تخفیف ویژه:  مسیرهای یادگیری با 40% تخفیف 

logo mix

آموزش جامع Final Cut Pro X 10.6 (با زیرنویس فارسی AI)
Final Cut Pro X 10.6 Essential Training
کد محصول: FL7841-769308
لیندا _ آموزش جامع Final Cut Pro X 10.6 (با زیرنویس فارسی AI) - Lynda _ Final Cut Pro X 10.6 Essential Training
سطح مقدماتی
زیرنویس انگلیسی
زیرنویس فارسی AI
85,000 تومان
اضافه به سبد خرید add_shopping_cart
تولید کننده محتوا
Lynda.com -> Linkedin Learning
تولید کننده زیرنویس فارسی
فارسی لینـدا FarsiLynda.com
تاریخ انتشار
2021-12-13
1400/9/22
مدرس
Nick Harauz - نیک هاراووز
سطح آموزش
مقدماتی
زبان آموزش
انگلیسی
زیرنویس
فارسی و انگلیسی
نوع زیرنویس فارسی
ترجمه شده توسط هوش مصنوعی (AI)
مدت زمان آموزش
10ساعت و 21دقیقه
تعداد ویدیو های آموزشی
130 ویدیو
حجم فایل های آموزشی (مگابایت)
1840 مگابایت
زمان تقریبی دانلود فایل های آموزشی
31 دقیقه
( با سرعت اینترنت 1 MB در ثانیه )
بازدید : 191
درباره تولید کننده

lynda1

 

Lynda Weinman

بسیاری لیندا واینمن را "مادر آموزش اینترنتی" لقب داده اند. وی که هم اکنون (2016) ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت.

اشتیاق آن روزهای لیندا در یادگیری ، حالا به لطف وب سایت و سرویسی هایی همانند آنچه خود او راه اندازی کرده به میلیون ها نفر دیگر در سراسر دنیا نیز سرایت نموده و آنها می توانند با اندک هزینه ای و در هر جا و مکانی آنچه که دوست دارند را فرا بگیرند.
ناگفته نماند که پیدا کردن مسیر صحیح کسب و کار، حتی برای لیندا واینمن نیز بدون فراز و نشیب نبوده و وی هم مانند هر فرد موفق دیگری در راه رسیدن به پیروزی پستی و بلندی های بسیاری را از سر گذرانده.

درک نیازی که هیچکس به آن پاسخ نداده بود

وقتی در سال ۱۹۹۳ واینمن طراحی وب را اندک اندک فرا گرفته و قصد آموزش دادن آن را پیدا کرد، ابتدا به کتاب فروشی مراجع نمود و سعی کرد کتابی را به عنوان مرجع انتخاب و از روی آن به دانش آموزان خود درس بدهد. اما وی متوجه شد کتاب فروشی ها و کتابخانه ها تنها راهنماهایی بسیار فنی و پیچیده را ارائه می نمایند که درک شان برای افراد معمولی و با دانش متوسط تقریباً غیر ممکن محسوب می شود.

لیندا واینمن میگوید: به یاد می آورم که با خود فکر کردم شاید چنین کتابی هنوز وجود ندارد. بلافاصله از کتاب فروشی به خانه رفتم و ایده ی اولیه نوشتن آن را پیاده سازی کردم.

کمی بعد کتاب "طراحی گرافیک های تحت وب" که به باور بسیاری اولین کتاب ساده و قابل درک توسط عموم در رابطه با حرفه طراحی وب بود، توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا به عنوان یک مرجع غیر فنی مورد استفاده قرار می گرفت و محبوبیتی غیر قابل باور به دست آورده بود.

