%40 تخفیف  برای خرید  مسیرهای یادگیری

logo mix

آموزش آمادگی آزمون OMCA برای بازاریابان دیجیتال (با زیرنویس فارسی AI)
OMCA™ Certification for Digital Marketers Test Prep
کد محصول: FL8888-2508604
لیندا _ آموزش آمادگی آزمون OMCA برای بازاریابان دیجیتال (با زیرنویس فارسی AI) - Lynda _ OMCA™ Certification for Digital Marketers Test Prep
سطح مقدماتی
زیرنویس انگلیسی
زیرنویس فارسی AI
90,000 تومان
اضافه به سبد خرید add_shopping_cart
تولید کننده محتوا
Lynda.com -> Linkedin Learning
تولید کننده زیرنویس فارسی
فارسی لینـدا FarsiLynda.com
تاریخ انتشار
2022-12-21
1401/9/30
مدرس
Matt Bailey - مت بیلی
سطح آموزش
مقدماتی
زبان آموزش
انگلیسی
زیرنویس
فارسی و انگلیسی
نوع زیرنویس فارسی
ترجمه شده توسط هوش مصنوعی (AI)
مدت زمان آموزش
4ساعت و 19دقیقه
تعداد ویدیو های آموزشی
71 ویدیو
حجم فایل های آموزشی (مگابایت)
1330 مگابایت
زمان تقریبی دانلود فایل های آموزشی
22 دقیقه
( با سرعت اینترنت 1 MB در ثانیه )
بازدید : 127
درباره تولید کننده

lynda1

 

Lynda Weinman

بسیاری لیندا واینمن را "مادر آموزش اینترنتی" لقب داده اند. وی که هم اکنون (2016) ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت.

اشتیاق آن روزهای لیندا در یادگیری ، حالا به لطف وب سایت و سرویسی هایی همانند آنچه خود او راه اندازی کرده به میلیون ها نفر دیگر در سراسر دنیا نیز سرایت نموده و آنها می توانند با اندک هزینه ای و در هر جا و مکانی آنچه که دوست دارند را فرا بگیرند.
ناگفته نماند که پیدا کردن مسیر صحیح کسب و کار، حتی برای لیندا واینمن نیز بدون فراز و نشیب نبوده و وی هم مانند هر فرد موفق دیگری در راه رسیدن به پیروزی پستی و بلندی های بسیاری را از سر گذرانده.

درک نیازی که هیچکس به آن پاسخ نداده بود

وقتی در سال ۱۹۹۳ واینمن طراحی وب را اندک اندک فرا گرفته و قصد آموزش دادن آن را پیدا کرد، ابتدا به کتاب فروشی مراجع نمود و سعی کرد کتابی را به عنوان مرجع انتخاب و از روی آن به دانش آموزان خود درس بدهد. اما وی متوجه شد کتاب فروشی ها و کتابخانه ها تنها راهنماهایی بسیار فنی و پیچیده را ارائه می نمایند که درک شان برای افراد معمولی و با دانش متوسط تقریباً غیر ممکن محسوب می شود.

لیندا واینمن میگوید: به یاد می آورم که با خود فکر کردم شاید چنین کتابی هنوز وجود ندارد. بلافاصله از کتاب فروشی به خانه رفتم و ایده ی اولیه نوشتن آن را پیاده سازی کردم.

کمی بعد کتاب "طراحی گرافیک های تحت وب" که به باور بسیاری اولین کتاب ساده و قابل درک توسط عموم در رابطه با حرفه طراحی وب بود، توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا به عنوان یک مرجع غیر فنی مورد استفاده قرار می گرفت و محبوبیتی غیر قابل باور به دست آورده بود.

درست در همان زمان و در سال ۱۹۹۵ واینمن آدرس ایمیل فردی را مشاهده نمود که به صورت debbie@debbie.com بود و مشتاق شد بداند آیا دامنه ی لیندا نیز برای ثبت کردن در دسترس قرار دارد یا خیر. وی این دامنه را خریداری و وبسایتی تحت آن راه انداخت تا از طریقش بتواند با دانش آموزان و همچنین خوانندگان کتاب خود ارتباط برقرار نماید.

lynda2

شروعی کوچک و توسعه ای آهسته و پیوسته

بعد از موفقیت کتاب واینمن همسر او، بروس هون (Bruce Heavin)، که در اصل موسس کمپانی لیندا نیز محسوب می شود، پیشنهاد داد در طول تعطیلات بهاره یکی از سالن های کامپیوتر دانشگاهی را اجاره نموده و در آن به مدت یک هفته دوره آموزش طراحی وب برگزار نمایند.
آنها این ایده را عملی کردند و سپس به منظور جذب افراد علاقه مند بنر تبلیغاتی را روی سایت لیندا قرار دادند. نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند.

اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.
آن کارگاه های یک هفته ای بسیار زود باعث شدند تا کسب و کار امروزی لیندا و همسرش پایه گذاری گردد. واینمن از درآمد حق امتیاز کتاب خود با ارزش ۲۰ هزار دلار استفاده کرد و مدرسه طراحی وبی را راه اندازی نمود که دوره هایش در هر ماه به سرعت پیش فروش شده و ظرفیت شان تکمیل می گشت. لیندا می گوید: "مشتریان زیادی وجود داشتند که مجبور بودیم به آنها نه بگوییم، زیرا ظرفیتی برای پذیرش شان وجود نداشت".

اوج گیری پس از بحران

کسب و کار لیندا پس از چند سال توانست ۳۵ فرصت شغلی را ایجاد و درآمدی ۳.۵ میلیون دلاری را فراهم کند. اما در سال ۲۰۰۱ و پس از انفجار حباب دات کام و حوادث مرتبط به یازده سپتامبر، تمایل افراد به یادگیری دروس طراحی وب کاهشی عجیب پیدا کرد، تا جایی که واینمن و همسرش در ادامه دادن مسیر مردد شده بودند.

کمپانی آنها دچار بحرانی جدی گشت، واینمن و هون ۷۵ درصد کارمندان خود را اخراج کردند و تنها ۹ نفر در استخدام شان باقی ماند. دفتر و مقر برگزاری دوره های لیندا نیز کوچک تر گشت و سعی را بر این گذاشتند تا واحد هایی با قیمت ارزان تر اجاره نمایند.

روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر.

خود واینمن در مورد آن ایام می گوید: "همه در حال نبرد برای بقا بودند و سعی می کردند سر خود را بالای آب نگه دارند. ما نیز وضعیتی مشابه را تجربه می کردیم و در نهایت درست همین زمان بود که تصمیم گرفتیم خدمات خود را به صورت کاملاً آنلاین ارائه نماییم."

روزگاری که ایده یاد شده شکل گرفت و سپس عملی گشت (ارائه خدمات به صورت آنلاین) تماشای فیلم بر روی کامپیوترها تازه در حال رواج یافتن بود. لیندا دات کام تصمیم گرفت در ازای سرویسی که ارائه می کند هزینه حق اشتراکی ۲۵ دلاری را به صورت ماهیانه دریافت نماید.

افراد اندکی از این راهکار استقبال کردند. واینمن می گوید: "درآمد مان به شدت افت کرده بود. روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر."

با تنها ۱۰۰۰ نفر پرداخت کننده حق اشتراک ماهیانه، بقای کمپانی به نظر بسیار سخت می رسید. ایجاد یک جامعه ی آنلاین زمان بر است و لیندا به خود امید می داد که آنها مسیر شان را عوض نکرده اند بلکه راهی تازه را شروع نموده اند پس باید صبر پیشه کنند. او توضیح می دهد که "همه چیز بسیار آهسته پیش رفت. ولی کم کم پرداخت حق اشتراک ماهیانه آنلاین رواج پیدا کرد و مقدار آن هر ساله چندین برابر شد".

در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند.

lynda4

ایجاد فرهنگ سازمانی مناسب در زمان رشد

اینکه اعضا و کارمندان شرکت همانند یک خانواده با یکدیگر در تعامل باشند همواره برای لیندا حائز اهمیت بوده و او حتی همیشه تلاش داشته تا افراد تحت استخدام خود را با اسم کوچک بشناسد و صدا بزند. ولی رشد سریع کمپانی و رسیدن تعداد کارمندان به عدد ۵۰۰، رفته رفته چالش هایی تازه را پدید می آورد و سبب می گردد واینمن در ایده آل های خود بازنگری نماید.

وی می گوید: "چالش اصلی بر سر تعیین سمت و مقام افراد بود. اینکه با هر کس چه برخوردی باید صورت بگیرد. همه ی کسانی که رشدی سریع را در شرکت خود تجربه کرده اند می دانند که ایجاد سلسله مراتب تا چه حد اهمیت دارد."

