logo mix

لیندا _ آموزش میکرواستیشن CONNECT برای طراحان ساختمان (با زیرنویس فارسی AI)

Lynda _ Learning MicroStation CONNECT Edition for Building Designers

کد محصول: FL7108-2884136
لیندا _ آموزش میکرواستیشن CONNECT برای طراحان ساختمان (با زیرنویس فارسی AI) - Lynda _ Learning MicroStation CONNECT Edition for Building Designers
سطح مقدماتی
زیرنویس انگلیسی
زیرنویس فارسی AI
38,000 تومان
اضافه به سبد خرید add_shopping_cart
تولید کننده محتوا
Lynda.com
تولید کننده زیرنویس فارسی
فارسی لینـدا FarsiLynda.com
تاریخ انتشار
2021-05-24
1400/3/3
جدید ( 20 روز قبل)
مدرس
John Melbert - جان ملبرت
سطح آموزش
مقدماتی
زبان آموزش
انگلیسی
زیرنویس
فارسی و انگلیسی
نوع زیرنویس فارسی
ترجمه شده توسط هوش مصنوعی (AI)
مدت زمان آموزش
5ساعت و 50دقیقه
تعداد ویدیو های آموزشی
79 ویدیو
حجم فایل های آموزشی (مگابایت)
1120 مگابایت
زمان تقریبی دانلود فایل های آموزشی
19 دقیقه
( با سرعت اینترنت 1 MB در ثانیه )
بازدید : 104
درباره تولید کننده

lynda1

 

Lynda Weinman

بسیاری لیندا واینمن را "مادر آموزش اینترنتی" لقب داده اند. وی که هم اکنون (2016) ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت.

اشتیاق آن روزهای لیندا در یادگیری ، حالا به لطف وب سایت و سرویسی هایی همانند آنچه خود او راه اندازی کرده به میلیون ها نفر دیگر در سراسر دنیا نیز سرایت نموده و آنها می توانند با اندک هزینه ای و در هر جا و مکانی آنچه که دوست دارند را فرا بگیرند.
ناگفته نماند که پیدا کردن مسیر صحیح کسب و کار، حتی برای لیندا واینمن نیز بدون فراز و نشیب نبوده و وی هم مانند هر فرد موفق دیگری در راه رسیدن به پیروزی پستی و بلندی های بسیاری را از سر گذرانده.

درک نیازی که هیچکس به آن پاسخ نداده بود

وقتی در سال ۱۹۹۳ واینمن طراحی وب را اندک اندک فرا گرفته و قصد آموزش دادن آن را پیدا کرد، ابتدا به کتاب فروشی مراجع نمود و سعی کرد کتابی را به عنوان مرجع انتخاب و از روی آن به دانش آموزان خود درس بدهد. اما وی متوجه شد کتاب فروشی ها و کتابخانه ها تنها راهنماهایی بسیار فنی و پیچیده را ارائه می نمایند که درک شان برای افراد معمولی و با دانش متوسط تقریباً غیر ممکن محسوب می شود.

لیندا واینمن میگوید: به یاد می آورم که با خود فکر کردم شاید چنین کتابی هنوز وجود ندارد. بلافاصله از کتاب فروشی به خانه رفتم و ایده ی اولیه نوشتن آن را پیاده سازی کردم.

کمی بعد کتاب "طراحی گرافیک های تحت وب" که به باور بسیاری اولین کتاب ساده و قابل درک توسط عموم در رابطه با حرفه طراحی وب بود، توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا به عنوان یک مرجع غیر فنی مورد استفاده قرار می گرفت و محبوبیتی غیر قابل باور به دست آورده بود.