درست در همان زمان و در سال ۱۹۹۵ واینمن آدرس ایمیل فردی را مشاهده نمود که به صورت debbie@debbie.com بود و مشتاق شد بداند آیا دامنه ی لیندا نیز برای ثبت کردن در دسترس قرار دارد یا خیر. وی این دامنه را خریداری و وبسایتی تحت آن راه انداخت تا از طریقش بتواند با دانش آموزان و همچنین خوانندگان کتاب خود ارتباط برقرار نماید.

lynda2

شروعی کوچک و توسعه ای آهسته و پیوسته

بعد از موفقیت کتاب واینمن همسر او، بروس هون (Bruce Heavin)، که در اصل موسس کمپانی لیندا نیز محسوب می شود، پیشنهاد داد در طول تعطیلات بهاره یکی از سالن های کامپیوتر دانشگاهی را اجاره نموده و در آن به مدت یک هفته دوره آموزش طراحی وب برگزار نمایند.
آنها این ایده را عملی کردند و سپس به منظور جذب افراد علاقه مند بنر تبلیغاتی را روی سایت لیندا قرار دادند. نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند.

اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.
آن کارگاه های یک هفته ای بسیار زود باعث شدند تا کسب و کار امروزی لیندا و همسرش پایه گذاری گردد. واینمن از درآمد حق امتیاز کتاب خود با ارزش ۲۰ هزار دلار استفاده کرد و مدرسه طراحی وبی را راه اندازی نمود که دوره هایش در هر ماه به سرعت پیش فروش شده و ظرفیت شان تکمیل می گشت. لیندا می گوید: "مشتریان زیادی وجود داشتند که مجبور بودیم به آنها نه بگوییم، زیرا ظرفیتی برای پذیرش شان وجود نداشت".

اوج گیری پس از بحران

کسب و کار لیندا پس از چند سال توانست ۳۵ فرصت شغلی را ایجاد و درآمدی ۳.۵ میلیون دلاری را فراهم کند. اما در سال ۲۰۰۱ و پس از انفجار حباب دات کام و حوادث مرتبط به یازده سپتامبر، تمایل افراد به یادگیری دروس طراحی وب کاهشی عجیب پیدا کرد، تا جایی که واینمن و همسرش در ادامه دادن مسیر مردد شده بودند.

کمپانی آنها دچار بحرانی جدی گشت، واینمن و هون ۷۵ درصد کارمندان خود را اخراج کردند و تنها ۹ نفر در استخدام شان باقی ماند. دفتر و مقر برگزاری دوره های لیندا نیز کوچک تر گشت و سعی را بر این گذاشتند تا واحد هایی با قیمت ارزان تر اجاره نمایند.

روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر.

خود واینمن در مورد آن ایام می گوید: "همه در حال نبرد برای بقا بودند و سعی می کردند سر خود را بالای آب نگه دارند. ما نیز وضعیتی مشابه را تجربه می کردیم و در نهایت درست همین زمان بود که تصمیم گرفتیم خدمات خود را به صورت کاملاً آنلاین ارائه نماییم."

روزگاری که ایده یاد شده شکل گرفت و سپس عملی گشت (ارائه خدمات به صورت آنلاین) تماشای فیلم بر روی کامپیوترها تازه در حال رواج یافتن بود. لیندا دات کام تصمیم گرفت در ازای سرویسی که ارائه می کند هزینه حق اشتراکی ۲۵ دلاری را به صورت ماهیانه دریافت نماید.

افراد اندکی از این راهکار استقبال کردند. واینمن می گوید: "درآمد مان به شدت افت کرده بود. روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر."

با تنها ۱۰۰۰ نفر پرداخت کننده حق اشتراک ماهیانه، بقای کمپانی به نظر بسیار سخت می رسید. ایجاد یک جامعه ی آنلاین زمان بر است و لیندا به خود امید می داد که آنها مسیر شان را عوض نکرده اند بلکه راهی تازه را شروع نموده اند پس باید صبر پیشه کنند. او توضیح می دهد که "همه چیز بسیار آهسته پیش رفت. ولی کم کم پرداخت حق اشتراک ماهیانه آنلاین رواج پیدا کرد و مقدار آن هر ساله چندین برابر شد".