در ۲۰۰۷ تصمیم بر این شد تا یک مدیرعامل جهت اداره ی بهتر مجموعه به آن اضافه گردد. به گفته ی خود لیندا "درست در همان زمان بود که او تصمیم گرفت در رفتارها و برخوردهای خود سیاست بیشتری داشته و بروکراتیک تر عمل نماید".

ایجاد فرهنگ سازمانی برای شرکتی با بیش از ۵۰۰ کارمند کاری بسیار دشوار خواهد بود ولی حتی آنچه از این مسئله نیز دشوارتر به حساب می آید پایه ریزی درست و مطابقت دادن افراد با فرهنگ یاد شده است. اینکار در زمانی که یک شرکت نوپا و کوچک محسوب می شود چندان سخت نیست و شاید ضروری هم نباشد ولی با رشد آن صورت پذیرفتنش الزام می یابد.

 پیش به سوی موفقیت

مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند.

در طی سال های اخیر کمپانی واینمن توسط افراد گوناگونی که در حرفه ی خود بهترین هستند دوره های آنلاین متعددی را ایجاد نموده و سعی کرده نشان دهد این دوره های آنلاین راه و روش یادگیری را برای همیشه متحول کرده اند.

لیندا دات کام قالبی معین و کارآمد را برای دوره های آموزشی اش پدید آورده و سپس کوشش کرده تا از نظر موضوعی نیز در بین مطالب مورد تدریس خود تنوع ایجاد نماید. روزگاری در وب سایت مورد بحث تنها ۲۰ دوره آموزش ویدئویی آنلاین وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۶۳۰۰ رسیده که شامل ۲۶۷.۰۰۰ ویدئوی آموزشی می گردد.

ارائه ی کتابخانه ای ویدئویی به جای اینکه از افراد درخواست شود تا در دوره هایی مشخص با روال معمول و پیوسته شرکت نمایند، عاملی بوده که سبب گشته شیوه ی آموزشی لیندا دات کام نسبت به سایرین کاملاً متفاوت گردد.

واینمن می گوید: "مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. ما به خاطر همین تفاوت مان مورد توجه قرار داشته و تحت نظر سایرین هستیم".

lynda6

فروش به لینکدین Linked in

من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم.

واینمن زمانی که متوجه می شود لینکدین قصد خرید کمپانی اش را دارد، در ابتدا شوکه می گردد. او و همسرش هرگز به دنبال فروش شرکت خود و یافتن مشتری برای آن نبوده اند و البته در سن ۶۰ سالگی وی هنوز هم احساس می نموده که برای بازنشستگی بسیار زود است.

اما رفته رفته به این نتیجه می رسند که این فروش و ادغام دو کمپانی با یکدیگر احتمالاً امری منطقی و موثر خواهد بود. هر دو شرکت به نوعی تلاش داشته اند به افراد کمک کنند تا وضعیت شغلی خود را بهبود بخشند و احتمالاً در کنار یکدیگر بسیار بهتر از گذشته می توانند این هدف را محقق کنند.

واینمن می گوید: "بسیاری از مردم بر روی رقم معامله صورت پذیرفته تمرکز دارند و شاید این مسئله برای افرادی که با صنعت ما آشنا نیستند یک شگفتی محسوب شود. ولی خود من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم و اولین چیزی که در رابطه با این موضوع به ذهنم می رسد، میزان بزرگی این اثرگذاری است."

به نظر می آید حتی لیندا واینمن هم از موفقیت خودش شگفت زده است و تصور چنین روزی را نداشته. بر خلاف بسیاری از بنیانگذاران کمپانی ها مهم تکنولوژیک امروزی ، وی با هدف کسب درآمد های کلان شروع به کار نکرده و قصد اولیه اش هرگز ایجاد کمپانی نبوده که توسط لینکدین به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. او تنها سعی داشته آنچه که برای خودش جذاب بوده، یعنی طراحی وب را به سایرین نیز بیاموزد.

واینمن که بر حسب اتفاق بدل به یک معلم گشته، می گوید: "من نه چندان گنگ بودم و نه به آن صورت خوره ی دنیای تکنولوژی. افراد زیادی پیش من می آمدند و می پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهی؟ یا چگونه آن کار را انجام می دهی؟ هرگز با خودم فکر نکرده بودم به اشتراک گذاشتن دانش در رابطه با آنچه که برایت جالب است، در واقع همان تدریس کردن محسوب می شود."

