%40 تخفیف  برای خرید  مسیرهای یادگیری

logo mix

آموزش جامع اتوکد 2025 (با زیرنویس فارسی AI)
AutoCAD 2025 Essential Training
از پربازدیدهای چند ماه اخیر
از پرفروش‌های چند ماه اخیر
کد محصول: FL9944-3810053
لیندا _ آموزش جامع اتوکد 2025 (با زیرنویس فارسی AI) - Lynda _ AutoCAD 2025 Essential Training
سطح مقدماتی
زیرنویس انگلیسی
زیرنویس فارسی AI
146,000 تومان
اضافه به سبد خرید add_shopping_cart
تولید کننده محتوا
Lynda.com (Linkedin Learning)
تولید کننده زیرنویس فارسی
فارسی لینـدا FarsiLynda.com
مدرس
Shaun Bryant - شان بریانت
تاریخ انتشار
1403/1/10
2024-03-29
سطح آموزش
مقدماتی
زبان آموزش
انگلیسی
زیرنویس
فارسی و انگلیسی
نوع زیرنویس فارسی
ترجمه شده توسط هوش مصنوعی (AI)
مدت زمان آموزش
8ساعت و 42دقیقه
تعداد ویدیو‌ها
115 ویدیو
حجم فایل‌ها
1250 مگابایت (دانلود با تعرفه داخلی)
زمان تقریبی دانلود فایل‌ها
21 دقیقه (با سرعت اینترنت 1 مگابایت در ثانیه)
تعداد بازدید : 1073
درباره تولید کننده

lynda1

 

Lynda Weinman

بسیاری لیندا واینمن را "مادر آموزش اینترنتی" لقب داده اند. وی که هم اکنون (2016) ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت.

اشتیاق آن روزهای لیندا در یادگیری ، حالا به لطف وب سایت و سرویسی هایی همانند آنچه خود او راه اندازی کرده به میلیون ها نفر دیگر در سراسر دنیا نیز سرایت نموده و آنها می توانند با اندک هزینه ای و در هر جا و مکانی آنچه که دوست دارند را فرا بگیرند.
ناگفته نماند که پیدا کردن مسیر صحیح کسب و کار، حتی برای لیندا واینمن نیز بدون فراز و نشیب نبوده و وی هم مانند هر فرد موفق دیگری در راه رسیدن به پیروزی پستی و بلندی های بسیاری را از سر گذرانده.

درک نیازی که هیچکس به آن پاسخ نداده بود

وقتی در سال ۱۹۹۳ واینمن طراحی وب را اندک اندک فرا گرفته و قصد آموزش دادن آن را پیدا کرد، ابتدا به کتاب فروشی مراجع نمود و سعی کرد کتابی را به عنوان مرجع انتخاب و از روی آن به دانش آموزان خود درس بدهد. اما وی متوجه شد کتاب فروشی ها و کتابخانه ها تنها راهنماهایی بسیار فنی و پیچیده را ارائه می نمایند که درک شان برای افراد معمولی و با دانش متوسط تقریباً غیر ممکن محسوب می شود.

لیندا واینمن میگوید: به یاد می آورم که با خود فکر کردم شاید چنین کتابی هنوز وجود ندارد. بلافاصله از کتاب فروشی به خانه رفتم و ایده ی اولیه نوشتن آن را پیاده سازی کردم.

کمی بعد کتاب "طراحی گرافیک های تحت وب" که به باور بسیاری اولین کتاب ساده و قابل درک توسط عموم در رابطه با حرفه طراحی وب بود، توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا به عنوان یک مرجع غیر فنی مورد استفاده قرار می گرفت و محبوبیتی غیر قابل باور به دست آورده بود.