در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند.

lynda4

ایجاد فرهنگ سازمانی مناسب در زمان رشد

اینکه اعضا و کارمندان شرکت همانند یک خانواده با یکدیگر در تعامل باشند همواره برای لیندا حائز اهمیت بوده و او حتی همیشه تلاش داشته تا افراد تحت استخدام خود را با اسم کوچک بشناسد و صدا بزند. ولی رشد سریع کمپانی و رسیدن تعداد کارمندان به عدد ۵۰۰، رفته رفته چالش هایی تازه را پدید می آورد و سبب می گردد واینمن در ایده آل های خود بازنگری نماید.

وی می گوید: "چالش اصلی بر سر تعیین سمت و مقام افراد بود. اینکه با هر کس چه برخوردی باید صورت بگیرد. همه ی کسانی که رشدی سریع را در شرکت خود تجربه کرده اند می دانند که ایجاد سلسله مراتب تا چه حد اهمیت دارد."

در ۲۰۰۷ تصمیم بر این شد تا یک مدیرعامل جهت اداره ی بهتر مجموعه به آن اضافه گردد. به گفته ی خود لیندا "درست در همان زمان بود که او تصمیم گرفت در رفتارها و برخوردهای خود سیاست بیشتری داشته و بروکراتیک تر عمل نماید".

ایجاد فرهنگ سازمانی برای شرکتی با بیش از ۵۰۰ کارمند کاری بسیار دشوار خواهد بود ولی حتی آنچه از این مسئله نیز دشوارتر به حساب می آید پایه ریزی درست و مطابقت دادن افراد با فرهنگ یاد شده است. اینکار در زمانی که یک شرکت نوپا و کوچک محسوب می شود چندان سخت نیست و شاید ضروری هم نباشد ولی با رشد آن صورت پذیرفتنش الزام می یابد.

 پیش به سوی موفقیت

مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند.

در طی سال های اخیر کمپانی واینمن توسط افراد گوناگونی که در حرفه ی خود بهترین هستند دوره های آنلاین متعددی را ایجاد نموده و سعی کرده نشان دهد این دوره های آنلاین راه و روش یادگیری را برای همیشه متحول کرده اند.

لیندا دات کام قالبی معین و کارآمد را برای دوره های آموزشی اش پدید آورده و سپس کوشش کرده تا از نظر موضوعی نیز در بین مطالب مورد تدریس خود تنوع ایجاد نماید. روزگاری در وب سایت مورد بحث تنها ۲۰ دوره آموزش ویدئویی آنلاین وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۶۳۰۰ رسیده که شامل ۲۶۷.۰۰۰ ویدئوی آموزشی می گردد.

ارائه ی کتابخانه ای ویدئویی به جای اینکه از افراد درخواست شود تا در دوره هایی مشخص با روال معمول و پیوسته شرکت نمایند، عاملی بوده که سبب گشته شیوه ی آموزشی لیندا دات کام نسبت به سایرین کاملاً متفاوت گردد.

واینمن می گوید: "مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. ما به خاطر همین تفاوت مان مورد توجه قرار داشته و تحت نظر سایرین هستیم".

lynda6

فروش به لینکدین Linked in

من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم.

واینمن زمانی که متوجه می شود لینکدین قصد خرید کمپانی اش را دارد، در ابتدا شوکه می گردد. او و همسرش هرگز به دنبال فروش شرکت خود و یافتن مشتری برای آن نبوده اند و البته در سن ۶۰ سالگی وی هنوز هم احساس می نموده که برای بازنشستگی بسیار زود است.

اما رفته رفته به این نتیجه می رسند که این فروش و ادغام دو کمپانی با یکدیگر احتمالاً امری منطقی و موثر خواهد بود. هر دو شرکت به نوعی تلاش داشته اند به افراد کمک کنند تا وضعیت شغلی خود را بهبود بخشند و احتمالاً در کنار یکدیگر بسیار بهتر از گذشته می توانند این هدف را محقق کنند.

