تخفیف ویژه: مسیرهای یادگیری با 40% تخفیف 

logo mix

آموزش ساخت انیمیشن در بلندر 2.9 (با زیرنویس فارسی AI)
Learn Animation Production in Blender 2.9
کد محصول: FL7438-2427399
لیندا _ آموزش ساخت انیمیشن در بلندر 2.9 (با زیرنویس فارسی AI) - Lynda _ Learn Animation Production in Blender 2.9
سطح متوسـط
زیرنویس انگلیسی
زیرنویس فارسی AI
89,000 تومان
اضافه به سبد خرید add_shopping_cart
تولید کننده محتوا
Lynda.com -> Linkedin Learning
تولید کننده زیرنویس فارسی
فارسی لینـدا FarsiLynda.com
تاریخ انتشار
2021-08-31
1400/6/9
جدید ( 24 روز قبل)
مدرس
Darrin Lile - دارین لیل
سطح آموزش
متوسط
زبان آموزش
انگلیسی
زیرنویس
فارسی و انگلیسی
نوع زیرنویس فارسی
ترجمه شده توسط هوش مصنوعی (AI)
مدت زمان آموزش
10ساعت و 51دقیقه
تعداد ویدیو های آموزشی
63 ویدیو
حجم فایل های آموزشی (مگابایت)
2600 مگابایت
زمان تقریبی دانلود فایل های آموزشی
43 دقیقه
( با سرعت اینترنت 1 MB در ثانیه )
بازدید : 148
درباره تولید کننده

lynda1

 

Lynda Weinman

بسیاری لیندا واینمن را "مادر آموزش اینترنتی" لقب داده اند. وی که هم اکنون (2016) ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت.

اشتیاق آن روزهای لیندا در یادگیری ، حالا به لطف وب سایت و سرویسی هایی همانند آنچه خود او راه اندازی کرده به میلیون ها نفر دیگر در سراسر دنیا نیز سرایت نموده و آنها می توانند با اندک هزینه ای و در هر جا و مکانی آنچه که دوست دارند را فرا بگیرند.
ناگفته نماند که پیدا کردن مسیر صحیح کسب و کار، حتی برای لیندا واینمن نیز بدون فراز و نشیب نبوده و وی هم مانند هر فرد موفق دیگری در راه رسیدن به پیروزی پستی و بلندی های بسیاری را از سر گذرانده.

درک نیازی که هیچکس به آن پاسخ نداده بود

وقتی در سال ۱۹۹۳ واینمن طراحی وب را اندک اندک فرا گرفته و قصد آموزش دادن آن را پیدا کرد، ابتدا به کتاب فروشی مراجع نمود و سعی کرد کتابی را به عنوان مرجع انتخاب و از روی آن به دانش آموزان خود درس بدهد. اما وی متوجه شد کتاب فروشی ها و کتابخانه ها تنها راهنماهایی بسیار فنی و پیچیده را ارائه می نمایند که درک شان برای افراد معمولی و با دانش متوسط تقریباً غیر ممکن محسوب می شود.

لیندا واینمن میگوید: به یاد می آورم که با خود فکر کردم شاید چنین کتابی هنوز وجود ندارد. بلافاصله از کتاب فروشی به خانه رفتم و ایده ی اولیه نوشتن آن را پیاده سازی کردم.

کمی بعد کتاب "طراحی گرافیک های تحت وب" که به باور بسیاری اولین کتاب ساده و قابل درک توسط عموم در رابطه با حرفه طراحی وب بود، توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا به عنوان یک مرجع غیر فنی مورد استفاده قرار می گرفت و محبوبیتی غیر قابل باور به دست آورده بود.

درست در همان زمان و در سال ۱۹۹۵ واینمن آدرس ایمیل فردی را مشاهده نمود که به صورت debbie@debbie.com بود و مشتاق شد بداند آیا دامنه ی لیندا نیز برای ثبت کردن در دسترس قرار دارد یا خیر. وی این دامنه را خریداری و وبسایتی تحت آن راه انداخت تا از طریقش بتواند با دانش آموزان و همچنین خوانندگان کتاب خود ارتباط برقرار نماید.

lynda2

شروعی کوچک و توسعه ای آهسته و پیوسته

بعد از موفقیت کتاب واینمن همسر او، بروس هون (Bruce Heavin)، که در اصل موسس کمپانی لیندا نیز محسوب می شود، پیشنهاد داد در طول تعطیلات بهاره یکی از سالن های کامپیوتر دانشگاهی را اجاره نموده و در آن به مدت یک هفته دوره آموزش طراحی وب برگزار نمایند.
آنها این ایده را عملی کردند و سپس به منظور جذب افراد علاقه مند بنر تبلیغاتی را روی سایت لیندا قرار دادند. نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند.

اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.
آن کارگاه های یک هفته ای بسیار زود باعث شدند تا کسب و کار امروزی لیندا و همسرش پایه گذاری گردد. واینمن از درآمد حق امتیاز کتاب خود با ارزش ۲۰ هزار دلار استفاده کرد و مدرسه طراحی وبی را راه اندازی نمود که دوره هایش در هر ماه به سرعت پیش فروش شده و ظرفیت شان تکمیل می گشت. لیندا می گوید: "مشتریان زیادی وجود داشتند که مجبور بودیم به آنها نه بگوییم، زیرا ظرفیتی برای پذیرش شان وجود نداشت".

اوج گیری پس از بحران

کسب و کار لیندا پس از چند سال توانست ۳۵ فرصت شغلی را ایجاد و درآمدی ۳.۵ میلیون دلاری را فراهم کند. اما در سال ۲۰۰۱ و پس از انفجار حباب دات کام و حوادث مرتبط به یازده سپتامبر، تمایل افراد به یادگیری دروس طراحی وب کاهشی عجیب پیدا کرد، تا جایی که واینمن و همسرش در ادامه دادن مسیر مردد شده بودند.

کمپانی آنها دچار بحرانی جدی گشت، واینمن و هون ۷۵ درصد کارمندان خود را اخراج کردند و تنها ۹ نفر در استخدام شان باقی ماند. دفتر و مقر برگزاری دوره های لیندا نیز کوچک تر گشت و سعی را بر این گذاشتند تا واحد هایی با قیمت ارزان تر اجاره نمایند.

روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر.

خود واینمن در مورد آن ایام می گوید: "همه در حال نبرد برای بقا بودند و سعی می کردند سر خود را بالای آب نگه دارند. ما نیز وضعیتی مشابه را تجربه می کردیم و در نهایت درست همین زمان بود که تصمیم گرفتیم خدمات خود را به صورت کاملاً آنلاین ارائه نماییم."

روزگاری که ایده یاد شده شکل گرفت و سپس عملی گشت (ارائه خدمات به صورت آنلاین) تماشای فیلم بر روی کامپیوترها تازه در حال رواج یافتن بود. لیندا دات کام تصمیم گرفت در ازای سرویسی که ارائه می کند هزینه حق اشتراکی ۲۵ دلاری را به صورت ماهیانه دریافت نماید.

افراد اندکی از این راهکار استقبال کردند. واینمن می گوید: "درآمد مان به شدت افت کرده بود. روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر."

با تنها ۱۰۰۰ نفر پرداخت کننده حق اشتراک ماهیانه، بقای کمپانی به نظر بسیار سخت می رسید. ایجاد یک جامعه ی آنلاین زمان بر است و لیندا به خود امید می داد که آنها مسیر شان را عوض نکرده اند بلکه راهی تازه را شروع نموده اند پس باید صبر پیشه کنند. او توضیح می دهد که "همه چیز بسیار آهسته پیش رفت. ولی کم کم پرداخت حق اشتراک ماهیانه آنلاین رواج پیدا کرد و مقدار آن هر ساله چندین برابر شد".

در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند.

lynda4

ایجاد فرهنگ سازمانی مناسب در زمان رشد

اینکه اعضا و کارمندان شرکت همانند یک خانواده با یکدیگر در تعامل باشند همواره برای لیندا حائز اهمیت بوده و او حتی همیشه تلاش داشته تا افراد تحت استخدام خود را با اسم کوچک بشناسد و صدا بزند. ولی رشد سریع کمپانی و رسیدن تعداد کارمندان به عدد ۵۰۰، رفته رفته چالش هایی تازه را پدید می آورد و سبب می گردد واینمن در ایده آل های خود بازنگری نماید.

وی می گوید: "چالش اصلی بر سر تعیین سمت و مقام افراد بود. اینکه با هر کس چه برخوردی باید صورت بگیرد. همه ی کسانی که رشدی سریع را در شرکت خود تجربه کرده اند می دانند که ایجاد سلسله مراتب تا چه حد اهمیت دارد."

در ۲۰۰۷ تصمیم بر این شد تا یک مدیرعامل جهت اداره ی بهتر مجموعه به آن اضافه گردد. به گفته ی خود لیندا "درست در همان زمان بود که او تصمیم گرفت در رفتارها و برخوردهای خود سیاست بیشتری داشته و بروکراتیک تر عمل نماید".

