%40 تخفیف  برای خرید  مسیرهای یادگیری

logo mix

آموزش اسکریپت نویسی پایتون در ArcGIS (آپدیت 2024) (با زیرنویس فارسی AI)
Learning ArcGIS Python Scripting
از پربازدیدهای چند ماه اخیر
از پرفروش‌های چند ماه اخیر
کد محصول: FL9985-4525156
لیندا _ آموزش اسکریپت نویسی پایتون در ArcGIS (آپدیت 2024) (با زیرنویس فارسی AI) - Lynda _ Learning ArcGIS Python Scripting
سطح متوسـط
زیرنویس انگلیسی
زیرنویس فارسی AI
76,000 تومان
اضافه به سبد خرید add_shopping_cart
تولید کننده محتوا
Lynda.com (Linkedin Learning)
تولید کننده زیرنویس فارسی
فارسی لینـدا FarsiLynda.com
مدرس
Jennifer Harrison - جنیفر هریسون
تاریخ انتشار
1403/1/10
2024-03-29
سطح آموزش
متوسط
زبان آموزش
انگلیسی
زیرنویس
فارسی و انگلیسی
نوع زیرنویس فارسی
ترجمه شده توسط هوش مصنوعی (AI)
مدت زمان آموزش
3ساعت و 39دقیقه
تعداد ویدیو‌ها
42 ویدیو
حجم فایل‌ها
400 مگابایت (دانلود با تعرفه داخلی)
زمان تقریبی دانلود فایل‌ها
7 دقیقه (با سرعت اینترنت 1 مگابایت در ثانیه)
تعداد بازدید : 671
درباره تولید کننده

lynda1

 

Lynda Weinman

بسیاری لیندا واینمن را "مادر آموزش اینترنتی" لقب داده اند. وی که هم اکنون (2016) ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت.

اشتیاق آن روزهای لیندا در یادگیری ، حالا به لطف وب سایت و سرویسی هایی همانند آنچه خود او راه اندازی کرده به میلیون ها نفر دیگر در سراسر دنیا نیز سرایت نموده و آنها می توانند با اندک هزینه ای و در هر جا و مکانی آنچه که دوست دارند را فرا بگیرند.
ناگفته نماند که پیدا کردن مسیر صحیح کسب و کار، حتی برای لیندا واینمن نیز بدون فراز و نشیب نبوده و وی هم مانند هر فرد موفق دیگری در راه رسیدن به پیروزی پستی و بلندی های بسیاری را از سر گذرانده.

درک نیازی که هیچکس به آن پاسخ نداده بود

وقتی در سال ۱۹۹۳ واینمن طراحی وب را اندک اندک فرا گرفته و قصد آموزش دادن آن را پیدا کرد، ابتدا به کتاب فروشی مراجع نمود و سعی کرد کتابی را به عنوان مرجع انتخاب و از روی آن به دانش آموزان خود درس بدهد. اما وی متوجه شد کتاب فروشی ها و کتابخانه ها تنها راهنماهایی بسیار فنی و پیچیده را ارائه می نمایند که درک شان برای افراد معمولی و با دانش متوسط تقریباً غیر ممکن محسوب می شود.

لیندا واینمن میگوید: به یاد می آورم که با خود فکر کردم شاید چنین کتابی هنوز وجود ندارد. بلافاصله از کتاب فروشی به خانه رفتم و ایده ی اولیه نوشتن آن را پیاده سازی کردم.

کمی بعد کتاب "طراحی گرافیک های تحت وب" که به باور بسیاری اولین کتاب ساده و قابل درک توسط عموم در رابطه با حرفه طراحی وب بود، توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا به عنوان یک مرجع غیر فنی مورد استفاده قرار می گرفت و محبوبیتی غیر قابل باور به دست آورده بود.

درست در همان زمان و در سال ۱۹۹۵ واینمن آدرس ایمیل فردی را مشاهده نمود که به صورت debbie@debbie.com بود و مشتاق شد بداند آیا دامنه ی لیندا نیز برای ثبت کردن در دسترس قرار دارد یا خیر. وی این دامنه را خریداری و وبسایتی تحت آن راه انداخت تا از طریقش بتواند با دانش آموزان و همچنین خوانندگان کتاب خود ارتباط برقرار نماید.

lynda2

شروعی کوچک و توسعه ای آهسته و پیوسته

بعد از موفقیت کتاب واینمن همسر او، بروس هون (Bruce Heavin)، که در اصل موسس کمپانی لیندا نیز محسوب می شود، پیشنهاد داد در طول تعطیلات بهاره یکی از سالن های کامپیوتر دانشگاهی را اجاره نموده و در آن به مدت یک هفته دوره آموزش طراحی وب برگزار نمایند.
آنها این ایده را عملی کردند و سپس به منظور جذب افراد علاقه مند بنر تبلیغاتی را روی سایت لیندا قرار دادند. نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند.

اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.
آن کارگاه های یک هفته ای بسیار زود باعث شدند تا کسب و کار امروزی لیندا و همسرش پایه گذاری گردد. واینمن از درآمد حق امتیاز کتاب خود با ارزش ۲۰ هزار دلار استفاده کرد و مدرسه طراحی وبی را راه اندازی نمود که دوره هایش در هر ماه به سرعت پیش فروش شده و ظرفیت شان تکمیل می گشت. لیندا می گوید: "مشتریان زیادی وجود داشتند که مجبور بودیم به آنها نه بگوییم، زیرا ظرفیتی برای پذیرش شان وجود نداشت".

اوج گیری پس از بحران

کسب و کار لیندا پس از چند سال توانست ۳۵ فرصت شغلی را ایجاد و درآمدی ۳.۵ میلیون دلاری را فراهم کند. اما در سال ۲۰۰۱ و پس از انفجار حباب دات کام و حوادث مرتبط به یازده سپتامبر، تمایل افراد به یادگیری دروس طراحی وب کاهشی عجیب پیدا کرد، تا جایی که واینمن و همسرش در ادامه دادن مسیر مردد شده بودند.

کمپانی آنها دچار بحرانی جدی گشت، واینمن و هون ۷۵ درصد کارمندان خود را اخراج کردند و تنها ۹ نفر در استخدام شان باقی ماند. دفتر و مقر برگزاری دوره های لیندا نیز کوچک تر گشت و سعی را بر این گذاشتند تا واحد هایی با قیمت ارزان تر اجاره نمایند.

روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر.

خود واینمن در مورد آن ایام می گوید: "همه در حال نبرد برای بقا بودند و سعی می کردند سر خود را بالای آب نگه دارند. ما نیز وضعیتی مشابه را تجربه می کردیم و در نهایت درست همین زمان بود که تصمیم گرفتیم خدمات خود را به صورت کاملاً آنلاین ارائه نماییم."

روزگاری که ایده یاد شده شکل گرفت و سپس عملی گشت (ارائه خدمات به صورت آنلاین) تماشای فیلم بر روی کامپیوترها تازه در حال رواج یافتن بود. لیندا دات کام تصمیم گرفت در ازای سرویسی که ارائه می کند هزینه حق اشتراکی ۲۵ دلاری را به صورت ماهیانه دریافت نماید.

افراد اندکی از این راهکار استقبال کردند. واینمن می گوید: "درآمد مان به شدت افت کرده بود. روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر."

با تنها ۱۰۰۰ نفر پرداخت کننده حق اشتراک ماهیانه، بقای کمپانی به نظر بسیار سخت می رسید. ایجاد یک جامعه ی آنلاین زمان بر است و لیندا به خود امید می داد که آنها مسیر شان را عوض نکرده اند بلکه راهی تازه را شروع نموده اند پس باید صبر پیشه کنند. او توضیح می دهد که "همه چیز بسیار آهسته پیش رفت. ولی کم کم پرداخت حق اشتراک ماهیانه آنلاین رواج پیدا کرد و مقدار آن هر ساله چندین برابر شد".

در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند.

lynda4

ایجاد فرهنگ سازمانی مناسب در زمان رشد

اینکه اعضا و کارمندان شرکت همانند یک خانواده با یکدیگر در تعامل باشند همواره برای لیندا حائز اهمیت بوده و او حتی همیشه تلاش داشته تا افراد تحت استخدام خود را با اسم کوچک بشناسد و صدا بزند. ولی رشد سریع کمپانی و رسیدن تعداد کارمندان به عدد ۵۰۰، رفته رفته چالش هایی تازه را پدید می آورد و سبب می گردد واینمن در ایده آل های خود بازنگری نماید.

