تخفیف ویژه: مسیرهای یادگیری با 40% تخفیف 

logo mix

آموزش رویت: تکنیکهای BIM در معماری دورنما (با زیرنویس فارسی AI)
Revit: Landscape Architecture BIM Techniques
جدید ( 21 روز قبل)
کد محصول: FL7560-2881201
لیندا _ آموزش رویت: تکنیکهای BIM در معماری دورنما (با زیرنویس فارسی AI) - Lynda _ Revit: Landscape Architecture BIM Techniques
سطح متوسـط
زیرنویس انگلیسی
زیرنویس فارسی AI
55,000 تومان
اضافه به سبد خرید add_shopping_cart
تولید کننده محتوا
Lynda.com -> Linkedin Learning
تولید کننده زیرنویس فارسی
فارسی لینـدا FarsiLynda.com
تاریخ انتشار
2021-09-30
1400/7/8
جدید ( 21 روز قبل)
مدرس
Jim Cowan - جيم کوان
سطح آموزش
متوسط
زبان آموزش
انگلیسی
زیرنویس
فارسی و انگلیسی
نوع زیرنویس فارسی
ترجمه شده توسط هوش مصنوعی (AI)
مدت زمان آموزش
4ساعت و 6دقیقه
تعداد ویدیو های آموزشی
45 ویدیو
حجم فایل های آموزشی (مگابایت)
1050 مگابایت
زمان تقریبی دانلود فایل های آموزشی
18 دقیقه
( با سرعت اینترنت 1 MB در ثانیه )
بازدید : 120
درباره تولید کننده

lynda1

 

Lynda Weinman

بسیاری لیندا واینمن را "مادر آموزش اینترنتی" لقب داده اند. وی که هم اکنون (2016) ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت.

اشتیاق آن روزهای لیندا در یادگیری ، حالا به لطف وب سایت و سرویسی هایی همانند آنچه خود او راه اندازی کرده به میلیون ها نفر دیگر در سراسر دنیا نیز سرایت نموده و آنها می توانند با اندک هزینه ای و در هر جا و مکانی آنچه که دوست دارند را فرا بگیرند.
ناگفته نماند که پیدا کردن مسیر صحیح کسب و کار، حتی برای لیندا واینمن نیز بدون فراز و نشیب نبوده و وی هم مانند هر فرد موفق دیگری در راه رسیدن به پیروزی پستی و بلندی های بسیاری را از سر گذرانده.

درک نیازی که هیچکس به آن پاسخ نداده بود

وقتی در سال ۱۹۹۳ واینمن طراحی وب را اندک اندک فرا گرفته و قصد آموزش دادن آن را پیدا کرد، ابتدا به کتاب فروشی مراجع نمود و سعی کرد کتابی را به عنوان مرجع انتخاب و از روی آن به دانش آموزان خود درس بدهد. اما وی متوجه شد کتاب فروشی ها و کتابخانه ها تنها راهنماهایی بسیار فنی و پیچیده را ارائه می نمایند که درک شان برای افراد معمولی و با دانش متوسط تقریباً غیر ممکن محسوب می شود.

لیندا واینمن میگوید: به یاد می آورم که با خود فکر کردم شاید چنین کتابی هنوز وجود ندارد. بلافاصله از کتاب فروشی به خانه رفتم و ایده ی اولیه نوشتن آن را پیاده سازی کردم.

کمی بعد کتاب "طراحی گرافیک های تحت وب" که به باور بسیاری اولین کتاب ساده و قابل درک توسط عموم در رابطه با حرفه طراحی وب بود، توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا به عنوان یک مرجع غیر فنی مورد استفاده قرار می گرفت و محبوبیتی غیر قابل باور به دست آورده بود.

درست در همان زمان و در سال ۱۹۹۵ واینمن آدرس ایمیل فردی را مشاهده نمود که به صورت debbie@debbie.com بود و مشتاق شد بداند آیا دامنه ی لیندا نیز برای ثبت کردن در دسترس قرار دارد یا خیر. وی این دامنه را خریداری و وبسایتی تحت آن راه انداخت تا از طریقش بتواند با دانش آموزان و همچنین خوانندگان کتاب خود ارتباط برقرار نماید.

lynda2

شروعی کوچک و توسعه ای آهسته و پیوسته

بعد از موفقیت کتاب واینمن همسر او، بروس هون (Bruce Heavin)، که در اصل موسس کمپانی لیندا نیز محسوب می شود، پیشنهاد داد در طول تعطیلات بهاره یکی از سالن های کامپیوتر دانشگاهی را اجاره نموده و در آن به مدت یک هفته دوره آموزش طراحی وب برگزار نمایند.
آنها این ایده را عملی کردند و سپس به منظور جذب افراد علاقه مند بنر تبلیغاتی را روی سایت لیندا قرار دادند. نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند.

اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.
آن کارگاه های یک هفته ای بسیار زود باعث شدند تا کسب و کار امروزی لیندا و همسرش پایه گذاری گردد. واینمن از درآمد حق امتیاز کتاب خود با ارزش ۲۰ هزار دلار استفاده کرد و مدرسه طراحی وبی را راه اندازی نمود که دوره هایش در هر ماه به سرعت پیش فروش شده و ظرفیت شان تکمیل می گشت. لیندا می گوید: "مشتریان زیادی وجود داشتند که مجبور بودیم به آنها نه بگوییم، زیرا ظرفیتی برای پذیرش شان وجود نداشت".

اوج گیری پس از بحران

کسب و کار لیندا پس از چند سال توانست ۳۵ فرصت شغلی را ایجاد و درآمدی ۳.۵ میلیون دلاری را فراهم کند. اما در سال ۲۰۰۱ و پس از انفجار حباب دات کام و حوادث مرتبط به یازده سپتامبر، تمایل افراد به یادگیری دروس طراحی وب کاهشی عجیب پیدا کرد، تا جایی که واینمن و همسرش در ادامه دادن مسیر مردد شده بودند.

کمپانی آنها دچار بحرانی جدی گشت، واینمن و هون ۷۵ درصد کارمندان خود را اخراج کردند و تنها ۹ نفر در استخدام شان باقی ماند. دفتر و مقر برگزاری دوره های لیندا نیز کوچک تر گشت و سعی را بر این گذاشتند تا واحد هایی با قیمت ارزان تر اجاره نمایند.

روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر.

خود واینمن در مورد آن ایام می گوید: "همه در حال نبرد برای بقا بودند و سعی می کردند سر خود را بالای آب نگه دارند. ما نیز وضعیتی مشابه را تجربه می کردیم و در نهایت درست همین زمان بود که تصمیم گرفتیم خدمات خود را به صورت کاملاً آنلاین ارائه نماییم."

روزگاری که ایده یاد شده شکل گرفت و سپس عملی گشت (ارائه خدمات به صورت آنلاین) تماشای فیلم بر روی کامپیوترها تازه در حال رواج یافتن بود. لیندا دات کام تصمیم گرفت در ازای سرویسی که ارائه می کند هزینه حق اشتراکی ۲۵ دلاری را به صورت ماهیانه دریافت نماید.

افراد اندکی از این راهکار استقبال کردند. واینمن می گوید: "درآمد مان به شدت افت کرده بود. روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر."

با تنها ۱۰۰۰ نفر پرداخت کننده حق اشتراک ماهیانه، بقای کمپانی به نظر بسیار سخت می رسید. ایجاد یک جامعه ی آنلاین زمان بر است و لیندا به خود امید می داد که آنها مسیر شان را عوض نکرده اند بلکه راهی تازه را شروع نموده اند پس باید صبر پیشه کنند. او توضیح می دهد که "همه چیز بسیار آهسته پیش رفت. ولی کم کم پرداخت حق اشتراک ماهیانه آنلاین رواج پیدا کرد و مقدار آن هر ساله چندین برابر شد".

در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند.

lynda4

ایجاد فرهنگ سازمانی مناسب در زمان رشد

اینکه اعضا و کارمندان شرکت همانند یک خانواده با یکدیگر در تعامل باشند همواره برای لیندا حائز اهمیت بوده و او حتی همیشه تلاش داشته تا افراد تحت استخدام خود را با اسم کوچک بشناسد و صدا بزند. ولی رشد سریع کمپانی و رسیدن تعداد کارمندان به عدد ۵۰۰، رفته رفته چالش هایی تازه را پدید می آورد و سبب می گردد واینمن در ایده آل های خود بازنگری نماید.

وی می گوید: "چالش اصلی بر سر تعیین سمت و مقام افراد بود. اینکه با هر کس چه برخوردی باید صورت بگیرد. همه ی کسانی که رشدی سریع را در شرکت خود تجربه کرده اند می دانند که ایجاد سلسله مراتب تا چه حد اهمیت دارد."