واینمن می گوید: "بسیاری از مردم بر روی رقم معامله صورت پذیرفته تمرکز دارند و شاید این مسئله برای افرادی که با صنعت ما آشنا نیستند یک شگفتی محسوب شود. ولی خود من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم و اولین چیزی که در رابطه با این موضوع به ذهنم می رسد، میزان بزرگی این اثرگذاری است."

به نظر می آید حتی لیندا واینمن هم از موفقیت خودش شگفت زده است و تصور چنین روزی را نداشته. بر خلاف بسیاری از بنیانگذاران کمپانی ها مهم تکنولوژیک امروزی ، وی با هدف کسب درآمد های کلان شروع به کار نکرده و قصد اولیه اش هرگز ایجاد کمپانی نبوده که توسط لینکدین به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. او تنها سعی داشته آنچه که برای خودش جذاب بوده، یعنی طراحی وب را به سایرین نیز بیاموزد.

واینمن که بر حسب اتفاق بدل به یک معلم گشته، می گوید: "من نه چندان گنگ بودم و نه به آن صورت خوره ی دنیای تکنولوژی. افراد زیادی پیش من می آمدند و می پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهی؟ یا چگونه آن کار را انجام می دهی؟ هرگز با خودم فکر نکرده بودم به اشتراک گذاشتن دانش در رابطه با آنچه که برایت جالب است، در واقع همان تدریس کردن محسوب می شود."

در حالکیه لیندا اعتقاد دارد تنها در زمان و مکان مناسبی حضور داشته، سخت است بدل شدن یک دامنه ی ۳۵ دلاری به کسب و کاری ۱.۵ میلیارد دلاری را حاصل یک اتفاق بدانیم.

فارسی لیندا

با Final Cut Pro X 10.5، نرم‌افزار ویرایش غیرخطی ویدیویی پرچم‌دار اپل، نحوه ویرایش ویدیو و ایجاد پروژه‌های حرفه‌ای را بیاموزید. مربی Nick Harauz تمام مراحل پس از تولید را پوشش می دهد - از دریافت و سازماندهی گرفته تا ویرایش و اصلاح کلیپ ها در جدول زمانی، تصحیح صدا، مدیریت رسانه، و ارائه پروژه نهایی. او همچنین تصحیح رنگ اولیه و ثانویه را پوشش می‌دهد و نحوه استفاده از افکت‌ها را برای تغییر ظاهر و احساس ویدیو، صدا و گرافیک نشان می‌دهد. هر مرحله از گردش کار پس از تولید به طور کامل و مختصر با استفاده از نمونه ها و پروژه های دنیای واقعی توضیح داده شده است. در پایان دوره، باید بتوانید رابط Final Cut Pro را با سرعت و سهولت پیمایش کنید و از مجموعه ابزار آن برای دمیدن جان تازه ای به محصولات خود استفاده کنید.

سطح آموزشی
خرید آنلاین و دانلود فوری
به همراه فایلهای تمرین
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس فارسی
کیفیت HD ویدئوهای آموزشی
قابل استفاده برای ناشنوایان
 
 
 

نمونه ویدیوی آموزشی ( زیرنویس‌ها جدا از ویدیو است و میتوانید آنرا نمایش ندهید ) :

 

[FARSI]

01 مقدمه
01-01 همه راه ها به Final Cut Pro X منتهی می شوند
01-02 آنچه باید بدانید
01-03 اکوسیستم فاینال کات پرو ایکس
01-04 پیوند مجدد فایل های تمرینی
01-05 ویژگی های جدید در Final Cut Pro 10.4.7
01-06 ویژگی های جدید در FCPX 10.4.9
01-07 ویژگی های جدید در Final Cut Pro 10.5
01-08 ردیاب شی، قسمت 1
01-09 ردیاب شی قسمت 2