درست در همان زمان و در سال ۱۹۹۵ واینمن آدرس ایمیل فردی را مشاهده نمود که به صورت debbie@debbie.com بود و مشتاق شد بداند آیا دامنه ی لیندا نیز برای ثبت کردن در دسترس قرار دارد یا خیر. وی این دامنه را خریداری و وبسایتی تحت آن راه انداخت تا از طریقش بتواند با دانش آموزان و همچنین خوانندگان کتاب خود ارتباط برقرار نماید.

lynda2

شروعی کوچک و توسعه ای آهسته و پیوسته

بعد از موفقیت کتاب واینمن همسر او، بروس هون (Bruce Heavin)، که در اصل موسس کمپانی لیندا نیز محسوب می شود، پیشنهاد داد در طول تعطیلات بهاره یکی از سالن های کامپیوتر دانشگاهی را اجاره نموده و در آن به مدت یک هفته دوره آموزش طراحی وب برگزار نمایند.
آنها این ایده را عملی کردند و سپس به منظور جذب افراد علاقه مند بنر تبلیغاتی را روی سایت لیندا قرار دادند. نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند.

اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.
آن کارگاه های یک هفته ای بسیار زود باعث شدند تا کسب و کار امروزی لیندا و همسرش پایه گذاری گردد. واینمن از درآمد حق امتیاز کتاب خود با ارزش ۲۰ هزار دلار استفاده کرد و مدرسه طراحی وبی را راه اندازی نمود که دوره هایش در هر ماه به سرعت پیش فروش شده و ظرفیت شان تکمیل می گشت. لیندا می گوید: "مشتریان زیادی وجود داشتند که مجبور بودیم به آنها نه بگوییم، زیرا ظرفیتی برای پذیرش شان وجود نداشت".

اوج گیری پس از بحران

کسب و کار لیندا پس از چند سال توانست ۳۵ فرصت شغلی را ایجاد و درآمدی ۳.۵ میلیون دلاری را فراهم کند. اما در سال ۲۰۰۱ و پس از انفجار حباب دات کام و حوادث مرتبط به یازده سپتامبر، تمایل افراد به یادگیری دروس طراحی وب کاهشی عجیب پیدا کرد، تا جایی که واینمن و همسرش در ادامه دادن مسیر مردد شده بودند.

کمپانی آنها دچار بحرانی جدی گشت، واینمن و هون ۷۵ درصد کارمندان خود را اخراج کردند و تنها ۹ نفر در استخدام شان باقی ماند. دفتر و مقر برگزاری دوره های لیندا نیز کوچک تر گشت و سعی را بر این گذاشتند تا واحد هایی با قیمت ارزان تر اجاره نمایند.

روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر.

خود واینمن در مورد آن ایام می گوید: "همه در حال نبرد برای بقا بودند و سعی می کردند سر خود را بالای آب نگه دارند. ما نیز وضعیتی مشابه را تجربه می کردیم و در نهایت درست همین زمان بود که تصمیم گرفتیم خدمات خود را به صورت کاملاً آنلاین ارائه نماییم."

روزگاری که ایده یاد شده شکل گرفت و سپس عملی گشت (ارائه خدمات به صورت آنلاین) تماشای فیلم بر روی کامپیوترها تازه در حال رواج یافتن بود. لیندا دات کام تصمیم گرفت در ازای سرویسی که ارائه می کند هزینه حق اشتراکی ۲۵ دلاری را به صورت ماهیانه دریافت نماید.

افراد اندکی از این راهکار استقبال کردند. واینمن می گوید: "درآمد مان به شدت افت کرده بود. روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر."

با تنها ۱۰۰۰ نفر پرداخت کننده حق اشتراک ماهیانه، بقای کمپانی به نظر بسیار سخت می رسید. ایجاد یک جامعه ی آنلاین زمان بر است و لیندا به خود امید می داد که آنها مسیر شان را عوض نکرده اند بلکه راهی تازه را شروع نموده اند پس باید صبر پیشه کنند. او توضیح می دهد که "همه چیز بسیار آهسته پیش رفت. ولی کم کم پرداخت حق اشتراک ماهیانه آنلاین رواج پیدا کرد و مقدار آن هر ساله چندین برابر شد".

در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند.

lynda4

ایجاد فرهنگ سازمانی مناسب در زمان رشد

اینکه اعضا و کارمندان شرکت همانند یک خانواده با یکدیگر در تعامل باشند همواره برای لیندا حائز اهمیت بوده و او حتی همیشه تلاش داشته تا افراد تحت استخدام خود را با اسم کوچک بشناسد و صدا بزند. ولی رشد سریع کمپانی و رسیدن تعداد کارمندان به عدد ۵۰۰، رفته رفته چالش هایی تازه را پدید می آورد و سبب می گردد واینمن در ایده آل های خود بازنگری نماید.

