logo mix

لیندا _ آموزش اسکچاپ رایگان (با زیرنویس فارسی AI)

Lynda _ Learning SketchUp Free

کد محصول: FL6700-2874218
لیندا _ آموزش اسکچاپ رایگان (با زیرنویس فارسی AI) - Lynda _ Learning SketchUp Free
سطح مقدماتی
زیرنویس انگلیسی
زیرنویس فارسی AI
23,000 تومان
اضافه به سبد خرید add_shopping_cart
تولید کننده محتوا
Lynda.com
تولید کننده زیرنویس فارسی
فارسی لینـدا FarsiLynda.com
تاریخ انتشار
2021-02-16
1399/11/28
جدید ( 17 روز قبل)
مدرس
George Maestri - جورج ماستری
سطح آموزش
مقدماتی
زبان آموزش
انگلیسی
زیرنویس
فارسی و انگلیسی
نوع زیرنویس فارسی
ترجمه شده توسط هوش مصنوعی (AI)
مدت زمان آموزش
3ساعت و 9دقیقه
تعداد ویدیو های آموزشی
63 ویدیو
حجم فایل های آموزشی (مگابایت)
796 مگابایت
زمان تقریبی دانلود فایل های آموزشی
13 دقیقه
( با سرعت اینترنت 1 MB در ثانیه )
بازدید : 166
درباره تولید کننده

lynda1

 

Lynda Weinman

بسیاری لیندا واینمن را "مادر آموزش اینترنتی" لقب داده اند. وی که هم اکنون (2016) ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت.

اشتیاق آن روزهای لیندا در یادگیری ، حالا به لطف وب سایت و سرویسی هایی همانند آنچه خود او راه اندازی کرده به میلیون ها نفر دیگر در سراسر دنیا نیز سرایت نموده و آنها می توانند با اندک هزینه ای و در هر جا و مکانی آنچه که دوست دارند را فرا بگیرند.
ناگفته نماند که پیدا کردن مسیر صحیح کسب و کار، حتی برای لیندا واینمن نیز بدون فراز و نشیب نبوده و وی هم مانند هر فرد موفق دیگری در راه رسیدن به پیروزی پستی و بلندی های بسیاری را از سر گذرانده.

درک نیازی که هیچکس به آن پاسخ نداده بود

وقتی در سال ۱۹۹۳ واینمن طراحی وب را اندک اندک فرا گرفته و قصد آموزش دادن آن را پیدا کرد، ابتدا به کتاب فروشی مراجع نمود و سعی کرد کتابی را به عنوان مرجع انتخاب و از روی آن به دانش آموزان خود درس بدهد. اما وی متوجه شد کتاب فروشی ها و کتابخانه ها تنها راهنماهایی بسیار فنی و پیچیده را ارائه می نمایند که درک شان برای افراد معمولی و با دانش متوسط تقریباً غیر ممکن محسوب می شود.

لیندا واینمن میگوید: به یاد می آورم که با خود فکر کردم شاید چنین کتابی هنوز وجود ندارد. بلافاصله از کتاب فروشی به خانه رفتم و ایده ی اولیه نوشتن آن را پیاده سازی کردم.

کمی بعد کتاب "طراحی گرافیک های تحت وب" که به باور بسیاری اولین کتاب ساده و قابل درک توسط عموم در رابطه با حرفه طراحی وب بود، توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا به عنوان یک مرجع غیر فنی مورد استفاده قرار می گرفت و محبوبیتی غیر قابل باور به دست آورده بود.

