%40 تخفیف  برای خرید  مسیرهای یادگیری

logo mix

آموزش BIM: طراحی پایدار و ساختمان های سبز (با زیرنویس فارسی AI)
BIM: Sustainable Design and Green Buildings
کد محصول: FL9415-4400558
لیندا _ آموزش BIM: طراحی پایدار و ساختمان های سبز (با زیرنویس فارسی AI) - Lynda _ BIM: Sustainable Design and Green Buildings
سطح مقدماتی
زیرنویس انگلیسی
زیرنویس فارسی AI
101,000 تومان
اضافه به سبد خرید add_shopping_cart
تولید کننده محتوا
Lynda.com (Linkedin Learning)
تولید کننده زیرنویس فارسی
فارسی لینـدا FarsiLynda.com
مدرس
Onyema Udeze - اونیما اودزه
تاریخ انتشار
1402/6/2
2023-08-24
سطح آموزش
مقدماتی
زبان آموزش
انگلیسی
زیرنویس
فارسی و انگلیسی
نوع زیرنویس فارسی
ترجمه شده توسط هوش مصنوعی (AI)
مدت زمان آموزش
4ساعت و 49دقیقه
تعداد ویدیو‌ها
44 ویدیو
حجم فایل‌ها
848 مگابایت (دانلود با تعرفه نیم بها)
زمان تقریبی دانلود فایل‌ها
14 دقیقه (با سرعت اینترنت 1 مگابایت در ثانیه)
تعداد بازدید : 807
درباره تولید کننده

lynda1

 

Lynda Weinman

بسیاری لیندا واینمن را "مادر آموزش اینترنتی" لقب داده اند. وی که هم اکنون (2016) ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت.

اشتیاق آن روزهای لیندا در یادگیری ، حالا به لطف وب سایت و سرویسی هایی همانند آنچه خود او راه اندازی کرده به میلیون ها نفر دیگر در سراسر دنیا نیز سرایت نموده و آنها می توانند با اندک هزینه ای و در هر جا و مکانی آنچه که دوست دارند را فرا بگیرند.
ناگفته نماند که پیدا کردن مسیر صحیح کسب و کار، حتی برای لیندا واینمن نیز بدون فراز و نشیب نبوده و وی هم مانند هر فرد موفق دیگری در راه رسیدن به پیروزی پستی و بلندی های بسیاری را از سر گذرانده.

درک نیازی که هیچکس به آن پاسخ نداده بود

وقتی در سال ۱۹۹۳ واینمن طراحی وب را اندک اندک فرا گرفته و قصد آموزش دادن آن را پیدا کرد، ابتدا به کتاب فروشی مراجع نمود و سعی کرد کتابی را به عنوان مرجع انتخاب و از روی آن به دانش آموزان خود درس بدهد. اما وی متوجه شد کتاب فروشی ها و کتابخانه ها تنها راهنماهایی بسیار فنی و پیچیده را ارائه می نمایند که درک شان برای افراد معمولی و با دانش متوسط تقریباً غیر ممکن محسوب می شود.

لیندا واینمن میگوید: به یاد می آورم که با خود فکر کردم شاید چنین کتابی هنوز وجود ندارد. بلافاصله از کتاب فروشی به خانه رفتم و ایده ی اولیه نوشتن آن را پیاده سازی کردم.

کمی بعد کتاب "طراحی گرافیک های تحت وب" که به باور بسیاری اولین کتاب ساده و قابل درک توسط عموم در رابطه با حرفه طراحی وب بود، توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا به عنوان یک مرجع غیر فنی مورد استفاده قرار می گرفت و محبوبیتی غیر قابل باور به دست آورده بود.

درست در همان زمان و در سال ۱۹۹۵ واینمن آدرس ایمیل فردی را مشاهده نمود که به صورت debbie@debbie.com بود و مشتاق شد بداند آیا دامنه ی لیندا نیز برای ثبت کردن در دسترس قرار دارد یا خیر. وی این دامنه را خریداری و وبسایتی تحت آن راه انداخت تا از طریقش بتواند با دانش آموزان و همچنین خوانندگان کتاب خود ارتباط برقرار نماید.

lynda2

شروعی کوچک و توسعه ای آهسته و پیوسته

بعد از موفقیت کتاب واینمن همسر او، بروس هون (Bruce Heavin)، که در اصل موسس کمپانی لیندا نیز محسوب می شود، پیشنهاد داد در طول تعطیلات بهاره یکی از سالن های کامپیوتر دانشگاهی را اجاره نموده و در آن به مدت یک هفته دوره آموزش طراحی وب برگزار نمایند.
آنها این ایده را عملی کردند و سپس به منظور جذب افراد علاقه مند بنر تبلیغاتی را روی سایت لیندا قرار دادند. نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند.

اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.
آن کارگاه های یک هفته ای بسیار زود باعث شدند تا کسب و کار امروزی لیندا و همسرش پایه گذاری گردد. واینمن از درآمد حق امتیاز کتاب خود با ارزش ۲۰ هزار دلار استفاده کرد و مدرسه طراحی وبی را راه اندازی نمود که دوره هایش در هر ماه به سرعت پیش فروش شده و ظرفیت شان تکمیل می گشت. لیندا می گوید: "مشتریان زیادی وجود داشتند که مجبور بودیم به آنها نه بگوییم، زیرا ظرفیتی برای پذیرش شان وجود نداشت".

اوج گیری پس از بحران

کسب و کار لیندا پس از چند سال توانست ۳۵ فرصت شغلی را ایجاد و درآمدی ۳.۵ میلیون دلاری را فراهم کند. اما در سال ۲۰۰۱ و پس از انفجار حباب دات کام و حوادث مرتبط به یازده سپتامبر، تمایل افراد به یادگیری دروس طراحی وب کاهشی عجیب پیدا کرد، تا جایی که واینمن و همسرش در ادامه دادن مسیر مردد شده بودند.

کمپانی آنها دچار بحرانی جدی گشت، واینمن و هون ۷۵ درصد کارمندان خود را اخراج کردند و تنها ۹ نفر در استخدام شان باقی ماند. دفتر و مقر برگزاری دوره های لیندا نیز کوچک تر گشت و سعی را بر این گذاشتند تا واحد هایی با قیمت ارزان تر اجاره نمایند.

روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر.

خود واینمن در مورد آن ایام می گوید: "همه در حال نبرد برای بقا بودند و سعی می کردند سر خود را بالای آب نگه دارند. ما نیز وضعیتی مشابه را تجربه می کردیم و در نهایت درست همین زمان بود که تصمیم گرفتیم خدمات خود را به صورت کاملاً آنلاین ارائه نماییم."

روزگاری که ایده یاد شده شکل گرفت و سپس عملی گشت (ارائه خدمات به صورت آنلاین) تماشای فیلم بر روی کامپیوترها تازه در حال رواج یافتن بود. لیندا دات کام تصمیم گرفت در ازای سرویسی که ارائه می کند هزینه حق اشتراکی ۲۵ دلاری را به صورت ماهیانه دریافت نماید.

افراد اندکی از این راهکار استقبال کردند. واینمن می گوید: "درآمد مان به شدت افت کرده بود. روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر."

با تنها ۱۰۰۰ نفر پرداخت کننده حق اشتراک ماهیانه، بقای کمپانی به نظر بسیار سخت می رسید. ایجاد یک جامعه ی آنلاین زمان بر است و لیندا به خود امید می داد که آنها مسیر شان را عوض نکرده اند بلکه راهی تازه را شروع نموده اند پس باید صبر پیشه کنند. او توضیح می دهد که "همه چیز بسیار آهسته پیش رفت. ولی کم کم پرداخت حق اشتراک ماهیانه آنلاین رواج پیدا کرد و مقدار آن هر ساله چندین برابر شد".

در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند.

lynda4

ایجاد فرهنگ سازمانی مناسب در زمان رشد

اینکه اعضا و کارمندان شرکت همانند یک خانواده با یکدیگر در تعامل باشند همواره برای لیندا حائز اهمیت بوده و او حتی همیشه تلاش داشته تا افراد تحت استخدام خود را با اسم کوچک بشناسد و صدا بزند. ولی رشد سریع کمپانی و رسیدن تعداد کارمندان به عدد ۵۰۰، رفته رفته چالش هایی تازه را پدید می آورد و سبب می گردد واینمن در ایده آل های خود بازنگری نماید.

وی می گوید: "چالش اصلی بر سر تعیین سمت و مقام افراد بود. اینکه با هر کس چه برخوردی باید صورت بگیرد. همه ی کسانی که رشدی سریع را در شرکت خود تجربه کرده اند می دانند که ایجاد سلسله مراتب تا چه حد اهمیت دارد."