02 آشنایی با محیط ویرایش
02-01 اصول ویرایش ویدیو
02-02 مقدمه زیر سر: درک ساختار فایل Final Cut Pro (FCP) X
02-03 گشتی در رابط FCP X: مشاهده کلیپ و سازماندهی اولیه
02-04 گشتی در رابط FCP X: مرورگر
02-05 گشت و گذار در رابط: سازماندهی مرورگر
02-06 گشتی در رابط FCP X: جدول زمانی
02-07 گشتی در رابط FCP X: ابزارها و جلوه ها
02-08 استفاده از Sidecar با Final Cut Pro X

03 بلع دارایی ها
03-01 راه اندازی کتابخانه ها و رویدادها
03-02 سازماندهی فایل ها: تمیز نگه داشتن آن در سیستم عامل
03-03 وارد کردن دارایی ها: کپی کردن در مقابل باقی ماندن فایل ها در محل
03-04 سازماندهی فایل ها: تمیز نگه داشتن آن در سیستم عامل
03-05 واردات دارایی: رفع مشکلات رایج
03-06 وارد کردن دارایی ها از دوربین مبتنی بر فایل

04 سازماندهی دارایی ها
04-01 سازماندهی فیلم با کلمات کلیدی
04-02 استفاده از کلمات کلیدی در بخشی از یک کلیپ
04-03 کلیپ های رتبه بندی و فیلتر
04-04 انجام جستجوها
04-05 کار با و ایجاد مجموعه های هوشمند
04-06 سازماندهی عمیق تر در نمای فهرست
04-07 سازماندهی ویدیو و صدا به صورت رول
04-08 وارد کردن دارایی ها از یک کتابخانه Final Cut Pro X دیگر
04-09 ارسال پروژه ها از iMovie به FCP X
04-10 کار با بازرس اطلاعات و نماهای ابرداده

05 ویرایش اولیه: پایه گذاری
05-01 پیمایش و علامت گذاری فیلم
05-02 ایجاد یک پروژه و استفاده از ویرایش Append
05-03 با استفاده از Edit > Insert
05-04 استفاده از ویرایش های اتصال و آوردن فقط ویدیو
05-05 بازنویسی کلیپ ها و جایگزینی ویرایش ها
05-06 جابجایی و پیرایش کلیپ ها در تایم لاین
05-07 ایجاد خطوط داستانی ثانویه برای کلیپ های متصل
05-08 حذف کلیپ ها در جدول زمانی
05-09 تنظیم سطوح صوتی پروژه شما
05-10 تغییر ظاهر جدول زمانی و ناوبری
05-11 با استفاده از فهرست جدول زمانی

06 اصلاح ویرایش با استفاده از ابزارهای برش
06-01 پیرایش با در نظر گرفتن نقطه ویرایش
06-02 کلیپ های علامت گذاری
06-03 ریپل و پیرایش بالا و دم
06-04 تریم رول
06-05 پیرایش لغزش و اسلاید
06-06 ویرایش دقیق از طریق ویرایشگر دقیق

07 کار با گیره های سرعت و تبدیل
07-01 تنظیم مقیاس، موقعیت و چرخش
07-02 استفاده از روش های مختلف کشت
07-03 استفاده از Distort برای ایجاد یک صفحه تقسیم شده
07-04 ایجاد یک ویدیو با محو شدن و محو شدن
07-05 ایجاد تغییرات ثابت سرعت
07-06 استفاده از پیش تنظیم سرعت
07-07 ایجاد جلوه های افزایش سرعت
07-08 کار با عکس های ثابت و کن برنز
07-09 تفسیر حرکت آهسته در دوربین