وی می گوید: "چالش اصلی بر سر تعیین سمت و مقام افراد بود. اینکه با هر کس چه برخوردی باید صورت بگیرد. همه ی کسانی که رشدی سریع را در شرکت خود تجربه کرده اند می دانند که ایجاد سلسله مراتب تا چه حد اهمیت دارد."

در ۲۰۰۷ تصمیم بر این شد تا یک مدیرعامل جهت اداره ی بهتر مجموعه به آن اضافه گردد. به گفته ی خود لیندا "درست در همان زمان بود که او تصمیم گرفت در رفتارها و برخوردهای خود سیاست بیشتری داشته و بروکراتیک تر عمل نماید".

ایجاد فرهنگ سازمانی برای شرکتی با بیش از ۵۰۰ کارمند کاری بسیار دشوار خواهد بود ولی حتی آنچه از این مسئله نیز دشوارتر به حساب می آید پایه ریزی درست و مطابقت دادن افراد با فرهنگ یاد شده است. اینکار در زمانی که یک شرکت نوپا و کوچک محسوب می شود چندان سخت نیست و شاید ضروری هم نباشد ولی با رشد آن صورت پذیرفتنش الزام می یابد.

 پیش به سوی موفقیت

مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند.

در طی سال های اخیر کمپانی واینمن توسط افراد گوناگونی که در حرفه ی خود بهترین هستند دوره های آنلاین متعددی را ایجاد نموده و سعی کرده نشان دهد این دوره های آنلاین راه و روش یادگیری را برای همیشه متحول کرده اند.

لیندا دات کام قالبی معین و کارآمد را برای دوره های آموزشی اش پدید آورده و سپس کوشش کرده تا از نظر موضوعی نیز در بین مطالب مورد تدریس خود تنوع ایجاد نماید. روزگاری در وب سایت مورد بحث تنها ۲۰ دوره آموزش ویدئویی آنلاین وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۶۳۰۰ رسیده که شامل ۲۶۷.۰۰۰ ویدئوی آموزشی می گردد.

ارائه ی کتابخانه ای ویدئویی به جای اینکه از افراد درخواست شود تا در دوره هایی مشخص با روال معمول و پیوسته شرکت نمایند، عاملی بوده که سبب گشته شیوه ی آموزشی لیندا دات کام نسبت به سایرین کاملاً متفاوت گردد.

واینمن می گوید: "مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. ما به خاطر همین تفاوت مان مورد توجه قرار داشته و تحت نظر سایرین هستیم".

lynda6

فروش به لینکدین Linked in

من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم.

واینمن زمانی که متوجه می شود لینکدین قصد خرید کمپانی اش را دارد، در ابتدا شوکه می گردد. او و همسرش هرگز به دنبال فروش شرکت خود و یافتن مشتری برای آن نبوده اند و البته در سن ۶۰ سالگی وی هنوز هم احساس می نموده که برای بازنشستگی بسیار زود است.

اما رفته رفته به این نتیجه می رسند که این فروش و ادغام دو کمپانی با یکدیگر احتمالاً امری منطقی و موثر خواهد بود. هر دو شرکت به نوعی تلاش داشته اند به افراد کمک کنند تا وضعیت شغلی خود را بهبود بخشند و احتمالاً در کنار یکدیگر بسیار بهتر از گذشته می توانند این هدف را محقق کنند.

واینمن می گوید: "بسیاری از مردم بر روی رقم معامله صورت پذیرفته تمرکز دارند و شاید این مسئله برای افرادی که با صنعت ما آشنا نیستند یک شگفتی محسوب شود. ولی خود من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم و اولین چیزی که در رابطه با این موضوع به ذهنم می رسد، میزان بزرگی این اثرگذاری است."

به نظر می آید حتی لیندا واینمن هم از موفقیت خودش شگفت زده است و تصور چنین روزی را نداشته. بر خلاف بسیاری از بنیانگذاران کمپانی ها مهم تکنولوژیک امروزی ، وی با هدف کسب درآمد های کلان شروع به کار نکرده و قصد اولیه اش هرگز ایجاد کمپانی نبوده که توسط لینکدین به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. او تنها سعی داشته آنچه که برای خودش جذاب بوده، یعنی طراحی وب را به سایرین نیز بیاموزد.