در ۲۰۰۷ تصمیم بر این شد تا یک مدیرعامل جهت اداره ی بهتر مجموعه به آن اضافه گردد. به گفته ی خود لیندا "درست در همان زمان بود که او تصمیم گرفت در رفتارها و برخوردهای خود سیاست بیشتری داشته و بروکراتیک تر عمل نماید".

ایجاد فرهنگ سازمانی برای شرکتی با بیش از ۵۰۰ کارمند کاری بسیار دشوار خواهد بود ولی حتی آنچه از این مسئله نیز دشوارتر به حساب می آید پایه ریزی درست و مطابقت دادن افراد با فرهنگ یاد شده است. اینکار در زمانی که یک شرکت نوپا و کوچک محسوب می شود چندان سخت نیست و شاید ضروری هم نباشد ولی با رشد آن صورت پذیرفتنش الزام می یابد.

 پیش به سوی موفقیت

مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند.

در طی سال های اخیر کمپانی واینمن توسط افراد گوناگونی که در حرفه ی خود بهترین هستند دوره های آنلاین متعددی را ایجاد نموده و سعی کرده نشان دهد این دوره های آنلاین راه و روش یادگیری را برای همیشه متحول کرده اند.

لیندا دات کام قالبی معین و کارآمد را برای دوره های آموزشی اش پدید آورده و سپس کوشش کرده تا از نظر موضوعی نیز در بین مطالب مورد تدریس خود تنوع ایجاد نماید. روزگاری در وب سایت مورد بحث تنها ۲۰ دوره آموزش ویدئویی آنلاین وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۶۳۰۰ رسیده که شامل ۲۶۷.۰۰۰ ویدئوی آموزشی می گردد.

ارائه ی کتابخانه ای ویدئویی به جای اینکه از افراد درخواست شود تا در دوره هایی مشخص با روال معمول و پیوسته شرکت نمایند، عاملی بوده که سبب گشته شیوه ی آموزشی لیندا دات کام نسبت به سایرین کاملاً متفاوت گردد.

واینمن می گوید: "مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. ما به خاطر همین تفاوت مان مورد توجه قرار داشته و تحت نظر سایرین هستیم".

lynda6

فروش به لینکدین Linked in

من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم.

واینمن زمانی که متوجه می شود لینکدین قصد خرید کمپانی اش را دارد، در ابتدا شوکه می گردد. او و همسرش هرگز به دنبال فروش شرکت خود و یافتن مشتری برای آن نبوده اند و البته در سن ۶۰ سالگی وی هنوز هم احساس می نموده که برای بازنشستگی بسیار زود است.

اما رفته رفته به این نتیجه می رسند که این فروش و ادغام دو کمپانی با یکدیگر احتمالاً امری منطقی و موثر خواهد بود. هر دو شرکت به نوعی تلاش داشته اند به افراد کمک کنند تا وضعیت شغلی خود را بهبود بخشند و احتمالاً در کنار یکدیگر بسیار بهتر از گذشته می توانند این هدف را محقق کنند.

واینمن می گوید: "بسیاری از مردم بر روی رقم معامله صورت پذیرفته تمرکز دارند و شاید این مسئله برای افرادی که با صنعت ما آشنا نیستند یک شگفتی محسوب شود. ولی خود من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم و اولین چیزی که در رابطه با این موضوع به ذهنم می رسد، میزان بزرگی این اثرگذاری است."

به نظر می آید حتی لیندا واینمن هم از موفقیت خودش شگفت زده است و تصور چنین روزی را نداشته. بر خلاف بسیاری از بنیانگذاران کمپانی ها مهم تکنولوژیک امروزی ، وی با هدف کسب درآمد های کلان شروع به کار نکرده و قصد اولیه اش هرگز ایجاد کمپانی نبوده که توسط لینکدین به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. او تنها سعی داشته آنچه که برای خودش جذاب بوده، یعنی طراحی وب را به سایرین نیز بیاموزد.

واینمن که بر حسب اتفاق بدل به یک معلم گشته، می گوید: "من نه چندان گنگ بودم و نه به آن صورت خوره ی دنیای تکنولوژی. افراد زیادی پیش من می آمدند و می پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهی؟ یا چگونه آن کار را انجام می دهی؟ هرگز با خودم فکر نکرده بودم به اشتراک گذاشتن دانش در رابطه با آنچه که برایت جالب است، در واقع همان تدریس کردن محسوب می شود."

در حالکیه لیندا اعتقاد دارد تنها در زمان و مکان مناسبی حضور داشته، سخت است بدل شدن یک دامنه ی ۳۵ دلاری به کسب و کاری ۱.۵ میلیارد دلاری را حاصل یک اتفاق بدانیم.

