%40 تخفیف  برای خرید  مسیرهای یادگیری

logo mix

آموزش ایجاد اسناد ساخت و ساز مسکونی با رویت (با زیرنویس فارسی AI)
Creating Residential Construction Documents with Revit
کد محصول: FL9150-3083711
لیندا _ آموزش ایجاد اسناد ساخت و ساز مسکونی با رویت (با زیرنویس فارسی AI) - Lynda _ Creating Residential Construction Documents with Revit
سطح متوسـط
زیرنویس انگلیسی
زیرنویس فارسی AI
99,000 تومان
اضافه به سبد خرید add_shopping_cart
تولید کننده محتوا
Lynda.com (Linkedin Learning)
تولید کننده زیرنویس فارسی
فارسی لینـدا FarsiLynda.com
مدرس
Rina Sahay - رینا سهای
تاریخ انتشار
1402/1/11
2023-03-31
سطح آموزش
متوسط
زبان آموزش
انگلیسی
زیرنویس
فارسی و انگلیسی
نوع زیرنویس فارسی
ترجمه شده توسط هوش مصنوعی (AI)
مدت زمان آموزش
4ساعت و 52دقیقه
تعداد ویدیو‌ها
56 ویدیو
حجم فایل‌ها
1040 مگابایت (دانلود با تعرفه داخلی)
زمان تقریبی دانلود فایل‌ها
17 دقیقه (با سرعت اینترنت 1 مگابایت در ثانیه)
تعداد بازدید : 1787
درباره تولید کننده

lynda1

 

Lynda Weinman

بسیاری لیندا واینمن را "مادر آموزش اینترنتی" لقب داده اند. وی که هم اکنون (2016) ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت.

اشتیاق آن روزهای لیندا در یادگیری ، حالا به لطف وب سایت و سرویسی هایی همانند آنچه خود او راه اندازی کرده به میلیون ها نفر دیگر در سراسر دنیا نیز سرایت نموده و آنها می توانند با اندک هزینه ای و در هر جا و مکانی آنچه که دوست دارند را فرا بگیرند.
ناگفته نماند که پیدا کردن مسیر صحیح کسب و کار، حتی برای لیندا واینمن نیز بدون فراز و نشیب نبوده و وی هم مانند هر فرد موفق دیگری در راه رسیدن به پیروزی پستی و بلندی های بسیاری را از سر گذرانده.

درک نیازی که هیچکس به آن پاسخ نداده بود

وقتی در سال ۱۹۹۳ واینمن طراحی وب را اندک اندک فرا گرفته و قصد آموزش دادن آن را پیدا کرد، ابتدا به کتاب فروشی مراجع نمود و سعی کرد کتابی را به عنوان مرجع انتخاب و از روی آن به دانش آموزان خود درس بدهد. اما وی متوجه شد کتاب فروشی ها و کتابخانه ها تنها راهنماهایی بسیار فنی و پیچیده را ارائه می نمایند که درک شان برای افراد معمولی و با دانش متوسط تقریباً غیر ممکن محسوب می شود.

لیندا واینمن میگوید: به یاد می آورم که با خود فکر کردم شاید چنین کتابی هنوز وجود ندارد. بلافاصله از کتاب فروشی به خانه رفتم و ایده ی اولیه نوشتن آن را پیاده سازی کردم.

کمی بعد کتاب "طراحی گرافیک های تحت وب" که به باور بسیاری اولین کتاب ساده و قابل درک توسط عموم در رابطه با حرفه طراحی وب بود، توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا به عنوان یک مرجع غیر فنی مورد استفاده قرار می گرفت و محبوبیتی غیر قابل باور به دست آورده بود.

درست در همان زمان و در سال ۱۹۹۵ واینمن آدرس ایمیل فردی را مشاهده نمود که به صورت debbie@debbie.com بود و مشتاق شد بداند آیا دامنه ی لیندا نیز برای ثبت کردن در دسترس قرار دارد یا خیر. وی این دامنه را خریداری و وبسایتی تحت آن راه انداخت تا از طریقش بتواند با دانش آموزان و همچنین خوانندگان کتاب خود ارتباط برقرار نماید.

lynda2

شروعی کوچک و توسعه ای آهسته و پیوسته

بعد از موفقیت کتاب واینمن همسر او، بروس هون (Bruce Heavin)، که در اصل موسس کمپانی لیندا نیز محسوب می شود، پیشنهاد داد در طول تعطیلات بهاره یکی از سالن های کامپیوتر دانشگاهی را اجاره نموده و در آن به مدت یک هفته دوره آموزش طراحی وب برگزار نمایند.
آنها این ایده را عملی کردند و سپس به منظور جذب افراد علاقه مند بنر تبلیغاتی را روی سایت لیندا قرار دادند. نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند.

اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.
آن کارگاه های یک هفته ای بسیار زود باعث شدند تا کسب و کار امروزی لیندا و همسرش پایه گذاری گردد. واینمن از درآمد حق امتیاز کتاب خود با ارزش ۲۰ هزار دلار استفاده کرد و مدرسه طراحی وبی را راه اندازی نمود که دوره هایش در هر ماه به سرعت پیش فروش شده و ظرفیت شان تکمیل می گشت. لیندا می گوید: "مشتریان زیادی وجود داشتند که مجبور بودیم به آنها نه بگوییم، زیرا ظرفیتی برای پذیرش شان وجود نداشت".

اوج گیری پس از بحران

کسب و کار لیندا پس از چند سال توانست ۳۵ فرصت شغلی را ایجاد و درآمدی ۳.۵ میلیون دلاری را فراهم کند. اما در سال ۲۰۰۱ و پس از انفجار حباب دات کام و حوادث مرتبط به یازده سپتامبر، تمایل افراد به یادگیری دروس طراحی وب کاهشی عجیب پیدا کرد، تا جایی که واینمن و همسرش در ادامه دادن مسیر مردد شده بودند.

کمپانی آنها دچار بحرانی جدی گشت، واینمن و هون ۷۵ درصد کارمندان خود را اخراج کردند و تنها ۹ نفر در استخدام شان باقی ماند. دفتر و مقر برگزاری دوره های لیندا نیز کوچک تر گشت و سعی را بر این گذاشتند تا واحد هایی با قیمت ارزان تر اجاره نمایند.

روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر.

خود واینمن در مورد آن ایام می گوید: "همه در حال نبرد برای بقا بودند و سعی می کردند سر خود را بالای آب نگه دارند. ما نیز وضعیتی مشابه را تجربه می کردیم و در نهایت درست همین زمان بود که تصمیم گرفتیم خدمات خود را به صورت کاملاً آنلاین ارائه نماییم."

روزگاری که ایده یاد شده شکل گرفت و سپس عملی گشت (ارائه خدمات به صورت آنلاین) تماشای فیلم بر روی کامپیوترها تازه در حال رواج یافتن بود. لیندا دات کام تصمیم گرفت در ازای سرویسی که ارائه می کند هزینه حق اشتراکی ۲۵ دلاری را به صورت ماهیانه دریافت نماید.

افراد اندکی از این راهکار استقبال کردند. واینمن می گوید: "درآمد مان به شدت افت کرده بود. روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر."

با تنها ۱۰۰۰ نفر پرداخت کننده حق اشتراک ماهیانه، بقای کمپانی به نظر بسیار سخت می رسید. ایجاد یک جامعه ی آنلاین زمان بر است و لیندا به خود امید می داد که آنها مسیر شان را عوض نکرده اند بلکه راهی تازه را شروع نموده اند پس باید صبر پیشه کنند. او توضیح می دهد که "همه چیز بسیار آهسته پیش رفت. ولی کم کم پرداخت حق اشتراک ماهیانه آنلاین رواج پیدا کرد و مقدار آن هر ساله چندین برابر شد".

در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند.

lynda4

ایجاد فرهنگ سازمانی مناسب در زمان رشد

اینکه اعضا و کارمندان شرکت همانند یک خانواده با یکدیگر در تعامل باشند همواره برای لیندا حائز اهمیت بوده و او حتی همیشه تلاش داشته تا افراد تحت استخدام خود را با اسم کوچک بشناسد و صدا بزند. ولی رشد سریع کمپانی و رسیدن تعداد کارمندان به عدد ۵۰۰، رفته رفته چالش هایی تازه را پدید می آورد و سبب می گردد واینمن در ایده آل های خود بازنگری نماید.

وی می گوید: "چالش اصلی بر سر تعیین سمت و مقام افراد بود. اینکه با هر کس چه برخوردی باید صورت بگیرد. همه ی کسانی که رشدی سریع را در شرکت خود تجربه کرده اند می دانند که ایجاد سلسله مراتب تا چه حد اهمیت دارد."

در ۲۰۰۷ تصمیم بر این شد تا یک مدیرعامل جهت اداره ی بهتر مجموعه به آن اضافه گردد. به گفته ی خود لیندا "درست در همان زمان بود که او تصمیم گرفت در رفتارها و برخوردهای خود سیاست بیشتری داشته و بروکراتیک تر عمل نماید".