وی می گوید: "چالش اصلی بر سر تعیین سمت و مقام افراد بود. اینکه با هر کس چه برخوردی باید صورت بگیرد. همه ی کسانی که رشدی سریع را در شرکت خود تجربه کرده اند می دانند که ایجاد سلسله مراتب تا چه حد اهمیت دارد."

در ۲۰۰۷ تصمیم بر این شد تا یک مدیرعامل جهت اداره ی بهتر مجموعه به آن اضافه گردد. به گفته ی خود لیندا "درست در همان زمان بود که او تصمیم گرفت در رفتارها و برخوردهای خود سیاست بیشتری داشته و بروکراتیک تر عمل نماید".

ایجاد فرهنگ سازمانی برای شرکتی با بیش از ۵۰۰ کارمند کاری بسیار دشوار خواهد بود ولی حتی آنچه از این مسئله نیز دشوارتر به حساب می آید پایه ریزی درست و مطابقت دادن افراد با فرهنگ یاد شده است. اینکار در زمانی که یک شرکت نوپا و کوچک محسوب می شود چندان سخت نیست و شاید ضروری هم نباشد ولی با رشد آن صورت پذیرفتنش الزام می یابد.

 پیش به سوی موفقیت

مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند.

در طی سال های اخیر کمپانی واینمن توسط افراد گوناگونی که در حرفه ی خود بهترین هستند دوره های آنلاین متعددی را ایجاد نموده و سعی کرده نشان دهد این دوره های آنلاین راه و روش یادگیری را برای همیشه متحول کرده اند.

لیندا دات کام قالبی معین و کارآمد را برای دوره های آموزشی اش پدید آورده و سپس کوشش کرده تا از نظر موضوعی نیز در بین مطالب مورد تدریس خود تنوع ایجاد نماید. روزگاری در وب سایت مورد بحث تنها ۲۰ دوره آموزش ویدئویی آنلاین وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۶۳۰۰ رسیده که شامل ۲۶۷.۰۰۰ ویدئوی آموزشی می گردد.

ارائه ی کتابخانه ای ویدئویی به جای اینکه از افراد درخواست شود تا در دوره هایی مشخص با روال معمول و پیوسته شرکت نمایند، عاملی بوده که سبب گشته شیوه ی آموزشی لیندا دات کام نسبت به سایرین کاملاً متفاوت گردد.

واینمن می گوید: "مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. ما به خاطر همین تفاوت مان مورد توجه قرار داشته و تحت نظر سایرین هستیم".

lynda6

فروش به لینکدین Linked in

من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم.

واینمن زمانی که متوجه می شود لینکدین قصد خرید کمپانی اش را دارد، در ابتدا شوکه می گردد. او و همسرش هرگز به دنبال فروش شرکت خود و یافتن مشتری برای آن نبوده اند و البته در سن ۶۰ سالگی وی هنوز هم احساس می نموده که برای بازنشستگی بسیار زود است.

اما رفته رفته به این نتیجه می رسند که این فروش و ادغام دو کمپانی با یکدیگر احتمالاً امری منطقی و موثر خواهد بود. هر دو شرکت به نوعی تلاش داشته اند به افراد کمک کنند تا وضعیت شغلی خود را بهبود بخشند و احتمالاً در کنار یکدیگر بسیار بهتر از گذشته می توانند این هدف را محقق کنند.

واینمن می گوید: "بسیاری از مردم بر روی رقم معامله صورت پذیرفته تمرکز دارند و شاید این مسئله برای افرادی که با صنعت ما آشنا نیستند یک شگفتی محسوب شود. ولی خود من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم و اولین چیزی که در رابطه با این موضوع به ذهنم می رسد، میزان بزرگی این اثرگذاری است."

به نظر می آید حتی لیندا واینمن هم از موفقیت خودش شگفت زده است و تصور چنین روزی را نداشته. بر خلاف بسیاری از بنیانگذاران کمپانی ها مهم تکنولوژیک امروزی ، وی با هدف کسب درآمد های کلان شروع به کار نکرده و قصد اولیه اش هرگز ایجاد کمپانی نبوده که توسط لینکدین به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. او تنها سعی داشته آنچه که برای خودش جذاب بوده، یعنی طراحی وب را به سایرین نیز بیاموزد.

