%40 تخفیف  برای خرید  مسیرهای یادگیری

logo mix

آموزش مبانی عکاسی: ترکیب بندی (با زیرنویس فارسی AI)
Photography Foundations: Composition
کد محصول: FL10089-80299
لیندا _ آموزش مبانی عکاسی: ترکیب بندی (با زیرنویس فارسی AI) - Lynda _ Photography Foundations: Composition
سطح مقدماتی
زیرنویس انگلیسی
زیرنویس فارسی AI
110,000 تومان
اضافه به سبد خرید add_shopping_cart
تولید کننده محتوا
Lynda.com (Linkedin Learning)
تولید کننده زیرنویس فارسی
فارسی لینـدا FarsiLynda.com
مدرس
Ben Long - بن لانگ
تاریخ انتشار
1403/3/4
2024-05-24
سطح آموزش
مقدماتی
زبان آموزش
انگلیسی
زیرنویس
فارسی و انگلیسی
نوع زیرنویس فارسی
ترجمه شده توسط هوش مصنوعی (AI)
مدت زمان آموزش
5ساعت و 31دقیقه
تعداد ویدیو‌ها
89 ویدیو
حجم فایل‌ها
3050 مگابایت (دانلود با تعرفه داخلی)
زمان تقریبی دانلود فایل‌ها
51 دقیقه (با سرعت اینترنت 1 مگابایت در ثانیه)
تعداد بازدید : 402
درباره تولید کننده

lynda1

 

Lynda Weinman

بسیاری لیندا واینمن را "مادر آموزش اینترنتی" لقب داده اند. وی که هم اکنون (2016) ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت.

اشتیاق آن روزهای لیندا در یادگیری ، حالا به لطف وب سایت و سرویسی هایی همانند آنچه خود او راه اندازی کرده به میلیون ها نفر دیگر در سراسر دنیا نیز سرایت نموده و آنها می توانند با اندک هزینه ای و در هر جا و مکانی آنچه که دوست دارند را فرا بگیرند.
ناگفته نماند که پیدا کردن مسیر صحیح کسب و کار، حتی برای لیندا واینمن نیز بدون فراز و نشیب نبوده و وی هم مانند هر فرد موفق دیگری در راه رسیدن به پیروزی پستی و بلندی های بسیاری را از سر گذرانده.

درک نیازی که هیچکس به آن پاسخ نداده بود

وقتی در سال ۱۹۹۳ واینمن طراحی وب را اندک اندک فرا گرفته و قصد آموزش دادن آن را پیدا کرد، ابتدا به کتاب فروشی مراجع نمود و سعی کرد کتابی را به عنوان مرجع انتخاب و از روی آن به دانش آموزان خود درس بدهد. اما وی متوجه شد کتاب فروشی ها و کتابخانه ها تنها راهنماهایی بسیار فنی و پیچیده را ارائه می نمایند که درک شان برای افراد معمولی و با دانش متوسط تقریباً غیر ممکن محسوب می شود.

لیندا واینمن میگوید: به یاد می آورم که با خود فکر کردم شاید چنین کتابی هنوز وجود ندارد. بلافاصله از کتاب فروشی به خانه رفتم و ایده ی اولیه نوشتن آن را پیاده سازی کردم.

کمی بعد کتاب "طراحی گرافیک های تحت وب" که به باور بسیاری اولین کتاب ساده و قابل درک توسط عموم در رابطه با حرفه طراحی وب بود، توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا به عنوان یک مرجع غیر فنی مورد استفاده قرار می گرفت و محبوبیتی غیر قابل باور به دست آورده بود.

درست در همان زمان و در سال ۱۹۹۵ واینمن آدرس ایمیل فردی را مشاهده نمود که به صورت debbie@debbie.com بود و مشتاق شد بداند آیا دامنه ی لیندا نیز برای ثبت کردن در دسترس قرار دارد یا خیر. وی این دامنه را خریداری و وبسایتی تحت آن راه انداخت تا از طریقش بتواند با دانش آموزان و همچنین خوانندگان کتاب خود ارتباط برقرار نماید.

lynda2

شروعی کوچک و توسعه ای آهسته و پیوسته

بعد از موفقیت کتاب واینمن همسر او، بروس هون (Bruce Heavin)، که در اصل موسس کمپانی لیندا نیز محسوب می شود، پیشنهاد داد در طول تعطیلات بهاره یکی از سالن های کامپیوتر دانشگاهی را اجاره نموده و در آن به مدت یک هفته دوره آموزش طراحی وب برگزار نمایند.
آنها این ایده را عملی کردند و سپس به منظور جذب افراد علاقه مند بنر تبلیغاتی را روی سایت لیندا قرار دادند. نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند.

اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.
آن کارگاه های یک هفته ای بسیار زود باعث شدند تا کسب و کار امروزی لیندا و همسرش پایه گذاری گردد. واینمن از درآمد حق امتیاز کتاب خود با ارزش ۲۰ هزار دلار استفاده کرد و مدرسه طراحی وبی را راه اندازی نمود که دوره هایش در هر ماه به سرعت پیش فروش شده و ظرفیت شان تکمیل می گشت. لیندا می گوید: "مشتریان زیادی وجود داشتند که مجبور بودیم به آنها نه بگوییم، زیرا ظرفیتی برای پذیرش شان وجود نداشت".

اوج گیری پس از بحران

کسب و کار لیندا پس از چند سال توانست ۳۵ فرصت شغلی را ایجاد و درآمدی ۳.۵ میلیون دلاری را فراهم کند. اما در سال ۲۰۰۱ و پس از انفجار حباب دات کام و حوادث مرتبط به یازده سپتامبر، تمایل افراد به یادگیری دروس طراحی وب کاهشی عجیب پیدا کرد، تا جایی که واینمن و همسرش در ادامه دادن مسیر مردد شده بودند.

کمپانی آنها دچار بحرانی جدی گشت، واینمن و هون ۷۵ درصد کارمندان خود را اخراج کردند و تنها ۹ نفر در استخدام شان باقی ماند. دفتر و مقر برگزاری دوره های لیندا نیز کوچک تر گشت و سعی را بر این گذاشتند تا واحد هایی با قیمت ارزان تر اجاره نمایند.

روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر.

خود واینمن در مورد آن ایام می گوید: "همه در حال نبرد برای بقا بودند و سعی می کردند سر خود را بالای آب نگه دارند. ما نیز وضعیتی مشابه را تجربه می کردیم و در نهایت درست همین زمان بود که تصمیم گرفتیم خدمات خود را به صورت کاملاً آنلاین ارائه نماییم."

روزگاری که ایده یاد شده شکل گرفت و سپس عملی گشت (ارائه خدمات به صورت آنلاین) تماشای فیلم بر روی کامپیوترها تازه در حال رواج یافتن بود. لیندا دات کام تصمیم گرفت در ازای سرویسی که ارائه می کند هزینه حق اشتراکی ۲۵ دلاری را به صورت ماهیانه دریافت نماید.

افراد اندکی از این راهکار استقبال کردند. واینمن می گوید: "درآمد مان به شدت افت کرده بود. روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر."

با تنها ۱۰۰۰ نفر پرداخت کننده حق اشتراک ماهیانه، بقای کمپانی به نظر بسیار سخت می رسید. ایجاد یک جامعه ی آنلاین زمان بر است و لیندا به خود امید می داد که آنها مسیر شان را عوض نکرده اند بلکه راهی تازه را شروع نموده اند پس باید صبر پیشه کنند. او توضیح می دهد که "همه چیز بسیار آهسته پیش رفت. ولی کم کم پرداخت حق اشتراک ماهیانه آنلاین رواج پیدا کرد و مقدار آن هر ساله چندین برابر شد".

در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند.

lynda4

ایجاد فرهنگ سازمانی مناسب در زمان رشد

اینکه اعضا و کارمندان شرکت همانند یک خانواده با یکدیگر در تعامل باشند همواره برای لیندا حائز اهمیت بوده و او حتی همیشه تلاش داشته تا افراد تحت استخدام خود را با اسم کوچک بشناسد و صدا بزند. ولی رشد سریع کمپانی و رسیدن تعداد کارمندان به عدد ۵۰۰، رفته رفته چالش هایی تازه را پدید می آورد و سبب می گردد واینمن در ایده آل های خود بازنگری نماید.

