%40 تخفیف  برای خرید  مسیرهای یادگیری

logo mix

آموزش GIS در دنیای واقعی (با زیرنویس فارسی AI)
Real-World GIS
کد محصول: FL9515-4406340
لیندا _ آموزش GIS در دنیای واقعی (با زیرنویس فارسی AI) - Lynda _ Real-World GIS
سطح متوسـط
زیرنویس انگلیسی
زیرنویس فارسی AI
89,000 تومان
اضافه به سبد خرید add_shopping_cart
تولید کننده محتوا
Lynda.com (Linkedin Learning)
تولید کننده زیرنویس فارسی
فارسی لینـدا FarsiLynda.com
مدرس
Jason VanHorn - جیسون وان هورن
تاریخ انتشار
1402/6/15
2023-09-06
سطح آموزش
متوسط
زبان آموزش
انگلیسی
زیرنویس
فارسی و انگلیسی
نوع زیرنویس فارسی
ترجمه شده توسط هوش مصنوعی (AI)
مدت زمان آموزش
4ساعت و 17دقیقه
تعداد ویدیو‌ها
61 ویدیو
حجم فایل‌ها
755 مگابایت (دانلود با تعرفه داخلی)
زمان تقریبی دانلود فایل‌ها
13 دقیقه (با سرعت اینترنت 1 مگابایت در ثانیه)
تعداد بازدید : 993
درباره تولید کننده

lynda1

 

Lynda Weinman

بسیاری لیندا واینمن را "مادر آموزش اینترنتی" لقب داده اند. وی که هم اکنون (2016) ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت.

اشتیاق آن روزهای لیندا در یادگیری ، حالا به لطف وب سایت و سرویسی هایی همانند آنچه خود او راه اندازی کرده به میلیون ها نفر دیگر در سراسر دنیا نیز سرایت نموده و آنها می توانند با اندک هزینه ای و در هر جا و مکانی آنچه که دوست دارند را فرا بگیرند.
ناگفته نماند که پیدا کردن مسیر صحیح کسب و کار، حتی برای لیندا واینمن نیز بدون فراز و نشیب نبوده و وی هم مانند هر فرد موفق دیگری در راه رسیدن به پیروزی پستی و بلندی های بسیاری را از سر گذرانده.

درک نیازی که هیچکس به آن پاسخ نداده بود

وقتی در سال ۱۹۹۳ واینمن طراحی وب را اندک اندک فرا گرفته و قصد آموزش دادن آن را پیدا کرد، ابتدا به کتاب فروشی مراجع نمود و سعی کرد کتابی را به عنوان مرجع انتخاب و از روی آن به دانش آموزان خود درس بدهد. اما وی متوجه شد کتاب فروشی ها و کتابخانه ها تنها راهنماهایی بسیار فنی و پیچیده را ارائه می نمایند که درک شان برای افراد معمولی و با دانش متوسط تقریباً غیر ممکن محسوب می شود.

لیندا واینمن میگوید: به یاد می آورم که با خود فکر کردم شاید چنین کتابی هنوز وجود ندارد. بلافاصله از کتاب فروشی به خانه رفتم و ایده ی اولیه نوشتن آن را پیاده سازی کردم.

کمی بعد کتاب "طراحی گرافیک های تحت وب" که به باور بسیاری اولین کتاب ساده و قابل درک توسط عموم در رابطه با حرفه طراحی وب بود، توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا به عنوان یک مرجع غیر فنی مورد استفاده قرار می گرفت و محبوبیتی غیر قابل باور به دست آورده بود.

درست در همان زمان و در سال ۱۹۹۵ واینمن آدرس ایمیل فردی را مشاهده نمود که به صورت debbie@debbie.com بود و مشتاق شد بداند آیا دامنه ی لیندا نیز برای ثبت کردن در دسترس قرار دارد یا خیر. وی این دامنه را خریداری و وبسایتی تحت آن راه انداخت تا از طریقش بتواند با دانش آموزان و همچنین خوانندگان کتاب خود ارتباط برقرار نماید.

lynda2

شروعی کوچک و توسعه ای آهسته و پیوسته

بعد از موفقیت کتاب واینمن همسر او، بروس هون (Bruce Heavin)، که در اصل موسس کمپانی لیندا نیز محسوب می شود، پیشنهاد داد در طول تعطیلات بهاره یکی از سالن های کامپیوتر دانشگاهی را اجاره نموده و در آن به مدت یک هفته دوره آموزش طراحی وب برگزار نمایند.
آنها این ایده را عملی کردند و سپس به منظور جذب افراد علاقه مند بنر تبلیغاتی را روی سایت لیندا قرار دادند. نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند.

اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.
آن کارگاه های یک هفته ای بسیار زود باعث شدند تا کسب و کار امروزی لیندا و همسرش پایه گذاری گردد. واینمن از درآمد حق امتیاز کتاب خود با ارزش ۲۰ هزار دلار استفاده کرد و مدرسه طراحی وبی را راه اندازی نمود که دوره هایش در هر ماه به سرعت پیش فروش شده و ظرفیت شان تکمیل می گشت. لیندا می گوید: "مشتریان زیادی وجود داشتند که مجبور بودیم به آنها نه بگوییم، زیرا ظرفیتی برای پذیرش شان وجود نداشت".

اوج گیری پس از بحران

کسب و کار لیندا پس از چند سال توانست ۳۵ فرصت شغلی را ایجاد و درآمدی ۳.۵ میلیون دلاری را فراهم کند. اما در سال ۲۰۰۱ و پس از انفجار حباب دات کام و حوادث مرتبط به یازده سپتامبر، تمایل افراد به یادگیری دروس طراحی وب کاهشی عجیب پیدا کرد، تا جایی که واینمن و همسرش در ادامه دادن مسیر مردد شده بودند.

کمپانی آنها دچار بحرانی جدی گشت، واینمن و هون ۷۵ درصد کارمندان خود را اخراج کردند و تنها ۹ نفر در استخدام شان باقی ماند. دفتر و مقر برگزاری دوره های لیندا نیز کوچک تر گشت و سعی را بر این گذاشتند تا واحد هایی با قیمت ارزان تر اجاره نمایند.

روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر.

خود واینمن در مورد آن ایام می گوید: "همه در حال نبرد برای بقا بودند و سعی می کردند سر خود را بالای آب نگه دارند. ما نیز وضعیتی مشابه را تجربه می کردیم و در نهایت درست همین زمان بود که تصمیم گرفتیم خدمات خود را به صورت کاملاً آنلاین ارائه نماییم."

روزگاری که ایده یاد شده شکل گرفت و سپس عملی گشت (ارائه خدمات به صورت آنلاین) تماشای فیلم بر روی کامپیوترها تازه در حال رواج یافتن بود. لیندا دات کام تصمیم گرفت در ازای سرویسی که ارائه می کند هزینه حق اشتراکی ۲۵ دلاری را به صورت ماهیانه دریافت نماید.

افراد اندکی از این راهکار استقبال کردند. واینمن می گوید: "درآمد مان به شدت افت کرده بود. روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر."

با تنها ۱۰۰۰ نفر پرداخت کننده حق اشتراک ماهیانه، بقای کمپانی به نظر بسیار سخت می رسید. ایجاد یک جامعه ی آنلاین زمان بر است و لیندا به خود امید می داد که آنها مسیر شان را عوض نکرده اند بلکه راهی تازه را شروع نموده اند پس باید صبر پیشه کنند. او توضیح می دهد که "همه چیز بسیار آهسته پیش رفت. ولی کم کم پرداخت حق اشتراک ماهیانه آنلاین رواج پیدا کرد و مقدار آن هر ساله چندین برابر شد".

در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند.

lynda4

ایجاد فرهنگ سازمانی مناسب در زمان رشد

اینکه اعضا و کارمندان شرکت همانند یک خانواده با یکدیگر در تعامل باشند همواره برای لیندا حائز اهمیت بوده و او حتی همیشه تلاش داشته تا افراد تحت استخدام خود را با اسم کوچک بشناسد و صدا بزند. ولی رشد سریع کمپانی و رسیدن تعداد کارمندان به عدد ۵۰۰، رفته رفته چالش هایی تازه را پدید می آورد و سبب می گردد واینمن در ایده آل های خود بازنگری نماید.

وی می گوید: "چالش اصلی بر سر تعیین سمت و مقام افراد بود. اینکه با هر کس چه برخوردی باید صورت بگیرد. همه ی کسانی که رشدی سریع را در شرکت خود تجربه کرده اند می دانند که ایجاد سلسله مراتب تا چه حد اهمیت دارد."