ایجاد فرهنگ سازمانی برای شرکتی با بیش از ۵۰۰ کارمند کاری بسیار دشوار خواهد بود ولی حتی آنچه از این مسئله نیز دشوارتر به حساب می آید پایه ریزی درست و مطابقت دادن افراد با فرهنگ یاد شده است. اینکار در زمانی که یک شرکت نوپا و کوچک محسوب می شود چندان سخت نیست و شاید ضروری هم نباشد ولی با رشد آن صورت پذیرفتنش الزام می یابد.

 پیش به سوی موفقیت

مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند.

در طی سال های اخیر کمپانی واینمن توسط افراد گوناگونی که در حرفه ی خود بهترین هستند دوره های آنلاین متعددی را ایجاد نموده و سعی کرده نشان دهد این دوره های آنلاین راه و روش یادگیری را برای همیشه متحول کرده اند.

لیندا دات کام قالبی معین و کارآمد را برای دوره های آموزشی اش پدید آورده و سپس کوشش کرده تا از نظر موضوعی نیز در بین مطالب مورد تدریس خود تنوع ایجاد نماید. روزگاری در وب سایت مورد بحث تنها ۲۰ دوره آموزش ویدئویی آنلاین وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۶۳۰۰ رسیده که شامل ۲۶۷.۰۰۰ ویدئوی آموزشی می گردد.

ارائه ی کتابخانه ای ویدئویی به جای اینکه از افراد درخواست شود تا در دوره هایی مشخص با روال معمول و پیوسته شرکت نمایند، عاملی بوده که سبب گشته شیوه ی آموزشی لیندا دات کام نسبت به سایرین کاملاً متفاوت گردد.

واینمن می گوید: "مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. ما به خاطر همین تفاوت مان مورد توجه قرار داشته و تحت نظر سایرین هستیم".

lynda6

فروش به لینکدین Linked in

من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم.

واینمن زمانی که متوجه می شود لینکدین قصد خرید کمپانی اش را دارد، در ابتدا شوکه می گردد. او و همسرش هرگز به دنبال فروش شرکت خود و یافتن مشتری برای آن نبوده اند و البته در سن ۶۰ سالگی وی هنوز هم احساس می نموده که برای بازنشستگی بسیار زود است.

اما رفته رفته به این نتیجه می رسند که این فروش و ادغام دو کمپانی با یکدیگر احتمالاً امری منطقی و موثر خواهد بود. هر دو شرکت به نوعی تلاش داشته اند به افراد کمک کنند تا وضعیت شغلی خود را بهبود بخشند و احتمالاً در کنار یکدیگر بسیار بهتر از گذشته می توانند این هدف را محقق کنند.

واینمن می گوید: "بسیاری از مردم بر روی رقم معامله صورت پذیرفته تمرکز دارند و شاید این مسئله برای افرادی که با صنعت ما آشنا نیستند یک شگفتی محسوب شود. ولی خود من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم و اولین چیزی که در رابطه با این موضوع به ذهنم می رسد، میزان بزرگی این اثرگذاری است."

به نظر می آید حتی لیندا واینمن هم از موفقیت خودش شگفت زده است و تصور چنین روزی را نداشته. بر خلاف بسیاری از بنیانگذاران کمپانی ها مهم تکنولوژیک امروزی ، وی با هدف کسب درآمد های کلان شروع به کار نکرده و قصد اولیه اش هرگز ایجاد کمپانی نبوده که توسط لینکدین به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. او تنها سعی داشته آنچه که برای خودش جذاب بوده، یعنی طراحی وب را به سایرین نیز بیاموزد.

واینمن که بر حسب اتفاق بدل به یک معلم گشته، می گوید: "من نه چندان گنگ بودم و نه به آن صورت خوره ی دنیای تکنولوژی. افراد زیادی پیش من می آمدند و می پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهی؟ یا چگونه آن کار را انجام می دهی؟ هرگز با خودم فکر نکرده بودم به اشتراک گذاشتن دانش در رابطه با آنچه که برایت جالب است، در واقع همان تدریس کردن محسوب می شود."

در حالکیه لیندا اعتقاد دارد تنها در زمان و مکان مناسبی حضور داشته، سخت است بدل شدن یک دامنه ی ۳۵ دلاری به کسب و کاری ۱.۵ میلیارد دلاری را حاصل یک اتفاق بدانیم.

