logo mix

لیندا _ آموزش جامع پلتفرم گوگل کلود برای شرکت‌ها (با زیرنویس فارسی AI)

Lynda _ Google Cloud Platform for Enterprise Essential Training

کد محصول: FL6696-2870090
لیندا _ آموزش جامع پلتفرم گوگل کلود برای شرکت‌ها (با زیرنویس فارسی AI) - Lynda _ Google Cloud Platform for Enterprise Essential Training
سطح متوسـط
زیرنویس انگلیسی
زیرنویس فارسی AI
27,000 تومان
اضافه به سبد خرید add_shopping_cart
تولید کننده محتوا
Lynda.com
تولید کننده زیرنویس فارسی
فارسی لینـدا FarsiLynda.com
تاریخ انتشار
2021-02-09
1399/11/21
جدید ( 24 روز قبل)
مدرس
Lynn Langit - لین لانگیت
سطح آموزش
متوسط
زبان آموزش
انگلیسی
زیرنویس
فارسی و انگلیسی
نوع زیرنویس فارسی
ترجمه شده توسط هوش مصنوعی (AI)
مدت زمان آموزش
3ساعت و 41دقیقه
تعداد ویدیو های آموزشی
53 ویدیو
حجم فایل های آموزشی (مگابایت)
611 مگابایت
زمان تقریبی دانلود فایل های آموزشی
10 دقیقه
( با سرعت اینترنت 1 MB در ثانیه )
بازدید : 111
درباره تولید کننده

lynda1

 

Lynda Weinman

بسیاری لیندا واینمن را "مادر آموزش اینترنتی" لقب داده اند. وی که هم اکنون (2016) ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت.

اشتیاق آن روزهای لیندا در یادگیری ، حالا به لطف وب سایت و سرویسی هایی همانند آنچه خود او راه اندازی کرده به میلیون ها نفر دیگر در سراسر دنیا نیز سرایت نموده و آنها می توانند با اندک هزینه ای و در هر جا و مکانی آنچه که دوست دارند را فرا بگیرند.
ناگفته نماند که پیدا کردن مسیر صحیح کسب و کار، حتی برای لیندا واینمن نیز بدون فراز و نشیب نبوده و وی هم مانند هر فرد موفق دیگری در راه رسیدن به پیروزی پستی و بلندی های بسیاری را از سر گذرانده.

درک نیازی که هیچکس به آن پاسخ نداده بود

وقتی در سال ۱۹۹۳ واینمن طراحی وب را اندک اندک فرا گرفته و قصد آموزش دادن آن را پیدا کرد، ابتدا به کتاب فروشی مراجع نمود و سعی کرد کتابی را به عنوان مرجع انتخاب و از روی آن به دانش آموزان خود درس بدهد. اما وی متوجه شد کتاب فروشی ها و کتابخانه ها تنها راهنماهایی بسیار فنی و پیچیده را ارائه می نمایند که درک شان برای افراد معمولی و با دانش متوسط تقریباً غیر ممکن محسوب می شود.

لیندا واینمن میگوید: به یاد می آورم که با خود فکر کردم شاید چنین کتابی هنوز وجود ندارد. بلافاصله از کتاب فروشی به خانه رفتم و ایده ی اولیه نوشتن آن را پیاده سازی کردم.

کمی بعد کتاب "طراحی گرافیک های تحت وب" که به باور بسیاری اولین کتاب ساده و قابل درک توسط عموم در رابطه با حرفه طراحی وب بود، توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا به عنوان یک مرجع غیر فنی مورد استفاده قرار می گرفت و محبوبیتی غیر قابل باور به دست آورده بود.