درست در همان زمان و در سال ۱۹۹۵ واینمن آدرس ایمیل فردی را مشاهده نمود که به صورت debbie@debbie.com بود و مشتاق شد بداند آیا دامنه ی لیندا نیز برای ثبت کردن در دسترس قرار دارد یا خیر. وی این دامنه را خریداری و وبسایتی تحت آن راه انداخت تا از طریقش بتواند با دانش آموزان و همچنین خوانندگان کتاب خود ارتباط برقرار نماید.

lynda2

شروعی کوچک و توسعه ای آهسته و پیوسته

بعد از موفقیت کتاب واینمن همسر او، بروس هون (Bruce Heavin)، که در اصل موسس کمپانی لیندا نیز محسوب می شود، پیشنهاد داد در طول تعطیلات بهاره یکی از سالن های کامپیوتر دانشگاهی را اجاره نموده و در آن به مدت یک هفته دوره آموزش طراحی وب برگزار نمایند.
آنها این ایده را عملی کردند و سپس به منظور جذب افراد علاقه مند بنر تبلیغاتی را روی سایت لیندا قرار دادند. نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند.

اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.
آن کارگاه های یک هفته ای بسیار زود باعث شدند تا کسب و کار امروزی لیندا و همسرش پایه گذاری گردد. واینمن از درآمد حق امتیاز کتاب خود با ارزش ۲۰ هزار دلار استفاده کرد و مدرسه طراحی وبی را راه اندازی نمود که دوره هایش در هر ماه به سرعت پیش فروش شده و ظرفیت شان تکمیل می گشت. لیندا می گوید: "مشتریان زیادی وجود داشتند که مجبور بودیم به آنها نه بگوییم، زیرا ظرفیتی برای پذیرش شان وجود نداشت".

اوج گیری پس از بحران

کسب و کار لیندا پس از چند سال توانست ۳۵ فرصت شغلی را ایجاد و درآمدی ۳.۵ میلیون دلاری را فراهم کند. اما در سال ۲۰۰۱ و پس از انفجار حباب دات کام و حوادث مرتبط به یازده سپتامبر، تمایل افراد به یادگیری دروس طراحی وب کاهشی عجیب پیدا کرد، تا جایی که واینمن و همسرش در ادامه دادن مسیر مردد شده بودند.

کمپانی آنها دچار بحرانی جدی گشت، واینمن و هون ۷۵ درصد کارمندان خود را اخراج کردند و تنها ۹ نفر در استخدام شان باقی ماند. دفتر و مقر برگزاری دوره های لیندا نیز کوچک تر گشت و سعی را بر این گذاشتند تا واحد هایی با قیمت ارزان تر اجاره نمایند.

روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر.

خود واینمن در مورد آن ایام می گوید: "همه در حال نبرد برای بقا بودند و سعی می کردند سر خود را بالای آب نگه دارند. ما نیز وضعیتی مشابه را تجربه می کردیم و در نهایت درست همین زمان بود که تصمیم گرفتیم خدمات خود را به صورت کاملاً آنلاین ارائه نماییم."

روزگاری که ایده یاد شده شکل گرفت و سپس عملی گشت (ارائه خدمات به صورت آنلاین) تماشای فیلم بر روی کامپیوترها تازه در حال رواج یافتن بود. لیندا دات کام تصمیم گرفت در ازای سرویسی که ارائه می کند هزینه حق اشتراکی ۲۵ دلاری را به صورت ماهیانه دریافت نماید.

افراد اندکی از این راهکار استقبال کردند. واینمن می گوید: "درآمد مان به شدت افت کرده بود. روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر."

با تنها ۱۰۰۰ نفر پرداخت کننده حق اشتراک ماهیانه، بقای کمپانی به نظر بسیار سخت می رسید. ایجاد یک جامعه ی آنلاین زمان بر است و لیندا به خود امید می داد که آنها مسیر شان را عوض نکرده اند بلکه راهی تازه را شروع نموده اند پس باید صبر پیشه کنند. او توضیح می دهد که "همه چیز بسیار آهسته پیش رفت. ولی کم کم پرداخت حق اشتراک ماهیانه آنلاین رواج پیدا کرد و مقدار آن هر ساله چندین برابر شد".