در ۲۰۰۷ تصمیم بر این شد تا یک مدیرعامل جهت اداره ی بهتر مجموعه به آن اضافه گردد. به گفته ی خود لیندا "درست در همان زمان بود که او تصمیم گرفت در رفتارها و برخوردهای خود سیاست بیشتری داشته و بروکراتیک تر عمل نماید".

ایجاد فرهنگ سازمانی برای شرکتی با بیش از ۵۰۰ کارمند کاری بسیار دشوار خواهد بود ولی حتی آنچه از این مسئله نیز دشوارتر به حساب می آید پایه ریزی درست و مطابقت دادن افراد با فرهنگ یاد شده است. اینکار در زمانی که یک شرکت نوپا و کوچک محسوب می شود چندان سخت نیست و شاید ضروری هم نباشد ولی با رشد آن صورت پذیرفتنش الزام می یابد.

 پیش به سوی موفقیت

مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند.

در طی سال های اخیر کمپانی واینمن توسط افراد گوناگونی که در حرفه ی خود بهترین هستند دوره های آنلاین متعددی را ایجاد نموده و سعی کرده نشان دهد این دوره های آنلاین راه و روش یادگیری را برای همیشه متحول کرده اند.

لیندا دات کام قالبی معین و کارآمد را برای دوره های آموزشی اش پدید آورده و سپس کوشش کرده تا از نظر موضوعی نیز در بین مطالب مورد تدریس خود تنوع ایجاد نماید. روزگاری در وب سایت مورد بحث تنها ۲۰ دوره آموزش ویدئویی آنلاین وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۶۳۰۰ رسیده که شامل ۲۶۷.۰۰۰ ویدئوی آموزشی می گردد.

ارائه ی کتابخانه ای ویدئویی به جای اینکه از افراد درخواست شود تا در دوره هایی مشخص با روال معمول و پیوسته شرکت نمایند، عاملی بوده که سبب گشته شیوه ی آموزشی لیندا دات کام نسبت به سایرین کاملاً متفاوت گردد.

واینمن می گوید: "مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. ما به خاطر همین تفاوت مان مورد توجه قرار داشته و تحت نظر سایرین هستیم".

lynda6

فروش به لینکدین Linked in

من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم.

واینمن زمانی که متوجه می شود لینکدین قصد خرید کمپانی اش را دارد، در ابتدا شوکه می گردد. او و همسرش هرگز به دنبال فروش شرکت خود و یافتن مشتری برای آن نبوده اند و البته در سن ۶۰ سالگی وی هنوز هم احساس می نموده که برای بازنشستگی بسیار زود است.

اما رفته رفته به این نتیجه می رسند که این فروش و ادغام دو کمپانی با یکدیگر احتمالاً امری منطقی و موثر خواهد بود. هر دو شرکت به نوعی تلاش داشته اند به افراد کمک کنند تا وضعیت شغلی خود را بهبود بخشند و احتمالاً در کنار یکدیگر بسیار بهتر از گذشته می توانند این هدف را محقق کنند.

واینمن می گوید: "بسیاری از مردم بر روی رقم معامله صورت پذیرفته تمرکز دارند و شاید این مسئله برای افرادی که با صنعت ما آشنا نیستند یک شگفتی محسوب شود. ولی خود من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم و اولین چیزی که در رابطه با این موضوع به ذهنم می رسد، میزان بزرگی این اثرگذاری است."

به نظر می آید حتی لیندا واینمن هم از موفقیت خودش شگفت زده است و تصور چنین روزی را نداشته. بر خلاف بسیاری از بنیانگذاران کمپانی ها مهم تکنولوژیک امروزی ، وی با هدف کسب درآمد های کلان شروع به کار نکرده و قصد اولیه اش هرگز ایجاد کمپانی نبوده که توسط لینکدین به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. او تنها سعی داشته آنچه که برای خودش جذاب بوده، یعنی طراحی وب را به سایرین نیز بیاموزد.

واینمن که بر حسب اتفاق بدل به یک معلم گشته، می گوید: "من نه چندان گنگ بودم و نه به آن صورت خوره ی دنیای تکنولوژی. افراد زیادی پیش من می آمدند و می پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهی؟ یا چگونه آن کار را انجام می دهی؟ هرگز با خودم فکر نکرده بودم به اشتراک گذاشتن دانش در رابطه با آنچه که برایت جالب است، در واقع همان تدریس کردن محسوب می شود."

