≡≡≡≡ تخفیف ویژه:  مسیرهای یادگیری با 40% تخفیف ≡≡≡≡  

logo mix

آموزش کسب گواهی دیتابیس مستقل اوراکل: متخصص ابر (1Z0-931-21) (با زیرنویس فارسی AI)
Oracle Autonomous Database Cert Prep: Cloud Specialist (1Z0-931-21)
کد محصول: FL8193-2439114
لیندا _ آموزش کسب گواهی دیتابیس مستقل اوراکل: متخصص ابر (1Z0-931-21) (با زیرنویس فارسی AI) - Lynda _ Oracle Autonomous Database Cert Prep: Cloud Specialist (1Z0-931-21)
سطح مقدماتی
زیرنویس انگلیسی
زیرنویس فارسی AI
78,000 تومان
اضافه به سبد خرید add_shopping_cart
تولید کننده محتوا
Lynda.com -> Linkedin Learning
تولید کننده زیرنویس فارسی
فارسی لینـدا FarsiLynda.com
تاریخ انتشار
2022-04-14
1401/1/25
مدرس
Oracle University - دانشگاه اوراکل
سطح آموزش
مقدماتی
زبان آموزش
انگلیسی
زیرنویس
فارسی و انگلیسی
نوع زیرنویس فارسی
ترجمه شده توسط هوش مصنوعی (AI)
مدت زمان آموزش
6ساعت و 31دقیقه
تعداد ویدیو های آموزشی
75 ویدیو
حجم فایل های آموزشی (مگابایت)
5040 مگابایت
زمان تقریبی دانلود فایل های آموزشی
84 دقیقه
( با سرعت اینترنت 1 MB در ثانیه )
بازدید : 185
درباره تولید کننده

lynda1

 

Lynda Weinman

بسیاری لیندا واینمن را "مادر آموزش اینترنتی" لقب داده اند. وی که هم اکنون (2016) ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت.

اشتیاق آن روزهای لیندا در یادگیری ، حالا به لطف وب سایت و سرویسی هایی همانند آنچه خود او راه اندازی کرده به میلیون ها نفر دیگر در سراسر دنیا نیز سرایت نموده و آنها می توانند با اندک هزینه ای و در هر جا و مکانی آنچه که دوست دارند را فرا بگیرند.
ناگفته نماند که پیدا کردن مسیر صحیح کسب و کار، حتی برای لیندا واینمن نیز بدون فراز و نشیب نبوده و وی هم مانند هر فرد موفق دیگری در راه رسیدن به پیروزی پستی و بلندی های بسیاری را از سر گذرانده.

درک نیازی که هیچکس به آن پاسخ نداده بود

وقتی در سال ۱۹۹۳ واینمن طراحی وب را اندک اندک فرا گرفته و قصد آموزش دادن آن را پیدا کرد، ابتدا به کتاب فروشی مراجع نمود و سعی کرد کتابی را به عنوان مرجع انتخاب و از روی آن به دانش آموزان خود درس بدهد. اما وی متوجه شد کتاب فروشی ها و کتابخانه ها تنها راهنماهایی بسیار فنی و پیچیده را ارائه می نمایند که درک شان برای افراد معمولی و با دانش متوسط تقریباً غیر ممکن محسوب می شود.

لیندا واینمن میگوید: به یاد می آورم که با خود فکر کردم شاید چنین کتابی هنوز وجود ندارد. بلافاصله از کتاب فروشی به خانه رفتم و ایده ی اولیه نوشتن آن را پیاده سازی کردم.

کمی بعد کتاب "طراحی گرافیک های تحت وب" که به باور بسیاری اولین کتاب ساده و قابل درک توسط عموم در رابطه با حرفه طراحی وب بود، توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا به عنوان یک مرجع غیر فنی مورد استفاده قرار می گرفت و محبوبیتی غیر قابل باور به دست آورده بود.

