%40 تخفیف  برای خرید  مسیرهای یادگیری

logo mix

آموزش ایندیزاین به EPUB: ساخت کتاب های الکترونیکی (با زیرنویس فارسی AI)
InDesign to EPUB: Creating Ebooks
کد محصول: FL9499-4408492
لیندا _ آموزش ایندیزاین به EPUB: ساخت کتاب های الکترونیکی (با زیرنویس فارسی AI) - Lynda _ InDesign to EPUB: Creating Ebooks
سطح مقدماتی
زیرنویس انگلیسی
زیرنویس فارسی AI
89,000 تومان
اضافه به سبد خرید add_shopping_cart
تولید کننده محتوا
Lynda.com (Linkedin Learning)
تولید کننده زیرنویس فارسی
فارسی لینـدا FarsiLynda.com
مدرس
Anne Marie Concepcion - آنه ماریا کانسپشن
تاریخ انتشار
1402/7/6
2023-09-28
سطح آموزش
مقدماتی
زبان آموزش
انگلیسی
زیرنویس
فارسی و انگلیسی
نوع زیرنویس فارسی
ترجمه شده توسط هوش مصنوعی (AI)
مدت زمان آموزش
4ساعت و 17دقیقه
تعداد ویدیو‌ها
48 ویدیو
حجم فایل‌ها
794 مگابایت (دانلود با تعرفه داخلی)
زمان تقریبی دانلود فایل‌ها
13 دقیقه (با سرعت اینترنت 1 مگابایت در ثانیه)
تعداد بازدید : 1890
درباره تولید کننده

lynda1

 

Lynda Weinman

بسیاری لیندا واینمن را "مادر آموزش اینترنتی" لقب داده اند. وی که هم اکنون (2016) ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت.

اشتیاق آن روزهای لیندا در یادگیری ، حالا به لطف وب سایت و سرویسی هایی همانند آنچه خود او راه اندازی کرده به میلیون ها نفر دیگر در سراسر دنیا نیز سرایت نموده و آنها می توانند با اندک هزینه ای و در هر جا و مکانی آنچه که دوست دارند را فرا بگیرند.
ناگفته نماند که پیدا کردن مسیر صحیح کسب و کار، حتی برای لیندا واینمن نیز بدون فراز و نشیب نبوده و وی هم مانند هر فرد موفق دیگری در راه رسیدن به پیروزی پستی و بلندی های بسیاری را از سر گذرانده.

درک نیازی که هیچکس به آن پاسخ نداده بود

وقتی در سال ۱۹۹۳ واینمن طراحی وب را اندک اندک فرا گرفته و قصد آموزش دادن آن را پیدا کرد، ابتدا به کتاب فروشی مراجع نمود و سعی کرد کتابی را به عنوان مرجع انتخاب و از روی آن به دانش آموزان خود درس بدهد. اما وی متوجه شد کتاب فروشی ها و کتابخانه ها تنها راهنماهایی بسیار فنی و پیچیده را ارائه می نمایند که درک شان برای افراد معمولی و با دانش متوسط تقریباً غیر ممکن محسوب می شود.

لیندا واینمن میگوید: به یاد می آورم که با خود فکر کردم شاید چنین کتابی هنوز وجود ندارد. بلافاصله از کتاب فروشی به خانه رفتم و ایده ی اولیه نوشتن آن را پیاده سازی کردم.

کمی بعد کتاب "طراحی گرافیک های تحت وب" که به باور بسیاری اولین کتاب ساده و قابل درک توسط عموم در رابطه با حرفه طراحی وب بود، توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا به عنوان یک مرجع غیر فنی مورد استفاده قرار می گرفت و محبوبیتی غیر قابل باور به دست آورده بود.

درست در همان زمان و در سال ۱۹۹۵ واینمن آدرس ایمیل فردی را مشاهده نمود که به صورت debbie@debbie.com بود و مشتاق شد بداند آیا دامنه ی لیندا نیز برای ثبت کردن در دسترس قرار دارد یا خیر. وی این دامنه را خریداری و وبسایتی تحت آن راه انداخت تا از طریقش بتواند با دانش آموزان و همچنین خوانندگان کتاب خود ارتباط برقرار نماید.

lynda2

شروعی کوچک و توسعه ای آهسته و پیوسته

بعد از موفقیت کتاب واینمن همسر او، بروس هون (Bruce Heavin)، که در اصل موسس کمپانی لیندا نیز محسوب می شود، پیشنهاد داد در طول تعطیلات بهاره یکی از سالن های کامپیوتر دانشگاهی را اجاره نموده و در آن به مدت یک هفته دوره آموزش طراحی وب برگزار نمایند.
آنها این ایده را عملی کردند و سپس به منظور جذب افراد علاقه مند بنر تبلیغاتی را روی سایت لیندا قرار دادند. نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند.

اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.
آن کارگاه های یک هفته ای بسیار زود باعث شدند تا کسب و کار امروزی لیندا و همسرش پایه گذاری گردد. واینمن از درآمد حق امتیاز کتاب خود با ارزش ۲۰ هزار دلار استفاده کرد و مدرسه طراحی وبی را راه اندازی نمود که دوره هایش در هر ماه به سرعت پیش فروش شده و ظرفیت شان تکمیل می گشت. لیندا می گوید: "مشتریان زیادی وجود داشتند که مجبور بودیم به آنها نه بگوییم، زیرا ظرفیتی برای پذیرش شان وجود نداشت".

اوج گیری پس از بحران

کسب و کار لیندا پس از چند سال توانست ۳۵ فرصت شغلی را ایجاد و درآمدی ۳.۵ میلیون دلاری را فراهم کند. اما در سال ۲۰۰۱ و پس از انفجار حباب دات کام و حوادث مرتبط به یازده سپتامبر، تمایل افراد به یادگیری دروس طراحی وب کاهشی عجیب پیدا کرد، تا جایی که واینمن و همسرش در ادامه دادن مسیر مردد شده بودند.

کمپانی آنها دچار بحرانی جدی گشت، واینمن و هون ۷۵ درصد کارمندان خود را اخراج کردند و تنها ۹ نفر در استخدام شان باقی ماند. دفتر و مقر برگزاری دوره های لیندا نیز کوچک تر گشت و سعی را بر این گذاشتند تا واحد هایی با قیمت ارزان تر اجاره نمایند.

روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر.

خود واینمن در مورد آن ایام می گوید: "همه در حال نبرد برای بقا بودند و سعی می کردند سر خود را بالای آب نگه دارند. ما نیز وضعیتی مشابه را تجربه می کردیم و در نهایت درست همین زمان بود که تصمیم گرفتیم خدمات خود را به صورت کاملاً آنلاین ارائه نماییم."

روزگاری که ایده یاد شده شکل گرفت و سپس عملی گشت (ارائه خدمات به صورت آنلاین) تماشای فیلم بر روی کامپیوترها تازه در حال رواج یافتن بود. لیندا دات کام تصمیم گرفت در ازای سرویسی که ارائه می کند هزینه حق اشتراکی ۲۵ دلاری را به صورت ماهیانه دریافت نماید.

افراد اندکی از این راهکار استقبال کردند. واینمن می گوید: "درآمد مان به شدت افت کرده بود. روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر."

با تنها ۱۰۰۰ نفر پرداخت کننده حق اشتراک ماهیانه، بقای کمپانی به نظر بسیار سخت می رسید. ایجاد یک جامعه ی آنلاین زمان بر است و لیندا به خود امید می داد که آنها مسیر شان را عوض نکرده اند بلکه راهی تازه را شروع نموده اند پس باید صبر پیشه کنند. او توضیح می دهد که "همه چیز بسیار آهسته پیش رفت. ولی کم کم پرداخت حق اشتراک ماهیانه آنلاین رواج پیدا کرد و مقدار آن هر ساله چندین برابر شد".

در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند.

lynda4

ایجاد فرهنگ سازمانی مناسب در زمان رشد

اینکه اعضا و کارمندان شرکت همانند یک خانواده با یکدیگر در تعامل باشند همواره برای لیندا حائز اهمیت بوده و او حتی همیشه تلاش داشته تا افراد تحت استخدام خود را با اسم کوچک بشناسد و صدا بزند. ولی رشد سریع کمپانی و رسیدن تعداد کارمندان به عدد ۵۰۰، رفته رفته چالش هایی تازه را پدید می آورد و سبب می گردد واینمن در ایده آل های خود بازنگری نماید.

وی می گوید: "چالش اصلی بر سر تعیین سمت و مقام افراد بود. اینکه با هر کس چه برخوردی باید صورت بگیرد. همه ی کسانی که رشدی سریع را در شرکت خود تجربه کرده اند می دانند که ایجاد سلسله مراتب تا چه حد اهمیت دارد."

در ۲۰۰۷ تصمیم بر این شد تا یک مدیرعامل جهت اداره ی بهتر مجموعه به آن اضافه گردد. به گفته ی خود لیندا "درست در همان زمان بود که او تصمیم گرفت در رفتارها و برخوردهای خود سیاست بیشتری داشته و بروکراتیک تر عمل نماید".

