logo mix

لیندا _ آموزش جامع LINQPad (با زیرنویس فارسی AI)

Lynda _ LINQPad Essential Training

کد محصول: FL6184-2856085
لیندا _ آموزش جامع LINQPad (با زیرنویس فارسی AI) - Lynda _ LINQPad Essential Training
سطح متوسـط
زیرنویس انگلیسی
زیرنویس فارسی AI
19,000 تومان
اضافه به سبد خرید add_shopping_cart
تولید کننده محتوا
Lynda.com
تولید کننده زیرنویس فارسی
فارسی لینـدا FarsiLynda.com
تاریخ انتشار
2020-11-05
1399/8/15
جدید ( 23 روز قبل)
مدرس
Walt Ritscher - والت ریچر
سطح آموزش
متوسط
زبان آموزش
انگلیسی
زیرنویس
فارسی و انگلیسی
نوع زیرنویس فارسی
ترجمه شده توسط هوش مصنوعی (AI)
مدت زمان آموزش
1ساعت و 45دقیقه
تعداد ویدیو های آموزشی
50 ویدیو
حجم فایل های آموزشی (مگابایت)
328 مگابایت
زمان تقریبی دانلود فایل های آموزشی
5 دقیقه
( با سرعت اینترنت 1 MB در ثانیه )
بازدید : 134
درباره تولید کننده

lynda1

 

Lynda Weinman

بسیاری لیندا واینمن را "مادر آموزش اینترنتی" لقب داده اند. وی که هم اکنون (2016) ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت.

اشتیاق آن روزهای لیندا در یادگیری ، حالا به لطف وب سایت و سرویسی هایی همانند آنچه خود او راه اندازی کرده به میلیون ها نفر دیگر در سراسر دنیا نیز سرایت نموده و آنها می توانند با اندک هزینه ای و در هر جا و مکانی آنچه که دوست دارند را فرا بگیرند.
ناگفته نماند که پیدا کردن مسیر صحیح کسب و کار، حتی برای لیندا واینمن نیز بدون فراز و نشیب نبوده و وی هم مانند هر فرد موفق دیگری در راه رسیدن به پیروزی پستی و بلندی های بسیاری را از سر گذرانده.

درک نیازی که هیچکس به آن پاسخ نداده بود

وقتی در سال ۱۹۹۳ واینمن طراحی وب را اندک اندک فرا گرفته و قصد آموزش دادن آن را پیدا کرد، ابتدا به کتاب فروشی مراجع نمود و سعی کرد کتابی را به عنوان مرجع انتخاب و از روی آن به دانش آموزان خود درس بدهد. اما وی متوجه شد کتاب فروشی ها و کتابخانه ها تنها راهنماهایی بسیار فنی و پیچیده را ارائه می نمایند که درک شان برای افراد معمولی و با دانش متوسط تقریباً غیر ممکن محسوب می شود.

لیندا واینمن میگوید: به یاد می آورم که با خود فکر کردم شاید چنین کتابی هنوز وجود ندارد. بلافاصله از کتاب فروشی به خانه رفتم و ایده ی اولیه نوشتن آن را پیاده سازی کردم.

کمی بعد کتاب "طراحی گرافیک های تحت وب" که به باور بسیاری اولین کتاب ساده و قابل درک توسط عموم در رابطه با حرفه طراحی وب بود، توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا به عنوان یک مرجع غیر فنی مورد استفاده قرار می گرفت و محبوبیتی غیر قابل باور به دست آورده بود.

درست در همان زمان و در سال ۱۹۹۵ واینمن آدرس ایمیل فردی را مشاهده نمود که به صورت debbie@debbie.com بود و مشتاق شد بداند آیا دامنه ی لیندا نیز برای ثبت کردن در دسترس قرار دارد یا خیر. وی این دامنه را خریداری و وبسایتی تحت آن راه انداخت تا از طریقش بتواند با دانش آموزان و همچنین خوانندگان کتاب خود ارتباط برقرار نماید.

lynda2

شروعی کوچک و توسعه ای آهسته و پیوسته

بعد از موفقیت کتاب واینمن همسر او، بروس هون (Bruce Heavin)، که در اصل موسس کمپانی لیندا نیز محسوب می شود، پیشنهاد داد در طول تعطیلات بهاره یکی از سالن های کامپیوتر دانشگاهی را اجاره نموده و در آن به مدت یک هفته دوره آموزش طراحی وب برگزار نمایند.
آنها این ایده را عملی کردند و سپس به منظور جذب افراد علاقه مند بنر تبلیغاتی را روی سایت لیندا قرار دادند. نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند.

اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.
آن کارگاه های یک هفته ای بسیار زود باعث شدند تا کسب و کار امروزی لیندا و همسرش پایه گذاری گردد. واینمن از درآمد حق امتیاز کتاب خود با ارزش ۲۰ هزار دلار استفاده کرد و مدرسه طراحی وبی را راه اندازی نمود که دوره هایش در هر ماه به سرعت پیش فروش شده و ظرفیت شان تکمیل می گشت. لیندا می گوید: "مشتریان زیادی وجود داشتند که مجبور بودیم به آنها نه بگوییم، زیرا ظرفیتی برای پذیرش شان وجود نداشت".

اوج گیری پس از بحران

کسب و کار لیندا پس از چند سال توانست ۳۵ فرصت شغلی را ایجاد و درآمدی ۳.۵ میلیون دلاری را فراهم کند. اما در سال ۲۰۰۱ و پس از انفجار حباب دات کام و حوادث مرتبط به یازده سپتامبر، تمایل افراد به یادگیری دروس طراحی وب کاهشی عجیب پیدا کرد، تا جایی که واینمن و همسرش در ادامه دادن مسیر مردد شده بودند.

کمپانی آنها دچار بحرانی جدی گشت، واینمن و هون ۷۵ درصد کارمندان خود را اخراج کردند و تنها ۹ نفر در استخدام شان باقی ماند. دفتر و مقر برگزاری دوره های لیندا نیز کوچک تر گشت و سعی را بر این گذاشتند تا واحد هایی با قیمت ارزان تر اجاره نمایند.

روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر.

خود واینمن در مورد آن ایام می گوید: "همه در حال نبرد برای بقا بودند و سعی می کردند سر خود را بالای آب نگه دارند. ما نیز وضعیتی مشابه را تجربه می کردیم و در نهایت درست همین زمان بود که تصمیم گرفتیم خدمات خود را به صورت کاملاً آنلاین ارائه نماییم."

روزگاری که ایده یاد شده شکل گرفت و سپس عملی گشت (ارائه خدمات به صورت آنلاین) تماشای فیلم بر روی کامپیوترها تازه در حال رواج یافتن بود. لیندا دات کام تصمیم گرفت در ازای سرویسی که ارائه می کند هزینه حق اشتراکی ۲۵ دلاری را به صورت ماهیانه دریافت نماید.

افراد اندکی از این راهکار استقبال کردند. واینمن می گوید: "درآمد مان به شدت افت کرده بود. روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر."

با تنها ۱۰۰۰ نفر پرداخت کننده حق اشتراک ماهیانه، بقای کمپانی به نظر بسیار سخت می رسید. ایجاد یک جامعه ی آنلاین زمان بر است و لیندا به خود امید می داد که آنها مسیر شان را عوض نکرده اند بلکه راهی تازه را شروع نموده اند پس باید صبر پیشه کنند. او توضیح می دهد که "همه چیز بسیار آهسته پیش رفت. ولی کم کم پرداخت حق اشتراک ماهیانه آنلاین رواج پیدا کرد و مقدار آن هر ساله چندین برابر شد".

در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند.

lynda4

ایجاد فرهنگ سازمانی مناسب در زمان رشد

اینکه اعضا و کارمندان شرکت همانند یک خانواده با یکدیگر در تعامل باشند همواره برای لیندا حائز اهمیت بوده و او حتی همیشه تلاش داشته تا افراد تحت استخدام خود را با اسم کوچک بشناسد و صدا بزند. ولی رشد سریع کمپانی و رسیدن تعداد کارمندان به عدد ۵۰۰، رفته رفته چالش هایی تازه را پدید می آورد و سبب می گردد واینمن در ایده آل های خود بازنگری نماید.

وی می گوید: "چالش اصلی بر سر تعیین سمت و مقام افراد بود. اینکه با هر کس چه برخوردی باید صورت بگیرد. همه ی کسانی که رشدی سریع را در شرکت خود تجربه کرده اند می دانند که ایجاد سلسله مراتب تا چه حد اهمیت دارد."

در ۲۰۰۷ تصمیم بر این شد تا یک مدیرعامل جهت اداره ی بهتر مجموعه به آن اضافه گردد. به گفته ی خود لیندا "درست در همان زمان بود که او تصمیم گرفت در رفتارها و برخوردهای خود سیاست بیشتری داشته و بروکراتیک تر عمل نماید".