فارسی لیندا

بسیاری از ساختمان‌های موجود در مصرف انرژی کارآمد نیستند و در نتیجه هزینه‌های نگهداری بالا برای مالکان و کاربران نهایی و اثرات منفی زیست‌محیطی به همراه دارد. صنعت ساختمان می تواند ساختمان های کم مصرف را از طریق رویکردهای طراحی پایدار درست از مرحله طراحی مفهومی ساختمان ها ارائه دهد. این دوره با مربی Onyema Udeze بر تکنیک های طراحی پایدار در مراحل اولیه طراحی ساختمان ها تمرکز دارد و بر اساس الزامات رهبری در طراحی انرژی و محیطی (LEED) طراحی شده است. او مفاهیم پایداری و سبز را در طراحی ساختمان پوشش می دهد و سیستم رتبه بندی LEED را توضیح می دهد. او نحوه استفاده از Autodesk Revit و FormIt را برای ایجاد طرح‌های مفهومی، انجام تحلیل‌های خورشیدی و روشنایی، پیکربندی تنظیمات انرژی و انجام تحلیل‌های مفهومی و موارد دیگر نشان می‌دهد.

سطح آموزشی
خرید آنلاین و دانلود فوری
به همراه فایلهای تمرین
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس فارسی
کیفیت HD ویدئوهای آموزشی
قابل استفاده برای ناشنوایان
 
 
 

نمونه ویدیوی آموزشی ( زیرنویس‌ها جدا از ویدیو است و میتوانید آنرا نمایش ندهید ) :

 

[فارسی]

01 مقدمه
01-01 تقاضا برای ساختمان های سبز و پایدار
01-02 آنچه باید بدانید

02 پایداری و ساختمان های سبز
02-01 پایداری چیست؟
02-02 ساختمان سبز چیست؟
02-03 مروری بر سیستم رتبه بندی LEED
02-04 ابزارهای طراحی پایدار: ساختمان ها

03 مدل سازی مفهومی انرژی در FormIt و Revit
03-01 افزودن مکان و سطوح در FormIt
03-02 ایجاد گروه ها و لایه ها در FormIt
03-03 FormIt و Revit قابلیت همکاری
03-04 ایجاد فرم های انبوه در Revit

04 تولید مدل های تحلیلی انرژی مفهومی در FormIt و Revit
04-01 ایجاد بینش در FormIt
04-02 تنظیمات انرژی برای تحلیل مفهومی انرژی در Revit
04-03 تولید مدل های تحلیلی انرژی مفهومی در Revit

05 تجزیه و تحلیل مفهومی انرژی در Revit و Insight
05-01 مروری بر داشبورد Insight
05-02 تعهد 2030
05-03 بررسی کارت های بینش: ساخت و ساز و لعاب
05-04 بهینه سازی مدل Revit: ساخت و ساز و لعاب
05-05 بررسی کارت های Insight: سایه، روشنایی و خورشیدی
05-06 مدل Revit را بهینه کنید: سایه، روشنایی و خورشیدی
05-07 بررسی کارت های بینش: عوامل دیگر
05-08 بهینه سازی مدل Revit: عوامل دیگر

06 مدل سازی انرژی شماتیک و تحلیل سیستم ها در Revit
06-01 مدل سازی با ابزار Revits Building Maker
06-02 مدلسازی عناصر معماری در Revit
06-03 تهیه مدل مکانیکی در Revit
06-04 پیکربندی تنظیمات انرژی و فضاها در Revit
06-05 ایجاد و بررسی مدل های تحلیلی انرژی در Revit
06-06 افزودن سیستم های تحلیلی و تعریف مناطق سیستم در Revit
06-07 انجام تحلیل سیستم ها در Revit
06-08 بررسی گزارش های تحلیل سیستم ها در Revit

07 تجزیه و تحلیل انرژی پیشرفته در FormIt، Revit و Insight
07-01 انجام آنالیز خورشیدی در FormIt
07-02 مروری بر تحلیل خورشیدی Insight با Revit
07-03 انجام تجزیه و تحلیل خورشیدی Insight با Revit
07-04 سفارشی کردن نتایج تجزیه و تحلیل خورشیدی Insight در Revit
07-05 مروری بر تحلیل روشنایی بینش با Revit
07-06 انجام تحلیل روشنایی بینش با Revit
07-07 از جمله نورهای مصنوعی در تحلیل روشنایی بینش
07-08 ایجاد رندرهای روشنایی پرسپکتیو در Revit
07-09 مروری بر تحلیل روشنایی بینش با Revit
07-10 شروع تجزیه و تحلیل کربن در Revit
07-11 بررسی نتایج تجزیه و تحلیل کربن: پیش‌نمایش فناوری Insight