واینمن که بر حسب اتفاق بدل به یک معلم گشته، می گوید: "من نه چندان گنگ بودم و نه به آن صورت خوره ی دنیای تکنولوژی. افراد زیادی پیش من می آمدند و می پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهی؟ یا چگونه آن کار را انجام می دهی؟ هرگز با خودم فکر نکرده بودم به اشتراک گذاشتن دانش در رابطه با آنچه که برایت جالب است، در واقع همان تدریس کردن محسوب می شود."

در حالکیه لیندا اعتقاد دارد تنها در زمان و مکان مناسبی حضور داشته، سخت است بدل شدن یک دامنه ی ۳۵ دلاری به کسب و کاری ۱.۵ میلیارد دلاری را حاصل یک اتفاق بدانیم.

فارسی لیندا

آیا تا به حال نیاز داشته اید که تمام پیوندهای شکسته را در مجموعه ای از اسناد نقشه پیدا کنید؟ یا قبل از بارگذاری داده های نقشه، واحدها را تبدیل کنید؟ پایتون دروازه ای برای خودکارسازی وظایف رایج GIS است. آیا آماده هستید تا سرعت خود را افزایش دهید؟ در این دوره آموزشی که برای کاربران باتجربه ArcGIS طراحی شده است، به مربی Jennifer Harrison - بنیانگذار TeachMeGIS - بپیوندید تا به شما نشان دهد چگونه با افزودن اسکریپت نویسی Python به ArcGIS، بینش سریعتر و عمیق تری در مورد داده های GIS خود ایجاد کنید. با مروری بر اصول اولیه، از جمله رشته ها، متغیرها و عبارات شرطی. او به شما کمک می‌کند تا اسکریپت‌های راحت را در IDLE، محیط توسعه یکپارچه پایتون، بنویسید. مهارت های مورد نیاز برای نوشتن خروجی روی صفحه، انتقال آرگومان های خط فرمان به اسکریپت ها، استفاده از توابع لیست برای رسیدن به اشیاء ArcGIS و خواندن و نوشتن در یک فایل log را کاوش کنید. در پایان این دوره، شما همچنین آماده خواهید بود که اسکریپت خود را به ابزاری در ArcGIS Pro متصل کنید و اسناد کمکی را برای یک ابزار اسکریپت ایجاد کنید.

سطح آموزشی
خرید آنلاین و دانلود فوری
به همراه فایلهای تمرین
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس فارسی
کیفیت HD ویدئوهای آموزشی
قابل استفاده برای ناشنوایان
 
 
 

نمونه ویدیوی آموزشی ( زیرنویس‌ها جدا از ویدیو است و میتوانید آنرا نمایش ندهید ) :

 

[فارسی]

01 مقدمه
01-01 شروع با پایتون در ArcGIS
01-02 آنچه باید قبل از تماشای این دوره بدانید
فایل های پروژه ArcGIS 01-03 در سراسر این دوره

02 مقدمه ای بر اسکریپت نویسی و زبان پایتون
02-01 مروری بر اسکریپت
02-02 جایی که پایتون در ArcGIS استفاده می شود
02-03 محل نوشتن اسکریپت های خود: نوت بوک های ArcGIS
02-04 اولین اسکریپت پایتون خود را بنویسید
02-05 قوانین نحوی پایتون
02-06 نظرات و شبه کد

03 رشته ها، اعداد و متغیرها
03-01 از متغیرها برای انعطاف پذیر کردن اسکریپت ها استفاده کنید
03-02 با مقادیر عددی کار کنید
03-03 با رشته ها کار کنید
03-04 کار با رشته ها در ArcGIS
03-05 دستکاری رشته
03-06 روش ها و توابع رشته

04 دسترسی به ArcGIS با پایتون
04-01 مروری بر برنامه نویسی شی گرا (OOP).
04-02 گنجاندن کتابخانه های پایتون در یک اسکریپت
04-03 کتابخانه ArcPy
04-04 نوشتن اسکریپتی که از ArcPy استفاده می کند
04-05 اشیاء، ویژگی ها و روش های ArcPy
04-06 ژئوپردازش با پایتون و ArcPy
04-07 سازنده مدل برای شروع سریع اسکریپت شما
04-08 ArcGIS API برای کتابخانه Python: دسترسی به وب GIS