واینمن که بر حسب اتفاق بدل به یک معلم گشته، می گوید: "من نه چندان گنگ بودم و نه به آن صورت خوره ی دنیای تکنولوژی. افراد زیادی پیش من می آمدند و می پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهی؟ یا چگونه آن کار را انجام می دهی؟ هرگز با خودم فکر نکرده بودم به اشتراک گذاشتن دانش در رابطه با آنچه که برایت جالب است، در واقع همان تدریس کردن محسوب می شود."

در حالکیه لیندا اعتقاد دارد تنها در زمان و مکان مناسبی حضور داشته، سخت است بدل شدن یک دامنه ی ۳۵ دلاری به کسب و کاری ۱.۵ میلیارد دلاری را حاصل یک اتفاق بدانیم.

فارسی لیندا

AutoCAD 2025 یک نرم افزار قدرتمند طراحی و طراحی است که برای ایجاد طرح های دقیق دو بعدی و سه بعدی استفاده می شود. در این دوره آموزشی، یاد بگیرید که چگونه از اصول اولیه تحت پوشش «آموزش اتوکد 2025» فراتر بروید. مربی Shaun Bryant نحوه استفاده از روبان، انتخاب فضاهای کاری و استفاده از ViewCube را پوشش می دهد. او همچنین نحوه مدیریت واحدها و گزینه‌ها، ترسیم و اصلاح اشیاء، کار با تکنیک‌های اندازه‌گیری، و استفاده از ویژگی‌ها، جداول و مراجع خارجی را نشان می‌دهد. با او در این دوره همراه باشید تا نحوه استفاده از اتوکد را در هر صنعتی از جمله معماری، مهندسی، ساخت و ساز، ساخت و یا طراحی محصول یاد بگیرید.

سطح آموزشی
خرید آنلاین و دانلود فوری
به همراه فایلهای تمرین
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس فارسی
کیفیت HD ویدئوهای آموزشی
قابل استفاده برای ناشنوایان
 
 
 

نمونه ویدیوی آموزشی ( زیرنویس‌ها جدا از ویدیو است و میتوانید آنرا نمایش ندهید ) :

 

[فارسی]

01 مقدمه
01-01 ملزومات اتوکد
01-02 مزایای استفاده از اتوکد
01-03 آنچه باید قبل از تماشای این دوره بدانید
01-04 استفاده از فایل های تمرین
01-05 دوره های تکمیلی اتوکد در کتابخانه
01-06 معرفی اتوکد 2025

02 رابط اتوکد
02-01 استفاده از منوی برنامه اتوکد
02-02 با استفاده از نوار اطلاعات اتوکد
02-03 استفاده از نوار ابزار دسترسی سریع (QAT) در اتوکد
02-04 استفاده از روبان و پنل های اتوکد
02-05 سفارشی کردن رابط اتوکد با استفاده از فضاهای کاری
02-06 استفاده از پالت ها و کادرهای محاوره ای در اتوکد
02-07 کار با خط فرمان اتوکد
02-08 استفاده از ورودی پویا (DYNMODE) برای ورودی سریعتر در اتوکد
02-09 از نوار وضعیت اتوکد به نفع خود استفاده کنید
02-10 با استفاده از حساب Autodesk خود
02-11 پیمایش فضای مدل و فضای کاغذ با استفاده از ابزارهای تب در اتوکد

03 استفاده از واحدها و گزینه ها
03-01 تنظیم واحدها در نقشه های اتوکد شما
03-02 تنظیم گزینه های اتوکد
03-03 کار با نقشه ها با استفاده از واحدهای متریک
03-04 کار با نقشه ها با استفاده از واحدهای امپراتوری
03-05 کار با قالب ها با استفاده از فایل های اتوکد DWT

04 پیمایش در نقاشی های خود
04-01 پیمایش نقشه ها با زوم و پان
04-02 کار در فضای مدل و فضای کاغذ در اتوکد
04-03 با ذخیره و بازیابی نماها در اتوکد به راحتی پیمایش کنید
04-04 کار با تنظیمات ماوس و ماوس
04-05 استفاده از ViewCube و نوار ناوبری برای ناوبری آسان اتوکد