در ۲۰۰۷ تصمیم بر این شد تا یک مدیرعامل جهت اداره ی بهتر مجموعه به آن اضافه گردد. به گفته ی خود لیندا "درست در همان زمان بود که او تصمیم گرفت در رفتارها و برخوردهای خود سیاست بیشتری داشته و بروکراتیک تر عمل نماید".

ایجاد فرهنگ سازمانی برای شرکتی با بیش از ۵۰۰ کارمند کاری بسیار دشوار خواهد بود ولی حتی آنچه از این مسئله نیز دشوارتر به حساب می آید پایه ریزی درست و مطابقت دادن افراد با فرهنگ یاد شده است. اینکار در زمانی که یک شرکت نوپا و کوچک محسوب می شود چندان سخت نیست و شاید ضروری هم نباشد ولی با رشد آن صورت پذیرفتنش الزام می یابد.

 پیش به سوی موفقیت

مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند.

در طی سال های اخیر کمپانی واینمن توسط افراد گوناگونی که در حرفه ی خود بهترین هستند دوره های آنلاین متعددی را ایجاد نموده و سعی کرده نشان دهد این دوره های آنلاین راه و روش یادگیری را برای همیشه متحول کرده اند.

لیندا دات کام قالبی معین و کارآمد را برای دوره های آموزشی اش پدید آورده و سپس کوشش کرده تا از نظر موضوعی نیز در بین مطالب مورد تدریس خود تنوع ایجاد نماید. روزگاری در وب سایت مورد بحث تنها ۲۰ دوره آموزش ویدئویی آنلاین وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۶۳۰۰ رسیده که شامل ۲۶۷.۰۰۰ ویدئوی آموزشی می گردد.

ارائه ی کتابخانه ای ویدئویی به جای اینکه از افراد درخواست شود تا در دوره هایی مشخص با روال معمول و پیوسته شرکت نمایند، عاملی بوده که سبب گشته شیوه ی آموزشی لیندا دات کام نسبت به سایرین کاملاً متفاوت گردد.

واینمن می گوید: "مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. ما به خاطر همین تفاوت مان مورد توجه قرار داشته و تحت نظر سایرین هستیم".

lynda6

فروش به لینکدین Linked in

من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم.

واینمن زمانی که متوجه می شود لینکدین قصد خرید کمپانی اش را دارد، در ابتدا شوکه می گردد. او و همسرش هرگز به دنبال فروش شرکت خود و یافتن مشتری برای آن نبوده اند و البته در سن ۶۰ سالگی وی هنوز هم احساس می نموده که برای بازنشستگی بسیار زود است.

اما رفته رفته به این نتیجه می رسند که این فروش و ادغام دو کمپانی با یکدیگر احتمالاً امری منطقی و موثر خواهد بود. هر دو شرکت به نوعی تلاش داشته اند به افراد کمک کنند تا وضعیت شغلی خود را بهبود بخشند و احتمالاً در کنار یکدیگر بسیار بهتر از گذشته می توانند این هدف را محقق کنند.

واینمن می گوید: "بسیاری از مردم بر روی رقم معامله صورت پذیرفته تمرکز دارند و شاید این مسئله برای افرادی که با صنعت ما آشنا نیستند یک شگفتی محسوب شود. ولی خود من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم و اولین چیزی که در رابطه با این موضوع به ذهنم می رسد، میزان بزرگی این اثرگذاری است."

به نظر می آید حتی لیندا واینمن هم از موفقیت خودش شگفت زده است و تصور چنین روزی را نداشته. بر خلاف بسیاری از بنیانگذاران کمپانی ها مهم تکنولوژیک امروزی ، وی با هدف کسب درآمد های کلان شروع به کار نکرده و قصد اولیه اش هرگز ایجاد کمپانی نبوده که توسط لینکدین به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. او تنها سعی داشته آنچه که برای خودش جذاب بوده، یعنی طراحی وب را به سایرین نیز بیاموزد.

واینمن که بر حسب اتفاق بدل به یک معلم گشته، می گوید: "من نه چندان گنگ بودم و نه به آن صورت خوره ی دنیای تکنولوژی. افراد زیادی پیش من می آمدند و می پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهی؟ یا چگونه آن کار را انجام می دهی؟ هرگز با خودم فکر نکرده بودم به اشتراک گذاشتن دانش در رابطه با آنچه که برایت جالب است، در واقع همان تدریس کردن محسوب می شود."

