%40 تخفیف  برای خرید  مسیرهای یادگیری

logo mix

آموزش جامع داکر (با زیرنویس فارسی AI)
Docker Essential Training
از پرفروش‌های چند ماه اخیر
کد محصول: FL9200-4362291
لیندا _ آموزش جامع داکر (با زیرنویس فارسی AI) - Lynda _ Docker Essential Training
سطح متوسـط
زیرنویس انگلیسی
زیرنویس فارسی AI
115,000 تومان
اضافه به سبد خرید add_shopping_cart
تولید کننده محتوا
Lynda.com (Linkedin Learning)
تولید کننده زیرنویس فارسی
فارسی لینـدا FarsiLynda.com
مدرس
Carlos Nunez - کارلوس نونز
تاریخ انتشار
1402/1/25
2023-04-14
سطح آموزش
متوسط
زبان آموزش
انگلیسی
زیرنویس
فارسی و انگلیسی
نوع زیرنویس فارسی
ترجمه شده توسط هوش مصنوعی (AI)
مدت زمان آموزش
6ساعت و 6دقیقه
تعداد ویدیو‌ها
67 ویدیو
حجم فایل‌ها
883 مگابایت
زمان تقریبی دانلود فایل‌ها
15 دقیقه (با سرعت اینترنت 1 مگابایت در ثانیه)
تعداد بازدید : 205
درباره تولید کننده

lynda1

 

Lynda Weinman

بسیاری لیندا واینمن را "مادر آموزش اینترنتی" لقب داده اند. وی که هم اکنون (2016) ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت.

اشتیاق آن روزهای لیندا در یادگیری ، حالا به لطف وب سایت و سرویسی هایی همانند آنچه خود او راه اندازی کرده به میلیون ها نفر دیگر در سراسر دنیا نیز سرایت نموده و آنها می توانند با اندک هزینه ای و در هر جا و مکانی آنچه که دوست دارند را فرا بگیرند.
ناگفته نماند که پیدا کردن مسیر صحیح کسب و کار، حتی برای لیندا واینمن نیز بدون فراز و نشیب نبوده و وی هم مانند هر فرد موفق دیگری در راه رسیدن به پیروزی پستی و بلندی های بسیاری را از سر گذرانده.

درک نیازی که هیچکس به آن پاسخ نداده بود

وقتی در سال ۱۹۹۳ واینمن طراحی وب را اندک اندک فرا گرفته و قصد آموزش دادن آن را پیدا کرد، ابتدا به کتاب فروشی مراجع نمود و سعی کرد کتابی را به عنوان مرجع انتخاب و از روی آن به دانش آموزان خود درس بدهد. اما وی متوجه شد کتاب فروشی ها و کتابخانه ها تنها راهنماهایی بسیار فنی و پیچیده را ارائه می نمایند که درک شان برای افراد معمولی و با دانش متوسط تقریباً غیر ممکن محسوب می شود.

لیندا واینمن میگوید: به یاد می آورم که با خود فکر کردم شاید چنین کتابی هنوز وجود ندارد. بلافاصله از کتاب فروشی به خانه رفتم و ایده ی اولیه نوشتن آن را پیاده سازی کردم.

کمی بعد کتاب "طراحی گرافیک های تحت وب" که به باور بسیاری اولین کتاب ساده و قابل درک توسط عموم در رابطه با حرفه طراحی وب بود، توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا به عنوان یک مرجع غیر فنی مورد استفاده قرار می گرفت و محبوبیتی غیر قابل باور به دست آورده بود.

درست در همان زمان و در سال ۱۹۹۵ واینمن آدرس ایمیل فردی را مشاهده نمود که به صورت debbie@debbie.com بود و مشتاق شد بداند آیا دامنه ی لیندا نیز برای ثبت کردن در دسترس قرار دارد یا خیر. وی این دامنه را خریداری و وبسایتی تحت آن راه انداخت تا از طریقش بتواند با دانش آموزان و همچنین خوانندگان کتاب خود ارتباط برقرار نماید.

lynda2

شروعی کوچک و توسعه ای آهسته و پیوسته

بعد از موفقیت کتاب واینمن همسر او، بروس هون (Bruce Heavin)، که در اصل موسس کمپانی لیندا نیز محسوب می شود، پیشنهاد داد در طول تعطیلات بهاره یکی از سالن های کامپیوتر دانشگاهی را اجاره نموده و در آن به مدت یک هفته دوره آموزش طراحی وب برگزار نمایند.
آنها این ایده را عملی کردند و سپس به منظور جذب افراد علاقه مند بنر تبلیغاتی را روی سایت لیندا قرار دادند. نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند.

اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.
آن کارگاه های یک هفته ای بسیار زود باعث شدند تا کسب و کار امروزی لیندا و همسرش پایه گذاری گردد. واینمن از درآمد حق امتیاز کتاب خود با ارزش ۲۰ هزار دلار استفاده کرد و مدرسه طراحی وبی را راه اندازی نمود که دوره هایش در هر ماه به سرعت پیش فروش شده و ظرفیت شان تکمیل می گشت. لیندا می گوید: "مشتریان زیادی وجود داشتند که مجبور بودیم به آنها نه بگوییم، زیرا ظرفیتی برای پذیرش شان وجود نداشت".

اوج گیری پس از بحران

کسب و کار لیندا پس از چند سال توانست ۳۵ فرصت شغلی را ایجاد و درآمدی ۳.۵ میلیون دلاری را فراهم کند. اما در سال ۲۰۰۱ و پس از انفجار حباب دات کام و حوادث مرتبط به یازده سپتامبر، تمایل افراد به یادگیری دروس طراحی وب کاهشی عجیب پیدا کرد، تا جایی که واینمن و همسرش در ادامه دادن مسیر مردد شده بودند.

کمپانی آنها دچار بحرانی جدی گشت، واینمن و هون ۷۵ درصد کارمندان خود را اخراج کردند و تنها ۹ نفر در استخدام شان باقی ماند. دفتر و مقر برگزاری دوره های لیندا نیز کوچک تر گشت و سعی را بر این گذاشتند تا واحد هایی با قیمت ارزان تر اجاره نمایند.

روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر.

خود واینمن در مورد آن ایام می گوید: "همه در حال نبرد برای بقا بودند و سعی می کردند سر خود را بالای آب نگه دارند. ما نیز وضعیتی مشابه را تجربه می کردیم و در نهایت درست همین زمان بود که تصمیم گرفتیم خدمات خود را به صورت کاملاً آنلاین ارائه نماییم."

روزگاری که ایده یاد شده شکل گرفت و سپس عملی گشت (ارائه خدمات به صورت آنلاین) تماشای فیلم بر روی کامپیوترها تازه در حال رواج یافتن بود. لیندا دات کام تصمیم گرفت در ازای سرویسی که ارائه می کند هزینه حق اشتراکی ۲۵ دلاری را به صورت ماهیانه دریافت نماید.

افراد اندکی از این راهکار استقبال کردند. واینمن می گوید: "درآمد مان به شدت افت کرده بود. روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر."

با تنها ۱۰۰۰ نفر پرداخت کننده حق اشتراک ماهیانه، بقای کمپانی به نظر بسیار سخت می رسید. ایجاد یک جامعه ی آنلاین زمان بر است و لیندا به خود امید می داد که آنها مسیر شان را عوض نکرده اند بلکه راهی تازه را شروع نموده اند پس باید صبر پیشه کنند. او توضیح می دهد که "همه چیز بسیار آهسته پیش رفت. ولی کم کم پرداخت حق اشتراک ماهیانه آنلاین رواج پیدا کرد و مقدار آن هر ساله چندین برابر شد".

در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند.

lynda4

ایجاد فرهنگ سازمانی مناسب در زمان رشد

اینکه اعضا و کارمندان شرکت همانند یک خانواده با یکدیگر در تعامل باشند همواره برای لیندا حائز اهمیت بوده و او حتی همیشه تلاش داشته تا افراد تحت استخدام خود را با اسم کوچک بشناسد و صدا بزند. ولی رشد سریع کمپانی و رسیدن تعداد کارمندان به عدد ۵۰۰، رفته رفته چالش هایی تازه را پدید می آورد و سبب می گردد واینمن در ایده آل های خود بازنگری نماید.

وی می گوید: "چالش اصلی بر سر تعیین سمت و مقام افراد بود. اینکه با هر کس چه برخوردی باید صورت بگیرد. همه ی کسانی که رشدی سریع را در شرکت خود تجربه کرده اند می دانند که ایجاد سلسله مراتب تا چه حد اهمیت دارد."

در ۲۰۰۷ تصمیم بر این شد تا یک مدیرعامل جهت اداره ی بهتر مجموعه به آن اضافه گردد. به گفته ی خود لیندا "درست در همان زمان بود که او تصمیم گرفت در رفتارها و برخوردهای خود سیاست بیشتری داشته و بروکراتیک تر عمل نماید".