ایجاد فرهنگ سازمانی برای شرکتی با بیش از ۵۰۰ کارمند کاری بسیار دشوار خواهد بود ولی حتی آنچه از این مسئله نیز دشوارتر به حساب می آید پایه ریزی درست و مطابقت دادن افراد با فرهنگ یاد شده است. اینکار در زمانی که یک شرکت نوپا و کوچک محسوب می شود چندان سخت نیست و شاید ضروری هم نباشد ولی با رشد آن صورت پذیرفتنش الزام می یابد.

 پیش به سوی موفقیت

مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند.

در طی سال های اخیر کمپانی واینمن توسط افراد گوناگونی که در حرفه ی خود بهترین هستند دوره های آنلاین متعددی را ایجاد نموده و سعی کرده نشان دهد این دوره های آنلاین راه و روش یادگیری را برای همیشه متحول کرده اند.

لیندا دات کام قالبی معین و کارآمد را برای دوره های آموزشی اش پدید آورده و سپس کوشش کرده تا از نظر موضوعی نیز در بین مطالب مورد تدریس خود تنوع ایجاد نماید. روزگاری در وب سایت مورد بحث تنها ۲۰ دوره آموزش ویدئویی آنلاین وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۶۳۰۰ رسیده که شامل ۲۶۷.۰۰۰ ویدئوی آموزشی می گردد.

ارائه ی کتابخانه ای ویدئویی به جای اینکه از افراد درخواست شود تا در دوره هایی مشخص با روال معمول و پیوسته شرکت نمایند، عاملی بوده که سبب گشته شیوه ی آموزشی لیندا دات کام نسبت به سایرین کاملاً متفاوت گردد.

واینمن می گوید: "مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. ما به خاطر همین تفاوت مان مورد توجه قرار داشته و تحت نظر سایرین هستیم".

lynda6

فروش به لینکدین Linked in

من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم.

واینمن زمانی که متوجه می شود لینکدین قصد خرید کمپانی اش را دارد، در ابتدا شوکه می گردد. او و همسرش هرگز به دنبال فروش شرکت خود و یافتن مشتری برای آن نبوده اند و البته در سن ۶۰ سالگی وی هنوز هم احساس می نموده که برای بازنشستگی بسیار زود است.

اما رفته رفته به این نتیجه می رسند که این فروش و ادغام دو کمپانی با یکدیگر احتمالاً امری منطقی و موثر خواهد بود. هر دو شرکت به نوعی تلاش داشته اند به افراد کمک کنند تا وضعیت شغلی خود را بهبود بخشند و احتمالاً در کنار یکدیگر بسیار بهتر از گذشته می توانند این هدف را محقق کنند.

واینمن می گوید: "بسیاری از مردم بر روی رقم معامله صورت پذیرفته تمرکز دارند و شاید این مسئله برای افرادی که با صنعت ما آشنا نیستند یک شگفتی محسوب شود. ولی خود من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم و اولین چیزی که در رابطه با این موضوع به ذهنم می رسد، میزان بزرگی این اثرگذاری است."

به نظر می آید حتی لیندا واینمن هم از موفقیت خودش شگفت زده است و تصور چنین روزی را نداشته. بر خلاف بسیاری از بنیانگذاران کمپانی ها مهم تکنولوژیک امروزی ، وی با هدف کسب درآمد های کلان شروع به کار نکرده و قصد اولیه اش هرگز ایجاد کمپانی نبوده که توسط لینکدین به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. او تنها سعی داشته آنچه که برای خودش جذاب بوده، یعنی طراحی وب را به سایرین نیز بیاموزد.

واینمن که بر حسب اتفاق بدل به یک معلم گشته، می گوید: "من نه چندان گنگ بودم و نه به آن صورت خوره ی دنیای تکنولوژی. افراد زیادی پیش من می آمدند و می پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهی؟ یا چگونه آن کار را انجام می دهی؟ هرگز با خودم فکر نکرده بودم به اشتراک گذاشتن دانش در رابطه با آنچه که برایت جالب است، در واقع همان تدریس کردن محسوب می شود."

در حالکیه لیندا اعتقاد دارد تنها در زمان و مکان مناسبی حضور داشته، سخت است بدل شدن یک دامنه ی ۳۵ دلاری به کسب و کاری ۱.۵ میلیارد دلاری را حاصل یک اتفاق بدانیم.