فارسی لیندا

اگر می‌خواهید از Autodesk Revit استفاده کنید، هیچ چیز مانند ساخت یک مدل واقعی نیست. در این دوره، به مربی Rina Sahay، کارشناس Revit و AutoCAD بپیوندید و یاد بگیرید که چگونه یک ساختمان مسکونی دو طبقه را با استفاده از Revit برای ایجاد یک مجموعه مستند طراحی قوی، مدل‌سازی کنید. مراحل یک پروژه ساخت‌وساز معمولی، از جمله راه‌اندازی را کاوش کنید. ، طراحی شماتیک، توسعه طراحی، اسناد ساخت و ساز، مدیریت ساخت و ساز و موارد دیگر. رینا راهنمای گام به گام فرآیند مدل‌سازی و مستندسازی را همراه با نکاتی برای بهینه‌سازی طراحی شما در طول مسیر ارائه می‌کند. بیاموزید که چگونه مبلمان و مزرعه اضافه کنید تا طرح های ساختمانی خود را طراحی کنید، و همچنین طرح های ارائه را با مشتریان خود ایجاد و به اشتراک بگذارید. در پایان این دوره، شما آماده خواهید بود که یک اقامتگاه مدل با مجموعه مستندات، بخش‌ها، جزئیات، زمان‌بندی‌ها و نماهای خود بسازید.

سطح آموزشی
خرید آنلاین و دانلود فوری
به همراه فایلهای تمرین
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس فارسی
کیفیت HD ویدئوهای آموزشی
قابل استفاده برای ناشنوایان
 
 
 

نمونه ویدیوی آموزشی ( زیرنویس‌ها جدا از ویدیو است و میتوانید آنرا نمایش ندهید ) :

 

[فارسی]

01 مقدمه
01-01 بهره وری را با ویژگی های گسترده Revit افزایش دهید
01-02 این دوره چگونه برگزار می شود؟
01-03 بازبینی رابط Revit: یک تجدید کننده
01-04 نکته حرفه ای: مرورگر پروژه را سازماندهی کنید

02 راه اندازی پروژه
02-01 سیستم های مختصات در Revit
02-02 بدانید میزبانی چیست
02-03 بیشتر در مورد سطوح و گریدها در Revit
02-04 جعبه های محدوده ایجاد کنید

03 SD: ایجاد دیوارها و اتاق ها
03-01 مفاهیم دیوار را دوباره مرور کنید
03-02 ایجاد انواع دیوار
03-03 آدرس دیوار ویژگی های خاص
03-04 با کنترل نمایشگر دیوار بین دیوارهای داخلی و خارجی تمایز قائل شوید
03-05 نکته حرفه ای: دیوارهای مورب و مخروطی ایجاد کنید و از آنها استفاده کنید

04 SD: درها و پنجره ها را اضافه کنید
04-01 بازشوهای Revit از جمله درها و پنجره ها را بدانید
04-02 ایجاد انواع در و پنجره
04-03 انواع در و پنجره را از مرورگر پروژه ویرایش کنید

05 SD: طبقات را ایجاد کنید
05-01 با استفاده از ابزار Floor
05-02 ایجاد انواع طبقه
05-03 ایجاد یک طبقه شیبدار
05-04 هندسه پیچیده طبقه را ایجاد کنید

06 SD: اتاق ها را ایجاد کنید
06-01 اتاق های Revit را درک کنید
06-02 اتاق ها را ایجاد و برچسب گذاری کنید
06-03 نکته حرفه ای: چه چیزی ممکن است اشتباه کند؟

07 SD: مدل سقف
07-01 از ابزار Roof استفاده کنید
07-02 طرحی برای مدل سازی سقف
07-03 شیب های سقف را کنترل کنید
07-04 انواع سقف های سفارشی ایجاد کنید
07-05 فاسیا سقف را اضافه کنید

08 DD: پله ها
08-01 یک پله را با ابزار Stair By Component مدل کنید
08-02 یک پله سفارشی ایجاد کنید

09 DD: نرده
09-01 نرده های Revit را درک کنید
09-02 نرده ها را به یک پله و یک طبقه اضافه کنید
09-03 نرده ها را در Revit سفارشی کنید
09-04 ویرایش و ایجاد toprails

10 DD: بنیاد را اضافه کنید
10-01 ایجاد پایه در Revit
10-02 از Stacked Walls برای ایجاد یک پایه سفارشی استفاده کنید

11 DD: سایت را مدل کنید
11-01 از تب Massing و Site استفاده کنید
11-02 یک Toposurface ایجاد کنید
11-03 یک صفحه ساختمان اضافه کنید
11-04 نکته حرفه ای: کارهای نهایی

12 سی دی: ایجاد Views
12-01 نماها را شناسایی کنید
12-02 نماهای پلان، بخش و ارتفاع را ایجاد کنید
12-03 ایجاد جزئیات و فراخوان ها
12-04 چندین نمای سه بعدی و دوربین ایجاد کنید
12-05 ایجاد قالب های نمایش