وی می گوید: "چالش اصلی بر سر تعیین سمت و مقام افراد بود. اینکه با هر کس چه برخوردی باید صورت بگیرد. همه ی کسانی که رشدی سریع را در شرکت خود تجربه کرده اند می دانند که ایجاد سلسله مراتب تا چه حد اهمیت دارد."

در ۲۰۰۷ تصمیم بر این شد تا یک مدیرعامل جهت اداره ی بهتر مجموعه به آن اضافه گردد. به گفته ی خود لیندا "درست در همان زمان بود که او تصمیم گرفت در رفتارها و برخوردهای خود سیاست بیشتری داشته و بروکراتیک تر عمل نماید".

ایجاد فرهنگ سازمانی برای شرکتی با بیش از ۵۰۰ کارمند کاری بسیار دشوار خواهد بود ولی حتی آنچه از این مسئله نیز دشوارتر به حساب می آید پایه ریزی درست و مطابقت دادن افراد با فرهنگ یاد شده است. اینکار در زمانی که یک شرکت نوپا و کوچک محسوب می شود چندان سخت نیست و شاید ضروری هم نباشد ولی با رشد آن صورت پذیرفتنش الزام می یابد.

 پیش به سوی موفقیت

مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند.

در طی سال های اخیر کمپانی واینمن توسط افراد گوناگونی که در حرفه ی خود بهترین هستند دوره های آنلاین متعددی را ایجاد نموده و سعی کرده نشان دهد این دوره های آنلاین راه و روش یادگیری را برای همیشه متحول کرده اند.

لیندا دات کام قالبی معین و کارآمد را برای دوره های آموزشی اش پدید آورده و سپس کوشش کرده تا از نظر موضوعی نیز در بین مطالب مورد تدریس خود تنوع ایجاد نماید. روزگاری در وب سایت مورد بحث تنها ۲۰ دوره آموزش ویدئویی آنلاین وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۶۳۰۰ رسیده که شامل ۲۶۷.۰۰۰ ویدئوی آموزشی می گردد.

ارائه ی کتابخانه ای ویدئویی به جای اینکه از افراد درخواست شود تا در دوره هایی مشخص با روال معمول و پیوسته شرکت نمایند، عاملی بوده که سبب گشته شیوه ی آموزشی لیندا دات کام نسبت به سایرین کاملاً متفاوت گردد.

واینمن می گوید: "مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. ما به خاطر همین تفاوت مان مورد توجه قرار داشته و تحت نظر سایرین هستیم".

lynda6

فروش به لینکدین Linked in

من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم.

واینمن زمانی که متوجه می شود لینکدین قصد خرید کمپانی اش را دارد، در ابتدا شوکه می گردد. او و همسرش هرگز به دنبال فروش شرکت خود و یافتن مشتری برای آن نبوده اند و البته در سن ۶۰ سالگی وی هنوز هم احساس می نموده که برای بازنشستگی بسیار زود است.

اما رفته رفته به این نتیجه می رسند که این فروش و ادغام دو کمپانی با یکدیگر احتمالاً امری منطقی و موثر خواهد بود. هر دو شرکت به نوعی تلاش داشته اند به افراد کمک کنند تا وضعیت شغلی خود را بهبود بخشند و احتمالاً در کنار یکدیگر بسیار بهتر از گذشته می توانند این هدف را محقق کنند.

واینمن می گوید: "بسیاری از مردم بر روی رقم معامله صورت پذیرفته تمرکز دارند و شاید این مسئله برای افرادی که با صنعت ما آشنا نیستند یک شگفتی محسوب شود. ولی خود من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم و اولین چیزی که در رابطه با این موضوع به ذهنم می رسد، میزان بزرگی این اثرگذاری است."

به نظر می آید حتی لیندا واینمن هم از موفقیت خودش شگفت زده است و تصور چنین روزی را نداشته. بر خلاف بسیاری از بنیانگذاران کمپانی ها مهم تکنولوژیک امروزی ، وی با هدف کسب درآمد های کلان شروع به کار نکرده و قصد اولیه اش هرگز ایجاد کمپانی نبوده که توسط لینکدین به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. او تنها سعی داشته آنچه که برای خودش جذاب بوده، یعنی طراحی وب را به سایرین نیز بیاموزد.