فارسی لیندا

در این دوره آموزشی، یاد بگیرید که چگونه یک کتاب الکترونیکی در Adobe InDesign ایجاد کنید و انتشارات InDesign خود را به یک EPUB قابل جریان مجدد تبدیل کنید، فرمت کتاب الکترونیکی منبع باز که استاندارد اکثر کانال های توزیع است. مربی Anne-Marie Concepcion دقیقاً توضیح می‌دهد که EPUB چیست (و تمایز بین اصطلاحات EPUB و ebook) و سپس شما را در مراحل ویرایش و تصحیح در مراحل آسان‌تر راهنمایی می‌کند. یاد بگیرید که چگونه فایل InDesign خود را برای تبدیل EPUB آماده کنید، نسخه های خطی Word را تبدیل کنید، متن و تصاویر را بهینه کنید، فونت ها را جاسازی کنید، از اسکریپت های رایگان استفاده کنید، و ویژگی های ویژه ای را برای دسترسی و HTML و CSS تمیزتر اضافه کنید. او گزینه‌های مختلف صادراتی را پوشش می‌دهد، توصیه‌هایی را برای انتخاب ارائه می‌کند، و نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید صادرات نهایی خود را در کتاب‌خوان‌های موبایل تأیید و اثبات کنید.

سطح آموزشی
خرید آنلاین و دانلود فوری
به همراه فایلهای تمرین
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس فارسی
کیفیت HD ویدئوهای آموزشی
قابل استفاده برای ناشنوایان
 
 
 

نمونه ویدیوی آموزشی ( زیرنویس‌ها جدا از ویدیو است و میتوانید آنرا نمایش ندهید ) :

 

[فارسی]

01 مقدمه
01-01 یک کتاب الکترونیکی زیبا در Adobe InDesign ایجاد کنید

02 درک ماهیت EPUB ها
02-01 کتاب الکترونیکی در مقابل EPUB
02-02 ویژگی های ویژه EPUB ها
02-03 EPUB با طرح ثابت در مقابل EPUB قابل جریان مجدد
02-04 آناتومی یک فایل EPUB

03 راه اندازی سریع InDesign به EPUB
03-01 پرش به داخل: یک طرح بندی InDesign را به EPUB صادر کنید
03-02 چک لیست برای تطبیق طرح‌بندی‌های InDesign
03-03 با یک فایل Word شروع کنید

04 ابزارها و منابع را جمع آوری کنید
04-01 راهنمای گردش کار شروع تا پایان
04-02 یک فضای کاری سفارشی بسازید
04-03 برنامه های ereader را نصب کنید
04-04 اولین اسکریپت کمکی EPUB خود را نصب کنید
04-05 به صورت آنلاین به همکاران خود بپیوندید

05 آماده سازی چیدمان: ساختار را تنظیم کنید
05-01 مدیریت صادرات محتوا: ترتیب چیدمان
05-02 مشکلات ترتیب چیدمان را رفع کنید
05-03 تصاویر لنگر در جریان متن
05-04 مدیریت صادرات محتوا: پانل مقالات
05-05 یک TOC ناوبری ایجاد کنید
05-06 یک TOC درون کتاب اضافه کنید
05-07 تقسیم فصل و بخش ایجاد کنید

06 آماده سازی چیدمان: متن
06-01 متن ناخواسته را با یک اسکریپت رایگان پاک کنید
06-02 دو شخصیت ویژه که باید به آنها توجه کرد
06-03 قالب بندی محلی را به سبک تبدیل کنید
06-04 فاصله قاب عمودی را تکرار کنید
06-05 جداول را برای تبدیل بهینه آماده کنید
06-06 درباره نمایه ها، پاورقی ها و یادداشت های پایانی
06-07 با ستون های کناری، نقل قول ها و یادداشت های حاشیه چه باید کرد
06-08 جاسازی فونت ها: مزایا و معایب

07 آماده سازی چیدمان: تصاویر
07-01 یک تصویر جلد ایجاد کنید
07-02 آثار هنری InDesign را به تصاویر تبدیل کنید
07-03 نام فایل های تصویری مرتبط را بررسی کنید
07-04 ابعاد تصویر و اندازه فایل را مدیریت کنید
07-05 موقعیت تصویر را سفارشی کنید
07-06 متن را دور تصاویر بپیچید

08 آماده سازی طرح: دسترسی
08-01 چرا باید EPUB ها را در دسترس قرار دهید
08-02 سبک های متن را به تگ های HTML و CSS نگاشت کنید
08-03 تگ های alt را به تصاویر و اشیاء اضافه کنید
08-04 نشانه گذاری معنایی را اضافه کنید
08-05 از سبک های شی برای ویژگی های EPUB استفاده کنید

09 گزینه های صادرات EPUB
09-01 چه چیزی را در پانل عمومی انتخاب کنید
09-02 تنظیمات متن، شی و تبدیل
09-03 پانل های HTML، CSS، جاوا اسکریپت و متادیتا
09-04 یک برنامه مشاهده را برای اثبات های خشن انتخاب کنید