درست در همان زمان و در سال ۱۹۹۵ واینمن آدرس ایمیل فردی را مشاهده نمود که به صورت debbie@debbie.com بود و مشتاق شد بداند آیا دامنه ی لیندا نیز برای ثبت کردن در دسترس قرار دارد یا خیر. وی این دامنه را خریداری و وبسایتی تحت آن راه انداخت تا از طریقش بتواند با دانش آموزان و همچنین خوانندگان کتاب خود ارتباط برقرار نماید.

lynda2

شروعی کوچک و توسعه ای آهسته و پیوسته

بعد از موفقیت کتاب واینمن همسر او، بروس هون (Bruce Heavin)، که در اصل موسس کمپانی لیندا نیز محسوب می شود، پیشنهاد داد در طول تعطیلات بهاره یکی از سالن های کامپیوتر دانشگاهی را اجاره نموده و در آن به مدت یک هفته دوره آموزش طراحی وب برگزار نمایند.
آنها این ایده را عملی کردند و سپس به منظور جذب افراد علاقه مند بنر تبلیغاتی را روی سایت لیندا قرار دادند. نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند.

اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.
آن کارگاه های یک هفته ای بسیار زود باعث شدند تا کسب و کار امروزی لیندا و همسرش پایه گذاری گردد. واینمن از درآمد حق امتیاز کتاب خود با ارزش ۲۰ هزار دلار استفاده کرد و مدرسه طراحی وبی را راه اندازی نمود که دوره هایش در هر ماه به سرعت پیش فروش شده و ظرفیت شان تکمیل می گشت. لیندا می گوید: "مشتریان زیادی وجود داشتند که مجبور بودیم به آنها نه بگوییم، زیرا ظرفیتی برای پذیرش شان وجود نداشت".

اوج گیری پس از بحران

کسب و کار لیندا پس از چند سال توانست ۳۵ فرصت شغلی را ایجاد و درآمدی ۳.۵ میلیون دلاری را فراهم کند. اما در سال ۲۰۰۱ و پس از انفجار حباب دات کام و حوادث مرتبط به یازده سپتامبر، تمایل افراد به یادگیری دروس طراحی وب کاهشی عجیب پیدا کرد، تا جایی که واینمن و همسرش در ادامه دادن مسیر مردد شده بودند.

کمپانی آنها دچار بحرانی جدی گشت، واینمن و هون ۷۵ درصد کارمندان خود را اخراج کردند و تنها ۹ نفر در استخدام شان باقی ماند. دفتر و مقر برگزاری دوره های لیندا نیز کوچک تر گشت و سعی را بر این گذاشتند تا واحد هایی با قیمت ارزان تر اجاره نمایند.

روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر.

خود واینمن در مورد آن ایام می گوید: "همه در حال نبرد برای بقا بودند و سعی می کردند سر خود را بالای آب نگه دارند. ما نیز وضعیتی مشابه را تجربه می کردیم و در نهایت درست همین زمان بود که تصمیم گرفتیم خدمات خود را به صورت کاملاً آنلاین ارائه نماییم."

روزگاری که ایده یاد شده شکل گرفت و سپس عملی گشت (ارائه خدمات به صورت آنلاین) تماشای فیلم بر روی کامپیوترها تازه در حال رواج یافتن بود. لیندا دات کام تصمیم گرفت در ازای سرویسی که ارائه می کند هزینه حق اشتراکی ۲۵ دلاری را به صورت ماهیانه دریافت نماید.

افراد اندکی از این راهکار استقبال کردند. واینمن می گوید: "درآمد مان به شدت افت کرده بود. روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر."

با تنها ۱۰۰۰ نفر پرداخت کننده حق اشتراک ماهیانه، بقای کمپانی به نظر بسیار سخت می رسید. ایجاد یک جامعه ی آنلاین زمان بر است و لیندا به خود امید می داد که آنها مسیر شان را عوض نکرده اند بلکه راهی تازه را شروع نموده اند پس باید صبر پیشه کنند. او توضیح می دهد که "همه چیز بسیار آهسته پیش رفت. ولی کم کم پرداخت حق اشتراک ماهیانه آنلاین رواج پیدا کرد و مقدار آن هر ساله چندین برابر شد".