ایجاد فرهنگ سازمانی برای شرکتی با بیش از ۵۰۰ کارمند کاری بسیار دشوار خواهد بود ولی حتی آنچه از این مسئله نیز دشوارتر به حساب می آید پایه ریزی درست و مطابقت دادن افراد با فرهنگ یاد شده است. اینکار در زمانی که یک شرکت نوپا و کوچک محسوب می شود چندان سخت نیست و شاید ضروری هم نباشد ولی با رشد آن صورت پذیرفتنش الزام می یابد.

 پیش به سوی موفقیت

مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند.

در طی سال های اخیر کمپانی واینمن توسط افراد گوناگونی که در حرفه ی خود بهترین هستند دوره های آنلاین متعددی را ایجاد نموده و سعی کرده نشان دهد این دوره های آنلاین راه و روش یادگیری را برای همیشه متحول کرده اند.

لیندا دات کام قالبی معین و کارآمد را برای دوره های آموزشی اش پدید آورده و سپس کوشش کرده تا از نظر موضوعی نیز در بین مطالب مورد تدریس خود تنوع ایجاد نماید. روزگاری در وب سایت مورد بحث تنها ۲۰ دوره آموزش ویدئویی آنلاین وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۶۳۰۰ رسیده که شامل ۲۶۷.۰۰۰ ویدئوی آموزشی می گردد.

ارائه ی کتابخانه ای ویدئویی به جای اینکه از افراد درخواست شود تا در دوره هایی مشخص با روال معمول و پیوسته شرکت نمایند، عاملی بوده که سبب گشته شیوه ی آموزشی لیندا دات کام نسبت به سایرین کاملاً متفاوت گردد.

واینمن می گوید: "مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. ما به خاطر همین تفاوت مان مورد توجه قرار داشته و تحت نظر سایرین هستیم".

lynda6

فروش به لینکدین Linked in

من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم.

واینمن زمانی که متوجه می شود لینکدین قصد خرید کمپانی اش را دارد، در ابتدا شوکه می گردد. او و همسرش هرگز به دنبال فروش شرکت خود و یافتن مشتری برای آن نبوده اند و البته در سن ۶۰ سالگی وی هنوز هم احساس می نموده که برای بازنشستگی بسیار زود است.

اما رفته رفته به این نتیجه می رسند که این فروش و ادغام دو کمپانی با یکدیگر احتمالاً امری منطقی و موثر خواهد بود. هر دو شرکت به نوعی تلاش داشته اند به افراد کمک کنند تا وضعیت شغلی خود را بهبود بخشند و احتمالاً در کنار یکدیگر بسیار بهتر از گذشته می توانند این هدف را محقق کنند.

واینمن می گوید: "بسیاری از مردم بر روی رقم معامله صورت پذیرفته تمرکز دارند و شاید این مسئله برای افرادی که با صنعت ما آشنا نیستند یک شگفتی محسوب شود. ولی خود من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم و اولین چیزی که در رابطه با این موضوع به ذهنم می رسد، میزان بزرگی این اثرگذاری است."

به نظر می آید حتی لیندا واینمن هم از موفقیت خودش شگفت زده است و تصور چنین روزی را نداشته. بر خلاف بسیاری از بنیانگذاران کمپانی ها مهم تکنولوژیک امروزی ، وی با هدف کسب درآمد های کلان شروع به کار نکرده و قصد اولیه اش هرگز ایجاد کمپانی نبوده که توسط لینکدین به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. او تنها سعی داشته آنچه که برای خودش جذاب بوده، یعنی طراحی وب را به سایرین نیز بیاموزد.

واینمن که بر حسب اتفاق بدل به یک معلم گشته، می گوید: "من نه چندان گنگ بودم و نه به آن صورت خوره ی دنیای تکنولوژی. افراد زیادی پیش من می آمدند و می پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهی؟ یا چگونه آن کار را انجام می دهی؟ هرگز با خودم فکر نکرده بودم به اشتراک گذاشتن دانش در رابطه با آنچه که برایت جالب است، در واقع همان تدریس کردن محسوب می شود."

در حالکیه لیندا اعتقاد دارد تنها در زمان و مکان مناسبی حضور داشته، سخت است بدل شدن یک دامنه ی ۳۵ دلاری به کسب و کاری ۱.۵ میلیارد دلاری را حاصل یک اتفاق بدانیم.