در حالکیه لیندا اعتقاد دارد تنها در زمان و مکان مناسبی حضور داشته، سخت است بدل شدن یک دامنه ی ۳۵ دلاری به کسب و کاری ۱.۵ میلیارد دلاری را حاصل یک اتفاق بدانیم.

فارسی لیندا

به حرفه بازاریابی خود رونق دهید. (OMCA™ (Online Marketing Certified Associate (همکار معتبر بازاریابی آنلاین) یک اعتبار استاندارد صنعتی برای همکاران بازاریابی دیجیتال و بازاریابان سطح ابتدایی است. گواهینامه OMCA دانش شما را از مفاهیم بازاریابی دیجیتال تأیید می کند و درک شیوه های پذیرفته شده در چندین رشته بازاریابی دیجیتال را نشان می دهد. در این دوره، دانش خود را در مورد مهارت های تست شده در آزمون تجدید کنید: از بهینه سازی نرخ تبدیل و تبلیغات جستجوی پولی گرفته تا بازاریابی رسانه های اجتماعی. مربی خبره OMCP، استاد Matt Bailey، هر یک از هشت حوزه امتحانی اصلی را به طور عمیق بررسی می کند. اصول بازاریابی را بیاموزید، مانند نحوه نوشتن کپی وب سایت و تبلیغات جذاب، ایجاد محتوای جذاب برای هدف قرار دادن مخاطبان خاص، ایجاد لیست های بازاریابی ایمیلی، ایجاد فراخوان های قوی برای اقدام، طراحی صفحات فرود عالی، سفارشی کردن تجربیات برای کاربران تلفن همراه، و استفاده از ابزارهای تحلیلی برای ارزیابی عملکرد کمپین این دوره همچنین به عنوان نیاز آموزشی شما برای صدور گواهینامه OMCA به حساب می آید.

سطح آموزشی
خرید آنلاین و دانلود فوری
به همراه فایلهای تمرین
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس فارسی
کیفیت HD ویدئوهای آموزشی
قابل استفاده برای ناشنوایان
 
 
 

نمونه ویدیوی آموزشی ( زیرنویس‌ها جدا از ویدیو است و میتوانید آنرا نمایش ندهید ) :

 

[FARSI]

01 مقدمه
01-01 OMCA: گواهینامه OMCA چه کاری می تواند برای شما انجام دهد؟
01-02 گواهینامه بازاریابی دیجیتال OMCA: آنچه باید بدانید

02 بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)
مروری بر سئو 02-01: مزایا و اصطلاحات
02-02 مشاهده نحوه کار موتورهای جستجو
02-03 انجام تحقیقات کلیدواژه
02-04 درک اصول اولیه سئو
02-05 کسب نفوذ از طریق پیوندها
02-06 مواجهه با موانع سئو
02-07 مدیریت کمپین های سئو
02-08 گزارش اندازه گیری سئو
02-09 استفاده از SEO برای مشاغل محلی
02-10 بررسی به روز رسانی ها و روندهای الگوریتم

03 PPC: تبلیغات جستجوی پولی
03-01 بررسی مزایای تبلیغات جستجوی پولی
03-02 تعریف اصطلاحات جستجوی پولی و ساختار حساب
03-03 هدف قرار دادن کلمات کلیدی
03-04 تطبیق کلمات کلیدی
03-05 مناقصه برای کلمات کلیدی
03-06 پیمایش معیارهای جستجوی پولی و امتیاز کیفیت
03-07 نوشتن تبلیغات جستجوی پولی متقاعد کننده
03-08 ارسال کلیک به صفحه فرود
03-09 تست و بهینه سازی کمپین ها
03-10 گسترش دامنه دسترسی خود با تبلیغات برنامه ای
03-11 استفاده از بازاریابی مجدد یا هدف گذاری مجدد برای دستیابی به مشتریان بالقوه
03-12 خرید تبلیغات برنامه ای و اندازه گیری نتایج

04 بازاریابی محتوا
04-01 تعریف بازاریابی محتوا و مزایا
04-02 ایجاد یک برنامه بازاریابی محتوا
04-03 ایجاد سرنخ با بازاریابی محتوا
04-04 توسعه و برنامه ریزی بازاریابی محتوا
04-05 تقویت توزیع محتوای خود از طریق تأثیرگذاران
04-06 اندازه گیری تعامل و اثربخشی محتوا