درست در همان زمان و در سال ۱۹۹۵ واینمن آدرس ایمیل فردی را مشاهده نمود که به صورت debbie@debbie.com بود و مشتاق شد بداند آیا دامنه ی لیندا نیز برای ثبت کردن در دسترس قرار دارد یا خیر. وی این دامنه را خریداری و وبسایتی تحت آن راه انداخت تا از طریقش بتواند با دانش آموزان و همچنین خوانندگان کتاب خود ارتباط برقرار نماید.

lynda2

شروعی کوچک و توسعه ای آهسته و پیوسته

بعد از موفقیت کتاب واینمن همسر او، بروس هون (Bruce Heavin)، که در اصل موسس کمپانی لیندا نیز محسوب می شود، پیشنهاد داد در طول تعطیلات بهاره یکی از سالن های کامپیوتر دانشگاهی را اجاره نموده و در آن به مدت یک هفته دوره آموزش طراحی وب برگزار نمایند.
آنها این ایده را عملی کردند و سپس به منظور جذب افراد علاقه مند بنر تبلیغاتی را روی سایت لیندا قرار دادند. نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند.

اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.
آن کارگاه های یک هفته ای بسیار زود باعث شدند تا کسب و کار امروزی لیندا و همسرش پایه گذاری گردد. واینمن از درآمد حق امتیاز کتاب خود با ارزش ۲۰ هزار دلار استفاده کرد و مدرسه طراحی وبی را راه اندازی نمود که دوره هایش در هر ماه به سرعت پیش فروش شده و ظرفیت شان تکمیل می گشت. لیندا می گوید: "مشتریان زیادی وجود داشتند که مجبور بودیم به آنها نه بگوییم، زیرا ظرفیتی برای پذیرش شان وجود نداشت".

اوج گیری پس از بحران

کسب و کار لیندا پس از چند سال توانست ۳۵ فرصت شغلی را ایجاد و درآمدی ۳.۵ میلیون دلاری را فراهم کند. اما در سال ۲۰۰۱ و پس از انفجار حباب دات کام و حوادث مرتبط به یازده سپتامبر، تمایل افراد به یادگیری دروس طراحی وب کاهشی عجیب پیدا کرد، تا جایی که واینمن و همسرش در ادامه دادن مسیر مردد شده بودند.

کمپانی آنها دچار بحرانی جدی گشت، واینمن و هون ۷۵ درصد کارمندان خود را اخراج کردند و تنها ۹ نفر در استخدام شان باقی ماند. دفتر و مقر برگزاری دوره های لیندا نیز کوچک تر گشت و سعی را بر این گذاشتند تا واحد هایی با قیمت ارزان تر اجاره نمایند.

روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر.

خود واینمن در مورد آن ایام می گوید: "همه در حال نبرد برای بقا بودند و سعی می کردند سر خود را بالای آب نگه دارند. ما نیز وضعیتی مشابه را تجربه می کردیم و در نهایت درست همین زمان بود که تصمیم گرفتیم خدمات خود را به صورت کاملاً آنلاین ارائه نماییم."

روزگاری که ایده یاد شده شکل گرفت و سپس عملی گشت (ارائه خدمات به صورت آنلاین) تماشای فیلم بر روی کامپیوترها تازه در حال رواج یافتن بود. لیندا دات کام تصمیم گرفت در ازای سرویسی که ارائه می کند هزینه حق اشتراکی ۲۵ دلاری را به صورت ماهیانه دریافت نماید.

افراد اندکی از این راهکار استقبال کردند. واینمن می گوید: "درآمد مان به شدت افت کرده بود. روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر."

با تنها ۱۰۰۰ نفر پرداخت کننده حق اشتراک ماهیانه، بقای کمپانی به نظر بسیار سخت می رسید. ایجاد یک جامعه ی آنلاین زمان بر است و لیندا به خود امید می داد که آنها مسیر شان را عوض نکرده اند بلکه راهی تازه را شروع نموده اند پس باید صبر پیشه کنند. او توضیح می دهد که "همه چیز بسیار آهسته پیش رفت. ولی کم کم پرداخت حق اشتراک ماهیانه آنلاین رواج پیدا کرد و مقدار آن هر ساله چندین برابر شد".

در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند.

lynda4

ایجاد فرهنگ سازمانی مناسب در زمان رشد

اینکه اعضا و کارمندان شرکت همانند یک خانواده با یکدیگر در تعامل باشند همواره برای لیندا حائز اهمیت بوده و او حتی همیشه تلاش داشته تا افراد تحت استخدام خود را با اسم کوچک بشناسد و صدا بزند. ولی رشد سریع کمپانی و رسیدن تعداد کارمندان به عدد ۵۰۰، رفته رفته چالش هایی تازه را پدید می آورد و سبب می گردد واینمن در ایده آل های خود بازنگری نماید.