در حالکیه لیندا اعتقاد دارد تنها در زمان و مکان مناسبی حضور داشته، سخت است بدل شدن یک دامنه ی ۳۵ دلاری به کسب و کاری ۱.۵ میلیارد دلاری را حاصل یک اتفاق بدانیم.

فارسی لیندا

Revit یکی از محبوب ترین ابزارهای مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) است که در زمینه های متعددی مانند معماری ، ساختمان و MEP (مکانیکی ، برقی و لوله کشی) مورد استفاده قرار می گیرد. اما Revit همچنین می تواند یک ابزار مفید برای معماران منظر باشد ، از ایجاد ویژگی های گیاهان ، تا نرم افزارهای سفارشی و سخت افزاری ، و ارائه و مستندات تخصصی. در این دوره مربی Jim Cowan به شما نشان می دهد که چگونه می توانید خانواده ها و اشیاء Revit موجود و ویژگی های آنها را برای استفاده در معماری منظر تغییر دهید. او نشان می دهد که چگونه می توانید از Revit برای بهبود ارتباط بصری با هدف طراحی مانند نیازهای آب و نور خورشید و ایجاد یک محیط مجازی غنی از داده استفاده کنید که به شما امکان می دهد موضوعاتی مانند پایداری را - هم در مناظر طبیعی و هم در برنامه ریزی - برطرف کنید.

سطح آموزشی
خرید آنلاین و دانلود فوری
به همراه فایلهای تمرین
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس فارسی
کیفیت HD ویدئوهای آموزشی
قابل استفاده برای ناشنوایان
 
 
 

نمونه ویدیوی آموزشی ( زیرنویس‌ها جدا از ویدیو است و میتوانید آنرا نمایش ندهید ) :

 

[FARSI]

01 معرفی
01-01 پتانسیل گیاهان سفارشی ، داده ها ، سخت افزار و توپولوژی
01-02 استفاده از فایل های تمرینی
01-03 اسناد پیشرفته با افزودنیهای Revit برای طراحی چشم انداز

02 Softscape ارائه شده (کاشت)
02-01 کاشت را مرور کنید
02-02 رفتار کاشت را درک کنید
02-03 از داده های گیاهی استفاده کنید
02-04 ایجاد توپوگرافی
02-05 اندازه گیری برش و پر کردن
02-06 ایجاد توپوگرافی از یک فایل DWG
02-07 سطوح در مقابل مناطق فرعی
02-08 کفها به عنوان تخت کاشت
02-09 استفاده از الگوهای سطحی

03 Softscape سفارشی (کاشت)
03-01 پیش نمایش خانواده گیاهی که ایجاد می شود
03-02 خانواده گیاهی سفارشی ایجاد کنید
03-03 زیر شاخه هایی را برای کارهای خطی اضافه کنید
03-04 بررسی خانواده گیاهی در یک پروژه
03-05 خطوط نمادین را از یک فایل DWG ایجاد کنید
03-06 یک نماد گیاهی برای گیاهان موجود ایجاد کنید
03-07 یک نماد گیاهی ایجاد کنید که برای انواع مختلف استفاده می شود
03-08 خانواده گیاهی به پایان رسیده را مرور کنید
03-09 افزودن داده های گیاهی به پروژه
03-10 اختصاص داده به کارخانه های پروژه
03-11 مدیریت صفحه نمایش گیاهان
03-12 پیگیری وضعیت گیاه
03-13 مدیریت صفحه نمایش گیاهان
03-14 یک منبع داده غیرانتفاعی را مرور کنید
03-15 مدیریت داده های گیاهی در Excel (BIMrx)

04 Hardscape سفارشی
04-01 یک متریال سفارشی ایجاد کنید
04-02 آب را به عنوان یک ماده ایجاد کنید
04-03 طبقه های شیب دار را اصلاح کنید
04-04 یک حالت لبه ایجاد کنید
04-05 کلاه فرنگی ایجاد کنید
04-06 با استفاده از مدل سازی یا به عنوان یک ماده یک نرده چوبی ایجاد کنید