در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند.

lynda4

ایجاد فرهنگ سازمانی مناسب در زمان رشد

اینکه اعضا و کارمندان شرکت همانند یک خانواده با یکدیگر در تعامل باشند همواره برای لیندا حائز اهمیت بوده و او حتی همیشه تلاش داشته تا افراد تحت استخدام خود را با اسم کوچک بشناسد و صدا بزند. ولی رشد سریع کمپانی و رسیدن تعداد کارمندان به عدد ۵۰۰، رفته رفته چالش هایی تازه را پدید می آورد و سبب می گردد واینمن در ایده آل های خود بازنگری نماید.

وی می گوید: "چالش اصلی بر سر تعیین سمت و مقام افراد بود. اینکه با هر کس چه برخوردی باید صورت بگیرد. همه ی کسانی که رشدی سریع را در شرکت خود تجربه کرده اند می دانند که ایجاد سلسله مراتب تا چه حد اهمیت دارد."

در ۲۰۰۷ تصمیم بر این شد تا یک مدیرعامل جهت اداره ی بهتر مجموعه به آن اضافه گردد. به گفته ی خود لیندا "درست در همان زمان بود که او تصمیم گرفت در رفتارها و برخوردهای خود سیاست بیشتری داشته و بروکراتیک تر عمل نماید".

ایجاد فرهنگ سازمانی برای شرکتی با بیش از ۵۰۰ کارمند کاری بسیار دشوار خواهد بود ولی حتی آنچه از این مسئله نیز دشوارتر به حساب می آید پایه ریزی درست و مطابقت دادن افراد با فرهنگ یاد شده است. اینکار در زمانی که یک شرکت نوپا و کوچک محسوب می شود چندان سخت نیست و شاید ضروری هم نباشد ولی با رشد آن صورت پذیرفتنش الزام می یابد.

 پیش به سوی موفقیت

مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند.

در طی سال های اخیر کمپانی واینمن توسط افراد گوناگونی که در حرفه ی خود بهترین هستند دوره های آنلاین متعددی را ایجاد نموده و سعی کرده نشان دهد این دوره های آنلاین راه و روش یادگیری را برای همیشه متحول کرده اند.

لیندا دات کام قالبی معین و کارآمد را برای دوره های آموزشی اش پدید آورده و سپس کوشش کرده تا از نظر موضوعی نیز در بین مطالب مورد تدریس خود تنوع ایجاد نماید. روزگاری در وب سایت مورد بحث تنها ۲۰ دوره آموزش ویدئویی آنلاین وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۶۳۰۰ رسیده که شامل ۲۶۷.۰۰۰ ویدئوی آموزشی می گردد.

ارائه ی کتابخانه ای ویدئویی به جای اینکه از افراد درخواست شود تا در دوره هایی مشخص با روال معمول و پیوسته شرکت نمایند، عاملی بوده که سبب گشته شیوه ی آموزشی لیندا دات کام نسبت به سایرین کاملاً متفاوت گردد.

واینمن می گوید: "مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. ما به خاطر همین تفاوت مان مورد توجه قرار داشته و تحت نظر سایرین هستیم".

lynda6

فروش به لینکدین Linked in

من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم.

واینمن زمانی که متوجه می شود لینکدین قصد خرید کمپانی اش را دارد، در ابتدا شوکه می گردد. او و همسرش هرگز به دنبال فروش شرکت خود و یافتن مشتری برای آن نبوده اند و البته در سن ۶۰ سالگی وی هنوز هم احساس می نموده که برای بازنشستگی بسیار زود است.

اما رفته رفته به این نتیجه می رسند که این فروش و ادغام دو کمپانی با یکدیگر احتمالاً امری منطقی و موثر خواهد بود. هر دو شرکت به نوعی تلاش داشته اند به افراد کمک کنند تا وضعیت شغلی خود را بهبود بخشند و احتمالاً در کنار یکدیگر بسیار بهتر از گذشته می توانند این هدف را محقق کنند.