در حالکیه لیندا اعتقاد دارد تنها در زمان و مکان مناسبی حضور داشته، سخت است بدل شدن یک دامنه ی ۳۵ دلاری به کسب و کاری ۱.۵ میلیارد دلاری را حاصل یک اتفاق بدانیم.

این آموزش، بخشی از این مسیرهای یادگیری میباشد:

فارسی لیندا

سیستم های اطلاعات جغرافیایی یا GIS روشی برای نزدیک شدن به نقشه برداری و تحلیل فضایی با استفاده از یک محیط کامپیوتری است. یادگیری GIS نیازمند آموزش در زمینه نقشه برداری، مدیریت پایگاه داده و تحلیل فضایی است. اما هنگامی که یک پایه محکم در اصول اولیه ایجاد کردید، چگونه به چالش های GIS در دنیای واقعی نزدیک می شوید؟ در این دوره، دکتر Jason VanHorn به شما کمک می کند تا به سناریوهای عملی و واقعی GIS تسلط پیدا کنید. او به شما نشان می دهد که چگونه داده های GIS را بدست آورید. استفاده برای داده های GIS. نحوه درک و تسلط بر پیش بینی ها؛ نحوه جمع آوری داده های GIS در میدان; و نحوه ساخت نقشه های وب آنلاین و برنامه های نقشه برداری با استفاده از ArcGIS.com. جیسون همچنین مجموعه‌ای از چالش‌ها و راه‌حل‌ها را ارائه می‌کند که می‌توانید از آنها برای ایجاد پروژه GIS خود از ابتدا استفاده کنید، و با توصیه‌های عملی در مورد چگونگی ایجاد یک شغل GIS و انواع مختلف مشاغل GIS که در آنجا وجود دارد، به پایان می‌رساند.

سطح آموزشی
خرید آنلاین و دانلود فوری
به همراه فایلهای تمرین
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس فارسی
کیفیت HD ویدئوهای آموزشی
قابل استفاده برای ناشنوایان
 
 
 

نمونه ویدیوی آموزشی ( زیرنویس‌ها جدا از ویدیو است و میتوانید آنرا نمایش ندهید ) :

 

[فارسی]

01 مقدمه
01-01 برای پروژه های GIS خود به کمک نیاز دارید؟
01-02 آنچه باید بدانید

02 داده های GIS دارید؟
02-01 داده های GIS کجا هستند؟
02-02 نحوه در نظر گرفتن مقیاس داده های GIS
02-03 چه داده های مکانی در حال حاضر در ArcGIS وجود دارد؟
02-04 نحوه دریافت داده های GIS محلی و دولتی
02-05 چگونه داده های نقشه ملی ایالات متحده را بدست آوریم
02-06 نحوه دریافت اطلاعات GIS سرشماری
02-07 نحوه دریافت داده های Earth Explorer
02-08 چگونه داده های میزبانی شده GIS را به ArcGIS بیاوریم
چالش 02-09: داده های GIS را برای یک جغرافیای خاص دریافت کنید
02-10 راه حل: داده های GIS را برای یک جغرافیای خاص دریافت کنید

03 با داده های GIS چه کاری می توان انجام داد؟
03-01 درک انواع داده های GIS
03-02 تسلط بر داده های GIS برداری
03-03 تسلط بر داده های شطرنجی GIS
03-04 نحوه انتخاب فرمت های داده های GIS مناسب برای پروژه ها
چالش 03-05: برداری در مقابل شطرنجی سازی
03-06 راه حل: برداری در مقابل شطرنجی سازی

04 با پیش بینی ها چه خبر است؟
04-01 نحوه درک طول، طول و عرض جغرافیایی و مقیاس
04-02 سطح قابل توسعه چیست؟
04-03 استفاده از ژئوئیدها، کروی ها و داده ها در GIS
04-04 تسلط بر پیش بینی ها در GIS
چالش 04-05: طرح ریزی در پرواز در مقابل پروژه
04-06 راه حل: طرح ریزی در پرواز در مقابل پروژه