05 طراحی دقیق
05-01 استفاده از Grid و Snap برای پیش نویسی دقیق در اتوکد
05-02 استفاده از مختصات در اتوکد برای طراحی دقیق
05-03 استفاده از ورودی پویا (DYNMODE) در اتوکد
05-04 استفاده از ورود مستقیم از راه دور (DDE) برای ورود سریعتر داده ها

06 ایجاد هندسه ساده: مبانی
06-01 استفاده از OSNAP و AUTOSNAP برای هندسه دقیق
06-02 استفاده از POLAR و ORTHO برای هندسه دقیق
06-03 ایجاد خطوط، کمان ها و دایره ها به سرعت و موثر
06-04 ایجاد چند خط و اسپلاین به سرعت و به طور موثر

07 سایر ابزارهای پیش نویس
07-01 ایجاد مستطیل و چند ضلعی به سرعت و به طور موثر
07-02 ایجاد نقاط و دونات به عنوان نقاط مرجع در اتوکد
07-03 ایجاد سریع و آسان بیضی در اتوکد
07-04 استفاده موثر از طراحی ایزومتریک (ISODRAFT) در اتوکد

08 کاوش بیشتر در رابط
08-01 کار با برگه های فایل اتوکد
08-02 استفاده از منوی میانبر اتوکد

09 تغییر اشیاء
09-01 انتخاب اشیاء در نقشه های اتوکد
09-02 استفاده از انتقال و کپی در نقشه های اتوکد
09-03 استفاده از Rotate and Scale در نقشه های اتوکد
09-04 استفاده از Mirror و Offset در نقشه های اتوکد
09-05 استفاده از Break and Join در نقشه های اتوکد
09-06 استفاده از Grips و Grip Editing در نقشه های اتوکد
09-07 استفاده از مرزها در نقشه های اتوکد
09-08 استفاده از Filet و Chamfer در هندسه اتوکد
09-09 استفاده از تقسیم و اندازه گیری برای پیش نویس دقیق در اتوکد
09-10 ویرایش چند خط و اسپلاین با سرعت و دقت در اتوکد
09-11 استفاده از Trim and Extend برای طراحی دقیق و دقیق در اتوکد
09-12 ایجاد و استفاده از آرایه ها در نقشه های اتوکد شما
09-13 استفاده از Stretch و Lengthen برای ویرایش هندسه اتوکد

10 جوجه کشی و گرادیان
10-01 با استفاده از دستور Hatch برای برجسته کردن مناطق در نقشه های اتوکد
10-02 استفاده از دستور Gradient برای رنگ های تقویت شده در نقشه های اتوکد
10-03 استفاده از Draw Order برای نمایش موثر دریچه ها و گرادیان ها در اتوکد
10-04 ویرایش دریچه ها و گرادیان ها به سرعت و به طور موثر در اتوکد

11 حاشیه نویسی طرح های خود
11-01 ایجاد و استفاده از سبک های متن اتوکد
11-02 کار با متن تک خطی (TEXT) و متن چند خطی (MTEXT) در اتوکد
11-03 ایجاد و استفاده موثر از سبک های ابعاد اتوکد
11-04 اضافه کردن ابعاد به نقشه های اتوکد به سرعت و به راحتی
11-05 استفاده از Quick Leader (QLEADER) در نقشه های اتوکد
11-06 ایجاد و استفاده از استایل های جدول در اتوکد
11-07 افزودن جدول به نقشه اتوکد
11-08 ایجاد و استفاده از سبک های چندلیدر در نقشه های اتوکد شما
11-09 کار با یک مولتی لیدر در نقشه های اتوکد
11-10 تراز کردن متن به طور دقیق و دقیق در اتوکد

12 تکنیک های بعدی
12-01 ویرایش ابعاد و تغییر ابعاد در نقشه های اتوکد
12-02 شکستن و فاصله گذاری ابعاد اتوکد به سرعت و به راحتی
12-03 استفاده از Continue و Baseline برای بهبود حاشیه نویسی ابعاد اتوکد
12-04 استفاده از ابعاد خودکار در نقشه های اتوکد