ایجاد فرهنگ سازمانی برای شرکتی با بیش از ۵۰۰ کارمند کاری بسیار دشوار خواهد بود ولی حتی آنچه از این مسئله نیز دشوارتر به حساب می آید پایه ریزی درست و مطابقت دادن افراد با فرهنگ یاد شده است. اینکار در زمانی که یک شرکت نوپا و کوچک محسوب می شود چندان سخت نیست و شاید ضروری هم نباشد ولی با رشد آن صورت پذیرفتنش الزام می یابد.

 پیش به سوی موفقیت

مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند.

در طی سال های اخیر کمپانی واینمن توسط افراد گوناگونی که در حرفه ی خود بهترین هستند دوره های آنلاین متعددی را ایجاد نموده و سعی کرده نشان دهد این دوره های آنلاین راه و روش یادگیری را برای همیشه متحول کرده اند.

لیندا دات کام قالبی معین و کارآمد را برای دوره های آموزشی اش پدید آورده و سپس کوشش کرده تا از نظر موضوعی نیز در بین مطالب مورد تدریس خود تنوع ایجاد نماید. روزگاری در وب سایت مورد بحث تنها ۲۰ دوره آموزش ویدئویی آنلاین وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۶۳۰۰ رسیده که شامل ۲۶۷.۰۰۰ ویدئوی آموزشی می گردد.

ارائه ی کتابخانه ای ویدئویی به جای اینکه از افراد درخواست شود تا در دوره هایی مشخص با روال معمول و پیوسته شرکت نمایند، عاملی بوده که سبب گشته شیوه ی آموزشی لیندا دات کام نسبت به سایرین کاملاً متفاوت گردد.

واینمن می گوید: "مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. ما به خاطر همین تفاوت مان مورد توجه قرار داشته و تحت نظر سایرین هستیم".

lynda6

فروش به لینکدین Linked in

من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم.

واینمن زمانی که متوجه می شود لینکدین قصد خرید کمپانی اش را دارد، در ابتدا شوکه می گردد. او و همسرش هرگز به دنبال فروش شرکت خود و یافتن مشتری برای آن نبوده اند و البته در سن ۶۰ سالگی وی هنوز هم احساس می نموده که برای بازنشستگی بسیار زود است.

اما رفته رفته به این نتیجه می رسند که این فروش و ادغام دو کمپانی با یکدیگر احتمالاً امری منطقی و موثر خواهد بود. هر دو شرکت به نوعی تلاش داشته اند به افراد کمک کنند تا وضعیت شغلی خود را بهبود بخشند و احتمالاً در کنار یکدیگر بسیار بهتر از گذشته می توانند این هدف را محقق کنند.

واینمن می گوید: "بسیاری از مردم بر روی رقم معامله صورت پذیرفته تمرکز دارند و شاید این مسئله برای افرادی که با صنعت ما آشنا نیستند یک شگفتی محسوب شود. ولی خود من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم و اولین چیزی که در رابطه با این موضوع به ذهنم می رسد، میزان بزرگی این اثرگذاری است."

به نظر می آید حتی لیندا واینمن هم از موفقیت خودش شگفت زده است و تصور چنین روزی را نداشته. بر خلاف بسیاری از بنیانگذاران کمپانی ها مهم تکنولوژیک امروزی ، وی با هدف کسب درآمد های کلان شروع به کار نکرده و قصد اولیه اش هرگز ایجاد کمپانی نبوده که توسط لینکدین به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. او تنها سعی داشته آنچه که برای خودش جذاب بوده، یعنی طراحی وب را به سایرین نیز بیاموزد.

واینمن که بر حسب اتفاق بدل به یک معلم گشته، می گوید: "من نه چندان گنگ بودم و نه به آن صورت خوره ی دنیای تکنولوژی. افراد زیادی پیش من می آمدند و می پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهی؟ یا چگونه آن کار را انجام می دهی؟ هرگز با خودم فکر نکرده بودم به اشتراک گذاشتن دانش در رابطه با آنچه که برایت جالب است، در واقع همان تدریس کردن محسوب می شود."

در حالکیه لیندا اعتقاد دارد تنها در زمان و مکان مناسبی حضور داشته، سخت است بدل شدن یک دامنه ی ۳۵ دلاری به کسب و کاری ۱.۵ میلیارد دلاری را حاصل یک اتفاق بدانیم.

فارسی لیندا

Docker یکی از محبوب ترین راه حل های ذخیره سازی کانتینر در جهان است. در این دوره، مربی Carlos Nunez هر آنچه را که برای شروع کار با Docker باید بدانید را پوشش می دهد. با او همراه باشید تا یاد بگیرید که چگونه اولین Dockerfile خود را بسازید، همراه با موضوعات مهم دیگر مانند عملیات کانتینرها، شبکه Docker، ذخیره سازی Docker، رجیستری Docker و برخی از عملیات پیشرفته Docker.