در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند.

lynda4

ایجاد فرهنگ سازمانی مناسب در زمان رشد

اینکه اعضا و کارمندان شرکت همانند یک خانواده با یکدیگر در تعامل باشند همواره برای لیندا حائز اهمیت بوده و او حتی همیشه تلاش داشته تا افراد تحت استخدام خود را با اسم کوچک بشناسد و صدا بزند. ولی رشد سریع کمپانی و رسیدن تعداد کارمندان به عدد ۵۰۰، رفته رفته چالش هایی تازه را پدید می آورد و سبب می گردد واینمن در ایده آل های خود بازنگری نماید.

وی می گوید: "چالش اصلی بر سر تعیین سمت و مقام افراد بود. اینکه با هر کس چه برخوردی باید صورت بگیرد. همه ی کسانی که رشدی سریع را در شرکت خود تجربه کرده اند می دانند که ایجاد سلسله مراتب تا چه حد اهمیت دارد."

در ۲۰۰۷ تصمیم بر این شد تا یک مدیرعامل جهت اداره ی بهتر مجموعه به آن اضافه گردد. به گفته ی خود لیندا "درست در همان زمان بود که او تصمیم گرفت در رفتارها و برخوردهای خود سیاست بیشتری داشته و بروکراتیک تر عمل نماید".

ایجاد فرهنگ سازمانی برای شرکتی با بیش از ۵۰۰ کارمند کاری بسیار دشوار خواهد بود ولی حتی آنچه از این مسئله نیز دشوارتر به حساب می آید پایه ریزی درست و مطابقت دادن افراد با فرهنگ یاد شده است. اینکار در زمانی که یک شرکت نوپا و کوچک محسوب می شود چندان سخت نیست و شاید ضروری هم نباشد ولی با رشد آن صورت پذیرفتنش الزام می یابد.

 پیش به سوی موفقیت

مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند.

در طی سال های اخیر کمپانی واینمن توسط افراد گوناگونی که در حرفه ی خود بهترین هستند دوره های آنلاین متعددی را ایجاد نموده و سعی کرده نشان دهد این دوره های آنلاین راه و روش یادگیری را برای همیشه متحول کرده اند.

لیندا دات کام قالبی معین و کارآمد را برای دوره های آموزشی اش پدید آورده و سپس کوشش کرده تا از نظر موضوعی نیز در بین مطالب مورد تدریس خود تنوع ایجاد نماید. روزگاری در وب سایت مورد بحث تنها ۲۰ دوره آموزش ویدئویی آنلاین وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۶۳۰۰ رسیده که شامل ۲۶۷.۰۰۰ ویدئوی آموزشی می گردد.

ارائه ی کتابخانه ای ویدئویی به جای اینکه از افراد درخواست شود تا در دوره هایی مشخص با روال معمول و پیوسته شرکت نمایند، عاملی بوده که سبب گشته شیوه ی آموزشی لیندا دات کام نسبت به سایرین کاملاً متفاوت گردد.

واینمن می گوید: "مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. ما به خاطر همین تفاوت مان مورد توجه قرار داشته و تحت نظر سایرین هستیم".

lynda6

فروش به لینکدین Linked in

من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم.

واینمن زمانی که متوجه می شود لینکدین قصد خرید کمپانی اش را دارد، در ابتدا شوکه می گردد. او و همسرش هرگز به دنبال فروش شرکت خود و یافتن مشتری برای آن نبوده اند و البته در سن ۶۰ سالگی وی هنوز هم احساس می نموده که برای بازنشستگی بسیار زود است.

اما رفته رفته به این نتیجه می رسند که این فروش و ادغام دو کمپانی با یکدیگر احتمالاً امری منطقی و موثر خواهد بود. هر دو شرکت به نوعی تلاش داشته اند به افراد کمک کنند تا وضعیت شغلی خود را بهبود بخشند و احتمالاً در کنار یکدیگر بسیار بهتر از گذشته می توانند این هدف را محقق کنند.