واینمن می گوید: "بسیاری از مردم بر روی رقم معامله صورت پذیرفته تمرکز دارند و شاید این مسئله برای افرادی که با صنعت ما آشنا نیستند یک شگفتی محسوب شود. ولی خود من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم و اولین چیزی که در رابطه با این موضوع به ذهنم می رسد، میزان بزرگی این اثرگذاری است."

به نظر می آید حتی لیندا واینمن هم از موفقیت خودش شگفت زده است و تصور چنین روزی را نداشته. بر خلاف بسیاری از بنیانگذاران کمپانی ها مهم تکنولوژیک امروزی ، وی با هدف کسب درآمد های کلان شروع به کار نکرده و قصد اولیه اش هرگز ایجاد کمپانی نبوده که توسط لینکدین به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. او تنها سعی داشته آنچه که برای خودش جذاب بوده، یعنی طراحی وب را به سایرین نیز بیاموزد.

واینمن که بر حسب اتفاق بدل به یک معلم گشته، می گوید: "من نه چندان گنگ بودم و نه به آن صورت خوره ی دنیای تکنولوژی. افراد زیادی پیش من می آمدند و می پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهی؟ یا چگونه آن کار را انجام می دهی؟ هرگز با خودم فکر نکرده بودم به اشتراک گذاشتن دانش در رابطه با آنچه که برایت جالب است، در واقع همان تدریس کردن محسوب می شود."

در حالکیه لیندا اعتقاد دارد تنها در زمان و مکان مناسبی حضور داشته، سخت است بدل شدن یک دامنه ی ۳۵ دلاری به کسب و کاری ۱.۵ میلیارد دلاری را حاصل یک اتفاق بدانیم.

فارسی لیندا

آیا (Google Cloud Platform (GCP گزینه مناسبی برای برنامه سازمانی شما است؟ GCP اکنون دارای ویژگیهای سطح سازمانی است که سازمانهای بزرگ تقاضای آنها را دارند: امنیت IAM، رمزگذاری سفارشی، پشتیبانی از پایگاه داده NoSQL و یکپارچه‌سازی و استقرار مداوم ابر-بومی. این دوره به معماران سازمانی، مدیران شبکه و سهامداران فناوری کمک می‌کند تا خدمات GCP را برای سازمان‌های خود ارزیابی و پیاده‌سازی کنند. بیاموزید که GCP چگونه نگرانی‌های شرکت را برطرف می‌کند - از قابلیت اطمینان تا یکپارچه‌سازی با شریک - و سناریوهایی را که در آن می‌درخشد، از جمله انبار کردن داده‌ها و بازیابی فاجعه را کشف کنید. ببینید که چگونه راه حل‌های GCP - محاسبات بدون سرور، ذخیره داده و داده‌های pipelines - بر روی این سناریوها نقشه برداری می‌کنند و ابزارهای توسعه دهنده و DevOps را که Google برای ایجاد راه حل‌های سفارشی شما ارائه می‌دهد، کاوش کنید. در طول مسیر، مربی Lynn Langit نحوه استفاده از GCP برای مدیریت ماشین‌های مجازی، محفظه‌های Docker، خوشه‌های Kubernetes، ذخیره داده‌های رابطه ای، داده‌های NoSQL، دریاچه‌های داده و موارد دیگر را نشان می‌دهد. وی همچنین نکات عملی برای صرفه جویی در هزینه، برنامه ریزی اعزام‌ها و یکپارچه‌سازی خدمات سازگار را به اشتراک می‌گذارد.