05 مستندات/ارائه سفارشی
05-01 دسترسی به خانواده های کاشت/چشم انداز رایگان (BIMobject)
05-02 یک برنامه را مرور کنید
05-03 برنامه هایی با داده ها و فرمول اضافه شده
05-04 برنامه هایی با پیوندهای URL
05-05 یک الگوی سفارشی بسازید و استفاده کنید
05-06 تعویض گیاهان تحویل داده شده و مشاهده کنید
05-07 تعویض گیاهان سفارشی دو بعدی با گیاهان سه بعدی تحویل داده شده
05-08 توسعه محتوا
05-09 گیاهان دو بعدی سفارشی را با Enscape Assets عوض کنید
05-10 رنگ آمیزی گیاهان و تغییر فصل
05-11 ایجاد یک قالب پروژه چشم انداز

06 نتیجه
06-01 مراحل بعدی[ENGLISH]

01 Introduction
01-01 Potential of custom plants, data, hardscape, and topology
01-02 Using the exercise files
01-03 Enhanced docs with Revit add-ons for landscape design

02 Delivered Softscape (Planting)
02-01 Review planting
02-02 Understand planting behaviour
02-03 Use plant data
02-04 Create topography
02-05 Measure cut and fill
02-06 Create topography from a DWG file
02-07 Surfaces vs. subregions
02-08 Floors as planting beds
02-09 Using surface patterns

03 Customized Softscape (Planting)
03-01 Preview the plant family to be created
03-02 Create a custom plant family
03-03 Add sub-categories for linework
03-04 Checking a plant family in a project
03-05 Create symbolic lines from a DWG file
03-06 Create a plant symbol for existing plants
03-07 Create one plant symbol used for multiple types
03-08 Review a finished plant family
03-09 Add plant data to a project
03-10 Assign data to project plants
03-11 Manage plant display
03-12 Track plant condition
03-13 Manage plant display
03-14 Review a non-profit source of data
03-15 Manage plant data in Excel (BIMrx)

04 Customized Hardscape
04-01 Create a custom material
04-02 Create water as a material
04-03 Modify sloped floors
04-04 Create an edge condition
04-05 Create a pergola
04-06 Create a trellis by modeling or as a material

05 Custom Documentation/Presentation
05-01 Access free planting/landscape families (BIMobject)
05-02 Review a schedule
05-03 Schedules with added data and formula
05-04 Schedules with URL links
05-05 Make and use a custom pattern
05-06 Swap delivered plants and view
05-07 Swap 2D custom plants for delivered 3D plants
05-08 Developing content
05-09 Swap custom 2D plants for Enscape Assets
05-10 Paint plants and change seasons
05-11 Create a landscape project template

06 Conclusion
06-01 Next steps

مدرس: Jim Cowan - جيم کوان

تعداد دوره های آموزشی: 4

Jim Cowan یک برنامه نویس و توسعه دهنده برنامه های آموزشی ، مربی و مجری است. جیم خدمات آموزشی را برای آموزش دهندگان محتوا، 15 دانشگاه و صدها شرکت که بیش از 6500 دانش آموز را جذب می کنند، ارائه می دهد. تخصص های او شامل الحاق، قابلیت همکاری بین محصولات نرم افزاری و غلبه بر موانع برای پذیرش BIM می باشد. جیم به همراه یک ریشه در صنعت معماری، مهندسی و ساخت و ساز (AEC) مهارت خود را به عنوان یک مربی و دانش عمیق خود را در مورد نحوه استفاده از نرم افزار Autodesk به نقش کنونی آن به عنوان مشاور BIM در Microdesk به ارمغان می آورد. قبل از اینکه او شروع به پیگیری موفقیت آمیز متمرکز بر فن آوری در حال تحول در پشت طراحی شود، جیم به عنوان یک معمار ثبت شده و معمار منظره مشغول به کار شد. این زندگی کاری او است که به دیگران در درک نرم افزار پیچیده کمک میکند. او در حال حاضر هدایت شرکت AEC را به عهده دارد. علاوه بر این، او در مورد پایداری، از جمله تجزیه و تحلیل نور روز، مطالعات خورشیدی، تجزیه و تحلیل روشنایی، و استفاده از ساختمان های به درستی مدل شده، پرشور است.

جدیدترین محصولات مرتبط

تمامی زیرنویس‌های فارسی و مطالب ترجمه شده در سایت، بطور انحصاری متعلق به فارسی لینـدا بوده و هر گونه کپی‌ برداری و یا استفاده از آنها به هر شکلی در سایتها یا برنامه‌های دیگر پیگرد قانونی دارد