واینمن می گوید: "بسیاری از مردم بر روی رقم معامله صورت پذیرفته تمرکز دارند و شاید این مسئله برای افرادی که با صنعت ما آشنا نیستند یک شگفتی محسوب شود. ولی خود من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم و اولین چیزی که در رابطه با این موضوع به ذهنم می رسد، میزان بزرگی این اثرگذاری است."

به نظر می آید حتی لیندا واینمن هم از موفقیت خودش شگفت زده است و تصور چنین روزی را نداشته. بر خلاف بسیاری از بنیانگذاران کمپانی ها مهم تکنولوژیک امروزی ، وی با هدف کسب درآمد های کلان شروع به کار نکرده و قصد اولیه اش هرگز ایجاد کمپانی نبوده که توسط لینکدین به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. او تنها سعی داشته آنچه که برای خودش جذاب بوده، یعنی طراحی وب را به سایرین نیز بیاموزد.

واینمن که بر حسب اتفاق بدل به یک معلم گشته، می گوید: "من نه چندان گنگ بودم و نه به آن صورت خوره ی دنیای تکنولوژی. افراد زیادی پیش من می آمدند و می پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهی؟ یا چگونه آن کار را انجام می دهی؟ هرگز با خودم فکر نکرده بودم به اشتراک گذاشتن دانش در رابطه با آنچه که برایت جالب است، در واقع همان تدریس کردن محسوب می شود."

در حالکیه لیندا اعتقاد دارد تنها در زمان و مکان مناسبی حضور داشته، سخت است بدل شدن یک دامنه ی ۳۵ دلاری به کسب و کاری ۱.۵ میلیارد دلاری را حاصل یک اتفاق بدانیم.

فارسی لیندا

آیا شما یک هنرمند سه بعدی با ایده‌های فراوان و بودجه‌ای کمتر از فراوان هستید؟ SketchUp Free زیر مجموعه‌ای از ویژگی‌های موجود در SketchUp Pro قدرتمند را ارائه می‌دهد، اما همانطور که از نامش پیداست، رایگان است. در این دوره، مربی George Maestri شما را با آنچه می‌توانید با این ابزار مدل‌سازی و تجسم سه بعدی مبتنی بر مرورگر انجام دهید، آشنا می‌کند. او شما را از طریق رابط SketchUp Free پیش میبرد. او ابزارهای مختلفی را به شما نشان می‌دهد که می‌توانید در SketchUp برای ترسیم استفاده کنید، به علاوه چندین روش پیشرفته ترسیم. او نحوه انتخاب، جابجایی، مقیاس گذاری و چرخش اشیا و همچنین نحوه دستکاری چهره و لبه‌ها برای تغییر شکل اشیا را توضیح می‌دهد. او برخی از تکنیک‌ها را برای منظم نگه داشتن صحنه‌های SketchUp به شما نشان می‌دهد. در ایجاد صحنه‌های سه بعدی، اندازه گیری و ترازبندی اشیا important مهم است و او ابزارهایی را برای انجام این کار در SketchUp Free به شما نشان می‌دهد. او چگونگی ایجاد مواد جدید از بافت را توضیح می‌دهد، و سپس با توضیح روش‌های صادرات کار خود نتیجه گیری می‌کند.

سطح آموزشی
خرید آنلاین و دانلود فوری
به همراه فایلهای تمرین
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس فارسی
کیفیت HD ویدئوهای آموزشی
قابل استفاده برای ناشنوایان
 
 
 

نمونه ویدیوی آموزشی ( زیرنویس‌ها جدا از ویدیو است و میتوانید آنرا نمایش ندهید ) :

 

00 مقدمه
_ | 00_01 مدل‌سازی سه بعدی در وب با SketchUp Free
_ | 00_02 شروع SketchUp رایگان در یک مرورگر
_ | 00_03 درک فایلهای تمرینی و Trimble Connect