فارسی لیندا

آیا تا به حال خواسته اید یک صحنه متحرک ایجاد کنید ، اما فکر می کردید خیلی پیچیده است یا نمی دانید از کجا شروع کنید؟ پس این دوره را از مربی Darrin Lile امتحان کنید ، زیرا او در ایجاد یک صحنه متحرک با استفاده از Blender ، یک نرم افزار رایگان و منبع باز ، شما را راهنمایی می کند. او صحنه فرود یک سفینه فضایی در یک خلیج بار را به اشتراک می گذارد و سپس همه چیز را که برای ساختن آن صحنه لازم است ، از اولین چند ضلعی تا تصویر نهایی به شما نشان می دهد. او نحوه وارد کردن تصاویر مرجع برای ایجاد مدل های سه بعدی ، نحوه استفاده از ویرایشگر گره برای ایجاد مواد و بافت برای اشیاء سه بعدی و نحوه ایجاد زمینه های ستاره ای ، سیارات و لایه های ابر را توضیح می دهد. او سپس به سراغ انیمیشن می رود و از ابزار فرود شروع می کند و نحوه استفاده از ویرایشگر نمودار را هنگام آوردن کشتی برای فرود توضیح می دهد. برای پایان دادن به انیمیشن ، او به شما نشان می دهد که چگونه موسیقی و جلوه های صوتی را در ویرایشگر دنباله ویدئو ، قبل از اجرای رندر نهایی صحنه متحرک ، ترکیب کنید.

سطح آموزشی
خرید آنلاین و دانلود فوری
به همراه فایلهای تمرین
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس فارسی
کیفیت HD ویدئوهای آموزشی
قابل استفاده برای ناشنوایان
 
 
 

نمونه ویدیوی آموزشی ( زیرنویس‌ها جدا از ویدیو است و میتوانید آنرا نمایش ندهید ) :

 

[FARSI]

01 معرفی
01-01 آموزش تولید انیمیشن با Blender 2.9
01-02 آشنایی مختصر با بلندر
01-03 تصاویر مرجع و مقیاس پروژه

02 مدل سازی کشتی
02-01 شروع به کار محموله بار
02-02 مسدود کردن جلوی کشتی
02-03 انسداد موتورها
02-04 ایجاد پیشرانه عقب
02-05 افزودن جزئیات به ظرف بار
02-06 مدل سازی گیره های جانبی
02-07 ایجاد گیره لولا بالا
02-08 استفاده از اصلاح کننده بولی
02-09 مدل سازی دنده فرود
02-10 افزودن جزئیات به موتور عقب
02-11 افزودن پانل به کشتی
02-12 مدل سازی جزئیات قاب پنجره
02-13 افزونه Discombobulator و اصلاح کننده Array
02-14 افزودن جزئیات به جلوی کشتی
02-15 افزودن جزئیات به پشت کشتی
02-16 پایان دادن به پشت کشتی
02-17 نامگذاری اشیاء و سازماندهی Outliner

03 مدل سازی خلیج لندینگ
03-01 شروع خلیج فرود
03-02 مدل سازی پانل های علمی تخیلی در خلیج فرود
03-03 استفاده از ابزار Path برای ایجاد شیلنگ
03-04 اتمام مدل سازی و سازماندهی صحنه

04 مواد و بافت
04-01 ایجاد پنل های علمی تخیلی با ویرایشگر گره
04-02 افزودن گرانج به پانل ها
04-03 افزودن پانل های علمی تخیلی به جلو و جانبی
04-04 بافت پشت موتور و قاب پنجره
04-05 مواد لازم برای صفحات جلویی
04-06 اتمام مصالح کشتی
04-07 تنظیم مواد برای ظرف
04-08 ساییدگی لبه نقاشی روی ظرف
04-09 افزودن مواد به خلیج فرود
04-10 تکمیل مواد خلیج فرود

05 ایجاد ستارگان و سیاره
05-01 آغاز میدان ستارگان
05-02 پایان دادن به میدان ستاره
05-03 شروع سیاره
05-04 افزودن رنگ به کره زمین
05-05 افزودن اطلاعات زبری و دست انداز
05-06 ایجاد لایه های ابری

06 نورپردازی صحنه
06-01 افزودن چراغ به محل فرود
06-02 افزودن نور خورشید برای کره زمین

07 نصب سفینه فضایی
07-01 شروع دکل فرود دنده
07-02 راه اندازی سینماتیک معکوس
07-03 ادامه دکل فرود دنده
07-04 اتمام دکل برای کشتی

08 متحرک سازی کشتی
08-01 شروع از انیمیشن
08-02 ادامه انیمیشن کشتی
08-03 با استفاده از ویرایشگر نمودار
08-04 متحرک سازی دنده فرود
08-05 اتمام انیمیشن کشتی