13 سی دی: حاشیه نویسی نماها
13-01 از ابزار Text استفاده کنید
13-02 عناصر را بر اساس خانواده و دسته برچسب بزنید
13-03 ابعاد دهی را درک کنید
13-04 یک نما را با ایجاد یک تگ یادداشت کنید
13-05 برنامه های اجزا را ایجاد و کنترل کنید
13-06 افسانه بسازید
13-07 نکته حرفه ای: CSI MasterFormat

14 ایجاد برگه ها
14-01 یک برگه جدید ایجاد کنید
14-02 نماها را به یک صفحه اضافه کنید
14-03 یک بلوک عنوان Revit را اعمال کنید

15 نتیجه گیری
15-01 به سفر یادگیری خود ادامه دهید

[ENGLISH]

01 Introduction
01-01 Boost productivity with Revits extensive features
01-02 How is this course organized?
01-03 Revisit the Revit interface: A refresher
01-04 Pro tip: Organize the Project Browser

02 Project Setup
02-01 Coordinate systems in Revit
02-02 Understand what Hosting is
02-03 More about Levels and Grids in Revit
02-04 Create Scope Boxes

03 SD: Create Walls and Rooms
03-01 Revisit wall concepts
03-02 Create Wall Types
03-03 Address wall special features
03-04 Distinguish between interior and exterior walls by controlling the wall display
03-05 Pro tip: Create and use slanted and tapered walls

04 SD: Add Doors and Windows
04-01 Understand Revit openings including doors and windows
04-02 Create Door and Window Types
04-03 Edit Door and Window Types from the Project Browser

05 SD: Create the Floors
05-01 Using the Floor tool
05-02 Create Floor Types
05-03 Creating a sloped floor
05-04 Create complex Floor geometry

06 SD: Create the Rooms
06-01 Understand Revit Rooms
06-02 Create and Tag rooms
06-03 Pro tip: What could go wrong?

07 SD: Model the Roof
07-01 Use the Roof tool
07-02 Sketch to model the roof
07-03 Control roof slopes
07-04 Create custom Roof Types
07-05 Add roof fascia

08 DD: Stairs
08-01 Model a stair with the Stair By Component Tool
08-02 Create a custom stair

09 DD: Railings
09-01 Understand Revit Railings
09-02 Add railings to a stair and a floor
09-03 Customize railings in Revit
09-04 Edit and create toprails

10 DD: Add the Foundation
10-01 Create Foundations in Revit
10-02 Use Stacked Walls to create a custom foundation

11 DD: Model the Site
11-01 Use the Massing and Site tab
11-02 Create a Toposurface
11-03 Add a Building Pad
11-04 Pro tip: Finishing touches

12 CD: Create Views
12-01 Identify views
12-02 Generate Plan, Section, and Elevation views
12-03 Generate Details and Callouts
12-04 Create multiple 3D and camera views
12-05 Create View Templates

13 CD: Annotate the Views
13-01 Use the Text tool
13-02 Tag elements by family and category
13-03 Understand dimensioning
13-04 Keynote a view by creating a tag
13-05 Create and control component schedules
13-06 Create Legends
13-07 Pro tip: CSI MasterFormat

14 Creating the Sheets
14-01 Create a new sheet
14-02 Add views to a sheet
14-03 Apply a Revit titleblock

15 Conclusion
15-01 Continue your learning journey

 

مدرس: Rina Sahay - رینا سهای

تعداد دوره های آموزشی: 1

رینا ساهای یک متخصص Autodesk Elite، دارای گواهینامه Revit و متخصص موضوع Revit است.
رینا چندین دهه تجربه با فناوری BIM و AEC دارد و به تیم های تولید پروژه کمک می کند تا به اهداف سازمانی خود به شیوه ای کارآمد و متمرکز بر طراحی دست یابند. او دارای کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه میشیگان است و در حال حاضر به عنوان مدیر معماری BIM در Fishbeck کار می کند. او در SkillsUSA، Kent Career Technical Center و Kalamazoo Valley Community College به آموزش دوره‌ها و مربیان دانش‌آموزان متوسطه و پس از متوسطه می‌پردازد.

جدیدترین آموزشهای مرتبط

تمامی زیرنویس‌های فارسی و مطالب ترجمه شده در سایت، بطور انحصاری متعلق به فارسی لینـدا بوده و هر گونه کپی‌ برداری و یا استفاده از آنها به هر شکلی در سایتها یا برنامه‌های دیگر پیگرد قانونی دارد
logo-samandehi
فارسی کلاس