درست در همان زمان و در سال ۱۹۹۵ واینمن آدرس ایمیل فردی را مشاهده نمود که به صورت debbie@debbie.com بود و مشتاق شد بداند آیا دامنه ی لیندا نیز برای ثبت کردن در دسترس قرار دارد یا خیر. وی این دامنه را خریداری و وبسایتی تحت آن راه انداخت تا از طریقش بتواند با دانش آموزان و همچنین خوانندگان کتاب خود ارتباط برقرار نماید.

lynda2

شروعی کوچک و توسعه ای آهسته و پیوسته

بعد از موفقیت کتاب واینمن همسر او، بروس هون (Bruce Heavin)، که در اصل موسس کمپانی لیندا نیز محسوب می شود، پیشنهاد داد در طول تعطیلات بهاره یکی از سالن های کامپیوتر دانشگاهی را اجاره نموده و در آن به مدت یک هفته دوره آموزش طراحی وب برگزار نمایند.
آنها این ایده را عملی کردند و سپس به منظور جذب افراد علاقه مند بنر تبلیغاتی را روی سایت لیندا قرار دادند. نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند.

اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.
آن کارگاه های یک هفته ای بسیار زود باعث شدند تا کسب و کار امروزی لیندا و همسرش پایه گذاری گردد. واینمن از درآمد حق امتیاز کتاب خود با ارزش ۲۰ هزار دلار استفاده کرد و مدرسه طراحی وبی را راه اندازی نمود که دوره هایش در هر ماه به سرعت پیش فروش شده و ظرفیت شان تکمیل می گشت. لیندا می گوید: "مشتریان زیادی وجود داشتند که مجبور بودیم به آنها نه بگوییم، زیرا ظرفیتی برای پذیرش شان وجود نداشت".

اوج گیری پس از بحران

کسب و کار لیندا پس از چند سال توانست ۳۵ فرصت شغلی را ایجاد و درآمدی ۳.۵ میلیون دلاری را فراهم کند. اما در سال ۲۰۰۱ و پس از انفجار حباب دات کام و حوادث مرتبط به یازده سپتامبر، تمایل افراد به یادگیری دروس طراحی وب کاهشی عجیب پیدا کرد، تا جایی که واینمن و همسرش در ادامه دادن مسیر مردد شده بودند.

کمپانی آنها دچار بحرانی جدی گشت، واینمن و هون ۷۵ درصد کارمندان خود را اخراج کردند و تنها ۹ نفر در استخدام شان باقی ماند. دفتر و مقر برگزاری دوره های لیندا نیز کوچک تر گشت و سعی را بر این گذاشتند تا واحد هایی با قیمت ارزان تر اجاره نمایند.

روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر.

خود واینمن در مورد آن ایام می گوید: "همه در حال نبرد برای بقا بودند و سعی می کردند سر خود را بالای آب نگه دارند. ما نیز وضعیتی مشابه را تجربه می کردیم و در نهایت درست همین زمان بود که تصمیم گرفتیم خدمات خود را به صورت کاملاً آنلاین ارائه نماییم."

روزگاری که ایده یاد شده شکل گرفت و سپس عملی گشت (ارائه خدمات به صورت آنلاین) تماشای فیلم بر روی کامپیوترها تازه در حال رواج یافتن بود. لیندا دات کام تصمیم گرفت در ازای سرویسی که ارائه می کند هزینه حق اشتراکی ۲۵ دلاری را به صورت ماهیانه دریافت نماید.

افراد اندکی از این راهکار استقبال کردند. واینمن می گوید: "درآمد مان به شدت افت کرده بود. روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر."

با تنها ۱۰۰۰ نفر پرداخت کننده حق اشتراک ماهیانه، بقای کمپانی به نظر بسیار سخت می رسید. ایجاد یک جامعه ی آنلاین زمان بر است و لیندا به خود امید می داد که آنها مسیر شان را عوض نکرده اند بلکه راهی تازه را شروع نموده اند پس باید صبر پیشه کنند. او توضیح می دهد که "همه چیز بسیار آهسته پیش رفت. ولی کم کم پرداخت حق اشتراک ماهیانه آنلاین رواج پیدا کرد و مقدار آن هر ساله چندین برابر شد".

