%40 تخفیف  برای خرید  مسیرهای یادگیری

logo mix

آموزش هوش مصنوعی داده محور: بهترین روش ها، هوش مصنوعی مسئول، و موارد دیگر (با زیرنویس فارسی AI)
Data-Centric AI: Best Practices, Responsible AI, and More
از پرفروش‌های چند ماه اخیر
کد محصول: FL9794-4516168
لیندا _ آموزش هوش مصنوعی داده محور: بهترین روش ها، هوش مصنوعی مسئول، و موارد دیگر (با زیرنویس فارسی AI) - Lynda _ Data-Centric AI: Best Practices, Responsible AI, and More
سطح متوسـط
زیرنویس انگلیسی
زیرنویس فارسی AI
59,000 تومان
اضافه به سبد خرید add_shopping_cart
تولید کننده محتوا
Lynda.com (Linkedin Learning)
تولید کننده زیرنویس فارسی
فارسی لینـدا FarsiLynda.com
مدرس
Aishwarya Srinivasan - آیشواریا سرینیواسان
تاریخ انتشار
1402/11/5
2024-01-25
سطح آموزش
متوسط
زبان آموزش
انگلیسی
زیرنویس
فارسی و انگلیسی
نوع زیرنویس فارسی
ترجمه شده توسط هوش مصنوعی (AI)
مدت زمان آموزش
2ساعت و 50دقیقه
تعداد ویدیو‌ها
31 ویدیو
حجم فایل‌ها
360 مگابایت (دانلود با تعرفه نیم بها)
زمان تقریبی دانلود فایل‌ها
6 دقیقه (با سرعت اینترنت 1 مگابایت در ثانیه)
تعداد بازدید : 60
درباره تولید کننده

lynda1

 

Lynda Weinman

بسیاری لیندا واینمن را "مادر آموزش اینترنتی" لقب داده اند. وی که هم اکنون (2016) ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت.

اشتیاق آن روزهای لیندا در یادگیری ، حالا به لطف وب سایت و سرویسی هایی همانند آنچه خود او راه اندازی کرده به میلیون ها نفر دیگر در سراسر دنیا نیز سرایت نموده و آنها می توانند با اندک هزینه ای و در هر جا و مکانی آنچه که دوست دارند را فرا بگیرند.
ناگفته نماند که پیدا کردن مسیر صحیح کسب و کار، حتی برای لیندا واینمن نیز بدون فراز و نشیب نبوده و وی هم مانند هر فرد موفق دیگری در راه رسیدن به پیروزی پستی و بلندی های بسیاری را از سر گذرانده.

درک نیازی که هیچکس به آن پاسخ نداده بود

وقتی در سال ۱۹۹۳ واینمن طراحی وب را اندک اندک فرا گرفته و قصد آموزش دادن آن را پیدا کرد، ابتدا به کتاب فروشی مراجع نمود و سعی کرد کتابی را به عنوان مرجع انتخاب و از روی آن به دانش آموزان خود درس بدهد. اما وی متوجه شد کتاب فروشی ها و کتابخانه ها تنها راهنماهایی بسیار فنی و پیچیده را ارائه می نمایند که درک شان برای افراد معمولی و با دانش متوسط تقریباً غیر ممکن محسوب می شود.

لیندا واینمن میگوید: به یاد می آورم که با خود فکر کردم شاید چنین کتابی هنوز وجود ندارد. بلافاصله از کتاب فروشی به خانه رفتم و ایده ی اولیه نوشتن آن را پیاده سازی کردم.

کمی بعد کتاب "طراحی گرافیک های تحت وب" که به باور بسیاری اولین کتاب ساده و قابل درک توسط عموم در رابطه با حرفه طراحی وب بود، توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا به عنوان یک مرجع غیر فنی مورد استفاده قرار می گرفت و محبوبیتی غیر قابل باور به دست آورده بود.