وی می گوید: "چالش اصلی بر سر تعیین سمت و مقام افراد بود. اینکه با هر کس چه برخوردی باید صورت بگیرد. همه ی کسانی که رشدی سریع را در شرکت خود تجربه کرده اند می دانند که ایجاد سلسله مراتب تا چه حد اهمیت دارد."

در ۲۰۰۷ تصمیم بر این شد تا یک مدیرعامل جهت اداره ی بهتر مجموعه به آن اضافه گردد. به گفته ی خود لیندا "درست در همان زمان بود که او تصمیم گرفت در رفتارها و برخوردهای خود سیاست بیشتری داشته و بروکراتیک تر عمل نماید".

ایجاد فرهنگ سازمانی برای شرکتی با بیش از ۵۰۰ کارمند کاری بسیار دشوار خواهد بود ولی حتی آنچه از این مسئله نیز دشوارتر به حساب می آید پایه ریزی درست و مطابقت دادن افراد با فرهنگ یاد شده است. اینکار در زمانی که یک شرکت نوپا و کوچک محسوب می شود چندان سخت نیست و شاید ضروری هم نباشد ولی با رشد آن صورت پذیرفتنش الزام می یابد.

 پیش به سوی موفقیت

مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند.

در طی سال های اخیر کمپانی واینمن توسط افراد گوناگونی که در حرفه ی خود بهترین هستند دوره های آنلاین متعددی را ایجاد نموده و سعی کرده نشان دهد این دوره های آنلاین راه و روش یادگیری را برای همیشه متحول کرده اند.

لیندا دات کام قالبی معین و کارآمد را برای دوره های آموزشی اش پدید آورده و سپس کوشش کرده تا از نظر موضوعی نیز در بین مطالب مورد تدریس خود تنوع ایجاد نماید. روزگاری در وب سایت مورد بحث تنها ۲۰ دوره آموزش ویدئویی آنلاین وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۶۳۰۰ رسیده که شامل ۲۶۷.۰۰۰ ویدئوی آموزشی می گردد.

ارائه ی کتابخانه ای ویدئویی به جای اینکه از افراد درخواست شود تا در دوره هایی مشخص با روال معمول و پیوسته شرکت نمایند، عاملی بوده که سبب گشته شیوه ی آموزشی لیندا دات کام نسبت به سایرین کاملاً متفاوت گردد.

واینمن می گوید: "مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. ما به خاطر همین تفاوت مان مورد توجه قرار داشته و تحت نظر سایرین هستیم".

lynda6

فروش به لینکدین Linked in

من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم.

واینمن زمانی که متوجه می شود لینکدین قصد خرید کمپانی اش را دارد، در ابتدا شوکه می گردد. او و همسرش هرگز به دنبال فروش شرکت خود و یافتن مشتری برای آن نبوده اند و البته در سن ۶۰ سالگی وی هنوز هم احساس می نموده که برای بازنشستگی بسیار زود است.

اما رفته رفته به این نتیجه می رسند که این فروش و ادغام دو کمپانی با یکدیگر احتمالاً امری منطقی و موثر خواهد بود. هر دو شرکت به نوعی تلاش داشته اند به افراد کمک کنند تا وضعیت شغلی خود را بهبود بخشند و احتمالاً در کنار یکدیگر بسیار بهتر از گذشته می توانند این هدف را محقق کنند.

واینمن می گوید: "بسیاری از مردم بر روی رقم معامله صورت پذیرفته تمرکز دارند و شاید این مسئله برای افرادی که با صنعت ما آشنا نیستند یک شگفتی محسوب شود. ولی خود من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم و اولین چیزی که در رابطه با این موضوع به ذهنم می رسد، میزان بزرگی این اثرگذاری است."