ایجاد فرهنگ سازمانی برای شرکتی با بیش از ۵۰۰ کارمند کاری بسیار دشوار خواهد بود ولی حتی آنچه از این مسئله نیز دشوارتر به حساب می آید پایه ریزی درست و مطابقت دادن افراد با فرهنگ یاد شده است. اینکار در زمانی که یک شرکت نوپا و کوچک محسوب می شود چندان سخت نیست و شاید ضروری هم نباشد ولی با رشد آن صورت پذیرفتنش الزام می یابد.

 پیش به سوی موفقیت

مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند.

در طی سال های اخیر کمپانی واینمن توسط افراد گوناگونی که در حرفه ی خود بهترین هستند دوره های آنلاین متعددی را ایجاد نموده و سعی کرده نشان دهد این دوره های آنلاین راه و روش یادگیری را برای همیشه متحول کرده اند.

لیندا دات کام قالبی معین و کارآمد را برای دوره های آموزشی اش پدید آورده و سپس کوشش کرده تا از نظر موضوعی نیز در بین مطالب مورد تدریس خود تنوع ایجاد نماید. روزگاری در وب سایت مورد بحث تنها ۲۰ دوره آموزش ویدئویی آنلاین وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۶۳۰۰ رسیده که شامل ۲۶۷.۰۰۰ ویدئوی آموزشی می گردد.

ارائه ی کتابخانه ای ویدئویی به جای اینکه از افراد درخواست شود تا در دوره هایی مشخص با روال معمول و پیوسته شرکت نمایند، عاملی بوده که سبب گشته شیوه ی آموزشی لیندا دات کام نسبت به سایرین کاملاً متفاوت گردد.

واینمن می گوید: "مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. ما به خاطر همین تفاوت مان مورد توجه قرار داشته و تحت نظر سایرین هستیم".

lynda6

فروش به لینکدین Linked in

من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم.

واینمن زمانی که متوجه می شود لینکدین قصد خرید کمپانی اش را دارد، در ابتدا شوکه می گردد. او و همسرش هرگز به دنبال فروش شرکت خود و یافتن مشتری برای آن نبوده اند و البته در سن ۶۰ سالگی وی هنوز هم احساس می نموده که برای بازنشستگی بسیار زود است.

اما رفته رفته به این نتیجه می رسند که این فروش و ادغام دو کمپانی با یکدیگر احتمالاً امری منطقی و موثر خواهد بود. هر دو شرکت به نوعی تلاش داشته اند به افراد کمک کنند تا وضعیت شغلی خود را بهبود بخشند و احتمالاً در کنار یکدیگر بسیار بهتر از گذشته می توانند این هدف را محقق کنند.

واینمن می گوید: "بسیاری از مردم بر روی رقم معامله صورت پذیرفته تمرکز دارند و شاید این مسئله برای افرادی که با صنعت ما آشنا نیستند یک شگفتی محسوب شود. ولی خود من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم و اولین چیزی که در رابطه با این موضوع به ذهنم می رسد، میزان بزرگی این اثرگذاری است."

به نظر می آید حتی لیندا واینمن هم از موفقیت خودش شگفت زده است و تصور چنین روزی را نداشته. بر خلاف بسیاری از بنیانگذاران کمپانی ها مهم تکنولوژیک امروزی ، وی با هدف کسب درآمد های کلان شروع به کار نکرده و قصد اولیه اش هرگز ایجاد کمپانی نبوده که توسط لینکدین به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. او تنها سعی داشته آنچه که برای خودش جذاب بوده، یعنی طراحی وب را به سایرین نیز بیاموزد.

واینمن که بر حسب اتفاق بدل به یک معلم گشته، می گوید: "من نه چندان گنگ بودم و نه به آن صورت خوره ی دنیای تکنولوژی. افراد زیادی پیش من می آمدند و می پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهی؟ یا چگونه آن کار را انجام می دهی؟ هرگز با خودم فکر نکرده بودم به اشتراک گذاشتن دانش در رابطه با آنچه که برایت جالب است، در واقع همان تدریس کردن محسوب می شود."

در حالکیه لیندا اعتقاد دارد تنها در زمان و مکان مناسبی حضور داشته، سخت است بدل شدن یک دامنه ی ۳۵ دلاری به کسب و کاری ۱.۵ میلیارد دلاری را حاصل یک اتفاق بدانیم.