درست در همان زمان و در سال ۱۹۹۵ واینمن آدرس ایمیل فردی را مشاهده نمود که به صورت debbie@debbie.com بود و مشتاق شد بداند آیا دامنه ی لیندا نیز برای ثبت کردن در دسترس قرار دارد یا خیر. وی این دامنه را خریداری و وبسایتی تحت آن راه انداخت تا از طریقش بتواند با دانش آموزان و همچنین خوانندگان کتاب خود ارتباط برقرار نماید.

lynda2

شروعی کوچک و توسعه ای آهسته و پیوسته

بعد از موفقیت کتاب واینمن همسر او، بروس هون (Bruce Heavin)، که در اصل موسس کمپانی لیندا نیز محسوب می شود، پیشنهاد داد در طول تعطیلات بهاره یکی از سالن های کامپیوتر دانشگاهی را اجاره نموده و در آن به مدت یک هفته دوره آموزش طراحی وب برگزار نمایند.
آنها این ایده را عملی کردند و سپس به منظور جذب افراد علاقه مند بنر تبلیغاتی را روی سایت لیندا قرار دادند. نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند.

اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.
آن کارگاه های یک هفته ای بسیار زود باعث شدند تا کسب و کار امروزی لیندا و همسرش پایه گذاری گردد. واینمن از درآمد حق امتیاز کتاب خود با ارزش ۲۰ هزار دلار استفاده کرد و مدرسه طراحی وبی را راه اندازی نمود که دوره هایش در هر ماه به سرعت پیش فروش شده و ظرفیت شان تکمیل می گشت. لیندا می گوید: "مشتریان زیادی وجود داشتند که مجبور بودیم به آنها نه بگوییم، زیرا ظرفیتی برای پذیرش شان وجود نداشت".

اوج گیری پس از بحران

کسب و کار لیندا پس از چند سال توانست ۳۵ فرصت شغلی را ایجاد و درآمدی ۳.۵ میلیون دلاری را فراهم کند. اما در سال ۲۰۰۱ و پس از انفجار حباب دات کام و حوادث مرتبط به یازده سپتامبر، تمایل افراد به یادگیری دروس طراحی وب کاهشی عجیب پیدا کرد، تا جایی که واینمن و همسرش در ادامه دادن مسیر مردد شده بودند.

کمپانی آنها دچار بحرانی جدی گشت، واینمن و هون ۷۵ درصد کارمندان خود را اخراج کردند و تنها ۹ نفر در استخدام شان باقی ماند. دفتر و مقر برگزاری دوره های لیندا نیز کوچک تر گشت و سعی را بر این گذاشتند تا واحد هایی با قیمت ارزان تر اجاره نمایند.

روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر.

خود واینمن در مورد آن ایام می گوید: "همه در حال نبرد برای بقا بودند و سعی می کردند سر خود را بالای آب نگه دارند. ما نیز وضعیتی مشابه را تجربه می کردیم و در نهایت درست همین زمان بود که تصمیم گرفتیم خدمات خود را به صورت کاملاً آنلاین ارائه نماییم."

روزگاری که ایده یاد شده شکل گرفت و سپس عملی گشت (ارائه خدمات به صورت آنلاین) تماشای فیلم بر روی کامپیوترها تازه در حال رواج یافتن بود. لیندا دات کام تصمیم گرفت در ازای سرویسی که ارائه می کند هزینه حق اشتراکی ۲۵ دلاری را به صورت ماهیانه دریافت نماید.

افراد اندکی از این راهکار استقبال کردند. واینمن می گوید: "درآمد مان به شدت افت کرده بود. روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر."

با تنها ۱۰۰۰ نفر پرداخت کننده حق اشتراک ماهیانه، بقای کمپانی به نظر بسیار سخت می رسید. ایجاد یک جامعه ی آنلاین زمان بر است و لیندا به خود امید می داد که آنها مسیر شان را عوض نکرده اند بلکه راهی تازه را شروع نموده اند پس باید صبر پیشه کنند. او توضیح می دهد که "همه چیز بسیار آهسته پیش رفت. ولی کم کم پرداخت حق اشتراک ماهیانه آنلاین رواج پیدا کرد و مقدار آن هر ساله چندین برابر شد".

در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند.

lynda4

ایجاد فرهنگ سازمانی مناسب در زمان رشد

اینکه اعضا و کارمندان شرکت همانند یک خانواده با یکدیگر در تعامل باشند همواره برای لیندا حائز اهمیت بوده و او حتی همیشه تلاش داشته تا افراد تحت استخدام خود را با اسم کوچک بشناسد و صدا بزند. ولی رشد سریع کمپانی و رسیدن تعداد کارمندان به عدد ۵۰۰، رفته رفته چالش هایی تازه را پدید می آورد و سبب می گردد واینمن در ایده آل های خود بازنگری نماید.