واینمن که بر حسب اتفاق بدل به یک معلم گشته، می گوید: "من نه چندان گنگ بودم و نه به آن صورت خوره ی دنیای تکنولوژی. افراد زیادی پیش من می آمدند و می پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهی؟ یا چگونه آن کار را انجام می دهی؟ هرگز با خودم فکر نکرده بودم به اشتراک گذاشتن دانش در رابطه با آنچه که برایت جالب است، در واقع همان تدریس کردن محسوب می شود."

در حالکیه لیندا اعتقاد دارد تنها در زمان و مکان مناسبی حضور داشته، سخت است بدل شدن یک دامنه ی ۳۵ دلاری به کسب و کاری ۱.۵ میلیارد دلاری را حاصل یک اتفاق بدانیم.

فارسی لیندا

ترکیب بندی می تواند یک موضوع جالب را ملایم کند یا یک موضوع معمولی را زیبا جلوه دهد. در این دوره، عکاس و نویسنده، Ben Long، مفاهیم ترکیب بندی، از اصول اولیه مانند قانون یک سوم تا موضوعات پیشرفته تر مانند نحوه حرکت چشم در عکس را بررسی می کند. این دوره به تفاوت دوربین با چشم می پردازد و اصول ترکیب بندی، مانند تعادل و نقطه دید را معرفی می کند. او همچنین اهمیت هندسه، نور و رنگ را در ترکیب بندی بررسی می کند و به چگونگی بهبود ترکیب با انواع تکنیک های پس از تولید می پردازد. در طول دوره، جلسات کارگاهی وجود دارد که انرژی خلاقانه گروهی از دانشجویان عکاسی را به تصویر می‌کشد. تکالیف و تمرینات عکاسی؛ و تحلیل آثار عکاسان پل تاگارت و کانی ایمبدن.

اهداف یادگیری:
. نگاه کردن در مقابل دیدن
. درک زمان و چرایی استفاده از سیاه و سفید
. تحلیل خطوط
. چیدمان عناصر به خطوط و اشکال
. کار با پرسپکتیو و تقارن
. تغییر فاصله کانونی، موقعیت دوربین و عمق
. تقسیم فریم های مستطیلی به یک سوم
. وزن کردن گوشه ها در تصاویر مربعی
. ساختن عکس از افراد
. ساخت عکس های منظره
. کار با نور: جهت، بافت و فضای منفی
. نحوه عکاسی رنگی
. هدایت چشم بیننده
. کنترل عمق
. بهبود ترکیب در پس از تولید

سطح آموزشی
خرید آنلاین و دانلود فوری
به همراه فایلهای تمرین
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس فارسی
کیفیت HD ویدئوهای آموزشی
قابل استفاده برای ناشنوایان
 
 
 

نمونه ویدیوی آموزشی ( زیرنویس‌ها جدا از ویدیو است و میتوانید آنرا نمایش ندهید ) :

 

[فارسی]

01 مقدمه
01-01 خوش آمدید
01-02 استفاده از این دوره
01-03 آنچه شما باید بدانید

02 درک ترکیب
02-01 ترکیب چیست؟
02-02 همه فرم، همیشه

03 دیدن
03-01 چگونه دوربین شما شبیه چشم شما نیست
03-02 نگاه کردن در مقابل دیدن
03-03 بینایی و توجه
03-04 محدوده دینامیکی
03-05 دیدن تمرینات

04 مبانی ترکیب
04-01 آنچه که همه ترکیب های خوب دارند
04-02 موضوع و پیشینه
04-03 تراز
04-04 دیدگاه
04-05 سادگی
04-06 پیدا کردن و گرفتن یک عکس خوب
04-07 کار کردن با ضربه: چرا یکی هرگز کافی نیست
04-08 تمرین
04-09 چرا سیاه و سفید؟
04-10 تمرین: تمرین اصولی با امتیاز