01 رابط رایگان SketchUp
_ | 01_01 اصول رابط
_ | 01_02 باز کردن فایل‌ها از Trimble Connect
_ | 01_03 درج فایل ها
_ | 01_04 بارگیری اجزا از طریق انبار سه بعدی
_ | 01_05 پیمایش در SketchUp
_ | 01_06 در SketchUp قدم زدن
_ | 01_07 نماهای استاندارد دوربین
_ | 01_08 سایه‌ها و مه را به نمایش بگذارید
_ | 01_09 ایجاد چندین نمایش با استفاده از صحنه ها
_ | 01_10 استفاده از سبک ها
_ | 01_11 پنجره اطلاعات مدل
_ | 01_12 چالش: صحنه‌ها و سبک ها
_ | 01_13 راه حل: صحنه‌ها و سبک ها

02 نقاشی در SketchUp
_ | 02_01 اصول ابزار Line
_ | 02_02 نقاشی سه بعدی با ابزار Line
_ | 02_03 با استفاده از ابزار Rectangle
_ | 02_04 ایجاد مستطیل چرخشی
_ | 02_05 فشار دادن و کشیدن صورت‌ها به صورت سه بعدی
_ | 02_06 با استفاده از ابزار پاک کن
_ | 02_07 چالش: نقاشی اساسی
_ | 02_08 راه حل: نقاشی اساسی

03 نقاشی پیشرفته
_ | 03_01 رسم اشکال منحنی و آزاد
_ | 03_02 ایجاد حلقه‌ها و چند ضلعی ها
_ | 03_03 نرم و لبه‌های صاف
_ | 03_04 ایجاد رئوس مطالب با افست
_ | 03_05 با استفاده از ابزار Follow Me
_ | 03_06 ایجاد متن سه بعدی
_ | 03_07 چالش: نقاشی پیشرفته
_ | 03_08 راه حل: نقاشی پیشرفته

04 دستکاری اشیا
_ | 04_01 انتخاب و جابجایی اشیا
_ | 04_02 مقیاس‌بندی و چرخش اشیا
_ | 04_03 دستکاری چهره و لبه ها
_ | 04_04 تکثیر اشیا
_ | 04_05 چالش: طراحی با کپی
_ | 04_06 راه حل: طراحی با کپی

05 سازمان یافته ماندن
_ | 05_01 گروه‌بندی اشیا
_ | 05_02 ایجاد م componentsلفه ها
_ | 05_03 گزینه‌های ملفه
_ | 05_04 کار با لایه ها
_ | 05_05 درک اطلاعات موجودیت
_ | 05_06 چالش: مonلفه‌ها و گروه ها
_ | 05_07 راه حل: م Compلفه‌ها و گروه ها

06 اندازه گیری و برچسب گذاری
_ | 06_01 با استفاده از ابزار Tape Measure
_ | 06_02 با استفاده از ابزار Protractor
_ | 06_03 ایجاد برچسب‌ها با ابزار Text
_ | 06_04 ابعاد
_ | 06_05 ایجاد برش با استفاده از صفحه‌های مقطعی
_ | 06_06 چالش: طراحی با راهنماها
_ | 06_07 راه حل: طراحی با راهنماها

07 مواد و بافت
_ | 07_01 استفاده از مواد
_ | 07_02 مواد را از بافت ایجاد کنید
_ | 07_03 تنظیم جایگذاری بافت
_ | 07_04 نقشه برداری از اشیا cur منحنی
_ | 07_05 وارد کردن تصاویر
_ | 07_06 چالش: افزودن مواد
_ | 07_07 راه حل: افزودن مواد

08 واردات و صادرات
_ | 08_01 در حال بارگیری فایل‌های SketchUp
_ | 08_02 صادرات به قالب‌های 2 بعدی
_ | 08_03 صادرات به چاپگرهای سه بعدی

09 نتیجه گیری
_ | 09_01 مراحل بعدی

00 Introduction
_ 00_01 3D modeling on the web with SketchUp Free
_ 00_02 Starting SketchUp Free in a browser
_ 00_03 Understanding the exercise files and Trimble Connect