05 چگونه داده های GIS را در میدان جمع آوری کنیم؟
05-01 مبانی جمع آوری داده های جغرافیایی
05-02 نحوه ایجاد پایگاه داده فضایی از مختصات
05-03 نحوه افزودن داده های نقشه اسکن شده و تصاویر هواپیماهای بدون سرنشین به پایگاه داده فضایی
05-04 نحوه جمع آوری داده های GIS با استفاده از ArcGIS Survey123
05-05 چالش: کارشناسی ارشد Georeference
05-06 راه حل: کارشناسی ارشد Georeference

06 چگونه به ArcGIS آنلاین مسلط شویم؟
06-01 ArcGIS Online چیست؟
06-02 نحوه آوردن داده ها به ArcGIS Online
06-03 نحوه ساخت نقشه های وب از ArcGIS Pro
06-04 نحوه ایجاد یک برنامه نقشه برداری آنلاین
چالش 06-05: یک برنامه نقشه برداری آنلاین بسازید
06-06 راه حل: یک برنامه نقشه برداری آنلاین بسازید

07 چگونه یک پروژه GIS از ابتدا بسازیم؟
07-01 چالش: داده های GIS را دریافت کنید
07-02 راه حل: داده های GIS را دریافت کنید
07-03 چالش: تجسم داده های GIS
07-04 راه حل: داده های GIS را تجسم کنید
07-05 چالش: اکتشاف داده های ویژگی GIS
07-06 راه حل: اکتشاف داده های ویژگی GIS
07-07 چالش: داده های GIS را جدا کنید
07-08 راه حل: داده های GIS را جدا کنید
07-09 چالش: ایجاد داده های جدید GIS
07-10 راه حل: داده های GIS جدید بسازید
07-11 چالش: تجزیه و تحلیل داده های GIS
07-12 راه حل: داده های GIS را تجزیه و تحلیل کنید
07-13 چالش: وارد کردن داده های GIS به یک پایگاه داده جغرافیایی
07-14 راه حل: داده های GIS را به یک پایگاه جغرافیایی وارد کنید
07-15 چالش: تبدیل داده های GIS
07-16 راه حل: تبدیل داده های GIS
چالش 07-17: یک نقشه وب بسازید
07-18 راه حل: یک نقشه وب بسازید
چالش 07-19: یک برنامه نقشه برداری آنلاین بسازید
07-20 راه حل: یک برنامه نقشه برداری آنلاین بسازید

08 چگونه یک شغل GIS ایجاد کنیم؟
08-01 انواع مختلف مشاغل GIS چیست؟
08-02 از کجا می توانید مشاغل GIS را پیدا کنید؟
08-03 چگونه می توانید در مصاحبه شغلی GIS تسلط داشته باشید؟ قسمت 1
08-04 چگونه می توانید در مصاحبه شغلی GIS تسلط پیدا کنید؟ قسمت 2

09 نتیجه گیری
09-01 مراحل بعدی شما در GIS چیست؟

[ENGLISH]

01 Introduction
01-01 Need help with your GIS projects?
01-02 What you should know

02 Got GIS Data?
02-01 Where is the GIS data?
02-02 How to consider the scale of GIS data
02-03 What spatial data are already in ArcGIS?
02-04 How to get local and state GIS data
02-05 How to get the USA national map data
02-06 How to get census GIS data
02-07 How to get Earth Explorer data
02-08 How to bring hosted GIS data into ArcGIS
02-09 Challenge: Get GIS data for a specific geography
02-10 Solution: Get GIS data for a specific geography

03 What Can Be Done with GIS Data?
03-01 Understanding GIS data types
03-02 Mastering vector GIS data
03-03 Mastering raster GIS data
03-04 How to choose the right GIS data formats for Projects
03-05 Challenge: Vectorization vs. rasterization
03-06 Solution: Vectorization vs. rasterization

04 What Is Up with Projections?
04-01 How to understand the latitude, longitude, and scale
04-02 What is a developable surface?
04-03 Using geoids, spheroids, and datums in GIS
04-04 Mastering projections in GIS
04-05 Challenge: On-the-fly projection vs. project
04-06 Solution: On-the-fly projection vs. project

05 How to Collect GIS Data in the Field?
05-01 Geospatial data collection basics
05-02 How to create a spatial database from coordinates
05-03 How to add scanned map data and drone imagery to a spatial database
05-04 How to collect GIS data using ArcGIS Survey123
05-05 Challenge: Georeference master
05-06 Solution: Georeference master