در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند.

lynda4

ایجاد فرهنگ سازمانی مناسب در زمان رشد

اینکه اعضا و کارمندان شرکت همانند یک خانواده با یکدیگر در تعامل باشند همواره برای لیندا حائز اهمیت بوده و او حتی همیشه تلاش داشته تا افراد تحت استخدام خود را با اسم کوچک بشناسد و صدا بزند. ولی رشد سریع کمپانی و رسیدن تعداد کارمندان به عدد ۵۰۰، رفته رفته چالش هایی تازه را پدید می آورد و سبب می گردد واینمن در ایده آل های خود بازنگری نماید.

وی می گوید: "چالش اصلی بر سر تعیین سمت و مقام افراد بود. اینکه با هر کس چه برخوردی باید صورت بگیرد. همه ی کسانی که رشدی سریع را در شرکت خود تجربه کرده اند می دانند که ایجاد سلسله مراتب تا چه حد اهمیت دارد."

در ۲۰۰۷ تصمیم بر این شد تا یک مدیرعامل جهت اداره ی بهتر مجموعه به آن اضافه گردد. به گفته ی خود لیندا "درست در همان زمان بود که او تصمیم گرفت در رفتارها و برخوردهای خود سیاست بیشتری داشته و بروکراتیک تر عمل نماید".

ایجاد فرهنگ سازمانی برای شرکتی با بیش از ۵۰۰ کارمند کاری بسیار دشوار خواهد بود ولی حتی آنچه از این مسئله نیز دشوارتر به حساب می آید پایه ریزی درست و مطابقت دادن افراد با فرهنگ یاد شده است. اینکار در زمانی که یک شرکت نوپا و کوچک محسوب می شود چندان سخت نیست و شاید ضروری هم نباشد ولی با رشد آن صورت پذیرفتنش الزام می یابد.

 پیش به سوی موفقیت

مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند.

در طی سال های اخیر کمپانی واینمن توسط افراد گوناگونی که در حرفه ی خود بهترین هستند دوره های آنلاین متعددی را ایجاد نموده و سعی کرده نشان دهد این دوره های آنلاین راه و روش یادگیری را برای همیشه متحول کرده اند.

لیندا دات کام قالبی معین و کارآمد را برای دوره های آموزشی اش پدید آورده و سپس کوشش کرده تا از نظر موضوعی نیز در بین مطالب مورد تدریس خود تنوع ایجاد نماید. روزگاری در وب سایت مورد بحث تنها ۲۰ دوره آموزش ویدئویی آنلاین وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۶۳۰۰ رسیده که شامل ۲۶۷.۰۰۰ ویدئوی آموزشی می گردد.

ارائه ی کتابخانه ای ویدئویی به جای اینکه از افراد درخواست شود تا در دوره هایی مشخص با روال معمول و پیوسته شرکت نمایند، عاملی بوده که سبب گشته شیوه ی آموزشی لیندا دات کام نسبت به سایرین کاملاً متفاوت گردد.

واینمن می گوید: "مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. ما به خاطر همین تفاوت مان مورد توجه قرار داشته و تحت نظر سایرین هستیم".

lynda6

فروش به لینکدین Linked in

من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم.

واینمن زمانی که متوجه می شود لینکدین قصد خرید کمپانی اش را دارد، در ابتدا شوکه می گردد. او و همسرش هرگز به دنبال فروش شرکت خود و یافتن مشتری برای آن نبوده اند و البته در سن ۶۰ سالگی وی هنوز هم احساس می نموده که برای بازنشستگی بسیار زود است.

اما رفته رفته به این نتیجه می رسند که این فروش و ادغام دو کمپانی با یکدیگر احتمالاً امری منطقی و موثر خواهد بود. هر دو شرکت به نوعی تلاش داشته اند به افراد کمک کنند تا وضعیت شغلی خود را بهبود بخشند و احتمالاً در کنار یکدیگر بسیار بهتر از گذشته می توانند این هدف را محقق کنند.