به نظر می آید حتی لیندا واینمن هم از موفقیت خودش شگفت زده است و تصور چنین روزی را نداشته. بر خلاف بسیاری از بنیانگذاران کمپانی ها مهم تکنولوژیک امروزی ، وی با هدف کسب درآمد های کلان شروع به کار نکرده و قصد اولیه اش هرگز ایجاد کمپانی نبوده که توسط لینکدین به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. او تنها سعی داشته آنچه که برای خودش جذاب بوده، یعنی طراحی وب را به سایرین نیز بیاموزد.

واینمن که بر حسب اتفاق بدل به یک معلم گشته، می گوید: "من نه چندان گنگ بودم و نه به آن صورت خوره ی دنیای تکنولوژی. افراد زیادی پیش من می آمدند و می پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهی؟ یا چگونه آن کار را انجام می دهی؟ هرگز با خودم فکر نکرده بودم به اشتراک گذاشتن دانش در رابطه با آنچه که برایت جالب است، در واقع همان تدریس کردن محسوب می شود."

در حالکیه لیندا اعتقاد دارد تنها در زمان و مکان مناسبی حضور داشته، سخت است بدل شدن یک دامنه ی ۳۵ دلاری به کسب و کاری ۱.۵ میلیارد دلاری را حاصل یک اتفاق بدانیم.

فارسی لیندا

آیا به دنبال نسل بعدی معماری محاسبات ابری هستید که برای سازمان خود مقیاس پذیر باشد؟ آخرین زیرساخت اصلی Oracle می‌تواند به برنامه‌های شما کمک کند حتی سریع‌تر، ایمن‌تر و با استفاده از منابع کمتری نسبت به قبل اجرا شوند. در این دوره، زبان‌آموزان ابتدایی، یک پیشنهاد منحصربه‌فرد از دانشگاه اوراکل، مقدمه‌ای جامع با مفاهیم اولیه پایگاه داده اوراکل خودکار در آمادگی برای آزمون گواهینامه تخصصی پایگاه داده‌های مستقل دریافت می‌کنند.
اصطلاحات را کاوش کنید و خود را بسازید. آگاهی از اصول اصلی پایگاه های داده مستقل، از جمله ساختارهای کلیدی در ایجاد پایگاه داده، زیرساخت های مشترک و اختصاصی، مدیریت پایگاه داده، نظارت، ابزارها، توسعه، مهاجرت و موارد دیگر. خود را برای به کارگیری این دانش به عنوان یک آزمون‌دهنده با نکات مطالعه عملی و دستورالعمل‌های فنی معتبر Oracle آماده کنید. در طول مسیر، می‌توانید مهارت‌های تحلیلی جدید خود را در ویدیوهای مربوطه، آزمایشگاه‌های عملی، دموها و چالش‌های تمرینی آزمایش کنید.

سطح آموزشی
خرید آنلاین و دانلود فوری
به همراه فایلهای تمرین
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس فارسی
کیفیت HD ویدئوهای آموزشی
قابل استفاده برای ناشنوایان
 
 
 

نمونه ویدیوی آموزشی ( زیرنویس‌ها جدا از ویدیو است و میتوانید آنرا نمایش ندهید ) :

 

[FARSI]

01 شروع به کار با پایگاه داده مستقل
01-01 خوش آمدید: شروع به کار با پایگاه داده مستقل
01-02 شروع به کار با پایگاه داده مستقل
01-03 نوع ارائه پایگاه داده مستقل
01-04 نوع مجوز پایگاه داده مستقل

02 پایگاه داده مستقل در زیرساخت های مشترک
02-01 خوش آمدید: پایگاه داده مستقل در زیرساخت های مشترک
02-02 شروع و توقف ADB
02-03 تامین
02-04 مقیاس بندی
02-05 مقیاس خودکار
02-06 ADB را به محفظه دیگری منتقل کنید
02-07 یک کلون ADB ایجاد کنید
02-08 مدیریت کاربران
02-09 ایجاد زنگ هشدار و رویداد
02-10 مدیریت پشتیبان گیری و بازیابی ADB
02-11 گارد داده مستقل
02-12 نسخه ی نمایشی: تامین
02-13 نسخه نمایشی: شروع و توقف ADB
02-14 نسخه ی نمایشی: مقیاس بندی
02-15 نسخه نمایشی: ADB را به محفظه دیگری منتقل کنید
نسخه 02-16: یک کلون ADB ایجاد کنید
نسخه 02-17: پشتیبان گیری و بازیابی
02-18 نسخه ی نمایشی: رویدادها و آلارم ها را ایجاد کنید