سطح آموزشی
خرید آنلاین و دانلود فوری
به همراه فایلهای تمرین
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس فارسی
کیفیت HD ویدئوهای آموزشی
قابل استفاده برای ناشنوایان
 
 
 

نمونه ویدیوی آموزشی ( زیرنویس‌ها جدا از ویدیو است و میتوانید آنرا نمایش ندهید ) :

 

[فارسی]

01 مقدمه
01-01 غواصی عمیق تر در داکر
01-02 آنچه باید بدانید

02 داکر توضیح داد
02-01 خلاصه Docker
02-02 زمان اجرا کانتینر
02-03 زمان اجرا OCI و CRI
02-04 موتور داکر
02-05 فایل های پیکربندی Docker کجا هستند؟

03 نصب Docker: The Hard Way
03-01 وقتی Docker Desktop آن را قطع نمی کند
03-02 نصب لیما
03-03 پیکربندی لیما
03-04 راه اندازی Lima VM
03-05 نصب زیرسیستم ویندوز برای لینوکس (WSL)
03-06 نصب Docker در WSL
03-07 تجسم ظروف خود با پورتینر

04 Docker Images Unmystified
04-01 تصاویر داکر چیست؟
04-02 غواصی عمیق تر در تصاویر داکر: قسمت 1
04-03 غواصی عمیق تر در تصاویر داکر: قسمت 2
04-04 درایورهای ذخیره سازی
04-05 در حال تجزیه داکر کشش
04-06 Docker را برای فعال کردن گزارش اشکال زدایی پیکربندی کنید

05 کاوش Dockerfiles
05-01 مقدمه ای بر Dockerfiles
05-02 آناتومی یک Dockerfile
05-03 منابع دیگر تصاویر Docker با FROM
05-04 ساختن اولین تصویر شما
05-05 افزودن و کپی فایل ها با COPY و ADD
05-06 به روز رسانی تصویر
05-07 سفارشی کردن تصویر Docker خود با RUN
05-08 برنامه خود را با ENTRYPOINT شروع کنید
05-09 شروع برنامه خود با CMD
05-10 اضافه کردن متغیرها با ENV و ARG
05-11 سایر دستورات مفید Dockerfile
05-12 ساخت های چند مرحله ای
05-13 تصاویر چند پلتفرمی
05-14 تصاویر چند برنامه ای
چالش 05-15: اولین تصویر خود را بسازید و اجرا کنید
05-16 راه حل: اولین تصویر خود را بسازید و اجرا کنید

06 عملیات Docker پیشرفته
06-01 گسترش امتیازات کانتینر با قابلیت ها
06-02 تنظیم محدودیت های ظرف: قسمت 1
06-03 تنظیم محدودیت های ظرف: قسمت 2
06-04 پیکربندی ورود به سیستم با درایورهای ورود: قسمت 1
06-05 پیکربندی ورود به سیستم با درایورهای ورود به سیستم: قسمت 2
06-06 پیکربندی Daemon Docker

07 داکر در داکر
07-01 پرونده داکر در داکر
07-02 ایجاد کانتینر برای اجرای کانتینرها
07-03 نصب داکر در کانتینر کانتینرها
07-04 محدودیت های Docker از طریق Docker

08 شبکه
08-01 مقدمه ای بر شبکه کانتینری
08-02 ایجاد شبکه‌های Docker با شبکه‌سازی حالت پل
08-03 افشای پورت های کانتینر بین کانتینرها
08-04 اشتراک گذاری شبکه میزبان با شبکه حالت میزبان
08-05 غیرفعال کردن شبکه با درایور none
08-06 درایورهای شبکه پیشرفته و افزونه های شبکه

09 ذخیره سازی داده ها
09-01 مقدمه ای بر ذخیره سازی ظروف
09-02 حجم ها چگونه کار می کنند
09-03 ایجاد جلدهای Docker
09-04 ایجاد bind mount
09-05 کپی کردن داده ها از جلدها
09-06 هشدارهای مربوط به نصب را با Docker Desktop متصل کنید

10 رجیستری داکر
10-01 مقدمه ای بر ثبت های Docker
10-02 ایجاد یک رجیستری ساده
10-03 فشار دادن لیست های مانیفست چند پلتفرمی
10-04 ایجاد و ورود به رجیستری های تایید شده
10-05 ثبت تصاویر کانتینر جایگزین محبوب

11 منبع اضافی Docker
11-01 بهترین شیوه های Docker
11-02 بردن آن به سطح بعدی با Docker Compose
11-03 با Kubernetes حتی بیشتر به سطح بالاتر بروید

12 نتیجه گیری
12-01 متشکرم

[ENGLISH]

01 Introduction
01-01 Diving deeper into Docker
01-02 What you should know

02 Docker Explained
02-01 Docker recap
02-02 Container runtimes
02-03 OCI and CRI runtimes
02-04 The Docker Engine
02-05 Where are Dockers configuration files?