سطح آموزشی
خرید آنلاین و دانلود فوری
به همراه فایلهای تمرین
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس فارسی
کیفیت HD ویدئوهای آموزشی
قابل استفاده برای ناشنوایان
 
 
 

نمونه ویدیوی آموزشی ( زیرنویس‌ها جدا از ویدیو است و میتوانید آنرا نمایش ندهید ) :

 

00 مقدمه
_ | 00_01 GCP آماده سازمانی
_ | 00_02 آنچه باید بدانید
_ | 00_03 کار با سرویس‌های ابری

01 GCP برای سازمانی
_ | 01_01 آیا GCP برای شرکت آماده است؟
_ | 01_02 نگرانی‌های شرکت: در دسترس بودن و قابلیت اطمینان
_ | 01_03 نگرانی‌های شرکت: امنیت و هزینه
_ | 01_04 نگرانی شرکت: خدمات و شرکا
_ | 01_05 سناریوهای اصلی شرکت
_ | 01_06 سناریوهای سازمانی

02 راه اندازی و امنیت سازمانی
_ | 02_01 دامنه مجوز خود را انتخاب کنید
_ | 02_02 حساب سازمانی خود را تنظیم کنید
_ | 02_03 برای کنترل دسترسی از سلسله مراتب منابع استفاده کنید
_ | 02_04 صورتحساب سازمانی را مدیریت کنید
_ | 02_05 انتخاب ابزار GCP: کنسول یا خط فرمان
_ | 02_06 اتصال ترکیبی را تنظیم کنید
_ | 02_07 یک شبکه VPC راه اندازی کنید
_ | 02_08 الگوهای برنامه‌های سازمانی ابری

03 Enterprise Compute
_ | 03_01 سناریو: بالابر و شیفت
_ | 03_02 VM‌ها را به GCE منتقل کنید
_ | 03_03 مدیریت نمونه GCE
_ | 03_04 گروه‌های نمونه GCE
_ | 03_05 سناریو: برنامه‌های داخلی جدید
_ | 03_06 بدون سرور با عملکردهای Cloud و Cloud Run
_ | 03_07 سطح انتزاع کوبرنتس
_ | 03_08 Anthos Migrate and Config Management
_ | 03_09 مبتنی بر کانتینر با Cloud Run در GKE

04 Enterprise Storage and Database
_ | 04_01 سناریو: بازیابی فاجعه
_ | 04_02 Cloud KMS و رمزگذاری
_ | 04_03 Cloud SQL
_ | 04_04 Cloud Spanner
_ | 04_05 سناریو: انبار داده
_ | 04_06 BigQuery: ویژگی‌های سازمانی
_ | 04_07 BigQuery: یادگیری ماشین
_ | 04_08 Google Dataprep
_ | 04_09 Google Data Fusion

05 داده‌های سازمانی Pipelines
_ | 05_01 سناریوها: دریاچه‌های داده بدون سرور و pipelines
_ | 05_02 سناریو: برنامه اینترنت اشیا
_ | 05_03 Cloud IoT Core
_ | 05_04 ابر بزرگ
_ | 05_05 سناریو: داده‌های رویداد pipelines
_ | 05_06 Google Dataproc
_ | 05_07 گردش داده Google
_ | 05_08 Google 0C0o0m0p0o0s0e0r0
_ | 05_09 سناریو: داده‌های ژنومیک pipelines
_ | 05_10 API علوم علوم Google و BigQuery

06 ابزار Dev و DevOps
_ | 06_01 CI / CD بومی ابر
_ | 06_02 استقرارها، GCP Marketplace و الگوها
_ | 06_03 کاتالوگ خصوصی و ثبت کانتینر
_ | 06_04 مخازن منبع ابر
_ | 06_05 Cloud Build
_ | 06_06 CI / CD pipeline walkthrough، قسمت 1: مخازن منبع ابر
_ | 06_07 CI / CD pipeline walkthrough، قسمت 2: ساخت ابر