05 هندسه: خطوط و اشکال
05-01 خطوط
05-02 تجزیه و تحلیل خطوط
05-03 کاوش در یک شهر
05-04 هتل فرانکلین
05-05 اشکال
05-06 تکرار: چیدمان عناصر
05-07 قانون سه گانه
05-08 دیدگاه
05-09 تقارن
05-10 فاصله کانونی، موقعیت دوربین و عمق
05-11 تقاطع
05-12 تمرین: تمرین اصولی با هندسه

06 بهترین تمرینات تیراندازی
06-01 در حال کار کردن، بازبینی مجدد
06-02 درک انگیزه عکاسی
06-03 گرم کردن
06-04 ورزش: پاهای خود را به حرکت درآورید

07 موجودی بازبینی شد
07-01 ثالث: قاب های مستطیلی چگونه وزن می شوند
07-02 تراز تن
07-03 موجودی محتوا
07-04 مربع: وزنه زدن گوشه ها
07-05 آهنگسازی افراد
07-06 آهنگسازی مناظر
07-07 گاهی اوقات نمی توانید شلیک کنید
07-08 تمرین یک سوم با امتیاز و هندسه
07-09 تمرین مربع با نقطه و هندسه
07-10 تجزیه و تحلیل تصویر: اثر استیو سایمون

08 نور
08-01 این نور است
08-02 جهت نور
08-03 بافت
08-04 سایه ها و فضای منفی
08-05 نگرانی های مواجهه
08-06 توجه به پست
08-07 نور به عنوان موضوع

09 کارگاه: یافتن نور
09-01 معرفی محل کارگاه و مربیان
09-02 تکلیف: یافتن نور
09-03 تیراندازی از نور
09-04 نقد تکلیف نور

10 رنگ
10-01 اصول رنگ
10-02 چه زمانی باید رنگی عکس بگیرید
10-03 نحوه عکاسی رنگی
10-04 تمرین ترکیب رنگ
10-05 تجزیه و تحلیل تصویر: اثر پل تاگارت

11 هدایت بیننده
11-01 ورود و خروج
11-02 قاب بندی
11-03 بررسی ترکیب این مجموعه
11-04 روایت
11-05 وقتی صحنه در کادر نمی گنجد
11-06 هدایت چشم بیننده

12 کارگاه: پیش زمینه و پس زمینه
12-01 تکلیف: پیش زمینه و پس زمینه
12-02 عکسبرداری روابط پیش زمینه و پس زمینه
12-03 نقد تکلیف پیش زمینه و پس زمینه

13 لایه
13-01 هواپیما
13-02 کنترل عمق
13-03 کنار هم قرار گرفتن
13-04 ترس
13-05 لایه ها
13-06 تجزیه و تحلیل تصویر: اثر کونی ایمبدن

14 پس از تولید
14-01 انتخاب ابزار ویرایش عکس
14-02 ترکیب مجدد تصویر با ابزار Crop
نسبت تصویر 14-03
14-04 تن
14-05 تصحیح پرسپکتیو در لایت روم
14-06 وینیت برای جلب توجه
14-07 هوش مصنوعی و ترکیب
14-08 پر کردن و ترکیب آگاه از محتوا
14-09 عمق میدان و ترکیب

15 کارگاه نمایشگاه و جمع بندی
15-01 جمع بندی و نمایشگاه کارگاه
15-02 نظرات پایانی دانشجویان کارگاه

16 نتیجه گیری
16-01 افکار نهایی

[ENGLISH]

01 Introduction
01-01 Welcome
01-02 Using this course
01-03 What you need to know

02 Understanding Composition
02-01 What is composition?
02-02 All form, all the time

03 Seeing
03-01 How your camera is not like your eye
03-02 Looking vs. seeing
03-03 Vision and attention
03-04 Dynamic range
03-05 Seeing exercises

04 Composition Fundamentals
04-01 What all good compositions have
04-02 Subject and background
04-03 Balance
04-04 Point of view
04-05 Simplicity
04-06 Finding and capturing a good photo
04-07 Working the shot: Why one is never enough
04-08 Practicing
04-09 Why black and white?
04-10 Exercise: Practicing the fundamentals with points

