشنا نیستند یک شگفتی محسوب شود. ولی خود من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم و اولین چیزی که در رابطه با این موضوع به ذهنم می رسد، میزان بزرگی این اثرگذاری است."

به نظر می آید حتی لیندا واینمن هم از موفقیت خودش شگفت زده است و تصور چنین روزی را نداشته. بر خلاف بسیاری از بنیانگذاران کمپانی ها مهم تکنولوژیک امروزی ، وی با هدف کسب درآمد های کلان شروع به کار نکرده و قصد اولیه اش هرگز ایجاد کمپانی نبوده که توسط لینکدین به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. او تنها سعی داشته آنچه که برای خودش جذاب بوده، یعنی طراحی وب را به سایرین نیز بیاموزد.

واینمن که بر حسب اتفاق بدل به یک معلم گشته، می گوید: "من نه چندان گنگ بودم و نه به آن صورت خوره ی دنیای تکنولوژی. افراد زیادی پیش من می آمدند و می پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهی؟ یا چگونه آن کار را انجام می دهی؟ هرگز با خودم فکر نکرده بودم به اشتراک گذاشتن دانش در رابطه با آنچه که برایت جالب است، در واقع همان تدریس کردن محسوب می شود."

در حالکیه لیندا اعتقاد دارد تنها در زمان و مکان مناسبی حضور داشته، سخت است بدل شدن یک دامنه ی ۳۵ دلاری به کسب و کاری ۱.۵ میلیارد دلاری را حاصل یک اتفاق بدانیم.

فارسی لیندا

Matterport به سرعت به استاندارد جدیدی برای تورهای مجازی آنلاین و محتوای سه بعدی همه جانبه برای املاک و مستغلات و معماری، مهندسی و ساخت و ساز (AEC) تبدیل شده است. با یک منحنی یادگیری نسبتاً کوتاه، کاربران Matterport می‌توانند نتایج شگفت انگیزی را در روز اول ایجاد کنند. در این دوره مربی Paul Tice شما را از طریق مراحل راه اندازی Matterport و مستقیماً از طریق ایجاد اولین پروژه راهنمایی می‌کند. رابط کاربری Workspace و بهترین روشها برای عملیات اسکن میدانی را کاوش کنید و با استفاده از این فناوری نوآورانه 3D، از جمله طراحی تجربه VR، به بسیاری از برنامه‌های خلاقانه دیگر بپردازید. بعلاوه، بیاموزید که چگونه یک شرکت شریک کانال Matterport شوید تا تجارت خود را به مشتریان بازاریابی کنید و در انجمن Matterport شرکت کنید.

سطح آموزشی
خرید آنلاین و دانلود فوری
به همراه فایلهای تمرین
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس فارسی
کیفیت HD ویدئوهای آموزشی
قابل استفاده برای ناشنوایان
 
 
 

نمونه ویدیوی آموزشی ( فایلهای زیر نویس جدا از فیلم است و میتوانید آنرا نمایش ندهید ) :

 

00 مقدمه
_ | 00_01 تورهای مجازی با لمس یک دکمه

01 شروع: برنامه‌های Matterport
_ | 01_01 برنامه Matterport Capture: یک نمای کلی
_ | 01_02 برنامه Matterport Showcase

02 اولین پروژه مهم شما: A تا Z
_ | 02_01 اسکن یک فضا
_ | 02_02 در حال ویرایش اسکن‌های خود
_ | 02_03 تأیید هم ترازی اسکن
_ | 02_04 بارگذاری در Matterport Cloud
_ | 02_05 بازدید و تنظیمات 360∘ را ثبت کنید

03 پیمایش در رابط ابری Matterport
_ | 03_01 بررسی اجمالی رابط Matterport Cloud
_ | 03_02 بررسی اجمالی فضاها با استفاده از Matterport Cloud
_ | 03_03 بررسی اجمالی دسترسی کاربر با استفاده از Matterport Cloud
_ | 03_04 ویرایش جزئیات عمومی و داخلی
_ | 03_05 ادغام نمای خیابان Google (تغییر نام دهید: یکپارچه‌سازی برنامه Matterport Space
_ | 03_06 به اشتراک گذاری Matterport

04 با استفاده از کارگاه Matterport
_ | 04_01 دارایی‌ها، اسکن‌های سه بعدی و بازدید 360 درجه (تغییر نام دهید: ویرایش مکان شروع، اسکن‌های سه بعدی، نمایش 360 درجه)
_ | 04_02 حلقه عکس فوری و برجسته
_ | 04_03 اندازه گیری خارج از حالت کارگاه
_ | 04_04 اندازه گیری و برچسب گذاری کنید
_ | 04_05 Mattags، ویرایش VR و تنظیمات

05 شریک خدمات Matterport (MSP)
_ | 05_01 با استفاده از پورتال

06 همکاری با Matterport
_ | 06_01 شریک کانال Matterport
_ | 06_02 هدف قرار دادن صنایع خاص