07 نتیجه گیری
_ | 07_01 مراحل بعدی برای کاربران سازمانی

00 Introduction
_ 00_01 Enterprise-ready GCP
_ 00_02 What you should know
_ 00_03 Work with cloud services

01 GCP for the Enterprise
_ 01_01 Is GCP enterprise-ready
_ 01_02 Enterprise concerns; Availability and reliability
_ 01_03 Enterprise concerns; Security and cost
_ 01_04 Enterprise concern; Services and partners
_ 01_05 Core enterprise scenarios
_ 01_06 Enterprise scenarios

02 Enterprise Setup and Security
_ 02_01 Select your authorization domain
_ 02_02 Set up your organizational account
_ 02_03 Use resource hierarchy for access control
_ 02_04 Manage organizational billing
_ 02_05 GCP tool selection; Console or command line
_ 02_06 Set up hybrid connectivity
_ 02_07 Set up a VPC network
_ 02_08 Patterns for cloud enterprise applications

03 Enterprise Compute
_ 03_01 Scenario; Lift and shift
_ 03_02 Migrate VMs to GCE
_ 03_03 GCE instance management
_ 03_04 GCE instance groups
_ 03_05 Scenario; New internal applications
_ 03_06 Serverless with Cloud Functions and Cloud Run
_ 03_07 Kubernetes abstraction level
_ 03_08 Anthos Migrate and Config Management
_ 03_09 Container-based with Cloud Run on GKE

04 Enterprise Storage and Database
_ 04_01 Scenario; Disaster recovery
_ 04_02 Cloud KMS and encryption
_ 04_03 Cloud SQL
_ 04_04 Cloud Spanner
_ 04_05 Scenario; Data warehouse
_ 04_06 BigQuery; Enterprise features
_ 04_07 BigQuery; Machine learning
_ 04_08 Google Dataprep
_ 04_09 Google Data Fusion

05 Enterprise Data Pipelines
_ 05_01 Scenarios; Serverless data lakes and pipelines
_ 05_02 Scenario; IoT application
_ 05_03 Cloud IoT Core
_ 05_04 Cloud Bigtable
_ 05_05 Scenario; Event data pipelines
_ 05_06 Google Dataproc
_ 05_07 Google Dataflow
_ 05_08 Google Composer
_ 05_09 Scenario; Genomics data pipelines
_ 05_10 Google Life Sciences API and BigQuery

06 Dev and DevOps Tools
_ 06_01 Cloud-native CI CD
_ 06_02 Deployments, GCP Marketplace, and templates
_ 06_03 Private Catalog and Container Registry
_ 06_04 Cloud Source Repositories
_ 06_05 Cloud Build
_ 06_06 CI CD pipeline walkthrough, Part 1; Cloud Source Repositories
_ 06_07 CI CD pipeline walkthrough, Part 2; Cloud Build

07 Conclusion
_ 07_01 Next steps for enterprise users

مدرس: Lynn Langit - لین لانگیت

تعداد دوره های آموزشی: 20

لین لانگیت یک معمار و توسعه دهنده Cloud است که راه حل هایی را با خدمات وب (Amazon (AWS و (Google Cloud Platform (GCP ایجاد می کند. او متخصص پروژه های داده های بزرگ (big data) است. لین با AWS Athena، Aurora، Redshift، Kinesis و IoT کار کرده است. او همچنین کار تولید با Databricks برای Apache Spark و Google Cloud Dataproc، Bigtable، BigQuery و Cloud Spanner انجام داده است. لین همچنین مؤسس آموزش برنامه نویسی برای کودکان (Teaching Kids Programming) است. او در زمینه فناوری اطلاعات و Cloud در آمریکای شمالی و جنوبی، اروپا، آفریقا، آسیا و استرالیا سخنرانی کرده است.

جدیدترین محصولات مرتبط

تمامی زیرنویس‌های فارسی و مطالب ترجمه شده در سایت، بطور انحصاری متعلق به فارسی لینـدا بوده و هر گونه کپی‌ برداری و یا استفاده از آنها به هر شکلی در سایتها یا برنامه‌های دیگر پیگرد قانونی دارد