05 Geometry: Lines and Shapes
05-01 Lines
05-02 Analyzing lines
05-03 Exploring a town
05-04 The Franklin Hotel
05-05 Shapes
05-06 Repetition: Arranging the elements
05-07 Rule of threes
05-08 Perspective
05-09 Symmetry
05-10 Focal length, camera position, and depth
05-11 Intersections
05-12 Exercise: Practicing fundamentals with geometry

06 Shooting Best Practices
06-01 Working a shot, revisited
06-02 Understanding the photographic impulse
06-03 Warming up
06-04 Exercise: Get your feet moving

07 Balance Revisited
07-01 Thirds: How rectangular frames are weighted
07-02 Tonal balance
07-03 Content balance
07-04 Squares: Weighting the corners
07-05 Composing people
07-06 Composing landscapes
07-07 Sometimes you cant get the shot
07-08 Practicing thirds with points and geometry
07-09 Practicing squares with points and geometry
07-10 Image analysis: The work of Steve Simon

08 Light
08-01 Its the light
08-02 Direction of light
08-03 Texture
08-04 Shadows and negative space
08-05 Exposure concerns
08-06 Keeping one eye on post
08-07 Light as subject

09 Workshop: Finding Light
09-01 Introducing the workshop location and instructors
09-02 Assignment: Finding light
09-03 Shooting the light
09-04 Critiquing the light assignment

10 Color
10-01 The basics of color
10-02 When to shoot color
10-03 How to shoot color
10-04 Practicing color composition
10-05 Image analysis: The work of Paul Taggart

11 Guiding the Viewer
11-01 Entry and exit
11-02 Framing
11-03 Examining the composition of this set
11-04 Narrative
11-05 When the scene doesnt fit in the frame
11-06 Guiding the viewers eye

12 Workshop: Foreground and Background
12-01 Assignment: Foreground and background
12-02 Shooting foreground and background relationships
12-03 Critiquing the foreground and background assignment

13 Layers
13-01 Planes
13-02 Controlling depth
13-03 Juxtaposition
13-04 Fear
13-05 Layers
13-06 Image analysis: The work of Connie Imboden

14 Post-Production
14-01 Choosing a photo editing tool
14-02 Recomposing an image with the Crop tool
14-03 Aspect ratio
14-04 Tone
14-05 Correcting perspective in Lightroom
14-06 Vignette to drive attention
14-07 AI and composition
14-08 Content-aware fill and composition
14-09 Depth of field and composition

15 Workshop Exhibition and Wrap-Up
15-01 Workshop wrap-up and exhibition
15-02 Workshop students final thoughts

16 Conclusion
16-01 Final thoughts

 

مدرس: Ben Long - بن لانگ

تعداد دوره های آموزشی: 22

بن لانگ يک عکاس برنده جايزه و سردبير ارشد مجله در Macworld است . او در اطراف دنيا سخنراني مي‌کند . بن لانگ عکاس اهل سان‌فرانسيسکو ، نويسنده و معلم است . نويسنده بيش از دو کتاب در زمينه عکاسي ديجيتال و ويديوي ديجيتال ، او همچنين يک سردبير ارشد براي مجله Macworld و سردبير ارشد در CreativePro.com است . مشتريان عکاسي او شامل فاکس قرن بيستم (20th Century Fox) و Blue Note Records و Global Business Network و جشنواره جاز سانفرانسيسکو و سيرک خانواده Pickle ، و نوازندگان جاز nominated nominated و Dafnis Prieto هستند . او در مورد عکاسي در سراسر جهان , از جمله کارگاه‌ها در مدرسه بين‌المللي هنر سانتا Reparata در فلورانس و يک کلاس براي مهندسان تصوير در اپل ، occasionally در برنامه‌نويسي کامپيوتر ، موزه بريتانيا و کاخ سفيد که توسط نشنال جيوگرافيک ، موزه بريتانيا و کاخ سفيد مورد استفاده قرار مي‌گيرد ، تدريس کرده ‌است .

جدیدترین آموزشهای مرتبط

تمامی زیرنویس‌های فارسی و مطالب ترجمه شده در سایت، بطور انحصاری متعلق به فارسی لینـدا بوده و هر گونه کپی‌ برداری و یا استفاده از آنها به هر شکلی در سایتها یا برنامه‌های دیگر پیگرد قانونی دارد
logo-samandehi
فارسی کلاس