فارسی لیندا

LINQPad به عنوان یک ویرایشگر کد بسیار سبک و قدرتمند، و اجراکننده کد، می‌تواند زمان زیادی را در گردش کار شما صرفه جویی کند. مربی Walt Ritscher شما را در نصب و راه اندازی LINQPad راهنمایی می‌کند. سپس شروع به یادگیری اصول LINQPad مانند افزودن فایل‌های دوره، کاوش در ویراستارهایی که LINQPad ارائه می‌دهد، اجرای نمایش داده‌ها و افزودن منابع می‌شود. او با بیان جزئیات بیشتر در مورد ابزار dump توضیح موضوعاتی مانند dump helper، به استثنای ستونها را شامل می‌شود و همچنین خروجی را به کنترل شبکه تغییر می‌دهد. در مرحله بعد، مثالهای جستجوی LINQ را بررسی کنید. نحوه قالب‌بندی خروجی را ببینید. بیاموزید که چگونه تفاوت بین دو شی objects، و snapshot از حالت یک شی، و داده‌های حافظه پنهان را بین اجرای کوئری نمایش دهید. او همچنین نحوه استفاده از LINQPad را به عنوان صفحه چرکنویس کد نشان می‌دهد. سپس نحوه اشکال زدایی کد پرس و جو را در LINQPad مطالعه کنید. با نحوه یافتن محتوا در فایل‌ها، نحوه افزودن تجسم به پنجره‌های نتیجه و نحوه استفاده از روش uncapsulate آشنا شوید.

سطح آموزشی
خرید آنلاین و دانلود فوری
به همراه فایلهای تمرین
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس فارسی
کیفیت HD ویدئوهای آموزشی
قابل استفاده برای ناشنوایان
 
 
 

نمونه ویدیوی آموزشی ( فایلهای زیر نویس جدا از فیلم است و میتوانید آنرا نمایش ندهید ) :

 

00 مقدمه
_ | 00_01 با LINQPad بلند شوید و بدوید
_ | 00_02 LINQPad را نصب کنید
_ | 00_03 آنچه شما باید بدانید
_ | 00_04 کد را در GitHub دریافت کنید

01 شروع کار با LINQPad
_ | 01_01 فایلی برای ویرایشگر سبک وزن
_ | 01_02 گشت و گذار سریع در ویرایشگر LINQPad
_ | 01_03 از فایل‌های دوره در LINQPad استفاده کنید

02 LINQPad اصول
_ | 02_01 ویرایشگر عبارت را کاوش کنید
_ | 02_02 ویرایشگر اظهارات را کاوش کنید
_ | 02_03 عبارات ساده پرس و جو LINQ را اجرا کنید
_ | 02_04 ویرایشگر برنامه‌ها را کاوش کنید
_ | 02_05 منابع را به کتابخانه‌ها اضافه کنید
_ | 02_06 قالب فایل .linq را درک کنید
_ | 02_07 منبع داده WebColors را کاوش کنید

03 اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی Dump
_ | 03_01 WriteLine در مقابل روش پسوند Dump
_ | 03_02 راهنمای تخلیه را درک کنید
_ | 03_03 با عنوان Dump خروجی توصیفی ایجاد کنید
_ | 03_04 یک منطقه کد انتخاب شده را اجرا کنید
_ | 03_05 ستون‌ها را مستثنی و در آن قرار دهید
_ | 03_06 هدرهای جدول را تکرار کنید
_ | 03_07: خروجی را به کنترل شبکه تغییر دهید

04 مثال پرس و جو LINQ
_ | 04_01 چه منابعی برای LINQ برای اشیا معتبر هستند
_ | 04_02 عملگرهای جستجوی پایه LINQ
_ | 04_03 عبارات پرس و جو LINQ را بنویسید
_ | 04_04 به یک پایگاه داده متصل شوید
_ | 04_05 پایگاه داده را با SQL جستجو کنید
_ | 04_06 از DataContext استفاده کنید
_ | 04_07 پایگاه داده را با یک عبارت LINQ جستجو کنید
_ | 04_08 یک فایل XML را به عنوان منبع داده پیکربندی کنید
_ | 04_09 از فایل XML پرس و جو کنید
_ | 04_10 فیلتر بر اساس ویژگی ها

05 قالب‌بندی خروجی
_ | 05_01 در پنجره نتایج از یک قلم با عرض ثابت استفاده کنید
_ | 05_02 با CSS سفارشی ظاهر را تغییر دهید
_ | 05_03 خروجی کنار هم
_ | 05_04 برجسته کردن خروجی

06 نرم‌افزار و روش
_ | 06_01 نمایش تفاوت بین دو شی
_ | 06_02 عکس فوری حالت یک شی برای مقایسه
_ | 06_03 داده‌های حافظه پنهان بین اجراهای پرس و جو

07 به عنوان یک صفحه اسکراچد کد استفاده کنید
_ | 07_01 برنامه‌های افزودنی خود را بنویسید
_ | 07_02 از منابع و بسته‌های NuGet استفاده کنید
_ | 07_03 نحوه استفاده از فضاهای نامی
_ | 07_04 مشاهده هر کد کلاس ارجاع شده با ILSpy