07 Matterport برای املاک و مستغلات
_ | 07_01 اتصال Matterport با سایر خدمات
_ | 07_02 بازاریابی برای لیست‌های MLS

08 Matterport برای معماری، مهندسی و ساخت و ساز (AEC)
_ | 08_01: صحت داده‌های Matterport
_ | 08_02 دارایی‌های Matterport
_ | 08_03 تبدیل نمای کلی دارایی‌های Matterport
_ | 08_04 مدل مش در Adobe Acrobat
_ | 08_05 ابرها را با Autodesk ReCap نشان دهید
_ | 08_06 ابرهای نقطه‌ای با FARO SCENE LT
_ | 08_07 برنامه‌های Matterport AEC

09 Matterport در واقعیت مخلوط: VR، AR، XR
_ | 09_01 مسیر XR
_ | 09_02 Matterport در 0U0n0i0t0y0
_ | 09_03 Matterport در FARO SCENE LT

10 منابع و جامعه Matterport
_ | 10_01 گروه کاربری و جامعه Matterport

11 برنامه تست بتا
_ | 11_01 تستر بتا شدن: آنچه دریافت می‌کنید

12 نتیجه گیری
_ | 12_01 مراحل بعدی

00 Introduction
_ 00_01 Virtual tours at the touch of a button

01 Getting Started; Matterport Apps
_ 01_01 The Matterport Capture app; An overview
_ 01_02 The Matterport Showcase app

02 Your First Matterport Project; A to Z
_ 02_01 Scanning a space
_ 02_02 Editing your scans on the fly
_ 02_03 Verifying scan alignment
_ 02_04 Uploading to Matterport Cloud
_ 02_05 Capture 360∘ views and settings

03 Navigating the Matterport Cloud Interface
_ 03_01 Overview of the Matterport Cloud interface
_ 03_02 Overview of spaces using Matterport Cloud
_ 03_03 Overview of user access using Matterport Cloud
_ 03_04 Editing public and internal details
_ 03_05 Google Street View integration (rename; Matterport Space app integrations
_ 03_06 Sharing Matterport

04 Using the Matterport Workshop
_ 04_01 Assets, 3D scans, and 360∘ views (rename; Editing start location, 3D scans, 360∘ views
_ 04_02 Snapshot and highlight reel
_ 04_03 Measuring outside of Workshop mode
_ 04_04 Measure and label
_ 04_05 Mattertags, edit VR, and settings

05 The Matterport Service Partner (MSP)
_ 05_01 Using the portal

06 Partnering with Matterport
_ 06_01 The Matterport Channel Partner
_ 06_02 Targeting specific industries

07 Matterport for Real Estate
_ 07_01 Coupling Matterport with other services
_ 07_02 Marketing for MLS listings

08 Matterport for Architecture, Engineering, and Construction (AEC)
_ 08_01 The accuracy of Matterport data
_ 08_02 Matterport assets
_ 08_03 Converting Matterport assets overview
_ 08_04 Mesh model in Adobe Acrobat
_ 08_05 Point clouds with Autodesk ReCap
_ 08_06 Point clouds with FARO SCENE LT
_ 08_07 Matterport AEC applications

09 Matterport in Mixed Reality; VR, AR, XR
_ 09_01 The path to XR
_ 09_02 Matterport in Unity
_ 09_03 Matterport in FARO SCENE LT

10 Matterport Resources and Community
_ 10_01 Matterport user group and community

11 Beta Testing Program
_ 11_01 Becoming a beta tester; What you get

12 Conclusion
_ 12_01 Next steps

مدرس: Paul Tice - پل تایس

تعداد دوره های آموزشی: 4

پل تایس، بیش از ۲۰ سال سابقه کار با تیم‌های تحقیقاتی، CAD، GIS و ۳ بعدی را دارد.
پس از اتمام دوره کالج، پل چندین سال با CAD و نرم‌افزار طراحی در صنعت نقشه‌برداری کار کرد. با توجه به علاقه شدید به ارتباطات بصری، او شغل دوم را به عنوان یک هنرمند پرتره حرفه‌ای و طراح گرافیک انتخاب کرد. در سال ۲۰۱۱، او تیم خود را برای کسب جایزه الهام بخش سیستم های Bentley Systems برای کار خود با داده های ابر نقطه به عنوان یک نوآوری برای چند رسانه ای هدایت کرد. پاول در سال 2013، او شرکت خود "ساخت 3D واقعیت" را تاسیس کرد، کار خود را با فن آوری های 3D گسترش داد. از آن به بعد، وی کارگاه های آموزشی را در خارج از کشور، به دانشگاه ها، مانهای غیرانتفاعی و حرفه ای آموزش داده است. پل به طور مداوم به بررسی آخرین سخت افزار و نرم افزار مورد استفاده در صنعت 3D می پردازد و در مورد یافته هایش در LiDAR News، مجله LiDAR و نشریات آنلاین SPAR 3D می نویسد. در مورد هنر او، همچنین به تمرین و نمایشگاه در گالری اورگان می پردازد.

جدیدترین محصولات مرتبط

تمامی زیرنویس‌های فارسی و مطالب ترجمه شده در سایت، بطور انحصاری متعلق به فارسی لینـدا بوده و هر گونه کپی‌ برداری و یا استفاده از آنها به هر شکلی در سایتها یا برنامه‌های دیگر پیگرد قانونی دارد