13 ویژگی شی و لایه
13-01 کار با ویژگی های شی اتوکد
13-02 تغییر مقیاس نوع خط در نقشه های اتوکد
13-03 استفاده از Hide و Isolate در نقشه های اتوکد
13-04 ایجاد لایه های جدید و کار با منوی کشویی لایه در اتوکد
13-05 استفاده از ابزار لایه در نقشه های اتوکد
13-06 کار با حالت های لایه در نقشه های اتوکد

14 استفاده مجدد از محتوا
14-01 استفاده از گروه های دارای هندسه در اتوکد
14-02 ایجاد و درج بلوک اتوکد در نقشه
14-03 تعریف مجدد تعاریف بلوک در نقشه اتوکد
14-04 با استفاده از دستور EXPLODE با بلوک ها در نقشه های اتوکد خود
14-05 ایجاد یک بلوک پویا ساده در نقشه اتوکد
14-06 استفاده از دستور WBLOCK برای نوشتن بلوک ها در نقشه های اتوکد

15 صفات و جداول
15-01 ایجاد یک بلوک ساده با ویژگی ها در اتوکد
15-02 کار با ویرایشگر ویژگی پیشرفته در اتوکد
15-03 کار با سبک های جدول در نقشه های اتوکد شما
15-04 طراحی جدول در نقشه اتوکد شما
15-05 افزودن فیلدها به جدول اتوکد در نقاشی شما

16 مرجع خارجی (XREF)
16-01 الصاق XREF به نقشه اتوکد
16-02 تغییر و برش XREF های متصل به نقشه اتوکد
16-03 ویرایش XREF ها در اتوکد
16-04 ویرایش XREF ها در اتوکد

17 کار با Viewports و Annotation
17-01 قفل کردن نماها در نقشه های اتوکد
17-02 منجمد کردن لایه های نمای در نقشه های اتوکد
17-03 استفاده از سبک های متن حاشیه ای در نقشه های اتوکد
17-04 استفاده از ابعاد توضیحی در نقشه های اتوکد
17-05 استفاده از ابرهای تجدید نظر در نقشه های اتوکد

18 برقراری ارتباط با هدف طراحی
18-01 ایجاد یک بلوک عنوان ساده برای طراحی اتوکد شما
18-02 تنظیم صفحه خود را در نقشه های اتوکد خود تعریف کنید
18-03 افزودن نماهای کوچک شده جدید در نقشه های اتوکد
18-04 استفاده از مقیاس بندی حاشیه ای در نقشه های اتوکد
18-05 چاپ و ترسیم نقشه های اتوکد

19 روش های خروجی دیگر
19-01 ترسیم نقشه های اتوکد از زبانه Model
19-02 نقشه های بسته بندی با eTransmit در اتوکد
19-03 نقشه های Batch Plotting (PUBLISH) در اتوکد

20 ابزار مدیریت طراحی
20-01 مقایسه نقشه های اتوکد با DWG Compare
20-02 استفاده از قابلیت شمارش برای بررسی تعداد اشیاء در نقشه اتوکد

21 ابزار همکاری
21-01 کار با فضای ذخیره سازی مبتنی بر ابر برای نقشه های اتوکد
21-02 ذخیره و باز کردن به و از پوشه های اتوکد وب و موبایل
21-03 استفاده از نقشه های اتوکد از طریق اتوکد وب
21-04 استفاده از Traces برای همکاری در نقشه ها با اتوکد وب
21-05 استفاده از پالت Traces در دسکتاپ اتوکد برای همکاری در نقشه ها
21-06 به اشتراک گذاری نقشه های اتوکد با سایر ذینفعان

22 نتیجه گیری
22-01 می دانید اتوکد: حالا چی؟

[ENGLISH]

01 Introduction
01-01 AutoCAD essentials
01-02 The advantages of using AutoCAD
01-03 What you should know before watching this course
01-04 Using the exercise files
01-05 Further AutoCAD courses in the library
01-06 The AutoCAD 2025 introduction

02 The AutoCAD Interface
02-01 Using the AutoCAD application menu
02-02 Using the AutoCAD infobar
02-03 Utilizing the Quick Access Toolbar (QAT) in AutoCAD
02-04 Using the AutoCAD ribbon and panels
02-05 Customizing the AutoCAD interface using workspaces
02-06 Utilizing the palettes and dialog boxes in AutoCAD
02-07 Working with the AutoCAD command line
02-08 Using Dynamic Input (DYNMODE) for quicker input in AutoCAD
02-09 Using the AutoCAD status bar to your advantage
02-10 Using your Autodesk account
02-11 Navigating model space and paper space using the tab tools in AutoCAD