وی می گوید: "چالش اصلی بر سر تعیین سمت و مقام افراد بود. اینکه با هر کس چه برخوردی باید صورت بگیرد. همه ی کسانی که رشدی سریع را در شرکت خود تجربه کرده اند می دانند که ایجاد سلسله مراتب تا چه حد اهمیت دارد."

در ۲۰۰۷ تصمیم بر این شد تا یک مدیرعامل جهت اداره ی بهتر مجموعه به آن اضافه گردد. به گفته ی خود لیندا "درست در همان زمان بود که او تصمیم گرفت در رفتارها و برخوردهای خود سیاست بیشتری داشته و بروکراتیک تر عمل نماید".

ایجاد فرهنگ سازمانی برای شرکتی با بیش از ۵۰۰ کارمند کاری بسیار دشوار خواهد بود ولی حتی آنچه از این مسئله نیز دشوارتر به حساب می آید پایه ریزی درست و مطابقت دادن افراد با فرهنگ یاد شده است. اینکار در زمانی که یک شرکت نوپا و کوچک محسوب می شود چندان سخت نیست و شاید ضروری هم نباشد ولی با رشد آن صورت پذیرفتنش الزام می یابد.

 پیش به سوی موفقیت

مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند.

در طی سال های اخیر کمپانی واینمن توسط افراد گوناگونی که در حرفه ی خود بهترین هستند دوره های آنلاین متعددی را ایجاد نموده و سعی کرده نشان دهد این دوره های آنلاین راه و روش یادگیری را برای همیشه متحول کرده اند.

لیندا دات کام قالبی معین و کارآمد را برای دوره های آموزشی اش پدید آورده و سپس کوشش کرده تا از نظر موضوعی نیز در بین مطالب مورد تدریس خود تنوع ایجاد نماید. روزگاری در وب سایت مورد بحث تنها ۲۰ دوره آموزش ویدئویی آنلاین وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۶۳۰۰ رسیده که شامل ۲۶۷.۰۰۰ ویدئوی آموزشی می گردد.

ارائه ی کتابخانه ای ویدئویی به جای اینکه از افراد درخواست شود تا در دوره هایی مشخص با روال معمول و پیوسته شرکت نمایند، عاملی بوده که سبب گشته شیوه ی آموزشی لیندا دات کام نسبت به سایرین کاملاً متفاوت گردد.

واینمن می گوید: "مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. ما به خاطر همین تفاوت مان مورد توجه قرار داشته و تحت نظر سایرین هستیم".

lynda6

فروش به لینکدین Linked in

من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم.

واینمن زمانی که متوجه می شود لینکدین قصد خرید کمپانی اش را دارد، در ابتدا شوکه می گردد. او و همسرش هرگز به دنبال فروش شرکت خود و یافتن مشتری برای آن نبوده اند و البته در سن ۶۰ سالگی وی هنوز هم احساس می نموده که برای بازنشستگی بسیار زود است.

اما رفته رفته به این نتیجه می رسند که این فروش و ادغام دو کمپانی با یکدیگر احتمالاً امری منطقی و موثر خواهد بود. هر دو شرکت به نوعی تلاش داشته اند به افراد کمک کنند تا وضعیت شغلی خود را بهبود بخشند و احتمالاً در کنار یکدیگر بسیار بهتر از گذشته می توانند این هدف را محقق کنند.

واینمن می گوید: "بسیاری از مردم بر روی رقم معامله صورت پذیرفته تمرکز دارند و شاید این مسئله برای افرادی که با صنعت ما آشنا نیستند یک شگفتی محسوب شود. ولی خود من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم و اولین چیزی که در رابطه با این موضوع به ذهنم می رسد، میزان بزرگی این اثرگذاری است."

به نظر می آید حتی لیندا واینمن هم از موفقیت خودش شگفت زده است و تصور چنین روزی را نداشته. بر خلاف بسیاری از بنیانگذاران کمپانی ها مهم تکنولوژیک امروزی ، وی با هدف کسب درآمد های کلان شروع به کار نکرده و قصد اولیه اش هرگز ایجاد کمپانی نبوده که توسط لینکدین به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. او تنها سعی داشته آنچه که برای خودش جذاب بوده، یعنی طراحی وب را به سایرین نیز بیاموزد.