05 بازاریابی ایمیلی
05-01 بازنگری در اصول بازاریابی ایمیلی
05-02 طراحی ساختار ایمیل
05-03 پیمایش تحویل و اندازه گیری کمپین
05-04 سرمایه گذاری در لیست ایمیل خود
05-05 بخش بندی لیست ایمیل شما
05-06 طراحی CTA و صفحات فرود
05-07 بهبود عملکرد کمپین ایمیل
05-08 تعریف و مبارزه با هرزنامه ایمیل

06 رسانه های اجتماعی
06-01 تعریف بازاریابی رسانه های اجتماعی
06-02 سازماندهی کانال های رسانه های اجتماعی اولیه
06-03 سازماندهی کانال های رسانه های اجتماعی ثانویه
06-04 توسعه یک استراتژی رسانه های اجتماعی
06-05 پیگیری معیارهای رسانه های اجتماعی
06-06 توسعه مدیریت شهرت و پاسخ
06-07 تبلیغات در شبکه های اجتماعی

07 بازاریابی موبایلی
07-01 مشاهده چشم انداز بازاریابی تلفن همراه
07-02 درگیر کردن کاربران تلفن همراه
07-03 هل دادن کمپین های تلفن همراه
07-04 طراحی وب سایت برای موبایل
07-05 هدف قرار دادن تبلیغات تلفن همراه
07-06 ایجاد وفاداری و انگیزه از طریق موبایل

08 تبدیل
08-01 درک مفاهیم کلیدی بهینه سازی تبدیل
08-02 آزمایش برای بهبود
08-03 توسعه اکتشافی
08-04 استفاده از صفحات فرود برای فروش
08-05 طراحی برای تبدیل
08-06 شناسایی قصد مشتری
08-07 کپی رایت برای نتایج

09 تجزیه و تحلیل
09-01 تعریف اصطلاحات تحلیلی
09-02 جمع آوری داده های تحلیلی
09-03 تقسیم بندی گروه ها برای تجزیه و تحلیل بهتر
09-04 تعریف اهداف و KPI
09-05 گزارش اطلاعات موثر

10 اتوماسیون بازاریابی
10-01 تعریف گردش کار اتوماسیون بازاریابی
10-02 متمرکز کردن داده ها در CRM
10-03 جمع آوری، تجزیه و تحلیل و اندازه گیری داده ها برای فروش و بازاریابی
10-04 امتیازدهی منجر به فروش بهتر می شود
10-05 معیارهای اندازه گیری در اتوماسیون بازاریابی
10-06 توسعه وفاداری مشتری

11 نتیجه گیری
11-01 استفاده از مزایای OMCA و آزمون عملی
11-02 آماده شدن برای آزمون گواهینامه proctored

[ENGLISH]

01 Introduction
01-01 OMCA: What can OMCA certification do for you?
01-02 OMCA digital marketing certification: What to know

02 Search Engine Optimization (SEO)
02-01 SEO overview: Benefits and terminology
02-02 Seeing how search engines work
02-03 Performing keyword research
02-04 Grasping the basics of SEO
02-05 Gaining influence through links
02-06 Encountering SEO obstacles
02-07 Managing SEO campaigns
02-08 Reporting SEO measurement
02-09 Employing SEO for local businesses
02-10 Exploring algorithm updates and trends

03 PPC: Paid Search Advertising
03-01 Exploring the benefits of paid search advertising
03-02 Defining paid search terminology and account structure
03-03 Targeting keywords
03-04 Matching keywords
03-05 Bidding on keywords
03-06 Navigating paid search metrics and quality score
03-07 Writing compelling paid search ads
03-08 Sending clicks to the landing page
03-09 Testing and optimization of campaigns
03-10 Extending your reach with programmatic ads
03-11 Using remarketing or retargeting to reach prospects
03-12 Buying programmatic ads and measuring results

04 Content Marketing
04-01 Defining content marketing and the benefits
04-02 Creating a content marketing plan
04-03 Generating leads with content marketing
04-04 Building content marketing promotion and planning
04-05 Boosting distribution of your content through influencers
04-06 Measuring content engagement and effectiveness

05 Email Marketing
05-01 Rethinking the basics of email marketing
05-02 Designing the email structure
05-03 Navigating delivery and campaign measurements
05-04 Investing in your email list
05-05 Segmenting your email list
05-06 Designing the CTA and landing pages
05-07 Improving email campaign performance
05-08 Defining and fighting email spam