05 استفاده از توابع لیست برای رسیدن به اشیاء ArcGIS
05-01 کار با لیست ها
05-02 روش ها و توابع را فهرست کنید
05-03 از حلقه ها برای کار با لیست ها استفاده کنید
05-04 یک اسکریپت با استفاده از روش های لیست و یک حلقه for بنویسید
05-05 حلقه های تو در تو
05-06 اظهارات مشروط
05-07 با استفاده از ArcGIS API یک اسکریپت بنویسید
05-08 دستیابی به ویژگی های داده های GIS با Describe
05-09 چالش: ویژگی های لایه ها
05-10 راه حل: خواص لایه ها

06 خواندن و نوشتن در یک فایل
06-01 از یک فایل متنی بخوانید و بنویسید
06-02 اسکریپتی بنویسید که از یک فایل بخواند و روی آن بنویسد
06-03 اسکریپتی بنویسید که لینک های شکسته را ثبت کند
06-04 چالش: کلاس های ویژگی را توصیف کنید و در یک فایل بنویسید
06-05 راه حل: کلاس های ویژگی را توصیف کنید و در یک فایل بنویسید

07 پیوست کردن اسکریپت خود به یک ابزار در ArcGIS Pro
07-01 پویا کردن اسکریپت ها
07-02 ایجاد یک جعبه ابزار سفارشی

08 ایجاد اسناد راهنما برای یک اسکریپت
08-01 ایجاد مستندات راهنما برای ابزار اسکریپت

09 نتیجه گیری
09-01 مراحل بعدی و منابع اضافی

[ENGLISH]

01 Introduction
01-01 Getting started with Python in ArcGIS
01-02 What you should know before watching this course
01-03 ArcGIS project files throughout this course

02 Introduction to Scripting and the Python Language
02-01 Scripting overview
02-02 Where Python is used in ArcGIS
02-03 Where to write your scripts: ArcGIS Notebooks
02-04 Write your first Python script
02-05 Python syntax rules
02-06 Comments and pseudocode

03 Strings, Numbers, and Variables
03-01 Use variables to make scripts flexible
03-02 Work with numeric values
03-03 Work with strings
03-04 Working with strings in ArcGIS
03-05 String manipulation
03-06 String methods and functions

04 Getting to ArcGIS with Python
04-01 Object-oriented programming (OOP) overview
04-02 Incorporating Python libraries in a script
04-03 The ArcPy library
04-04 Writing a script that uses ArcPy
04-05 ArcPy objects, properties, and methods
04-06 Geoprocessing with Python and ArcPy
04-07 Model builder for jump-starting your script
04-08 The ArcGIS API for Python library: Getting to web GIS

05 Using List Functions to Get to the ArcGIS Objects
05-01 Working with lists
05-02 List methods and functions
05-03 Use loops to work with lists
05-04 Write a script using list methods and a for-loop
05-05 Nested loops
05-06 Conditional statements
05-07 Write a script using ArcGIS API
05-08 Getting to the properties of GIS data with Describe
05-09 Challenge: Properties of layers
05-10 Solution: Properties of layers

06 Reading from and Writing to a File
06-01 Read from and write to a text file
06-02 Write a script that reads from and writes to a file
06-03 Write a script that records broken links
06-04 Challenge: Describe feature classes and write to a file
06-05 Solution: Describe feature classes and write to a file

07 Attaching Your Script to a Tool in ArcGIS Pro
07-01 Making scripts dynamic
07-02 Creating a custom toolbox

08 Creating Help Documentation for a Script
08-01 Creating help documentation for a script tool

09 Conclusion
09-01 Next steps and additional resources

 

مدرس: Jennifer Harrison - جنیفر هریسون

تعداد دوره های آموزشی: 2

جنیفر هریسون رئیس TeachMeGIS، یک مرکز آموزش GIS واقع در هوستون، تگزاس است.
او دارای مدرک کارشناسی ارشد ریاضیات و MS در علوم زمین شناسی از دانشگاه ایالتی Murray، کنتاکی است. او از سال 1992 در زمینه زمین شناسی GIS مشغول به کار بوده و از سال 1997 تاکنون نرم افزار ESRI را آموزش داده است.

جدیدترین آموزشهای مرتبط

تمامی زیرنویس‌های فارسی و مطالب ترجمه شده در سایت، بطور انحصاری متعلق به فارسی لینـدا بوده و هر گونه کپی‌ برداری و یا استفاده از آنها به هر شکلی در سایتها یا برنامه‌های دیگر پیگرد قانونی دارد
logo-samandehi
فارسی کلاس