08 دستیابی به اهداف LEED
08-01 گردآوری همه چیز: ارائه ساختمان های سبز
08-02 نگاهی دیگر به سیستم رتبه بندی LEED
08-03 همگرایی ساختمان های سبز و هوشمند

09 نتیجه گیری
09-01 آشنایی بیشتر با فناوری ساختمان سبز

[ENGLISH]

01 Introduction
01-01 A demand for green and sustainable buildings
01-02 What you need to know

02 Sustainability and Green Buildings
02-01 What is sustainability?
02-02 What is a green building?
02-03 Overview of the LEED rating system
02-04 Sustainable design tools: Buildings

03 Conceptual Energy Modeling in FormIt and Revit
03-01 Adding location and levels in FormIt
03-02 Creating groups and layers in FormIt
03-03 FormIt and Revit interoperability
03-04 Creating mass forms in Revit

04 Generating Conceptual Energy Analytical Models in FormIt and Revit
04-01 Generating insight in FormIt
04-02 Energy settings for conceptual energy analysis in Revit
04-03 Generating conceptual energy analytical models in Revit

05 Conceptual Energy Analysis in Revit and Insight
05-01 Overview of the Insight dashboard
05-02 The 2030 Commitment
05-03 Review of Insight cards: Construction and glazing
05-04 Optimize the Revit model: Construction and glazing
05-05 Review of Insight cards: Shading, lighting, and solar
05-06 Optimize the Revit model: Shading, lighting, and solar
05-07 Review of Insight cards: Other factors
05-08 Optimize the Revit model: Other factors

06 Schematic Energy Modeling and Systems Analysis in Revit
06-01 Modeling with Revits Building Maker tools
06-02 Modeling architectural elements in Revit
06-03 Preparing a mechanical model in Revit
06-04 Configuring energy and spaces settings in Revit
06-05 Creating and reviewing energy analytical models in Revit
06-06 Adding analytical systems and defining system zones in Revit
06-07 Performing systems analysis in Revit
06-08 Reviewing systems analysis reports in Revit

07 Advanced Energy Analyses in FormIt, Revit, and Insight
07-01 Performing solar analysis in FormIt
07-02 Overview of Insight Solar Analysis with Revit
07-03 Performing Insight Solar Analysis with Revit
07-04 Customizing Insight Solar Analysis results in Revit
07-05 Overview of Insight Lighting Analysis with Revit
07-06 Performing Insight Lighting Analysis with Revit
07-07 Including artificial lights in Insight Lighting Analysis
07-08 Creating perspective illuminance renderings in Revit
07-09 Reviewing Insight Lighting Analysis with Revit
07-10 Starting a Carbon Analysis in Revit
07-11 Reviewing Carbon Analysis Results: Insight Tech Preview

08 Achieving Your LEED Targets
08-01 Bringing it all together: Delivering green buildings
08-02 Another look into the LEED rating system
08-03 Convergence of green and smart buildings

09 Conclusion
09-01 Learning more about green building technology

 

مدرس: Onyema Udeze - اونیما اودزه

تعداد دوره های آموزشی: 4

Onyema Udeze در حرفه خود معمار است. تخصص وی خدمات مدل سازی و مشاوره BIM است.
Onyema بیش از 10 سال تجربه در زمینه مدل سازی سه بعدی دارد. او یک حرفه ای Autodesk دارای مجوز حرفه ای برای Revit معماری ، مکانیک و برق است. او همچنین یک نویسنده است. وی نویسنده کتاب Essentials of Smart Building Technology است که در همه فروشگاه های معروف کتاب الکترونیکی موجود است. او یک مربی آموزش Linkedin است و همچنین بنیانگذار لباس مشاوره BIM مستقر در نیجریه: Blaze، Inc.

جدیدترین آموزشهای مرتبط

تمامی زیرنویس‌های فارسی و مطالب ترجمه شده در سایت، بطور انحصاری متعلق به فارسی لینـدا بوده و هر گونه کپی‌ برداری و یا استفاده از آنها به هر شکلی در سایتها یا برنامه‌های دیگر پیگرد قانونی دارد
logo-samandehi
فارسی کلاس