06 How to Master ArcGIS Online?
06-01 What is ArcGIS Online?
06-02 How to bring data into ArcGIS Online
06-03 How to build web maps from ArcGIS Pro
06-04 How to make an online mapping application
06-05 Challenge: Make an online mapping application
06-06 Solution: Make an online mapping application

07 How to Build a GIS Project from Scratch?
07-01 Challenge: Get the GIS data
07-02 Solution: Get the GIS data
07-03 Challenge: Visualize the GIS data
07-04 Solution: Visualize the GIS data
07-05 Challenge: GIS attribute data exploration
07-06 Solution: GIS attribute data exploration
07-07 Challenge: Isolate the GIS data
07-08 Solution: Isolate the GIS data
07-09 Challenge: Construct new GIS data
07-10 Solution: Construct new GIS data
07-11 Challenge: Analyze the GIS data
07-12 Solution: Analyze the GIS data
07-13 Challenge: Import GIS data into a geodatabase
07-14 Solution: Import GIS data into a geodatabase
07-15 Challenge: Convert GIS data
07-16 Solution: Convert GIS data
07-17 Challenge: Make a web map
07-18 Solution: Make a web map
07-19 Challenge: Make an online mapping application
07-20 Solution: Make an online mapping application

08 How to Land a GIS job?
08-01 What are the different types of GIS jobs?
08-02 Where can you find GIS jobs?
08-03 How can you master the GIS job interview? Part 1
08-04 How can you master the GIS job interview? Part 2

09 Conclusion
09-01 What are your next steps in GIS?

 

مهارت های موجود در این دوره:

طراحی مهندسی GIS

مدرس: Jason VanHorn - جیسون وان هورن

تعداد دوره های آموزشی: 2

دکتر جیسون ون هورن متخصص نقشه برداری ، سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS) و تحلیل مکانی است. وی دارای مدرک دکترای دانشگاه ایالتی اوهایو ، فوق لیسانس علوم از دانشگاه A&M تگزاس و لیسانس هنر از دانشگاه ایندیانا است. وی از زمان اتمام دوره دکترای خود ، به عنوان دانشیار جغرافیا در کالج کالوین ، یک دانشگاه کارشناسی در Grand Rapids ، میشیگان ، به تدریس و تحقیق در زمینه GIS پرداخت. وی در حال حاضر به عنوان رئیس گروه زمین شناسی ، جغرافیا و مطالعات زیست محیطی در کالج Calvin خدمت می کند. کانونهای تحقیق پروفسور VanHorn شامل تجسم دو بعدی و سه بعدی و تجزیه و تحلیل مکانی پدیده ها در مکان و زمان است. دانش آموزان وی مهارت های بنیادی در نقشه برداری ، نظریه نقشه برداری ، مدیریت پایگاه داده و استفاده و طراحی را همراه با مفاهیم پیشرفته که شکاف بین مهارت های ابتدایی GIS و تفکر فضایی را پر می کند ، می آموزند.
پروفسور VanHorn در طول هفت سال گذشته 25 پروژه تحقیقاتی مختلف GIS را هدایت کرده است. وی به طور گسترده با داده های فضایی اتیوپی کار کرده است. وی به عنوان مدیر کارگاه اطلس دیجیتال در ژانویه 2012 در دانشگاه Bahir Dar همکاری کرد و به عنوان سخنران اصلی اجلاس ملی استانداردهای فضایی اتیوپی در دسامبر 2013 در آدیس آبابا فعالیت کرد. او و دانش آموزانش یک سری اطلس دیجیتال ملی با داده های مکانی برای اتیوپی ، اریتره ، لیبریا ، ماداگاسکار ، تایلند ، نپال و نیجر تولید کرده اند. در سال 2017 ، وی یک پروژه 5 ساله را برای تهیه نقشه دسترسی به آب پاک در لیبریا آغاز خواهد کرد. می توانید او را در توئیتر Dr_VanHorn@ پیدا کنید.

جدیدترین آموزشهای مرتبط

تمامی زیرنویس‌های فارسی و مطالب ترجمه شده در سایت، بطور انحصاری متعلق به فارسی لینـدا بوده و هر گونه کپی‌ برداری و یا استفاده از آنها به هر شکلی در سایتها یا برنامه‌های دیگر پیگرد قانونی دارد
logo-samandehi
فارسی کلاس