03 Using Units and Options
03-01 Setting units in your AutoCAD drawings
03-02 Setting AutoCAD options
03-03 Working with drawings using metric units
03-04 Working with drawings using imperial units
03-05 Working with templates using AutoCAD DWT files

04 Navigating Your Drawings
04-01 Navigating drawings with Zoom and Pan
04-02 Working in model space and paper space in AutoCAD
04-03 Navigating easily by saving and restoring views in AutoCAD
04-04 Working with the mouse and mouse settings
04-05 Utilizing the ViewCube and the Navigation Bar for easy AutoCAD navigation

05 Drawing Accurately
05-01 Using Grid and Snap for accurate drafting in AutoCAD
05-02 Using coordinates in AutoCAD for precise drafting
05-03 Utilizing Dynamic Input (DYNMODE) in AutoCAD
05-04 Using Direct Distance Entry (DDE) for quicker data entry

06 Creating Simple Geometry: The Basics
06-01 Using OSNAP and AUTOSNAP for precise geometry
06-02 Using POLAR and ORTHO for precise geometry
06-03 Creating lines, arcs, and circles quickly and effectively
06-04 Creating polylines and splines quickly and effectively

07 Other Drafting Tools
07-01 Creating rectangles and polygons quickly and effectively
07-02 Creating points and donuts as reference points in AutoCAD
07-03 Creating ellipses quickly and easily in AutoCAD
07-04 Using isometric drafting (ISODRAFT) effectively in AutoCAD

08 Exploring the Interface Further
08-01 Working with the AutoCAD file tabs
08-02 Utilizing the AutoCAD shortcut menu

09 Modifying Objects
09-01 Selecting objects in your AutoCAD drawings
09-02 Using Move and Copy in your AutoCAD drawings
09-03 Using Rotate and Scale in your AutoCAD drawings
09-04 Using Mirror and Offset in your AutoCAD drawings
09-05 Using Break and Join in your AutoCAD drawings
09-06 Using Grips and Grip Editing in your AutoCAD drawings
09-07 Using Boundaries with your AutoCAD drawings
09-08 Using Fillet and Chamfer on AutoCAD geometry
09-09 Using Divide and Measure for accurate drafting in AutoCAD
09-10 Editing polylines and splines quickly and accurately in AutoCAD
09-11 Using Trim and Extend for accurate and precise drafting in AutoCAD
09-12 Creating and using arrays in your AutoCAD drawings
09-13 Using Stretch and Lengthen to edit AutoCAD geometry

10 Hatching and Gradients
10-01 Using the Hatch command to highlight areas in AutoCAD drawings
10-02 Using the Gradient command for enhanced colors in AutoCAD drawings
10-03 Using Draw Order to display hatches and gradients effectively in AutoCAD
10-04 Editing hatches and gradients quickly and effectively in AutoCAD

11 Annotating Your Designs
11-01 Creating and using AutoCAD text styles
11-02 Working with single line text (TEXT) and multiline text (MTEXT) in AutoCAD
11-03 Creating and using AutoCAD dimension styles effectively
11-04 Adding dimensions to your AutoCAD drawings quickly and easily
11-05 Using Quick Leader (QLEADER) in your AutoCAD drawings
11-06 Creating and using table styles in AutoCAD
11-07 Adding a table to your AutoCAD drawing
11-08 Creating and using multileader styles in your AutoCAD drawings
11-09 Working with a multileader in your AutoCAD drawings
11-10 Aligning text precisely and accurately in AutoCAD

12 More Dimensioning Techniques
12-01 Editing dimensions and dimension overrides in AutoCAD drawings
12-02 Breaking and spacing AutoCAD dimensions quickly and easily
12-03 Using Continue and Baseline to enhance your AutoCAD dimension annotation
12-04 Using automatic dimensioning in your AutoCAD drawings