08 ویرایش اولیه صدا
08-01 اصول اولیه پس از تولید صدا
08-02 نگاهی به انواع مختلف صدا در FCP X
08-03 نظارت بر صدا
08-04 تنظیم سطوح در مرورگر
08-05 تنظیم سطوح در پروژه
08-06 محو شدن، فریم کلیدی، و پخش صدا
08-07 رفع خودکار صدا
08-08 ضبط صدا و گویندگی
08-09 همگام سازی صدا و تصویر شما
08-10 کار با رول های صوتی برای میکس نهایی

09 ویرایش Multicam و ویدئو 360
09-01 همگام سازی یک کلیپ چند دوربینی
09-02 انجام یک ویرایش چند دوربینی
09-03 اصلاح ویرایش چند دوربینی
09-04 ایجاد یک پروژه 360
09-05 مشاهده 360 کلیپ
09-06 کار با رسانه های استریوسکوپی
09-07 جلوه ها برای 360 کلیپ

10 کار با افکت ها
10-01 اضافه کردن و تنظیم انتقال
10-02 افزودن و تنظیم جلوه های ویدیویی
10-03 افزودن و تنظیم جلوه های صوتی
10-04 ویدیوی Keyframing در طول زمان
10-05 کپی و چسباندن افکت ها و کلیپ های تودرتو
10-06 جلوه های استماع
10-07 ایجاد از پیش تنظیم افکت

11 کار با عنوان و گرافیک
11-01 ایجاد عنوان
11-02 اضافه کردن یک سوم پایین تر
11-03 یافتن و جایگزینی متن عنوان
11-04 کار با افکت های ژنراتور
11-05 کار با فایل های لایه ای فتوشاپ
11-06 کار با عناوین برای فرمت های غیر استاندارد

12 تصحیح رنگ پایه
12-01 آنالیز و تثبیت ضربات برای تعادل رنگ سفید
12-02 اعمال رنگ به نظر می رسد
12-03 کلیپ های تطبیق رنگ به طور خودکار
12-04 پیروی از یک گردش کار اصلاح رنگ مناسب
12-05 مقدمه ای بر FCP X Color Inspector
12-06 انجام درجه رنگ پایه
12-07 اضافه کردن سبک به عکس های خود
12-08 کار با ماسک های رنگی
12-09 کار با ماسک های شکل
12-10 یک کلمه در مورد HDR
12-11 کار با ProRes RAW

13 مدیریت پروژه و رسانه
13-01 سفارشی کردن یک فضای کاری
13-02 سفارشی کردن صفحه کلید
13-03 مقدمه مدیریت رسانه
13-04 انتقال، کپی، پیوند مجدد، و حذف کلیپ ها در یک کتابخانه
13-05 انتقال و کپی کردن کلیپ ها بین کتابخانه ها
13-06 مدیریت مکان های ذخیره سازی کتابخانه
13-07 ارسال کتابخانه خود به ویرایشگر دیگری، ادغام رسانه ها و حذف محتوای تولید شده
13-08 کپی و ارسال کتابخانه بدون رسانه

14 به اشتراک گذاری و صادرات
14-01 صادر کردن یک تصویر ثابت
14-02 صادر کردن یک فیلم با وضوح بالا
14-03 صادرات پروژه ها برای YouTube
14-04 صادرات بخشی از یک پروژه
14-05 صادرات یک پروژه به مقاصد مختلف
14-06 صادرات زبان های عنوان مختلف از طریق رول های ویدئویی
14-07 صادرات رول های صوتی
14-08 صادرات زیرنویس‌ها
14-09 صادرات مجموعه ای از کلیپ ها
14-10 صادرات برای ویدیوهای عمودی و مربعی
14-11 صادرات یک XML

15 پنج نکته در مورد کمپرسور
15-01 چرا از کمپرسور استفاده کنیم؟
15-02 پیمایش در رابط کمپرسور
15-03 ایجاد بسته های FCP X بر اساس تنظیمات کمپرسور
15-04 ایجاد یک کمپرسور از پیش تعیین شده با کد زمان
15-05 کار با قطرات برای صادرات در سیستم عامل