09 متحرک سازی موتورها
09-01 متحرک سازی بافت برای درایو پلاسما
09-02 ایجاد اگزوز موشک
09-03 متحرک سازی اگزوز موشک

10 رندر انیمیشن
10-01 انجام تغییرات نهایی در انیمیشن
10-02 ایجاد رندر آزمایشی
10-03 وارد کردن شخصیت ها به صحنه
10-04 رندر انیمیشن نهایی

11 افزودن موسیقی و جلوه های صوتی
11-01 افزودن موسیقی در دنبال کننده ویدیو
11-02 اضافه کردن جلوه های صوتی پرواز
11-03 ویرایش جلوه های صوتی فرود
11-04 ارائه انیمیشن با صدا
11-05 نتیجه[ENGLISH]

01 Introduction
01-01 Learn animation production with Blender 2.9
01-02 A brief introduction to Blender
01-03 Reference images and project scale

02 Modeling the Ship
02-01 Beginning the cargo container
02-02 Blocking in the front of the ship
02-03 Blocking in the engines
02-04 Creating the rear thruster
02-05 Adding detail to the cargo container
02-06 Modeling the side clamps
02-07 Creating a top hinge clamp
02-08 Using the Boolean modifier
02-09 Modeling the landing gear
02-10 Adding detail to the rear engine
02-11 Adding panels to the ship
02-12 Modeling the window frame details
02-13 The Discombobulator add-on and the Array modifier
02-14 Adding details to the front of the ship
02-15 Adding details to the back of the ship
02-16 Finishing the back of the ship
02-17 Naming objects and organizing the Outliner

03 Modeling the Landing Bay
03-01 Beginning the landing bay
03-02 Modeling sci-fi panels in the landing bay
03-03 Using the Path tool to create hoses
03-04 Finishing the modeling and organizing the scene

04 Materials and Textures
04-01 Creating sci-fi panels with the Node Editor
04-02 Adding grunge to the panels
04-03 Adding sci-fi panels to front and side
04-04 Texturing the rear engine and window frame
04-05 Materials for the front panels
04-06 Finishing the materials for the ship
04-07 Setting up the materials for the container
04-08 Painting edge wear on the container
04-09 Adding materials to the landing bay
04-10 Finishing the materials of the landing bay

05 Creating the Stars and Planet
05-01 Beginning the starfield
05-02 Finishing the starfield
05-03 Beginning the planet
05-04 Adding color to the planet
05-05 Adding the roughness and bump information
05-06 Creating cloud layers

06 Lighting the Scene
06-01 Adding lights to the landing bay
06-02 Adding a sun light for the planet

07 Rigging the Spaceship
07-01 Beginning the landing gear rig
07-02 Setting up inverse kinematics
07-03 Continuing the landing gear rig
07-04 Finishing the rig for the ship

08 Animating the Ship
08-01 Starting on the animation
08-02 Continuing the ship animation
08-03 Using the Graph Editor
08-04 Animating the landing gear
08-05 Finishing the ship animation

09 Animating the Engines
09-01 Animating a texture for the plasma drive
09-02 Creating the rocket exhaust
09-03 Animating the rocket exhaust

10 Rendering the Animation
10-01 Making final adjustments to the animation
10-02 Creating a test render
10-03 Importing characters into the scene
10-04 Rendering the final animation

11 Adding Music and Sound Effects
11-01 Adding music in the video sequencer
11-02 Adding the fly-in sound effects
11-03 Editing the landing sound effects
11-04 Rendering the animation with audio
11-05 Conclusion

مدرس: Darrin Lile - دارین لیل

تعداد دوره های آموزشی: 7

دارین لیل انیماتور، نویسنده و عضو تمام وقت هیئت علمی برنامه هنرهای رسانه و انیمیشن در موسسه هنر Wisconsin است. او کورس های نمونه سازی 3D، نورپردازی، texturing و rigging را تدریس می کند. او در رشته مطالعات فیلم و رسانه از دانشگاه کانزاس لیسانس و فوق لیسانس دریافت کرده و منتقد فنی کتاب های زیادی از انتشارات Packet بوده است. به علاوه، "دارین" بازی های عادی برای platformهای اندروید و iOS می سازد. وی در حال حاضر به همراه همسر و فرزندانش در Wisconsin نزدیک سواحل دریاچه میشیگان زندگی می کند.

جدیدترین محصولات مرتبط

تمامی زیرنویس‌های فارسی و مطالب ترجمه شده در سایت، بطور انحصاری متعلق به فارسی لینـدا بوده و هر گونه کپی‌ برداری و یا استفاده از آنها به هر شکلی در سایتها یا برنامه‌های دیگر پیگرد قانونی دارد