واینمن می گوید: "بسیاری از مردم بر روی رقم معامله صورت پذیرفته تمرکز دارند و شاید این مسئله برای افرادی که با صنعت ما آشنا نیستند یک شگفتی محسوب شود. ولی خود من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم و اولین چیزی که در رابطه با این موضوع به ذهنم می رسد، میزان بزرگی این اثرگذاری است."

به نظر می آید حتی لیندا واینمن هم از موفقیت خودش شگفت زده است و تصور چنین روزی را نداشته. بر خلاف بسیاری از بنیانگذاران کمپانی ها مهم تکنولوژیک امروزی ، وی با هدف کسب درآمد های کلان شروع به کار نکرده و قصد اولیه اش هرگز ایجاد کمپانی نبوده که توسط لینکدین به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. او تنها سعی داشته آنچه که برای خودش جذاب بوده، یعنی طراحی وب را به سایرین نیز بیاموزد.

واینمن که بر حسب اتفاق بدل به یک معلم گشته، می گوید: "من نه چندان گنگ بودم و نه به آن صورت خوره ی دنیای تکنولوژی. افراد زیادی پیش من می آمدند و می پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهی؟ یا چگونه آن کار را انجام می دهی؟ هرگز با خودم فکر نکرده بودم به اشتراک گذاشتن دانش در رابطه با آنچه که برایت جالب است، در واقع همان تدریس کردن محسوب می شود."

در حالکیه لیندا اعتقاد دارد تنها در زمان و مکان مناسبی حضور داشته، سخت است بدل شدن یک دامنه ی ۳۵ دلاری به کسب و کاری ۱.۵ میلیارد دلاری را حاصل یک اتفاق بدانیم.

فارسی لیندا

MicroStation ، یکی از برترین پلتفرم های نرم افزاری CAD در جهان ، به کاربران این قدرت را می دهد تا از گردش کار BIM برای سرعت بخشیدن به روند تهیه و مدل سازی استفاده کنند. در این دوره ، مربی John Melbert اصول کار با MicroStation CONNECT Edition را دنبال می کند ، و دستورالعمل های خود را مطابق با نیازهای طراحان ساختمان و تهیه کنندگان تازه وارد نرم افزار تنظیم می کند. او به طراحان و طراحان کمک می کند تا بنیادی محکم در مفاهیم ، ابزارها و ویژگی های موجود در محیط طراحی MicroStation در یک پروژه ساخت 2 بعدی ایجاد کنند. در مورد پیمایش اساسی در رابط کاربری MicroStation CONNECT Edition ، ایجاد و کار با فایلهای طراحی MicroStation ، تنظیمات فایل طراحی ، طراحی دقیق و موارد دیگر اطلاعات کسب کنید.

سطح آموزشی
خرید آنلاین و دانلود فوری
به همراه فایلهای تمرین
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس فارسی
کیفیت HD ویدئوهای آموزشی
قابل استفاده برای ناشنوایان
 
 
 

نمونه ویدیوی آموزشی ( زیرنویس‌ها جدا از ویدیو است و میتوانید آنرا نمایش ندهید ) :

 

[FARSI]

01 مقدمه
01-01 MicroStation چیست؟
01-02 آنچه شما باید بدانید
01-03 مجموعه داده

02 مقدمه ای بر MicroStation CONNECT Edition
02-01 آموزش استفاده از MicroStation CONNECT Edition در طراحی ساختمان
02-02 به MicroStation خوش آمدید
02-03 رابط کاربری MicroStation CONNECT Edition
02-04 طرح پیشنهادی ساختمان را ایجاد کنید
02-05 تنظیمات فایل طراحی را کاوش کنید
02-06 با مدلها کار کنید
02-07 با چندین مدل کار کنید