16 پنج نکته که درباره حرکت باید بدانید
16-01 اتصال حرکتی FCP X
16-02 محتوای حرکتی رایگان
16-03 کاوش الگوهای حرکتی
16-04 آوردن یک مولد حرکت به FCP X
16-05 بررسی رفتارهای عنوان

17 نتیجه گیری
17-01 از اینجا کجا بروم؟

[ENGLISH]

01 Introduction
01-01 All Roads Lead to Final Cut Pro X
01-02 What you should know
01-03 The Final Cut Pro X Ecosystem
01-04 Relinking exercise files
01-05 New features in Final Cut Pro 10.4.7
01-06 New features in FCPX 10.4.9
01-07 New features in Final Cut Pro 10.5
01-08 Object tracker, part 1
01-09 Object tracker, part 2

02 Getting to Know the Editing Environment
02-01 The fundamentals of video editing
02-02 An under-the-hood introduction: Understanding the Final Cut Pro (FCP) X file structure
02-03 A tour of the FCP X interface: Basic clip viewing and organization
02-04 A tour of the FCP X interface: Browser
02-05 A tour of the interface: Organizing the browser
02-06 A tour of the FCP X interface: Timeline
02-07 A tour of the FCP X interface: Tools and effects
02-08 Using Sidecar with Final Cut Pro X

03 Ingesting Assets
03-01 Setting up libraries and events
03-02 Organizing files: Keeping it clean on your OS
03-03 Importing assets: Copying vs. leaving files in place
03-04 Organizing files: Keeping it clean on your OS
03-05 Importing assets: Fixing common problems
03-06 Importing assets from a file-based camera

04 Organizing Assets
04-01 Organizing footage with keywords
04-02 Applying keywords to part of a clip
04-03 Rating and filtering clips
04-04 Performing searches
04-05 Working with and creating Smart Collections
04-06 Deeper organization in list view
04-07 Organizing video and audio into rolls
04-08 Importing assets from another Final Cut Pro X library
04-09 Sending projects from iMovie to FCP X
04-10 Working with the info inspector and metadata views

05 Basic Editing: Laying the Foundation
05-01 Navigating and marking footage
05-02 Creating a project and using the Append edit
05-03 Using Edit > Insert
05-04 Using connect edits and bringing in only video
05-05 Overwriting clips and replacing edits
05-06 Moving and trimming clips in the timeline
05-07 Creating secondary storylines for connected clips
05-08 Removing clips in the timeline
05-09 Adjusting your projects audio levels
05-10 Changing timeline appearance and navigation
05-11 Using the timeline index

06 Refining the Edit Using the Trim Tools
06-01 Trimming with the edit point in mind
06-02 Marking clips
06-03 Ripple and top and tail trimming
06-04 Roll trim
06-05 Slip and slide trimming
06-06 Fine-tuned editing via the precision editor

07 Working with Speed and Transforming Clips
07-01 Adjusting scale, position, and rotation
07-02 Using different cropping methods
07-03 Using Distort to create a split screen
07-04 Creating a video fade-in and fade-out
07-05 Making constant speed changes
07-06 Using speed presets
07-07 Creating speed ramping effects
07-08 Working with stills and Ken Burns
07-09 Interpreting slow motion shot in camera

08 Basic Audio Editing
08-01 Audio post-production basics
08-02 Looking at different audio types in FCP X
08-03 Monitoring audio
08-04 Adjusting levels in the browser
08-05 Adjusting levels in the project
08-06 Fading, keyframing, and ducking audio
08-07 Fixing audio automatically
08-08 Recording voice-overs and narration
08-09 Syncing your audio and video
08-10 Working with audio rolls for final mix

09 Multicam Editing and 360 Video
09-01 Syncing a multicam clip
09-02 Performing a multicam edit
09-03 Refining a multicam edit
09-04 Creating a 360 project
09-05 Viewing 360 clips
09-06 Working with stereoscopic media
09-07 Effects for 360 clips