03 پایگاه داده مستقل در زیرساخت های اختصاصی
03-01 خوش آمدید: پایگاه داده مستقل در زیرساخت های اختصاصی
03-02 مروری بر زیرساخت اختصاصی
03-03 گردش کار و عملکرد را شرح دهید
03-04 منابع اختصاصی را تهیه کنید: Exadata، پایگاه داده کانتینر و کلاستر VM
03-05 نظارت بر زیرساخت های اختصاصی
03-06 ایجاد سیاست های OCI برای اختصاصی مستقل
03-07 مدیریت برنامه ریزی تعمیر و نگهداری (پچ کردن)
03-08 مدیریت کلیدهای رمزگذاری

04 مدیریت و نظارت بر پایگاه داده مستقل
04-01 خوش آمدید: مدیریت و نظارت بر پایگاه داده مستقل
04-02 عملکرد پایگاه داده مستقل را نظارت کنید
04-03 تنظیم ACL و نقاط پایان خصوصی
04-04 اعلان های سرویس راه اندازی
04-05 مانیتور مقیاس خودکار
04-06 نمایه سازی خودکار را نظارت کنید
04-07 سهمیه کوپه
04-08 استفاده از ایمن داده
04-09 با استفاده از API های REST مدیریت ADB
04-10 مدیریت ADB با استفاده از OCI CLI
04-11 پچ و ارتقاء
04-12 اتصال به پایگاه داده مستقل: قسمت 1
04-13 اتصال به پایگاه داده مستقل: قسمت 2
04-14 با استفاده از توسعه دهنده SQL به ADB متصل شوید
04-15 اتصال ADB
04-16 از تصویر توسعه دهنده بازار برای اتصال به پایگاه داده مستقل استفاده کنید
04-17 پیکربندی بازیابی فاجعه (Autonomous Data Guard)
نسخه 04-18: به ADB متصل شوید
04-19 نسخه آزمایشی: نظارت بر مقیاس خودکار
نسخه 04-20: بازیابی فاجعه را پیکربندی کنید (گارد داده خودکار)

05 ابزارهای پایگاه داده مستقل
05-01 خوش آمدید: ابزارهای پایگاه داده مستقل
05-02 اقدامات پایگاه داده
05-03 APEX
05-04 یادگیری ماشینی اوراکل
05-05 تجزیه و تحلیل داده ها
05-06 تبدیل داده ها
05-07 مدل کسب و کار
05-08 بینش داده ها و فهرست
نسخه 05-09: توسعه دهنده SQL
نسخه 05-10: APEX
نسخه 05-11: یادگیری ماشینی اوراکل

06 در حال توسعه بر روی پایگاه داده مستقل
06-01 خوش آمدید: در حال توسعه در پایگاه داده مستقل
06-02 از اصطلاحات و مفاهیم پایگاه داده JSON مستقل Oracle استفاده کنید
06-03 استفاده از پایگاه داده JSON مستقل
06-04 از متن Oracle استفاده کنید
06-05 داده های فضایی در پایگاه داده اوراکل خودکار
06-06 با استفاده از Spatial Studio
06-07 استفاده از نمودارها در نمای کلی پایگاه داده مستقل اوراکل
06-08 نمودارها را ایجاد و پرس و جو کنید
06-09 Graph Studio
06-10 یکپارچه سازی داده های ذخیره سازی اشیا با پایگاه داده مستقل
نسخه 06-11: از پایگاه داده JSON مستقل Oracle استفاده کنید

07 مهاجرت
07-01 خوش آمدید: مهاجرت
07-02 گزینه ها و ملاحظات مهاجرت
07-03 مهاجرت به پایگاه داده مستقل

[ENGLISH]

01 Getting Started with Autonomous Database
01-01 Welcome: Getting started with Autonomous Database
01-02 Getting started with Autonomous Database
01-03 Autonomous Database offerings type
01-04 Autonomous Database license type