03 کنترل نمایش طرح ها
03-01 نمایش معرفی طرح ها را کنترل کنید
03-02 داده های مربوط به پروژه مرجع
03-03 با تنظیم سطح صفحه نمایش را کنترل کنید
03-04 با تنظیم ویژگی های نمایش ، صفحه را کنترل کنید
03-05 با تنظیم سبک نمایش ، صفحه را کنترل کنید

04 با استفاده از ابزارهای عمومی
04-01 از معرفی ابزارهای عمومی استفاده کنید
04-02 عملیات اساسی ابزار
04-03 هندسه جزئیات را تمیز کنید
04-04 کار خود را تأیید کنید

05 نقاشی با MicroStation
05-01 با معرفی MicroStation نقاشی بکشید
05-02 دیوارهای خارجی را بکشید
05-03 دیوارهای داخلی را از طریق Place SmartLine ایجاد کنید
05-04 دیوارهای داخلی را از طریق Place Line ایجاد کنید
05-05 با کمان ها و دایره ها کار کنید
05-06 با تمرینات چالش MicroStation نقاشی بکشید

06 دستکاری عناصر
06-01 مقدمه ای بر عناصر دستکاری
06-02 کپی موازی
06-03 چرخش عناصر
06-04 عناصر را حرکت دهید
06-05 عناصر را کپی کنید
06-06 عناصر آینه
06-07 عناصر آرایه
08-08 عناصر کشش
09-06-0 لبه ها را تراز کنید
06-10 دستکاری عناصر تمرین را به چالش می کشد

07 عناصر اصلاح کننده
07-01 مقدمه ای بر تغییر عناصر
07-02 عناصر موجود را اصلاح کنید
07-03 عنصر شکست
07-04 اصلاح به المان
07-05 اصلاح تقاطع
07-06 اصلاح چند
07-07 اصلاح عناصر تمرین چالش

08 کار با سلول ها
08-01 مقدمه ای برای کار با سلول ها
08-02 سلول ها را قرار دهید: درها و پنجره ها
08-03 نمادهای مبلمان ایجاد کنید
08-04: محل قرار دادن سلول ها: مبلمان و طراحی نقشه
08-05 سلول های موجود را به روز کنید
08-06 کتابخانه سلول را مستند کنید
08-07 کار با سلول ها ورزش را به چالش می کشد

09 طرح حاشیه نویسی
09-01 مقدمه ای بر طرح های حاشیه نویسی
09-02 مقیاس حاشیه نویسی
09-03 متن را با سبک های مختلف متن قرار دهید
09-04 ویرایش متن
09-05 تغییر متن
09-06 یادداشت محل
09-07 یادداشت های چند لایه
09-08 برچسب تجهیزات آشپزخانه
09-09: ابعاد خطی را قرار دهید
09-10 بعد سازی عنصر
09-11 اصلاح ابعاد
09-12 تغییر ابعاد
09-13 هچینگ
09-14 منطقه الگو
09-15-15 یک جدول از Excel قرار دهید
09-16 یک جدول از تعریف گزارش قرار دهید
09-17 تمرین های چالشی را حاشیه نویسی کنید

10 صفحه آهنگسازی
10-01 مقدمه ای درباره دوره تنظیم ورق
10-02 شاخص ورق
10-03 مکانی به نام مرز
10-04 مرز ترسیم ایجاد کنید
10-05 مرزهای رسم را جمع کنید
10-06 یک تصویر شطرنجی پیوست کنید
10-07 یک تصویر شطرنجی را دستکاری کنید

11 چاپ و انتشار
11-01 مقدمه چاپ و نشر
11-02 نقشه طبقه را چاپ کنید
11-03 مشاهده محتوای اختیاری
11-04 سبک های چاپ
11-05 مجموعه سند ساخت را چاپ کنید

12 نتیجه گیری
12-01 بعدی چیست؟

[ENGLISH]