03 Installing Docker: The Hard Way
03-01 When Docker Desktop doesnt cut it
03-02 Installing Lima
03-03 Configuring Lima
03-04 Starting the Lima VM
03-05 Installing Windows Subsystem for Linux (WSL)
03-06 Installing Docker within WSL
03-07 Visualizing your containers with Portainer

04 Docker Images Demystified
04-01 What are Docker images?
04-02 Diving deeper into Docker images: Part 1
04-03 Diving deeper into Docker images: Part 2
04-04 Storage drivers
04-05 Decomposing Docker pull
04-06 Configure Docker to enable debug logging

05 Exploring Dockerfiles
05-01 Introduction to Dockerfiles
05-02 The anatomy of a Dockerfile
05-03 Sourcing other Docker images with FROM
05-04 Building your first image
05-05 Adding and copying files with COPY and ADD
05-06 Updating the image
05-07 Customizing your Docker image with RUN
05-08 Starting your app with ENTRYPOINT
05-09 Starting your app with CMD
05-10 Adding variables with ENV and ARG
05-11 Other helpful Dockerfile commands
05-12 Multi-stage builds
05-13 Multi-platform images
05-14 Multi-app images
05-15 Challenge: Build and run your first image
05-16 Solution: Build and run your first image

06 Advanced Docker Operations
06-01 Extending container privileges with capabilities
06-02 Setting container limits: Part 1
06-03 Setting container limits: Part 2
06-04 Configuring logging with logging drivers: Part 1
06-05 Configuring logging with logging drivers: Part 2
06-06 Configuring the Docker daemon

07 Docker in Docker
07-01 The case for Docker in Docker
07-02 Creating the container to run containers
07-03 Installing Docker in the container of containers
07-04 Limitations of Docker through Docker

08 Networking
08-01 Introduction to container networking
08-02 Creating Docker networks with bridge-mode networking
08-03 Exposing container ports between containers
08-04 Sharing a hosts network with host mode networking
08-05 Disabling networking with the none driver
08-06 Advanced network drivers and network plugins

09 Storing Data
09-01 Introduction to container storage
09-02 How volumes work
09-03 Creating Docker volumes
09-04 Creating bind mounts
09-05 Copying data from volumes
09-06 Bind mount caveats with Docker Desktop

10 The Docker Registry
10-01 Introduction to Docker registries
10-02 Creating a simple registry
10-03 Pushing multi-platform manifest lists
10-04 Creating and logging into authenticated registries
10-05 Popular alternative container image registries

11 Additional Docker Resources
11-01 Docker best practices
11-02 Taking it to the next level with Docker Compose
11-03 Level up even more with Kubernetes

12 Conclusion
12-01 Thank you

 

مدرس: Carlos Nunez - کارلوس نونز

تعداد دوره های آموزشی: 3

کارلوس نونز مشاور ابری و نرم‌افزار است که در DevOps و SRE تخصص دارد.
مأموریت کارلوس استفاده از تجربه متنوع مهندسی خود برای ایجاد مهندسی و توسعه محصول در شرکت ، از طریق DevOps ، agile و همه چیز به صورت کد و سرگرم کننده و سریع و سودآور است. وی در حال حاضر مهارت های خود را به عنوان مدیر فنی در Contino به کار می برد ، جایی که وی تیمی را برای اجرای خط انتقال مهاجرت برنامه برای بیش از 1200 برنامه جاوا به Docker برای یک شرکت خدمات مالی Fortune 50 هدایت کرده است. در نقش فعلی خود ، او همچنین از اصول SRE و DevOps استفاده کرده تا زمان استقرار برنامه را برای یک سرویس وب اصلی مدیریت نمونه کارها، کاهش دهد.
کارلوس دارای مدرک مهندسی کامپیوتر از Stevens Institute of Technology است.

جدیدترین آموزشهای مرتبط

تمامی زیرنویس‌های فارسی و مطالب ترجمه شده در سایت، بطور انحصاری متعلق به فارسی لینـدا بوده و هر گونه کپی‌ برداری و یا استفاده از آنها به هر شکلی در سایتها یا برنامه‌های دیگر پیگرد قانونی دارد
logo-samandehi