10 اعتبار سنجی و اثبات
10-01 ابزارهای اعتبارسنجی برای فایل های EPUB شما
10-02 اثبات برای دستگاه های Kindle در پیش نمایش Kindle
10-03 ابزارهایی که به شما در ویرایش EPUB ها پس از صادرات کمک می کنند
10-04 اثبات بر روی دستگاه ereader

11 نتیجه گیری
11-01 مراحل بعدی

[ENGLISH]

01 Introduction
01-01 Create a beautiful ebook in Adobe InDesign

02 Understanding the Nature of EPUBs
02-01 Ebook vs. EPUB
02-02 Special features of EPUBs
02-03 Fixed-layout EPUB vs. reflowable EPUB
02-04 The anatomy of an EPUB file

03 Quick-Start InDesign to EPUB
03-01 Jump in: Export an InDesign layout to EPUB
03-02 Checklist for adapting InDesign layouts
03-03 Start with a Word file

04 Gather Tools and Resources
04-01 Start-to-finish workflow guide
04-02 Make a custom workspace
04-03 Install ereader apps
04-04 Install your first EPUB helper script
04-05 Join your colleagues online

05 Layout Prep: Set Up the Structure
05-01 Manage content export: Layout order
05-02 Fix layout order problems
05-03 Anchor images in the text flow
05-04 Manage content export: Articles panel
05-05 Create a navigation TOC
05-06 Add an in-book TOC
05-07 Create chapter and section breaks

06 Layout Prep: Text
06-01 Clean up unwanted text with a free script
06-02 Two special characters to pay attention to
06-03 Convert local formatting to styles
06-04 Replicate vertical frame spacing
06-05 Prepare tables for optimal conversion
06-06 About indexes, footnotes, and endnotes
06-07 What to do with sidebars, pull quotes, and margin notes
06-08 Embed fonts: Pros and cons

07 Layout Prep: Images
07-01 Create a cover image
07-02 Convert InDesign artwork to images
07-03 Check linked image file names
07-04 Manage image dimensions and file size
07-05 Customize image position
07-06 Wrap text around images

08 Layout Prep: Accessibility
08-01 Why you need to make EPUBs accessible
08-02 Map text styles to HTML and CSS tags
08-03 Add alt tags to images and objects
08-04 Add semantic markup
08-05 Use object styles for EPUB attributes

09 EPUB Export Options
09-01 What to choose in the General panel
09-02 Text, Object, and Conversion settings
09-03 HTML, CSS, JavaScript, and Metadata panels
09-04 Select a viewing app for rough proofs

10 Validating and Proofing
10-01 Validation tools for your EPUB files
10-02 Proof for Kindle devices in the Kindle Previewer
10-03 Utilities that help you edit EPUBs after export
10-04 Proof on an ereader device

11 Conclusion
11-01 Next steps

 

مدرس: Anne Marie Concepcion - آنه ماریا کانسپشن

تعداد دوره های آموزشی: 11

Anne-Marie Concepcion از کارشناسان ارشد مفاهیم خاص InDesign، چاپ دیجیتال و مربی Adobe Certified می باشد. او کارشناس ارشد چاپ دیجیتال می باشد و مالک Seneca Design & Training که استودیوی طراحی cross-media می باشد که به توسعه ی print، PDF و ebook برای مشتریان می پردازد. او هم چنین مربی certified Adobe و دارای تخصص در انتشار InDesign-centric، InCopy integration و چاپ fixed-layout و reflowable مانند reflowable EPUB، Kindle، DPS، PDF و فرمت های کتابهای الکترونی می باشد. او در بیش از بیست دوره در lynda.com درباره ی این موضوعات نویسندگی کرده است. او با همکار تجاری خود David Blatner شرکت Creative Publishing Network را اداره می کند که صاحب InDesignSecrets.com, InDesign Magazine, CreativePro.com و کنفرانس های سالیانه ی صنعتی InDesign و the Print + ePublishing می باشد. او را در ezine، HerGeekness Gazette دنبال کرده و با ایمیل amarie@senecadesign.com وتوییتر amarie@ با او در ارتباط باشید.

جدیدترین آموزشهای مرتبط

تمامی زیرنویس‌های فارسی و مطالب ترجمه شده در سایت، بطور انحصاری متعلق به فارسی لینـدا بوده و هر گونه کپی‌ برداری و یا استفاده از آنها به هر شکلی در سایتها یا برنامه‌های دیگر پیگرد قانونی دارد
logo-samandehi
فارسی کلاس