01 Introduction
01-01 What is MicroStation?
01-02 What you should know
01-03 Dataset

02 Introduction to the MicroStation CONNECT Edition
02-01 Learning to use MicroStation CONNECT Edition in building design
02-02 Welcome to MicroStation
02-03 The MicroStation CONNECT Edition user interface
02-04 Create the proposed building plan
02-05 Explore design file settings
02-06 Work with models
02-07 Work with multiple models

03 Controlling the Display of Designs
03-01 Control the display of designs introduction
03-02 Reference project related data
03-03 Control the display by setting the level display
03-04 Control the display by setting view attributes
03-05 Control the display by setting a display style

04 Using General Tools
04-01 Use general tools introduction
04-02 Basic tool operations
04-03 Clean up detail geometry
04-04 Verify your work

05 Drawing with MicroStation
05-01 Draw with MicroStation introduction
05-02 Draw the exterior walls
05-03 Create the interior walls via Place SmartLine
05-04 Create interior walls via Place Line
05-05 Work with arcs and circles
05-06 Draw with MicroStation challenge exercises

06 Manipulating Elements
06-01 Introduction to manipulating elements
06-02 Copy parallel
06-03 Rotate elements
06-04 Move elements
06-05 Copy elements
06-06 Mirror elements
06-07 Array elements
06-08 Stretch elements
06-09 Align edges
06-10 Manipulate elements challenge exercise

07 Modifying Elements
07-01 Introduction to modifying elements
07-02 Modify existing elements
07-03 Break element
07-04 Trim to element
07-05 Trim to intersection
07-06 Trim multiple
07-07 Modify elements challenge exercise

08 Working with Cells
08-01 Introduction to working with cells
08-02 Place cells: Doors and windows
08-03 Create furniture symbols
08-04 Place cells: Furnishing the floor plan
08-05 Update existing cells
08-06 Document a cell library
08-07 Work with cells challenge exercise

09 Annotating Designs
09-01 Introduction to annotating designs
09-02 Annotation scale
09-03 Place text with different text styles
09-04 Edit text
09-05 Change text
09-06 Place note
09-07 Multi-leadered notes
09-08 Label kitchen equipment
09-09 Place linear dimensions
09-10 Element dimensioning
09-11 Modify dimensions
09-12 Change dimensions
09-13 Hatching
09-14 Pattern area
09-15 Place a table from Excel
09-16 Place a table from a report definition
09-17 Annotate designs challenge exercise

10 Composing Sheets
10-01 Introduction to composing sheets course
10-02 The sheet index
10-03 Place named boundary
10-04 Create a drawing boundary
10-05 Populate drawing boundaries
10-06 Attach a raster image
10-07 Manipulate a raster image

11 Printing and Publishing
11-01 Introduction to printing and publishing
11-02 Print the floor plan
11-03 View optional content
11-04 Print styles
11-05 Print the construction document set

12 Conclusion
12-01 Whats next?

مدرس: John Melbert - جان ملبرت

تعداد دوره های آموزشی: 1

جان ملبرت یک مهندس محتوا در Bentley Systems ، متخصص در MicroStation است.
جان بیش از 12 سال در Bentley Systems کار کرده است. در این راه ، او دانش زیادی در مورد MicroStation ، یک پلت فرم برجسته نرم افزار طراحی که توسط معماران و مهندسان استفاده می شود ، ایجاد کرده است. او تلاش می کند تا با پیشبرد کارگاه ها و ایجاد دوره هایی که به کاربران کمک می کند از MicroStation تبحر داشته باشند ، تخصص خود را به اشتراک بگذارند.

جدیدترین محصولات مرتبط

تمامی زیرنویس‌های فارسی و مطالب ترجمه شده در سایت، بطور انحصاری متعلق به فارسی لینـدا بوده و هر گونه کپی‌ برداری و یا استفاده از آنها به هر شکلی در سایتها یا برنامه‌های دیگر پیگرد قانونی دارد