13 Object and Layer Properties
13-01 Working with AutoCAD object properties
13-02 Changing the linetype scale in your AutoCAD drawings
13-03 Using Hide and Isolate in AutoCAD drawings
13-04 Creating new layers and working with the layer dropdown menu in AutoCAD
13-05 Using the layer tools in AutoCAD drawings
13-06 Working with layer states in AutoCAD drawings

14 Reusing Content
14-01 Using groups with geometry in AutoCAD
14-02 Creating and inserting an AutoCAD block into a drawing
14-03 Redefining block definitions in an AutoCAD drawing
14-04 Using the EXPLODE command with blocks in your AutoCAD drawings
14-05 Creating a simple dynamic block in an AutoCAD drawing
14-06 Using the WBLOCK command to write blocks to AutoCAD drawings

15 Attributes and Tables
15-01 Creating a simple block with attributes in AutoCAD
15-02 Working with the Enhanced Attribute Editor in AutoCAD
15-03 Working with table styles in your AutoCAD drawings
15-04 Designing a table in your AutoCAD drawing
15-05 Adding fields to an AutoCAD table in your drawing

16 External References (XREFs)
16-01 Attaching XREFs to an AutoCAD drawing
16-02 Altering and clipping XREFs attached to an AutoCAD drawing
16-03 Editing XREFs in AutoCAD
16-04 Editing XREFs in place in AutoCAD

17 Working with Viewports and Annotation
17-01 Locking viewports in your AutoCAD drawings
17-02 Freezing viewport layers in AutoCAD drawings
17-03 Using annotative text styles in your AutoCAD drawings
17-04 Using annotative dimensions in your AutoCAD drawings
17-05 Using revision clouds in your AutoCAD drawings

18 Communicating Your Design Intent
18-01 Creating a simple title block for your AutoCAD drawing
18-02 Defining your page setup in your AutoCAD drawings
18-03 Adding new scaled viewports in AutoCAD drawings
18-04 Using annotative scaling in your AutoCAD drawings
18-05 Printing and plotting your AutoCAD drawings

19 Other Output Methods
19-01 Plotting AutoCAD drawings from the Model tab
19-02 Packaging drawings with eTransmit in AutoCAD
19-03 Batch Plotting (PUBLISH) drawings in AutoCAD

20 Drawing Management Tools
20-01 Comparing AutoCAD drawings with DWG Compare
20-02 Using the Count functionality to check the number of objects in an AutoCAD drawing

21 Collaboration Tools
21-01 Working with cloud-based storage for AutoCAD drawings
21-02 Saving and opening to and from the AutoCAD Web and Mobile folders
21-03 Using AutoCAD drawings through AutoCAD Web
21-04 Using Traces to collaborate on drawings with AutoCAD Web
21-05 Using the Traces palette on the AutoCAD desktop to collaborate on drawings
21-06 Sharing AutoCAD drawings with other stakeholders

22 Conclusion
22-01 You know AutoCAD: Now what?

 

مدرس: Shaun Bryant - شان بریانت

تعداد دوره های آموزشی: 64

شان بریانت که دارای مدرک در زمینه های Autodesk Revit و AutoCAD و یک حرفه ایی در فروش و ساپورت و متخصص فنی و دارای مهارت مدیریت CAD است، در مجموع بیست و شش سال سابقه صنعتی و استفاده از AutoCAD و Revit دارد و در این مدت مجموعه مهارتهایی که در حین کار به عنوان مشاور، آموزگار، مدیر ، به دست آورده را نیز دارد. او پیش زمینه شغلی متنوعی دارد، از جمله 14 سال به عنوان مشاور و آموزگار CAD ، سه سال در فروش، پیش فروش ، و توسعه کسب و کار، و 9 سال تجربه صنعتی به عنوان مدیر/کاربر CAD دارد. شان عضو شراکتی موسسه یادگیری و اجرا (ALPI) و مدیر هیئت UGI است. او همچنین نویسنده بلاگ معروف reputable CAD است.

جدیدترین آموزشهای مرتبط

تمامی زیرنویس‌های فارسی و مطالب ترجمه شده در سایت، بطور انحصاری متعلق به فارسی لینـدا بوده و هر گونه کپی‌ برداری و یا استفاده از آنها به هر شکلی در سایتها یا برنامه‌های دیگر پیگرد قانونی دارد
logo-samandehi
فارسی کلاس