واینمن که بر حسب اتفاق بدل به یک معلم گشته، می گوید: "من نه چندان گنگ بودم و نه به آن صورت خوره ی دنیای تکنولوژی. افراد زیادی پیش من می آمدند و می پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهی؟ یا چگونه آن کار را انجام می دهی؟ هرگز با خودم فکر نکرده بودم به اشتراک گذاشتن دانش در رابطه با آنچه که برایت جالب است، در واقع همان تدریس کردن محسوب می شود."

در حالکیه لیندا اعتقاد دارد تنها در زمان و مکان مناسبی حضور داشته، سخت است بدل شدن یک دامنه ی ۳۵ دلاری به کسب و کاری ۱.۵ میلیارد دلاری را حاصل یک اتفاق بدانیم.

فارسی لیندا

یادگیری ماشینی معمولاً بر تولید مدل‌های مؤثر برای یک مجموعه داده معین تمرکز می‌کند. در برنامه های کاربردی دنیای واقعی، داده ها نامرتب هستند و بهبود مدل ها تنها راه برای دستیابی به عملکرد بهتر نیست. هوش مصنوعی داده محور (DCAI) یک علم نوظهور است که تکنیک هایی را برای بهبود مجموعه داده ها مطالعه می کند، که اغلب بهترین راه برای بهبود عملکرد در برنامه های کاربردی ML است. در حالی که دانشمندان داده مدت‌هاست که این کار را به صورت دستی از طریق آزمون/خطا و شهود انجام می‌دهند، DCAI بهبود داده‌ها را به عنوان یک رشته مهندسی سیستماتیک در نظر می‌گیرد. در این دوره، مربی Aishwarya Srinivasan اصول داده محوری را پوشش می دهد که مسیر ما را در این عصر جدید هوش مصنوعی هدایت می کند، زیرا ما از رویکرد مدل محور به پارادایم داده محور تغییر می کنیم. در مورد DCAI بیاموزید - چیست و ارزشی که ارائه می دهد. آیشواریا گردش کار DCAI را پوشش می دهد. MLO به عنوان بخشی از DCAI. اعتبار سنجی و پیش پردازش داده ها؛ اعتبارسنجی مدل؛ تشخیص و کاهش تعصب؛ هوش مصنوعی مسئول؛ و بیشتر.

سطح آموزشی
خرید آنلاین و دانلود فوری
به همراه فایلهای تمرین
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس فارسی
کیفیت HD ویدئوهای آموزشی
قابل استفاده برای ناشنوایان
 
 
 

نمونه ویدیوی آموزشی ( زیرنویس‌ها جدا از ویدیو است و میتوانید آنرا نمایش ندهید ) :

 

[فارسی]

01 مقدمه
01-01 رویکردی متفاوت به هوش مصنوعی
01-02 مروری بر اهداف و دستور کار دوره

02 هوش مصنوعی داده محور چیست؟
02-01 مقدمه ای بر هوش مصنوعی داده محور
02-02 درک نقش داده ها در هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی
02-03 کیفیت و قابلیت اطمینان داده ها در برنامه های کاربردی هوش مصنوعی

03 چرا هوش مصنوعی داده محور مهم است؟
03-01 اهمیت هوش مصنوعی داده محور در سناریوهای دنیای واقعی
03-02 مزایای اتخاذ رویکرد داده محور در پروژه های هوش مصنوعی
03-03 مطالعات موردی که تأثیر هوش مصنوعی داده محور را برجسته می کند

04 گردش کار هوش مصنوعی داده محور
04-01 گردش کار پایان به انتها هوش مصنوعی داده محور
04-02 غواصی عمیق در اجزای هوش مصنوعی داده محور
04-03 ماهیت تکراری گردش کار برای برنامه های کاربردی ML

05 MLOps: مقدمه و اهمیت
05-01 هدف MLOps (عملیات یادگیری ماشین)
05-02 چالش های پیش روی استقرار و نگهداری مدل های ML

06 ساخت MLO بهینه شده با هوش مصنوعی داده محور
06-01 افزودن اصول هوش مصنوعی داده محور به گردش کار MLOps
06-02 پرسونای داده در گردش کار MLOps
06-03 بهینه سازی فرآیند MLOps: توسعه
06-04 بهینه سازی فرآیند MLOps: تولید