08 بارگیری
_ | 08_01 اشکال زدایی و شکست امتیاز
_ | 08_02 اشکال زدایی محلی‌ها و پنجره‌های تماشا

09 نکته و سایر ویژگی ها
_ | 09_01 در فایل‌ها پیدا کنید
_ | 09_02 داده‌ها را با روش پسوند نمودار تجسم کنید
_ | 09_03 نمونه‌های LINQPad را کاوش کنید
_ | 09_04 بازتاب را با روش Uncapsulate جایگزین کنید
_ | 09_05 بقیه LINQPad

10 نتیجه گیری
_ | 10_01 مراحل بعدی

00 Introduction
_ 00_01 Get up and running with LINQPad
_ 00_02 Install LINQPad
_ 00_03 What you should know
_ 00_04 Get the code on GitHub

01 Getting Started with LINQPad
_ 01_01 The case for a lightweight editor
_ 01_02 Quick tour of the LINQPad editor
_ 01_03 Use the course files in LINQPad

02 LINQPad Basics
_ 02_01 Explore the expression editor
_ 02_02 Explore the statements editor
_ 02_03 Run simple LINQ query expressions
_ 02_04 Explore the programs editor
_ 02_05 Add references to libraries
_ 02_06 Understand the .linq file format
_ 02_07 Explore the WebColors data source

03 More about the Dump Feature
_ 03_01 WriteLine vs. the Dump extension method
_ 03_02 Understand the Dump helper
_ 03_03 Create descriptive output with the Dump header
_ 03_04 Run a selected area of code
_ 03_05 Exclude and include columns
_ 03_06 Repeat table headers
_ 03_07 Change output to grid control

04 LINQ Query Examples
_ 04_01 What sources are valid for LINQ to Objects
_ 04_02 Basic LINQ query operators
_ 04_03 Write LINQ query expressions
_ 04_04 Connect to a database
_ 04_05 Query the database with SQL
_ 04_06 Use the DataContext
_ 04_07 Query the database with a LINQ expression
_ 04_08 Configure an XML file as a data source
_ 04_09 Query the XML file
_ 04_10 Filter by attributes

05 Formatting Output
_ 05_01 Use a fixed-width font in the results pane
_ 05_02 Change the appearance with custom CSS
_ 05_03 Side by side output
_ 05_04 Highlight output

06 Utilities and Techniques
_ 06_01 Display difference between two objects
_ 06_02 Snapshot the state of an object for comparison
_ 06_03 Cache data between query runs

07 Use as a Code Scratchpad
_ 07_01 Write your own extensions
_ 07_02 Use references and NuGet packages
_ 07_03 How to use namespaces
_ 07_04 View any referenced class code with ILSpy

08 Dubugging
_ 08_01 Debugging and break points
_ 08_02 The debug Locals and Watch windows

09 Tips and Other Features
_ 09_01 Find in files
_ 09_02 Visualize data with the Chart extension method
_ 09_03 Explore the LINQPad samples
_ 09_04 Replace reflection with the Uncapsulate method
_ 09_05 The rest of LINQPad

10 Conclusion
_ 10_01 Next steps

مدرس: Walt Ritscher - والت ریچر

تعداد دوره های آموزشی: 41

اشتیاق والت برای ساخت interfaceهای نرم افزار مدت کوتاهی بعد از کشف چگونگی جابه جا کردن پیکسل ها روی صفحه کامپیوتر شروع شد. او شروع به خواندن وسواسانه کتاب های گرافیک کامپیوتر و طراحی UI کرد. کمی بعد، او یافته هایش را با سایر حوزه های تکنولوژی سهیم شد، همین پیگیری دائم منجر به درگیری او در تدریس در دانشگاه ها، شرکت های آموزش خصوصی، و کنفرانس های دوره ایی بین المللی شد. والت، به عنوان یک مشاور با مشتری های متنوعی از قبیل میکروسافت، اچ پی، و اینتل کار کرده است. هم اکنون در Lynda.com، و شرکت LinkedIn کارمند نویسنده است جایی که تیم نگارش او سالانه صد ها کورس آموزشی برای سازندگان نرم افزار تولید می کنند.

جدیدترین محصولات مرتبط

تمامی زیرنویس‌های فارسی و مطالب ترجمه شده در سایت، بطور انحصاری متعلق به فارسی لینـدا بوده و هر گونه کپی‌ برداری و یا استفاده از آنها به هر شکلی در سایتها یا برنامه‌های دیگر پیگرد قانونی دارد