10 Working with Effects
10-01 Adding and adjusting transitions
10-02 Adding and adjusting video effects
10-03 Adding and adjusting audio effects
10-04 Keyframing video over time
10-05 Copying and pasting effects and nesting clips
10-06 Auditioning effects
10-07 Creating effect presets

11 Working with Titles and Graphics
11-01 Creating a title
11-02 Adding a lower third
11-03 Finding and replacing title text
11-04 Working with generator effects
11-05 Working with layered Photoshop files
11-06 Working with titles for nonstandard formats

12 Basic Color Correction
12-01 Analyzing and fixing shots for white balance
12-02 Applying color looks
12-03 Color matching clips automatically
12-04 Following a proper color correction workflow
12-05 An intro to the FCP X Color Inspector
12-06 Performing a basic color grade
12-07 Adding style to your shots
12-08 Working with color masks
12-09 Working with shape masks
12-10 A word on HDR
12-11 Working with ProRes RAW

13 Project and Media Management
13-01 Customizing a workspace
13-02 Customizing a keyboard
13-03 Media management introduction
13-04 Moving, copying, relinking, and deleting clips in a library
13-05 Moving and copying clips between libraries
13-06 Managing library storage locations
13-07 Sending your library to another editor, consolidating media, and deleting generated content
13-08 Copying and Sending a Library with no Media

14 Sharing and Exporting
14-01 Exporting a still image
14-02 Exporting a hi-res movie
14-03 Exporting projects for YouTube
14-04 Exporting part of a project
14-05 Exporting a project to different destinations
14-06 Exporting different title languages through video rolls
14-07 Exporting audio rolls
14-08 Exporting closed captions
14-09 Exporting a selection of clips
14-10 Exporting for vertical and square video
14-11 Exporting an XML

15 Five Things to Know About Compressor
15-01 Why use Compressor?
15-02 Navigating the Compressor interface
15-03 Creating FCP X bundles based on Compressor settings
15-04 Creating a Compressor preset with timecode
15-05 Working with droplets for export on the OS

16 Five Things to Know About Motion
16-01 The FCP X motion connection
16-02 Free motion content
16-03 Exploring motion templates
16-04 Bringing a motion generator to FCP X
16-05 Exploring title behaviors

17 Conclusion
17-01 Where do I go from here?

مدرس: Nick Harauz - نیک هاراووز

تعداد دوره های آموزشی: 24

نیک هاراووز مدرس درای گواهی Adobe، Apple و Avid است. او توانایی جدی در جذب دانشجویانش دارد و سطحی از وابستگی با آن ها به وجود می آورد که پیوسته برای یادگیری بیشتر برمی گردند. نیک از سال 2002، با برند های داخلی و بین المللی کار کرده است و خدمات متنوع تولید ویدئو و motion graphic ارائه کرده است. او با مشتری هایی نظیر Protor & Gamble، Diageo، ویرجین موبایل، Nando's و Blackberry کارکرده است. نیک در سال 2013 اولین کتاب خود را درمورد Apple Motion 5 که در Amazon در دسترس است، نوشت. او امسال در رونمایی از CC2014 در تورنتو و کنفرانس جهانی After Effect در سیاتل، واشنگتن سخنرانی کرد. نیک، در حال حاضر روی اولین فیلم تصویری خود به نام Lost and Found کار می کند. نیک را وقتی مشغول درس دادن ، سفر کردن یا ساختن ویدئو نیست، می توان در حال تنیس بازی کردن، پیدا کرد.

جدیدترین محصولات مرتبط

تمامی زیرنویس‌های فارسی و مطالب ترجمه شده در سایت، بطور انحصاری متعلق به فارسی لینـدا بوده و هر گونه کپی‌ برداری و یا استفاده از آنها به هر شکلی در سایتها یا برنامه‌های دیگر پیگرد قانونی دارد