07 هوش مصنوعی داده محور در عمل
07-01 اعتبار سنجی داده ها، اعتبارسنجی آزمون قطار و اعتبارسنجی مدل
07-02 بهترین شیوه ها
07-03 مثال کد: اکتشاف

08 قابل توضیح و تفسیر
08-01 اهمیت توضیح پذیری و تفسیرپذیری مدل
08-02 تکنیک هایی برای درک و تفسیر مدل های ML
08-03 مثال کد: اعتبارسنجی مدل

09 تشخیص و کاهش تعصب
09-01 بحث در مورد چالش های سوگیری در سیستم های هوش مصنوعی
09-02 شناسایی و کاهش تعصب در پروژه های هوش مصنوعی داده محور
09-03 مثال کد: تشخیص سوگیری و کاهش

10 دریفت داده و دریفت مدل
10-01 نظارت و نگهداری مدل های ML در تولید
10-02 درک رانش داده و رانش مدل

11 هوش مصنوعی مسئول
11-01 مقدمه ای بر ملاحظات اخلاقی در هوش مصنوعی
11-02 اصول توسعه و استقرار مسئول هوش مصنوعی

12 نتیجه گیری
12-01 سخنان پایانی و مراحل بعدی برای یادگیری بیشتر

[ENGLISH]

01 Introduction
01-01 A different approach to AI
01-02 Overview of the course objectives and agenda

02 What Is Data-Centric AI?
02-01 Introduction to data-centric AI
02-02 Understanding the role of data in AI and machine learning
02-03 Data quality and reliability in AI applications

03 Why Is Data-Centric AI Important?
03-01 Significance of data-centric AI in real-world scenarios
03-02 Benefits of adopting a data-centric approach in AI projects
03-03 Case studies highlighting the impact of data-centric AI

04 Workflow of Data-Centric AI
04-01 End-to-end workflow of data-centric AI
04-02 Deep dive into data-centric AI components
04-03 Iterative nature of the workflow for ML applications

05 MLOps: Introduction and Importance
05-01 Purpose of MLOps (Machine Learning Operations)
05-02 Challenges faced in deploying and maintaining ML models

06 Building Optimized MLOps with Data-Centric AI
06-01 Adding data-centric AI principles into the MLOps workflow
06-02 Data personas in MLOps workflow
06-03 Optimizing the MLOps process: Development
06-04 Optimizing the MLOps process: Productionalizing

07 Data-Centric AI in Action
07-01 Data validation, train-test validation, and model validation
07-02 Best practices
07-03 Code example: Exploration

08 Explainability and Interpretability
08-01 Importance of model explainability and interpretability
08-02 Techniques for understanding and interpreting ML models
08-03 Code example: Model validation

09 Bias Detection and Mitigation
09-01 Discussion on the challenges of bias in AI systems
09-02 Detecting and mitigating bias in data-centric AI projects
09-03 Code example: Bias detection and mitigation

10 Data Drift and Model Drift
10-01 Monitoring and maintaining ML models in production
10-02 Understanding data drift and model drift

11 Responsible AI
11-01 Introduction to ethical considerations in AI
11-02 Principles for responsible AI development and deployment

12 Conclusion
12-01 Closing remarks and next steps for further learning

 

مدرس: Aishwarya Srinivasan - آیشواریا سرینیواسان

تعداد دوره های آموزشی: 1

آیشواریا سرینیواسان یکی از مدافعان ارشد هوش مصنوعی در مایکروسافت است.

آیشواریا در گروه مایکروسافت برای استارت‌آپ‌ها کار می‌کند و به استارت‌آپ‌ها کمک می‌کند تا راه‌حل‌های یادگیری ماشینی بسازند و از محصولات اصلی Microsoft/OpenAI استفاده کنند. قبل از این، آیشواریا به عنوان یک دانشمند داده در Google Cloud و به عنوان یک هوش مصنوعی کار می کرد.

جدیدترین آموزشهای مرتبط

تمامی زیرنویس‌های فارسی و مطالب ترجمه شده در سایت، بطور انحصاری متعلق به فارسی لینـدا بوده و هر گونه کپی‌ برداری و یا استفاده از آنها به هر شکلی در سایتها یا برنامه‌های دیگر پیگرد قانونی دارد
logo-samandehi
فارسی کلاس