01 The SketchUp Free Interface
_ 01_01 Interface basics
_ 01_02 Open files from Trimble Connect
_ 01_03 Inserting files
_ 01_04 Load components via 3D Warehouse
_ 01_05 Navigating in SketchUp
_ 01_06 Walking around in SketchUp
_ 01_07 Standard camera views
_ 01_08 Display shadows and fog
_ 01_09 Creating multiple views using scenes
_ 01_10 Applying styles
_ 01_11 Model info window
_ 01_12 Challenge; Scenes and styles
_ 01_13 Solution; Scenes and styles

02 Drawing in SketchUp
_ 02_01 Line tool fundamentals
_ 02_02 3D drawing with the Line tool
_ 02_03 Using the Rectangle tool
_ 02_04 Creating rotated rectangles
_ 02_05 Pushing and pulling faces in 3D
_ 02_06 Using the Eraser tool
_ 02_07 Challenge; Basic drawing
_ 02_08 Solution; Basic drawing

03 Advanced Drawing
_ 03_01 Drawing curved and freehand shapes
_ 03_02 Creating circles and polygons
_ 03_03 Softening and smoothing edges
_ 03_04 Creating outlines with Offset
_ 03_05 Using the Follow Me tool
_ 03_06 Creating 3D text
_ 03_07 Challenge; Advanced drawing
_ 03_08 Solution; Advanced drawing

04 Manipulating Objects
_ 04_01 Selecting and moving objects
_ 04_02 Scaling and rotating objects
_ 04_03 Manipulating faces and edges
_ 04_04 Duplicating objects
_ 04_05 Challenge; Drawing with duplication
_ 04_06 Solution; Drawing with duplication

05 Staying Organized
_ 05_01 Grouping objects
_ 05_02 Creating components
_ 05_03 Component options
_ 05_04 Working with layers
_ 05_05 Understanding entity info
_ 05_06 Challenge; Components and groups
_ 05_07 Solution; Components and groups

06 Measuring and Labeling
_ 06_01 Using the Tape Measure tool
_ 06_02 Using the Protractor tool
_ 06_03 Creating labels with the Text tool
_ 06_04 Dimensioning
_ 06_05 Creating cutaways using section planes
_ 06_06 Challenge; Drawing with guides
_ 06_07 Solution; Drawing with guides

07 Materials and Textures
_ 07_01 Applying materials
_ 07_02 Create materials from textures
_ 07_03 Adjusting texture placement
_ 07_04 Mapping curved objects
_ 07_05 Importing images
_ 07_06 Challenge; Adding materials
_ 07_07 Solution; Adding materials

08 Import and Export
_ 08_01 Downloading SketchUp files
_ 08_02 Export to 2D formats
_ 08_03 Export to 3D printers

09 Conclusion
_ 09_01 Next steps

مدرس: George Maestri - جورج ماستری

تعداد دوره های آموزشی: 41

جورج ماستری یک کارگردان و تولیده کننده انیمیشن در لس انجلس است. مشتری های او شامل "دیزنی" و "کمدی سنترال" هستند. جرج ماستری یک کارگردان و تولید کننده انیمیشن ساکن لس انجلس است. او چند کتاب درمورد 3D کاراکتر انیمیشن ، از جمله دیجیتال کاراکتر انیمیشن (New Riders)، و مایا در یک نگاه (Sybex Books) نوشته است. اعتبارات او شامل فعالیت برای استودیوهایی نظیر Nickelodeon، دیزنی، Warner Brothers و کمدی سنترال است.

جدیدترین محصولات مرتبط

تمامی زیرنویس‌های فارسی و مطالب ترجمه شده در سایت، بطور انحصاری متعلق به فارسی لینـدا بوده و هر گونه کپی‌ برداری و یا استفاده از آنها به هر شکلی در سایتها یا برنامه‌های دیگر پیگرد قانونی دارد