06 Social Media
06-01 Defining social media marketing
06-02 Organizing primary social media channels
06-03 Organizing secondary social media channels
06-04 Developing a social media strategy
06-05 Tracking social media metrics
06-06 Developing reputation management and response
06-07 Advertising on social media

07 Mobile Marketing
07-01 Viewing the mobile marketing landscape
07-02 Engaging mobile users
07-03 Pushing mobile campaigns
07-04 Designing websites for mobile
07-05 Targeting mobile ads
07-06 Creating loyalty and incentives through mobile

08 Conversion
08-01 Understanding key concepts of conversion optimization
08-02 Testing for improvement
08-03 Developing heuristics
08-04 Using landing pages to sell
08-05 Designing for conversion
08-06 Identifying customer intent
08-07 Copywriting for results

09 Analytics
09-01 Defining analytics terminology
09-02 Collecting analytics data
09-03 Segmenting groups for better analysis
09-04 Defining goals and KPIs
09-05 Reporting effective information

10 Marketing Automation
10-01 Defining the marketing automation workflow
10-02 Centralizing data in the CRM
10-03 Collecting, analyzing, and measuring data for sales and marketing
10-04 Scoring leads for better sales
10-05 Measuring benchmarks in marketing automation
10-06 Developing customer loyalty

11 Conclusion
11-01 Leveraging OMCA benefits and the practice exam
11-02 Preparing for the proctored certification test

مدرس: Matt Bailey - مت بیلی

تعداد دوره های آموزشی: 12

"مت بیلی" بازاریابی دیجیتال را با دانش برنامه نویسی ترکیب می کند. او در گوکل، J.Crew و IBM تدریس کرده است. "مت بیلی" موسس و رئیس بازاریابی SiteLogic با تقریباً دو دهه تجربه در صنعت بازاریابی آنلاین است، مت از این برتری در ترکیب پیش زمینه بازاریابی اش با دانش برنامه نویسی اش برای کمک به شرکت ها استفاده می کند تا استراتژی های جامعی بسازند که حضور و تبدیل شرکتها در وب را ارتقاء دهد. وی از همان روزهایی که به عنوان کارآموز موزه با استفاده از "فنر تسلا" نمایش اجرا می کرد، همیشه به طور موثری مخاطبان را با خود همراه می سازد. در اوایل ظهور اینترنت، مت به سرتاسر کشور سفر کرد و در سمینارهای گردشگری صحبت کرد، به صاحبان کسب و کار می آموخت که چطور به طور موثر تر وب سایت های خود را به بازار عرضه کنند. مت اوایل دهه 90 یک کارآفرین اینترنتی بود، که همین امر منجر به علاقه وی به بهسازی موتور جستجو گردید. بعد از فروختن اولین فعالیت اقتصادی اش، به عنوان مهندس نرم افزار کار کرد، و بعد بخش های بازاریابی آنلاین را در دو آژانس ساخت. او اوایل 2006 sitelogic را بنیان نهاد، که خیلی سریع در این صنعت توجهات را به سمت خود جلب کرد و به سرعت به یکی از آژانس های بازاریابی رده بالا تبدیل شد. هم اکنون، مت در اجتماعاتی بالغ بر صدها و هزاران صاحب کسب و کار، بازاریاب و سازندگان وب سرتاسر دنیا سخنرانی می کند. او با نامهای تجاری رده بالا ، مشاوره و آموزش داشته است، از جمله گوگل، Protor&Gamble، Hilton Internationals، Rutgers University، Creighton University، Maximus Johnson & Johnson، Deliotte Consulting، IBM، J.Crew، Gradall، Moen Faucets، American Greetings،Toys "R" Us،Forbes، The Wall Street Journal، Samsonite، the South Dakota Dept. of Tourism، و the Pennsylvania Dept. of Labor & Industry. کتاب او به نام Internet Marketing:An Hour a Day ( وایلی/ سیبکس، 2011) به عنوان کتاب مقدس بازاریابی آنلاین در نظر گرفته می شود. به وبسایت او را به آدرس http://www.sitelogicmarketing.com/ سر بزنید.

جدیدترین آموزشهای مرتبط

تمامی زیرنویس‌های فارسی و مطالب ترجمه شده در سایت، بطور انحصاری متعلق به فارسی لینـدا بوده و هر گونه کپی‌ برداری و یا استفاده از آنها به هر شکلی در سایتها یا برنامه‌های دیگر پیگرد قانونی دارد