02 Autonomous Database on Shared Infrastructure
02-01 Welcome: Autonomous Database on shared infrastructure
02-02 Start and stop ADB
02-03 Provisioning
02-04 Scaling
02-05 Auto scaling
02-06 Move ADB to another compartment
02-07 Create an ADB clone
02-08 Managing users
02-09 Create alarms and events
02-10 Manage ADB backup and restores
02-11 Autonomous data guard
02-12 Demo: Provisioning
02-13 Demo: Start and stop ADB
02-14 Demo: Scaling
02-15 Demo: Move ADB to another compartment
02-16 Demo: Create a ADB clone
02-17 Demo: Backup and recovery
02-18 Demo: Create events and alarms

03 Autonomous Database on Dedicated Infrastructure
03-01 Welcome: Autonomous Database on dedicated infrastructure
03-02 Dedicated infrastructure overview
03-03 Describe workflows and functionality
03-04 Provision dedicated resources: Exadata, container database, and VM cluster
03-05 Monitoring dedicated infrastructure
03-06 Creating OCI policies for autonomous dedicated
03-07 Manage maintenance scheduling (patching)
03-08 Managing encryption keys

04 Managing and Monitoring Autonomous Database
04-01 Welcome: Managing and monitoring Autonomous Database
04-02 Monitor Autonomous Database performance
04-03 Setting up ACLs and private end points
04-04 Setup service notifications
04-05 Monitor auto scaling
04-06 Monitor auto indexing
04-07 Compartment quotas
04-08 Using data safe
04-09 Using REST APIs manage ADB
04-10 Manage ADB using OCI CLI
04-11 Patching and upgrades
04-12 Connecting to Autonomous Database: Part 1
04-13 Connecting to Autonomous Database: Part 2
04-14 Connect to ADB using SQL developer
04-15 ADB connectivity
04-16 Use marketplace developer image to connect to Autonomous Database
04-17 Configure disaster recovery (Autonomous Data Guard)
04-18 Demo: Connect to ADB
04-19 Demo: Monitor auto scaling
04-20 Demo: Configure disaster recovery (Autonomous Data Guard)

05 Autonomous Database Tools
05-01 Welcome: Autonomous Database tools
05-02 Database actions
05-03 APEX
05-04 Oracle machine learning
05-05 Data analysis
05-06 Data transforms
05-07 Business model
05-08 Data insights and catalog
05-09 Demo: SQL developer
05-10 Demo: APEX
05-11 Demo: Oracle machine learning

06 Developing on Autonomous Database
06-01 Welcome: Developing on Autonomous Database
06-02 Use Oracle autonomous JSON database terms and concepts
06-03 Using autonomous JSON database
06-04 Use Oracle text
06-05 Spatial data on Oracle Autonomous Database
06-06 Using Spatial Studio
06-07 Using graphs in Oracle autonomous database overview
06-08 Create and query graphs
06-09 Graph Studio
06-10 Integrating object storage data with Autonomous Database
06-11 Demo: Use Oracle autonomous JSON database

07 Migration
07-01 Welcome: Migration
07-02 Migration options and considerations
07-03 Migrating to autonomous database

مدرس: Oracle University - دانشگاه اوراکل

تعداد دوره های آموزشی: 3

ایجاد مهارت در ابر در زیرساخت ابری اوراکل
دانشگاه اوراکل با آموزش‌های دیجیتالی تحت هدایت متخصص و آزمایشگاه‌های عملی به زبان‌آموزان قدرت می‌دهد.
دانشگاه اوراکل با هر دو گزینه رایگان و پولی فرصت هایی را برای یادگیری از طریق راهنمایی درون برنامه ای در جریان کار ارائه می دهد. هدف آنها اطمینان از موفقیت آمیز بودن سفر شما به ابر از طریق بهره وری کاربر، کاهش هزینه ها و تسریع پذیرش ابر است. دانشگاه اوراکل همچنین با ارائه گواهینامه های اوراکل، فراگیران را برای فرصت های شغلی جدید آماده می کند.

جدیدترین محصولات مرتبط

تمامی زیرنویس‌های فارسی و مطالب ترجمه شده در سایت، بطور انحصاری متعلق به فارسی لینـدا بوده و هر گونه کپی‌ برداری و یا استفاده از آنها به هر شکلی در سایتها یا برنامه‌های دیگر پیگرد قانونی دارد